Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť Красная Армияť Jaki film warto oglądnąć Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
PostWysłany: Pon Sty 16, 2006 2:57 am Odpowiedz z cytatem
KAMILLO
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 417
Skąd: Borne Sulinowo PL, Macroom IRL




nietoperz napisał:
własnie obejrzałem "девятую роту" ( dziewiątą kompanię - 9-Рота ) Ja piernicze ! to trzeba poprostu obejrzec... co do scenariusza sie nie bede wypowiadał, bo tak poprostu... nic nie mam do dodania...i nie chce komkentowac , bo chyba nie wolno !
co do rekwizytów i scenografii - najwyzsza półka. Troszke razi nadmierna ekspozycja VDV - MSV tez w Afganie walczylo a o nich jakoś filmow nie robia..ba nawet w filmie mowi się o nich per "traktorzyści" wiadomo komandosi sa bardziej spektakularni... ale film jest wyxjexbisty !!!! "pluton" sie chowa..... moze nie takie efekty jak w szeregowcu ryanie , ale wale amerykanskie produkcjie !!!!!!! musicie to obejrzec !!!! film jest dlugi - ponad 2 godziny nawet nie zauważyłem, dopiero jak na zegarek spojrzałem !!!!!
nie nic wiecej nie powiem.......

acha i proponuje pamietac , ze ERDE sie nosi do gaubowo bereta w VDV, a w MSV przysługiwał WEME chowany w pojezdzie i skórka !




Czy aby amerykanie nie zrobili filmu
"JARHEAD" http://film.o2.pl/film/jarhead/ w odpowiedzi na super producję Rosyjską "9-ya Rota"

_________________
A ja mieszkam tam gdzie jest naprawdę MILITARNIE

http://www.MILITARNE-BORNE.pl


Kraz 255B 6X6
Ural 4320 6X6
Ural 375D 6X6
GSP-55 Gąski
PTS-M Gąski
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG WP Kontakt
KRYPTONIM GWIAZDA
PostWysłany: Sob Sty 21, 2006 9:58 pm Odpowiedz z cytatem
MAREKMARO
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 23 Wrz 2005
Posty: 395
Skąd: Warszawa




INFORMACJA. Pojawił sie ten film w MEDIA MARKT na Górczewskiej w Warszawie.Cena 9.99 Laughing oglądałem wcześnie i polecam wszystkim jeszcze raz.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
PostWysłany: Sob Sty 21, 2006 10:41 pm Odpowiedz z cytatem
Sir Walter
st. kapral
st. kapral
 
Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 39




No to zapuściłem DC++ i leci. JARHEAD Razz Zobaczymy co to za film...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Nie Sty 22, 2006 10:34 pm Odpowiedz z cytatem
MAREKMARO
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 23 Wrz 2005
Posty: 395
Skąd: Warszawa




Zobaczyłeś ? i jakie wrażenia?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
PostWysłany: Pon Sty 23, 2006 1:46 am Odpowiedz z cytatem
Sir Walter
st. kapral
st. kapral
 
Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 39




Generalnie to sciagałem 2 filmy jarhead z DC++
1: JARHEAD DVDRIP hmm okazał sie filmem nie dla dzieci.... Very Happy (juz skasowany) i nikomu nie bede rozsyłał... Very Happy
2: JARHEAD biedna kopia z kina nagrywana ale jakosz sie przemęczyłem.

Taki sobie... moze byc choc generalnie inspiracji i uniesien w nim nie ma...
tematycznie niby podobny do filmu "9-ta kompania" ale tak naprawde brakuje w nim tego czegość co ma "9-ta..".
Film opowiada o wojnie w iraku, jak to amerykanie musza "swojego kraju bronic" przed "najezcami" i jak to maja zle jaka fala jest w wojsku amerykanskim. Generalnie nuuda...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
9 ROTA-9 KOMPANIA
PostWysłany: Czw Lut 02, 2006 11:11 pm Odpowiedz z cytatem
MAREKMARO
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 23 Wrz 2005
Posty: 395
Skąd: Warszawa




Naprawde zaczyna się głośno mówić o tym filmie pozwole sobie przytoczyc pare liczb ;budżet 9 mln. dol. 150 osobowa ekipa , której towarzyszyło 2tyś.statystów 30 czolgów , 50 transporterów opancerzonych , 20 helikopterów szturmowych i 23 samoloty więcej dowiecie się z Polityki nr5 4luty2006 str.47-49 po przeczytaniu musze ten film koniecznie zobaczyc.Wasze recenzje plus ten materiał to zbyt wiele żeby czekac i żyć w niewiedzy Wink Polecam jeszcze raz ostatni nr.gazety POLITYKA
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
PostWysłany: Sob Lut 04, 2006 12:03 am Odpowiedz z cytatem
Gumiś
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 15 Lip 2005
Posty: 105
Skąd: Okolice Poznania




Właśnie skończyłem oglądać fim The Brotherhood of War. 2,5 godziny koreańskiej produkcji z 2004 r o wojnie w Korei - q..wa musicie to zobaczyć.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Film "do krwi ostatniej"
PostWysłany: Pon Lut 06, 2006 1:22 pm Odpowiedz z cytatem
Prudi
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 9
Skąd: Warszawa




Czy ktoś wie gdzie można zdobyć ten filmik, oglądałem go jak miałem może z 9 lat tzn. w 1983 roku udało mi się zdobyć tylko ten opis:

pt. [b]DO KRWI OSTATNIEJ[/b]

Rok: 1978
Premiera: 1978. 10. 27
Gatunek: Film wojenny
Produkcja: Polska
Temat: Historia - Polska - 1939-1945

Dane techniczne: Barwny. 5537 m. 202 min.
W scenach z Sielc i bitwy pod Lenino wykorzystano wspomnienia żołnierskie spisane przez Alojzego Srogę. Film zrealizowany przy udziale I Warszawskiej Dywizji Zmechanizowanej im. Tadeusza Kościuszki i innych jednostek Ludowego Wojska Polskiego oraz jednostek Armii Radzieckiej - w zdjęciach na terenie ZSRR.
Zdjęcia do filmu rozpoczęły się 2 lutego 1978 w Moskwie. Plenery: Kolina nad Wołgą, Syberia, okolice Ełku, Londyn, Morze Kaspijskie.

reszta opisu na:http://www.filmpolski.pl/fp/film1.dll/opisfilmu?baza=1&nrf=688&start=1

wtedy ten film wywarł na mnie wielkie wrażenie
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ŻELAZNY KRZYŻ
PostWysłany: Nie Lut 12, 2006 2:00 am Odpowiedz z cytatem
MAREKMARO
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 23 Wrz 2005
Posty: 395
Skąd: Warszawa




Dzisiaj kupiłem w Media Markt (Górczewska Wa-wa) Zelazny Krzyz , cena 9.99 obejrzałe go po latach drugi raz .Nic nie stracił na wartości , nadal uważam ,że wart jest polecenia.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
PostWysłany: Nie Lut 12, 2006 8:29 pm Odpowiedz z cytatem
Prudi
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 9
Skąd: Warszawa




POLECAM wam "Zaginiony batalion" zassałem go z mułka i jest naprawdę cool Yupiyaeejjj motherfucker...

_________________
szer.pchor. Prudi
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Czw Mar 09, 2006 8:10 pm Odpowiedz z cytatem
Olgierd J.
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 17 Lip 2005
Posty: 116




Na Kino Polska leci właśnie "Jarzebina czerwona" Petelskich. Można zobaczyć jeżdżące IS-2 i wiele innych specjałów. Konsultantem wojskowym "Jarzębiny..." był płk Stanisław Przygórski, ten sam który był konsultantem w II serii "Pancernych".
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Czw Mar 09, 2006 8:30 pm Odpowiedz z cytatem
nietoperz
Site Admin
Site Admin
 
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 5436
Skąd: z Pragi ( tej nad Wisłą )




w "kierunek berlin" tz jezdzi kupa IS-ów a ja za chwile biore sie za ogladanie "ostatnich dni" ( II część w/w) a jak zdąże to jeszcze "barwy walki."...sobie przypone...

_________________
Nietoperz
|----------------------------------|
uhhh ale ciężko pchać ten czołg --------->
|----------------------------------|
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Czw Mar 09, 2006 9:21 pm Odpowiedz z cytatem
Olgierd J.
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 17 Lip 2005
Posty: 116




A wiesz gdzie była wybudowana Brama Brandemburska do "Kierunek Berlin" i "Ostatnie dni"? I wiesz napewno, że ta sama dekoracja zagrała w odcinku XX - "Brama" wiadomego serialu?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Czw Mar 09, 2006 11:48 pm Odpowiedz z cytatem
nietoperz
Site Admin
Site Admin
 
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 5436
Skąd: z Pragi ( tej nad Wisłą )




Laughing Laughing pewnie , ze nie wiem.. ale chetnie sie dowiem.....hehehehe swoja droga zbudowanie takiej dekoracji , to holiudem cuchnie.....na ekranie wyglada "akceptowalnie"....

_________________
Nietoperz
|----------------------------------|
uhhh ale ciężko pchać ten czołg --------->
|----------------------------------|
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Pią Mar 10, 2006 12:44 pm Odpowiedz z cytatem
Olgierd J.
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 17 Lip 2005
Posty: 116




Myślałem że wiesz :)
Lotnisko aeroklubu (chyba już nie istnieje) koło Aleksandrowa Łódzkiego
(obecnie to właściwie zachodnie obrzeża miasta)

Scenografowie z holyłódź zbudowali replikę bramy w skali 1:1
i Berlinerstrasse z pełną rekonstrukcją frontonów kamienic i kilku wnętrz

replikę zaprzęgu z bramy wykonano w jakiejś pracowni plastycznej w Krakowie
Mam jeszcze dane co do ilości wykorzystanych materiałów i liczby pracowników zatrudnionych przy budowie (jeśli któś jest zainteresowany to mam troche wycinków z prasy a i zdjątko się znajdzie)
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť Красная Армия ť Jaki film warto oglądnąć
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 4 z 9  
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX