Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť Красная Армияť Jaki film warto oglądnąć Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 9:40 pm Odpowiedz z cytatem
Gumiś
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 15 Lip 2005
Posty: 105
Skąd: Okolice Poznania




Olgierd masz rację, choć ta muza jest fajna, ale ta muza cicha w tle i na pierwszym planie dźwięk silników Laughing Very Happy
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 9:51 pm Odpowiedz z cytatem
Olgierd J.
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 17 Lip 2005
Posty: 116




No właśnie:) Tak jak na przykład w tym filmie:
http://www.video.mail.ru/mail/vova-mgty/350/353.html
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Sro Lut 21, 2007 12:12 am Odpowiedz z cytatem
nietoperz
Site Admin
Site Admin
 
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 5436
Skąd: z Pragi ( tej nad Wisłą )




oj .. tak....
( sory za spam, ale nie mogłem się powstrzymac.....)

_________________
Nietoperz
|----------------------------------|
uhhh ale ciężko pchać ten czołg --------->
|----------------------------------|
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Sro Lut 21, 2007 4:50 pm Odpowiedz z cytatem
saperski
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 28 Sie 2006
Posty: 62
Skąd: BS




Polecam Грозовые Ворота film z ubiegłego roku.
Tym razem wojna w Czeczenii, sceny batalistyczne 150% lepsze niz w 9-tej kompanii Wink
Muzyczka i sceny z filmu: http://www.youtube.com/watch?v=8lCII7MxFbI to tylko fragmenty całość jest powalająca.

Nie wnikam w propagandę i politykę ukazaną w tym filmie, ale dla BMD-3 i Mi-24 w akcji warto zobaczyć Laughing

pozdro Laughing
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Sro Lut 21, 2007 6:31 pm Odpowiedz z cytatem
MAREKMARO
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 23 Wrz 2005
Posty: 395
Skąd: Warszawa




Gdzie można zobaczyć-zdobyć ten film? Tylko 4 minuty ale jakie wrażenie Shocked PS.Prosze o przetłumaczenie tytułu Embarassed
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
PostWysłany: Sro Lut 21, 2007 6:59 pm Odpowiedz z cytatem
saperski
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 28 Sie 2006
Posty: 62
Skąd: BS




Nie jestem biegły w rosyjskim Crying or Very sad "Burzowe Wrota", "Wichrowe Wrota" Laughing

Film jest od kilku miesięcy w rosyjskiej telewizji.
Nie wiem czy jest na DVD ale znając wschodni "przemysł" dystrybucji filmowej zapewne bezproblemowo można go dostać Wink


Parę scrernów:



pozdro Laughing


Ostatnio zmieniony przez saperski dnia Czw Mar 01, 2007 11:19 am, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Sro Lut 21, 2007 7:26 pm Odpowiedz z cytatem
smoczy
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 62
Skąd: KG Lisa




saperski napisał:
Nie jestem biegły w rosyjskim Crying or Very sad "Burzowe Wrota", "Wichrowe Wrota" Laughing



ja toze płochyj...Najlepiej bedzie wiedzial zapewne Nietoperz Wink

A poki Nietoperz tego tytulu nie rozszyfruje to moze jakis konkursik ?

Ja stawiam na "Brama Przerażenia"

( a tak na poważnie zastanawiam sie, czy nie chodzi o "Brame Groźnego" - zamierzoną gre słow autora filmu )

A film z ogromną przyjemnością tez bym obejrzal Smile

Pozdrawiam,

Smoczy
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sro Lut 21, 2007 8:11 pm Odpowiedz z cytatem
kaczyński
pułkownik
pułkownik
 
Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 3104
Skąd: Legionowo




dokładnie w tłumaczeniu na polski to będzie "burzowe wrota", ale jak to zwykle bywa z tłumaczeniami - przekład jest jak kobieta, albo wierny, albo ładny.
a swoją drogą film zapowiada się ciekawie
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: Sro Lut 21, 2007 10:39 pm Odpowiedz z cytatem
nietoperz
Site Admin
Site Admin
 
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 5436
Skąd: z Pragi ( tej nad Wisłą )




Kaczynski praw - w końcu biegle jezykiem włada....! tyle ze burzowe wrota w sieci nie występują a w oryginale jak najbardziej - i wersja kinowa i telewizyjna , polskie tlumaczenie nic nie da , bo zainteresowanie spoleczeństwa naszego znikome.... "artystyczny przekład" bedzie mozna zrobić jak sie obejrzy, ale to juz niedługo .....

swoja drogą polecam równiez cykl programów emitowanych w rosyjskiej KTV ( są w jutubie w strasznej jakosci i w tym pirtupirze co się jego nazwy nie wymienia) pt. военное дело bardziej popularno niz naukowo przedstawiona historia uzbrojenia FR i ZSRR - ale w sumie ciekawe i dla nas często nowe...Tym bardziej ciekawe , ze ze względu na wychodowany przez rosyjskie media kino ( 9p ) i internet w ostatnich 15 latach kult błekitnego beretu o VDV jest tam sporo.... i to przynajmniej podstawowej wiedzy a nie usmiechnietych niemłodych aktorów w beretach spiewających "Siniewaja"

_________________
Nietoperz
|----------------------------------|
uhhh ale ciężko pchać ten czołg --------->
|----------------------------------|
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Sro Lut 28, 2007 9:37 pm Odpowiedz z cytatem
nietoperz
Site Admin
Site Admin
 
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 5436
Skąd: z Pragi ( tej nad Wisłą )




No więc po obejrzeniu kilku odcinków powiem tak:

burzowe wrota mogą być , ale jakbym ja robił tłumaczenie to tytuł zmieniłbym na "Przełęcz śmierci" lu bardziej kiczowato - "dolina nawałnic"

film w sumie taki sobie - dłużyzny - jak to w rejsie hehehe - dwoistośc psychiki bohaterów, kiczowatośc czasami - w kryteriach holiudu - dno silące się na doścignięcie amerykańskich osiągnięc w kinematografii

Z punktu widzenia rosyjskiej duszy - film niezły , choć są lepsze współczesne rosyjskie produkcjie. To co razi - dla tych co kino współczesnej Rosji znają - to wrażenie , ze w tym ogromnym kraju jest zaledwie 30-tu aktorów - twarze znane z innych filmów i seriali strasznie przeszkadzaja.Romantyzm i niekiedy melancholia wylewające się wprost z ekranu - to nic innego jak odzwierciedlenie rosyjskiej duszy - całkowicie niezrozumiałe i nieczytelne dla ludzi zachodu i powodujące kiczowatotśc przylepianą przez tychze Rosji jako zjawisku.
Pod względem językowym i źródłowym to materiał poprostu nieoceniony i obowiązkowy dla tych , którzy chcą odtwarzać jednostki radzieckie i rosyjskie z Afganu, Czeczni, a nawet IIWS.
Ja tam film ten oglądam z wielką przyjemnościa starając sie głównie zrozumiec przesłanie i sposób myślenia nie zwracając uwagi na takie czy inne guziki "kostiumów", magazynki broni, czy inne pawie w scenografii i kostiumach - pod tym względem wartośc filmu jest akceptowalna na nisko-średnim poziomie. Pojąć ten obraz można tylko wtedy gdy uświadomimy sobie całkowitą odmiennośc kulturową wschodu i zachodu.
Reasumująć - działo filmowe to nie jest i nie kazdy je zniesie , ale materiał cenny i ciekawy i wart obejrzenia - entuzjazmu jednak nie wywołuje

napisów polskich nie znalazłem, angielskich zresztą też nie - wiec temat dla fanatyków !

_________________
Nietoperz
|----------------------------------|
uhhh ale ciężko pchać ten czołg --------->
|----------------------------------|
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Sro Lut 28, 2007 9:50 pm Odpowiedz z cytatem
kaczyński
pułkownik
pułkownik
 
Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 3104
Skąd: Legionowo




a masz to może na płytce jakoś? bo też bym chętnie zobaczył
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: Sro Lut 28, 2007 10:18 pm Odpowiedz z cytatem
nietoperz
Site Admin
Site Admin
 
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 5436
Skąd: z Pragi ( tej nad Wisłą )




niestety nie mam zadnej płyty - obejrzałem w telewizji - a następnie zniszczyłem młotkiem dysk twardy monitor i krzesło na którym siedziałem podczas oglądania Twisted Evil - zreszta - kopiowanie bez zezwolenia jest zabronione ( prawa autorskie i te sprawy ) więc nawet jakbym miał to i tak skopiowac bym Ci nie mógł Laughing Laughing Laughing trzeba szanowac prawo!

_________________
Nietoperz
|----------------------------------|
uhhh ale ciężko pchać ten czołg --------->
|----------------------------------|
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Czw Mar 01, 2007 7:17 am Odpowiedz z cytatem
kaczyński
pułkownik
pułkownik
 
Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 3104
Skąd: Legionowo




oczywiście. w pełni zgadzam się z poszanowaniem praw autorskich.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: Wto Mar 06, 2007 10:29 pm Odpowiedz z cytatem
Olgierd J.
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 17 Lip 2005
Posty: 116




Dwa filmy, które znalazłem w popularnej wypożyczalni internetowej:

"Tankova Brigada" (Brygada pancerna) prod. CSRS z 1955 roku - całe stada kaczorów, bitwa na przełęczy Dukielskiej i wjazd do Ostrawy

"Tankovy Prapor" (Batalion czołgów) prod. czeskiej z 1991 roku - akcja dzieje sie w 1953 roku w jednostce pancernej na głębokim za..piu. Tu również dużo kaczorów w akcji i klimat jak w Szwejku

Polecam
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Sro Mar 07, 2007 12:24 am Odpowiedz z cytatem
KAMILLO
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 417
Skąd: Borne Sulinowo PL, Macroom IRL




nietoperz napisał:
No to to już klasyka tak samo jak "żelazny krzyż"

polecam jeszcze "Afghan breakdown" po naszemu " morderczy afganiastan" - super temat zrobiony przez rosjan


mam na kasecie vhs z polskim lektorem jak by ktos był w Bornym w czasie swiąt wielkanocnych to z checią ogladne jeszcze raz.

_________________
A ja mieszkam tam gdzie jest naprawdę MILITARNIE

http://www.MILITARNE-BORNE.pl


Kraz 255B 6X6
Ural 4320 6X6
Ural 375D 6X6
GSP-55 Gąski
PTS-M Gąski
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG WP Kontakt
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť Красная Армия ť Jaki film warto oglądnąć
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 8 z 9  
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX