Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAMť Namowcy wszelkiej maści łączmy się!!! Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
PostWysłany: Pią Gru 30, 2005 10:58 pm Odpowiedz z cytatem
FritzX
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 179




Skrzypek napisał:
Paula napisał:
Nie możemy sobie pozwolic na dalszy spadek poziomu, bo to bedzie smieszne i żenujące.

No swoim podejściem to napewno się nie przyczynicie do wzrostu tego poziomu...
Paula napisał:
A dlaczego od razu taryfa ulgowa, niech nan pokaże, że jest coś wart.

A w jaki sposób ma ten nowy wam pokazać co jest wart, jak każda inicjatywa jest dość skutecznie tłumiona...
Paula napisał:
Moim zdaniem musi byc jakas poczekalnia dla nowych, jakas selekcja. Może niektórzy zostana inni odpadną.

Tylko, że ta "selekcja" sprowadza się nie do osiewu jednych od drugich, a do dość skutecznego eliminowania nowych jako całości... to tak jakby na jakimś szkoleniu żucać zamiast petardami, granatami odłamkowymi w rekrutów....


My przyczyniamy sie do wzrostu poziomu kolekcjonerskiego napewno nie pisaniną, ale dobrym działaniem. Gdybyś wiedział co niektórzy pozyskali ostatnio, to bys padł. A jakie mają plany. Dlatego piszę tradycyjnie zrezygnuj.
Pozdrawiam
Jarek
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Sob Gru 31, 2005 1:52 pm Odpowiedz z cytatem
Skrzypek
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 09 Lis 2005
Posty: 60
Skąd: Świdnik




A skąd wiesz, że ja nie pozyskam czegoś naprawde wartościowego nigdy... skąd wiesz, że napewno nigdy nie dorównam żadnemu z was... dlaczego wciąż zakładasz, że mam słomiany zapał i prędzej czy później mi się to znudzi....

_________________
Pośród baranów wolimy być wilkami...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Sob Gru 31, 2005 2:49 pm Odpowiedz z cytatem
Bodi_Lodz
chorąży
chorąży
 
Dołączył: 17 Lis 2005
Posty: 532
Skąd: Gorzów Wlkp.




Witam
Pani Skrzypku-nie znamy sie dla tego tak sie do pana zwróce...
Jest nowy temat załorzony o naszywkach-tam mozna sie wykazać wiedzą lub swoją kolekcją etc...Albo proponuje załorzyć własny temat o czymś co pana interesuje w tej wojnie lub o czymś w czym pan może się wypowiedzieć i pokazać takim "staruchą" jak ja ze młodzi są jednak coś warci i słomiany zapał to naprawde jest prawdziwy zapał i chęc do poznania tej wojny i tego co idzie za GRH w którą pan zamierza sie "bawić"...
Serdecznie pozdrawiam i zycze naprawde "koszernych" fancików w tym nowym roku 2006!!!
Marcin Laughing
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Sob Gru 31, 2005 4:50 pm Odpowiedz z cytatem
aras
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 28 Lis 2005
Posty: 7




Cytat:

My przyczyniamy sie do wzrostu poziomu kolekcjonerskiego napewno nie pisaniną, ale dobrym działaniem. Gdybyś wiedział co niektórzy pozyskali ostatnio, to bys padł. A jakie mają plany. Dlatego piszę tradycyjnie zrezygnuj.
Pozdrawiam
Jarek


ja padam , padam na cyce ze smiechu. Moze poprostu przestan byc Dobrym Wojkiem Dobra Rada Zrezygnuj a czas pokaze ...

a co do wytluszczonej czesci tekstu - a wie Pan jakie ja mam plany hohoho .


PS a dlaczego sie smieje ? bo mlodego by zjechali za snucie planow, czyz nie ? Laughing
PS2 Krolik c zekam z niecierpliwoscia na cytowanie po 2 slowa i komentowaneio kawalkow wyrwanych z kontekstu Smile

_________________
Audaces fortuna iuvat
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Sob Gru 31, 2005 5:12 pm Odpowiedz z cytatem
FritzX
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 179




aras napisał:
Cytat:

My przyczyniamy sie do wzrostu poziomu kolekcjonerskiego napewno nie pisaniną, ale dobrym działaniem. Gdybyś wiedział co niektórzy pozyskali ostatnio, to bys padł. A jakie mają plany. Dlatego piszę tradycyjnie zrezygnuj.
Pozdrawiam
Jarek


ja padam , padam na cyce ze smiechu. Moze poprostu przestan byc Dobrym Wojkiem Dobra Rada Zrezygnuj a czas pokaze ...

a co do wytluszczonej czesci tekstu - a wie Pan jakie ja mam plany hohoho .


PS a dlaczego sie smieje ? bo mlodego by zjechali za snucie planow, czyz nie ? Laughing
PS2 Krolik c zekam z niecierpliwoscia na cytowanie po 2 slowa i komentowaneio kawalkow wyrwanych z kontekstu Smile



Jakie masz plany, juz wiem, skończyc gimnazjum Laughing
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Sob Gru 31, 2005 5:14 pm Odpowiedz z cytatem
FritzX
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 179




Skrzypek napisał:
A skąd wiesz, że ja nie pozyskam czegoś naprawde wartościowego nigdy... skąd wiesz, że napewno nigdy nie dorównam żadnemu z was... dlaczego wciąż zakładasz, że mam słomiany zapał i prędzej czy później mi się to znudzi....




wiem, wiem
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Nie Sty 01, 2006 1:57 pm Odpowiedz z cytatem
królik
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 413




aras napisał:
PS2 Krolik c zekam z niecierpliwoscia na cytowanie po 2 slowa i komentowaneio kawalkow wyrwanych z kontekstu Smile

Areczku, z Twojego bełkotu już nawet nie ma czego komentować. A wyrwane z kontekstu raczej nigdy nie były - inni rozumieli o co chodzi.

BTW: powtórzę za Bodim - jest temat o naszywkach, zapraszam tam - wykaż się wiedzą i kolekcją.
Czekam z niecierpliwością
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sro Sty 04, 2006 5:44 am Odpowiedz z cytatem
ssgt.Frantz
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 107




Cassi napisał:
Przepraszam, ale wypowiedzi w tym wątku są po prostu żenujące! (nie będę cytowała które, bo to nie ma sensu i z pewnością spowoduje kolejną całkowicie niepotrzebną dyskusję, żeby nie powiedzieć - kłótnię). Po prostu zastanawiam się, jak jesteśmy postrzegani przez tych którzy ten wątek odwiedzają i jestem przerażona moimi wnioskami! Evil or Very Mad Myślę, że nie takie założenie miał Michał zakładając ten wątek, lecz wręcz całkiem odwrotne. Zupełnie nie rozumiem, dlaczego niektórzy tak emocjonalnie podchodzą do tematu nowych uczestników naszej wspólnej "zabawy"! Troszkę luzu i zrozumienia, a atmosfera będzie o wiele cieplejsza! Laughing
W dobie powszechnego internetu jest oczywistym, że tą drogą jest najłatwiej coś kupić z zagranicy, zawrzeć nowe znajomości, a przede wszystkim - czegoś się dowiedzieć, najchętniej na forum tematycznym od osób, które dłużej zajmują się tym tematem! Fakt, że ktoś się do was zwraca o radę, pomoc, powinien - moim skromnym zdaniem - napawać dumą, że budzicie szacunek i ktoś traktuje was, jako znawców tematu.! Laughing
Piszę to, bo boję się, że takie dyskusje spowodują zamknięcie forum dla nowych uczestników, którzy będa sie obawiać powiedzieć czegokolwiek, a tego na pewno ani RECON, ani administratorzy tej strony z pewnością by nie chcieli!
Pozdrowionka


Laska: cały urok polega na tym że "tworzymy" jak sądzę - a mam takie zdanie po analizie postów tego i innych wątków - ELITARNĄ ekipę znawców i "weteranów" (aby uniknąć rozwijania tej myśli podkreślam iż nie mam na myśli siebie). To świetnie - BRAWO - ale obawiam się że tworzymy Sztukę dla Sztuki - jeżeli ograniczymy się wyłącznie do ELITY to na Forum powinno pozostać zaledwie kilku "weteranów (podobnie jak wcześniej: aby uniknąć rozwijania tej myśli podkreślam iż nie mam na myśli siebie). Akurat mam okazję pracować z młodymi ludźmi każdego dnia po kilka godzin i niestety wnioski na temat "dzisiejszej" młodzieży są przykre - wydaje mi się że "stara gwardia" tego nie widzi - pamięta swoje początki i pewnie myśli że każdy nowy, młody, myśli i działa podobnie jak On w czasach swej "kolekcjonerskiej młodości". Wybaczcie przyjaciele (ups obraziłem tym słowem co najmniej JEDNĄ osobę którą za to SERDECZNIE PRZEPRASZAM) ale wydaje mi się że jest to odwieczny problem Starych i Młodych - ale pamiętajmy o przyszłości - bez Nowych w tej branży nasz "mały wietnamski świat" ulegnie zapomnieniu niestety. Moim zdaniem "weterani" są chętni jedynie do pracy "z uzdolnionym uczniem" to piękne - pytanie tylko ilu w ciągu ostatnich miesięcy takich "nowych zdolnych" pojawiło się w naszym wietnamskim światku? Confused
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sro Sty 04, 2006 8:52 am Odpowiedz z cytatem
królik
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 413




Cześć, Dareczku!
Kiedy zawitasz w moje skromne progi?
Ad rem:

ssgt.Frantz napisał:
Laska: cały urok polega na tym że "tworzymy" jak sądzę - a mam takie zdanie po analizie postów tego i innych wątków - ELITARNĄ ekipę znawców i "weteranów" (aby uniknąć rozwijania tej myśli podkreślam iż nie mam na myśli siebie).

I dobrze. Ekipa "znawców i weteranów" latami, o czym sam doskonale wiesz, dochodziła do obecnego stanu. Kosztowało ich to wiele wysiłku i niemało kasy, o wyrzeczeniach nie wspomnę. Nerwów z pewnością troszkę też stracili.I dlatego są ELITĄ. Kropka.
Cytat:
To świetnie - BRAWO - ale obawiam się że tworzymy Sztukę dla Sztuki - jeżeli ograniczymy się wyłącznie do ELITY to na Forum powinno pozostać zaledwie kilku "weteranów (podobnie jak wcześniej: aby uniknąć rozwijania tej myśli podkreślam iż nie mam na myśli siebie).

Stary, a co w tym złego, że jest to sztuką dla sztuki? Ja mogę zbierać do szafy, nie muszę w sprzęcie latać po zlotach. I Ty i Jarek i wielu innych pewnie też.
Co do ograniczania się do wąskiej grupy - zauważ, że taki Skrzypek, Arasek czy inny Lobo od pierwszego posta na tym forum zakładali grupy, kluby czy inne kółka różańcowe, radośnie przy tym obrażając starych i mając w d... to, co tamci osiągnęli. Jak na ich głowę posypały się gromy, to zaczął się płacz, że "elyta", "gnębienie młodych", "my się chcemy uczyć"... I co? Otóż odpowiem wulgarnie - g_ó_w_n_o. Jest temat - rzeka o naszywkach, można się pochwalić (no, ale tu akurat trzeba mieć czym), można dyskutować (no, tu trzeba mieć choć minimum wiedzy) albo zadać pytanie i faktycznie się czegoś dowiedzieć. Efekt? Żaden - lepiej jest zaproponować Piodikowi postawienie pomnika w ogródku i poużalać się jak to mnie starzy na forum gnębią.
Cytat:
Akurat mam okazję pracować z młodymi ludźmi każdego dnia po kilka godzin i niestety wnioski na temat "dzisiejszej" młodzieży są przykre - wydaje mi się że "stara gwardia" tego nie widzi - pamięta swoje początki i pewnie myśli że każdy nowy, młody, myśli i działa podobnie jak On w czasach swej "kolekcjonerskiej młodości".

Widzisz, tylko, że to oni się chcą uczyć, dowiadywać i zaprzyjaźniać. Dlatego muszą się dostosować do warunków stawianych przez "starych". Jak nie - wypad, droga wolna.
Cytat:
Wybaczcie przyjaciele (ups obraziłem tym słowem co najmniej JEDNĄ osobę którą za to SERDECZNIE PRZEPRASZAM) ale wydaje mi się że jest to odwieczny problem Starych i Młodych - ale pamiętajmy o przyszłości - bez Nowych w tej branży nasz "mały wietnamski świat" ulegnie zapomnieniu niestety.

Szczerze? Mam to w d... Powtórzę - mogę zbierać do szafy i n ie potrzebuję do tego bandy napaleńców, któzy dziś są w Namie, jutro w Somalii bez Somalii, a pojutrze (sprawdźcie to) będą "operatorami AT"...
Nie potrzebuję też kibica, który w rzeczowej dyskusji czyta i siedzi cicho, ale jak napiszę, że jest cienki, to się zacznie rzucać i straszyć kolekcją albo planami na przyszłość.
Cytat:
Moim zdaniem "weterani" są chętni jedynie do pracy "z uzdolnionym uczniem" to piękne - pytanie tylko ilu w ciągu ostatnich miesięcy takich "nowych zdolnych" pojawiło się w naszym wietnamskim światku? Confused

Odpowiedź masz w temacie o naszywkach.

PS. nie bierz nic z tego powyżej personalnie, nie mam zamiaru Cię atakować, więcej - piwo chłodzi się od listopada. czekam z niecierpliwością kiedy je wypijemy. Pzdr
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sro Sty 04, 2006 11:40 am Odpowiedz z cytatem
FritzX
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 179




Jako wujek dobra rada mam nadzieję, że zaliczam się do elyty Cool Powiem za Michałem, mam to w d.... czy szeroka rzesza miłosników namu mnie lubi czy nie. Mogą mnie nie szanować bo po co i za co. Muszą natomiast pamiętać, że kolejne pokolenie tak samo z nimi postapi. Taki to mlodzież narzuciła standart i niech im tak będzie bo przecież od nich wszystko zależy do nich świat należy. Natomiast ja sam wybieram z kim podzielę się wiedzą i doświadczeniem i czasem rzeczami. Mam prawo do oceny i mam swoje kryteria. Nie mam powodu cieszyć się na widok każdego przebranego w uniform na nam. Nadal będę się upierał, że dla młodych powinna być jakaś poczekalnia i selekcja. Na razie chodujemy arogantów i dyletantów. Zobaczcie sami, że Ci co mają super kolekcje i wyniki dosyć cicho siedzą i nie potrzebują publicznych pochwał. Nie płaczą bo zdjęcia z rekonstrukcji mu się nie podobają i ten zgred stary śmial to powiedzieć. Nie dbam w ogóle co kto powie na mój temat, ale na razie ta cała mlodzież sama się ośmiesza. Poza drobnymi wyjatkami, np. Mateusz, prawdopodobnie najkrótszy staż, a wyniki. Dawno mnie już wyprzedził. Nie wystarczy mieć kasę, bo zawsze można nakupić badziewia, jeszcze trzeba myśleć. Za 30 zł też się Namu nie da zbierać. Ale zawsze może być kompromis. za super cenę, super fant. Ci ludzie o których wspomniałem w jednym z wczesniejszych postów są własnie przyszłością w tym światku. Tych trzeba doceniać, a nie bandę przygłópów co to chęci mają, ale ja i inni mnie podobni im nie dają. I oni mi pokaża, ciekawe co bo dodsyć dużo w życiu widziałem. I jeszcze jedna uwaga do młodzieży, nie oceniajcie innych i mnie według siebie. Konflikt pokoleń był jest i będzie. Nie wiem od kogo to zależy, żeby przebiegało to wszystko normalnie.
Czarna Dziura, Wujek Dobra Rada i jak tam jeszcze chcecie.
No i pamietajcie, że tez będziecie starzy.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Sro Sty 04, 2006 11:50 am Odpowiedz z cytatem
Michał
kapitan
kapitan
 
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2190
Skąd: z Powiśla




a ja mam mały dylemat hihihi,
wiekiem stary, stażem młody Shocked Shocked
Cóż to robić???
hihihihi

_________________
Pozdrawiam

Michał SEKA Sekunda
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Sro Sty 04, 2006 2:48 pm Odpowiedz z cytatem
królik
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 413




To ja coś jeszcze dodam. Dla tych, którzy nie mają czasu na kolekcjonowanie, pieniędzy na zakupy i pomysłu na postać. Jest rozwiązanie wprowadzone w czyn przez jednego z użytkowników (na szczęście sporadycznego o ile nie byłego) Forum.
OTO ONO.
Myślę, że niektórym to pomoże w trudnej sztuce reenactingu...

Znalazłem coś jeszcze - nie musiałem nawet specjalnie daleko szukać od poprzedniej rewelacyjnej porady.
Porada druga: dla tych, którzy jednak uprą się na Nam. Na początek trochę wiedzy o tzw. "Nam-Era".
NAM-ERA - basic info


Ostatnio zmieniony przez królik dnia Sro Sty 04, 2006 3:05 pm, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sro Sty 04, 2006 2:51 pm Odpowiedz z cytatem
Michał
kapitan
kapitan
 
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2190
Skąd: z Powiśla




hahahahaha, spadłem z fotela!!!!!!!!!!!!! Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________
Pozdrawiam

Michał SEKA Sekunda
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Sro Sty 04, 2006 3:13 pm Odpowiedz z cytatem
fraser
st. chorąży sztab.
st. chorąży sztab.
 
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 866
Skąd: z Powiśla




Cytat:
Znalazłem coś jeszcze - nie musiałem nawet specjalnie daleko szukać od poprzedniej rewelacyjnej porady.
Porada druga: dla tych, którzy jednak uprą się na Nam. Na początek trochę wiedzy o tzw. "Nam-Era".
NAM-ERA - basic info


Michał, ad vocem za naszą dyskusją last friday Wink REWELACJA!!! Shocked Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
NE DESIT VIRTUS

Adam FRASER Maksymowicz
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: Sro Sty 04, 2006 5:54 pm Odpowiedz z cytatem
FritzX
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 179




Nie wiem z czego się śmiejecie, oni chcą na poczatek wysadzać pociągi ( jak special forces )a ja własnie jeżdżę pociagami. Przy tym zrobienie działającej miny cleymora to maly pikus.
Pozdrawiam ( ale nie wiem jak długo, bo jak sie chlopcy podszkolą w nam-erze Crying or Very sad
Jarek lub ................
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAM ť Namowcy wszelkiej maści łączmy się!!!
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 5 z 6  
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX