Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť Красная Армияť Jaki film warto oglądnąć Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
PostWysłany: Pią Lis 04, 2005 8:16 pm Odpowiedz z cytatem
nietoperz
Site Admin
Site Admin
 
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 5436
Skąd: z Pragi ( tej nad Wisłą )




OOOOOOOO !!!!! wrzuce w sciagaczke i moze sciagne ..... co do rosyjskiego kina to zaczynam je odkrywac pomału na nowo .. bo w czasach mlodosci faszerowano nas taka iloscia produkcji rosyjskojezychnych ,m ze trzeba bylo 15 lat przerwy , zeby stwierdzic ze troche tego mi brakuje !!!!

_________________
Nietoperz
|----------------------------------|
uhhh ale ciężko pchać ten czołg --------->
|----------------------------------|
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Nie Lis 06, 2005 1:28 pm Odpowiedz z cytatem
KAMILLO
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 417
Skąd: Borne Sulinowo PL, Macroom IRL




Chopaki mysle ze ta oferta jest bardzo interesujaca

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=71185732

chyba sie skusze Wink

_________________
A ja mieszkam tam gdzie jest naprawdę MILITARNIE

http://www.MILITARNE-BORNE.pl


Kraz 255B 6X6
Ural 4320 6X6
Ural 375D 6X6
GSP-55 Gąski
PTS-M Gąski
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG WP Kontakt
PostWysłany: Sro Lis 09, 2005 1:33 pm Odpowiedz z cytatem
Olgierd J.
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 17 Lip 2005
Posty: 116




A ja ostatnio namierzyłem dwa radzieckich kinofilma: "Traktoristy" (1964) i "Glavnyj konstruktor". Z tego pierwszego widziałem krótki urywek z pomykającymi po polu T-34 i BT-7. Rzecz jest chyba poświęcona czołgistom (wbrew tytułowi). Druga pozycja to jakaś fabuła o Koszkinie (konstruktor T-34)
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Sro Lis 09, 2005 9:16 pm Odpowiedz z cytatem
Sir Walter
st. kapral
st. kapral
 
Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 39




ee T-34 to amerykanin wynalazł.... jakos chyba B-10 sie nazywał
chciał jeden inzynier go do USA army sprzedac ale USA uznało ze
im sie niepodoba i go sprzedał do CCCP, ruscy go kupili niby jako ciągnik rolniczy (zby przez granice od USA przywieźć) a potem to juz go zmodernizowali jak ostatecznie T34. No i sie USA pewnie dziwia ze go do armi nie wcielili!!
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pią Lis 11, 2005 12:31 am Odpowiedz z cytatem
nietoperz
Site Admin
Site Admin
 
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 5436
Skąd: z Pragi ( tej nad Wisłą )




Jaki film warto obejrzeć??.....
MORDERCZY AFGANISTAN ( AFGHAN BREAKDOWN) nie mam slow.... niestety mam go jedynie w wersji z włoskim dabbingiem, a to cholernie przeszkadza i szczerze powiem , ze teksty po arabsku ( ktore w filmie wystepuja gdy mudzachedini gadaja) sa dla mnie bardziej zrozumiale niz wloskie gadanie.... gdyby ktos mial w wwersji polskiej a jeszcze lepie w wersji oryginalnej - czyli po rosyjsku.....
swoja droga film za...je... sty !!!!!! uhhh obejrzałem choć wlochow juz nie lubie.. z powodu tego , ze gdy radziecki kapitan wrzeszczy zamiast wpieriod - avanti to sie odechciewwa ......szczerze powiem, jestem pod wrazeniem......film zdecydowanie - dla nas - milosnikow rosyjskich klimatow a dla tych co rekonstruuja afganistan poprostu pozycja obowiazkowa !!!!!!!! niech potwierdzeniem moich slow bedzie to , ze na niektorych stronach weteranow afganistanu umieszczone sa - jako oryginalne- fragmenty tego filmu... potega !!!!

_________________
Nietoperz
|----------------------------------|
uhhh ale ciężko pchać ten czołg --------->
|----------------------------------|
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Pią Lis 11, 2005 12:41 am Odpowiedz z cytatem
KAMILLO
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 417
Skąd: Borne Sulinowo PL, Macroom IRL




nietoperz napisał:
Jaki film warto obejrzeć??.....
MORDERCZY AFGANISTAN ( AFGHAN BREAKDOWN) nie mam slow.... niestety mam go jedynie w wersji z włoskim dabbingiem, a to cholernie przeszkadza i szczerze powiem , ze teksty po arabsku ( ktore w filmie wystepuja gdy mudzachedini gadaja) sa dla mnie bardziej zrozumiale niz wloskie gadanie.... gdyby ktos mial w wwersji polskiej a jeszcze lepie w wersji oryginalnej - czyli po rosyjsku.....
swoja droga film za...je... sty !!!!!! uhhh obejrzałem choć wlochow juz nie lubie.. z powodu tego , ze gdy radziecki kapitan wrzeszczy zamiast wpieriod - avanti to sie odechciewwa ......szczerze powiem, jestem pod wrazeniem......film zdecydowanie - dla nas - milosnikow rosyjskich klimatow a dla tych co rekonstruuja afganistan poprostu pozycja obowiazkowa !!!!!!!! niech potwierdzeniem moich slow bedzie to , ze na niektorych stronach weteranow afganistanu umieszczone sa - jako oryginalne- fragmenty tego filmu... potega !!!!



A ja mam w polskiej wersji, dzisiaj mi przyszło z allegro co prawda jeszcze nie obejżałem tylko z wielkiej ciekawości sam poczateczek bo aż mnie zrzerało ale za kilka godzin zaczynam oglądać Smile no i na dodatek nagrana na VHS ale to nic nie szkodzi jakość jest dobra Smile

_________________
A ja mieszkam tam gdzie jest naprawdę MILITARNIE

http://www.MILITARNE-BORNE.pl


Kraz 255B 6X6
Ural 4320 6X6
Ural 375D 6X6
GSP-55 Gąski
PTS-M Gąski
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG WP Kontakt
PostWysłany: Nie Lis 13, 2005 9:52 pm Odpowiedz z cytatem
KAMILLO
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 417
Skąd: Borne Sulinowo PL, Macroom IRL




chłopaki może ktoś ma juz film "Dziewiąta kompania"


http://www.film.pl/modules.php?name=FilmPl_News&file=article&sid=2296

_________________
A ja mieszkam tam gdzie jest naprawdę MILITARNIE

http://www.MILITARNE-BORNE.pl


Kraz 255B 6X6
Ural 4320 6X6
Ural 375D 6X6
GSP-55 Gąski
PTS-M Gąski
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG WP Kontakt
PostWysłany: Pią Gru 02, 2005 5:21 pm Odpowiedz z cytatem
PFC_Drake
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 186
Skąd: Warszawa




KAMILLO napisał:
chłopaki może ktoś ma juz film "Dziewiąta kompania"


http://www.film.pl/modules.php?name=FilmPl_News&file=article&sid=2296

Ja go już mam (na DVD - kopia bardzo dobra ino lektor do bani) i bardzo mi się podoba. Akurat u kumpla leży, ale jak odzyskam to się polecam Very Happy

_________________
http://www.vietnam-war.neostrada.pl/
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Wto Gru 13, 2005 11:05 pm Odpowiedz z cytatem
nietoperz
Site Admin
Site Admin
 
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 5436
Skąd: z Pragi ( tej nad Wisłą )




własnie obejrzałem "девятую роту" ( dziewiątą kompanię - 9-Рота ) Ja piernicze ! to trzeba poprostu obejrzec... co do scenariusza sie nie bede wypowiadał, bo tak poprostu... nic nie mam do dodania...i nie chce komkentowac , bo chyba nie wolno !
co do rekwizytów i scenografii - najwyzsza półka. Troszke razi nadmierna ekspozycja VDV - MSV tez w Afganie walczylo a o nich jakoś filmow nie robia..ba nawet w filmie mowi się o nich per "traktorzyści" wiadomo komandosi sa bardziej spektakularni... ale film jest wyxjexbisty !!!! "pluton" sie chowa..... moze nie takie efekty jak w szeregowcu ryanie , ale wale amerykanskie produkcjie !!!!!!! musicie to obejrzec !!!! film jest dlugi - ponad 2 godziny nawet nie zauważyłem, dopiero jak na zegarek spojrzałem !!!!!
nie nic wiecej nie powiem.......

acha i proponuje pamietac , ze ERDE sie nosi do gaubowo bereta w VDV, a w MSV przysługiwał WEME chowany w pojezdzie i skórka !

_________________
Nietoperz
|----------------------------------|
uhhh ale ciężko pchać ten czołg --------->
|----------------------------------|
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Sob Sty 07, 2006 10:44 pm Odpowiedz z cytatem
MAREKMARO
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 23 Wrz 2005
Posty: 395
Skąd: Warszawa




WOJNA ZIMOWA (TALVISOTA) 1989 produkcja Finlandia fiński kandydat do Oskara1989 Złoty niedżwiedż 1990 Opowieść o bohaterskiej walce fińskich żołnierzy ze zmasowanym atakiem armii sowieckiej Polecam
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
PostWysłany: Sob Sty 07, 2006 10:59 pm Odpowiedz z cytatem
MAREKMARO
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 23 Wrz 2005
Posty: 395
Skąd: Warszawa




Pytanie do Gumisia.Czy masz na myśli film STALINGRAD w reżyserii Josepha Vilsmaier produkcja 1993 Niemcy Jeżeli tak , to ja również b.polecam jest naprawdę wart obejrzenia a muzyka do niego jest super.(dla mnie) Obraz wojny -walk w Stalingradzie widziany oczyma nimieckich żołnierzy.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
PostWysłany: Nie Sty 08, 2006 12:40 am Odpowiedz z cytatem
Gumiś
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 15 Lip 2005
Posty: 105
Skąd: Okolice Poznania




MAREKMARO to jest dokładnie ten film. Bomba co nie?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Nie Sty 08, 2006 1:14 am Odpowiedz z cytatem
MAREKMARO
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 23 Wrz 2005
Posty: 395
Skąd: Warszawa




GUMIŚ-Ten film widziałem 5 razy.masz rację jest bomba
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
PostWysłany: Pon Sty 09, 2006 9:52 pm Odpowiedz z cytatem
Olgierd J.
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 17 Lip 2005
Posty: 116




A ja polecam kolejny "tankerski" film ;)

"Tankovy prapor" (Batalion czołgów), 1991, prod. czeskiej.
Lata 50-te gdzies w Czechosłowacji. Dużo jeżdżących "kaczorów", dużo śmiechu, trochę cycków i bluesa. Krótko mówiąć "czeski film", który warto obejrzeć.
Podobno jest już polski przekład powieści na podstawie której film ten powstał.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Wto Sty 10, 2006 9:39 pm Odpowiedz z cytatem
Olgierd J.
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 17 Lip 2005
Posty: 116




Napisałem wczoraj ale się nie "zamieściło". To piszę jeszcze raz.
Polecam czeski film z 1991 roku pt. "Tankovy prapor" (Batalion czołgów)
Lata 50-te gdzieś w Czecosłowacji. Dużo jeżdżących "kaczorów". Bardzo śmieszny film.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť Красная Армия ť Jaki film warto oglądnąć
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 3 z 9  
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX