Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAMť Wojska Rosyjskie w Wietnamie PYTANIE
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Wojska Rosyjskie w Wietnamie PYTANIE
PostWysłany: Sro Wrz 21, 2005 10:36 pm Odpowiedz z cytatem
KAMILLO
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 417
Skąd: Borne Sulinowo PL, Macroom IRL




Nurtuje mnie jedno pytanie, myślę że jest tu kilku obrytych w temacie Wietnamu i odpowiedzą mi choć w części...

Czy wojska Rosyjskie walczyły w Wietnamie ????

_________________
A ja mieszkam tam gdzie jest naprawdę MILITARNIE

http://www.MILITARNE-BORNE.pl


Kraz 255B 6X6
Ural 4320 6X6
Ural 375D 6X6
GSP-55 Gąski
PTS-M Gąski
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG WP Kontakt
PostWysłany: Czw Wrz 22, 2005 8:50 am Odpowiedz z cytatem
Michał
kapitan
kapitan
 
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2190
Skąd: z Powiśla




Pewnie doradców wysłali ale nic mi nie wiadomo o udziale regularnych jednostek CA Smile

_________________
Pozdrawiam

Michał SEKA Sekunda
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Czw Wrz 22, 2005 9:08 am Odpowiedz z cytatem
Bosman
sierżant sztab.
sierżant sztab.
 
Dołączył: 15 Lip 2005
Posty: 203
Skąd: Borne Sulinowo




Rozmawiałem z takim "doradcą" w stopniu pułkownika CA który miał pamiątkę w postaci dużej szramy na głowie.Rozmowa odbywała się w latach 88-89.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Czw Wrz 22, 2005 10:11 am Odpowiedz z cytatem
Argus
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 15 Lip 2005
Posty: 165




Rzecz się wprawdzie tyczy nie Nam-u ale Korei, jednak rzadka ciekawostka. Przedwczoraj trafiłem na gościa (zgadaliśmy się na okoliczność Czapajewa, którego przyuważył na mieście i poczekał aby pogadać - skończyło się na tym, że poszliśmy na piwo Very Happy ). W każdym razie: facet, w tej chwili tak po siedemdziesiątce ale dobrze "utrzymany", wspominając co ciekawsze rzeczy z woja, wygadał się, że w 53/54 roku siedział jako młody sierżant w Korei - i to nie jako doradca. Jeśli mu wierzyć, w 1953 roku nasi wysyłali tam nie tylko oficerów w ramach misji ONZ. Facet opowiadał, że służył w czymś, co formalnie było kompanią piechoty zmechanizowanej, ale wyszkolenie było typowo komandoskie - i część tej jednostki posłali właśnie na to zadupie. Nie tylko ochraniali oficerów z misji wojskowej, ale szkolili tubylców i robili inne rzeczy, o których do dziś nie wolno mu mówić Shocked . W każdym razie widać, że jeszcze długo przed utworzeniem 6DP-D mieliśmy w kraju jakieś specjednostki. Tak właściwie to byłby też fajny temat do rekonstrukcji z tych starych "dobrych" czasów Laughing
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Czw Wrz 22, 2005 9:57 pm Odpowiedz z cytatem
Tolya
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 11




Sprecyzuj pytanie. Co oznacza "wojska rosyjskie" (sowieckie)?

W bezposrednich walkach jednostki liniowe na pewno nie braly udzialu (chyba ze w setkach tysiecy raportow i analiz wojny w wietnamie ktos wycial ten drobny szczegol).

Ale wystarczy spojrzec na temat polnocnowietnamskich lotnisk - staly import radzieckich Migow 21, razem z instruktorami, obsluga techniczna i czesciami zamiennymi. To bylo z pewnoscia wojsko rosyjskie, ale raczej nie "walczace".
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sob Wrz 24, 2005 11:21 pm Odpowiedz z cytatem
Bao Chi
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 23 Sie 2005
Posty: 7
Skąd: Radom




Rozmowy z tymi doradcami i instruktorami czasami bywają ciekawe. Na zlocie w Bytomiu spotkaliśmy Kapitana Fenola, który twierdził że walczył w Wietnamie w 1974, sam Reagan prosił go o interwencję, latał na Apaczach, Komanczach i F16, ratował jeńców z obozu jenieckiego. Bełkotał coś pod nosem i twierdził, że to po amerykańsku, a my go nie rozumiemy bo umiemy mówić tylko po angielsku. Było cos jeszcze o zatykaniu ran po kulach ziemią. Koleś jest moim idolem.

_________________
GRH 2/503/173
Airborne Vietnam
'The Rock'
SP5 Tomek Górecki
BUKAKKE!!!!!!!!!!!!!!
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Nie Wrz 25, 2005 8:56 am Odpowiedz z cytatem
G838
mł. chorąży
mł. chorąży
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 458




Nie w 1974 tylko w 1978, i wtedy pół dzungli niósł rannego kolegę na plecach. A żeby latać na F-16 dostał specjalne zezwolenie od Regana. Ale wtedy już był w stopniu majora. A mówił slangiem i to z akcentem, dlatego nikt go nie potrafił zrozumieć. Szkoda że musieliśmy już jechać. Swoją drogą dlaczego jeszcze jego ciekawy życiorys nie stał się kanwą jakiegoś scenariusza...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Nie Wrz 25, 2005 1:33 pm Odpowiedz z cytatem
Tolya
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 11




Niestety monopol na takie akcje ma juz Steven Segal
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pon Wrz 26, 2005 1:21 pm Odpowiedz z cytatem
PFC_Drake
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 186
Skąd: Warszawa




Robi się trochę offtopic, ale w Bornym też był taki "porucznik Przemek", który w 1970r. był w Kambodży. Wyglądał jakby się urwał z planu "Wysypu Żywych Trupów". A swój oddział z kumplami nazwali "Jednyka" - "bo to mniej niż zero". I nosił "o, taki M-14" jak mój (gdyby mnie ktoś nie znał - noszę 60-kę) i "taką ładowarkę" (tu wskazał na medical).

_________________
http://www.vietnam-war.neostrada.pl/
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Wto Wrz 27, 2005 12:27 am Odpowiedz z cytatem
KAMILLO
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 417
Skąd: Borne Sulinowo PL, Macroom IRL




Tolya napisał:

W bezposrednich walkach jednostki liniowe na pewno nie braly udzialu (chyba ze w setkach tysiecy raportow i analiz wojny w wietnamie ktos wycial ten drobny szczegol).".


myślę że raporty wspominają o wojskach rosyjskich tylko nie sa utajnione, mogło by to spowodować że wojna w Wietnamie by się zakończyła i przerodziło by się to w zajeb.... konflikt między Rosją a Ameryką co mogło by się nawet przeistoczyć w konflikt zbrojny między tymi dwoma mocarstwami...


Tolya napisał:
Ale wystarczy spojrzec na temat polnocnowietnamskich lotnisk - staly import radzieckich Migow 21, razem z instruktorami, obsluga techniczna i czesciami zamiennymi. To bylo z pewnoscia wojsko rosyjskie, ale raczej nie "walczace".


Tak na zdrowy rozum, znając poczęsci ruskich to nie chce mi się wierzyć że owi instruktorzy tylko szkolili żółtków (może i szkolili na początku w wiedzy teoretycznej ale jestem zdania że nie raz uczestniczyli w bezpośrednich starciach z Amerykanami)

_________________
A ja mieszkam tam gdzie jest naprawdę MILITARNIE

http://www.MILITARNE-BORNE.pl


Kraz 255B 6X6
Ural 4320 6X6
Ural 375D 6X6
GSP-55 Gąski
PTS-M Gąski
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG WP Kontakt
PostWysłany: Czw Wrz 29, 2005 10:23 am Odpowiedz z cytatem
Tolya
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 11




Faktem jest, ze sami rosjanie (Ilja Szczerbakow, ambasador ZSSR w Wietnamie w latach 1954-74 oraz general Wladimir Abramow, glownodowodzacy 3000 kontyngentem wojsk sowieckich) zaprzeczaja iz brali aktywny udzial w walce.

Co ciekawe, w 1965 roku sowieci zestrzelili pierwszy amerykanski samolot w wietnamie, co potwierdza twoje domysly. Ale juz po 1965 gorliwie zaprzeczali wszystkiemu.

Jak bylo naprawde tego sie raczej nie dowiemy, chyba ze nastapi nagla swiatowa odwilz i odtajnia archiwa w Moskwie, ale chyba predzej pieklo zamarznie.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAM ť Wojska Rosyjskie w Wietnamie PYTANIE
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX