Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť KUPIĘ / LOOKING FORť Kupię szpej Vietnam Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Kupię szpej Vietnam
PostWysłany: Czw Lut 03, 2011 10:14 am Odpowiedz z cytatem
walekval
kapral
kapral
 
Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 24




Szukam szczególnie ładownic M56, mogą być krótkie M67. Pokrowce na manierki najlepiej 56-ty wzór. Pas pistol belt, może jakiś z klamrą Davisa. Repliki granatów m67, granatów dymnych (może fioletowy dym) oczywiście replik.

Nie jestem kolekcjonerem i nie szukam koniecznie mint jakości. Stylizuję się na SOG i chodzi mi raczej o wrażenie a nie o kolekcjonerską wartość. Muszę zawiesić coś na moim stabo. Proszę o uczciwe ceny!!!!!!!!!
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Czw Lut 03, 2011 4:27 pm Odpowiedz z cytatem
radosny
sierżant sztab.
sierżant sztab.
 
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 211
Skąd: Częstochowa/Janów




Co do granatów:

http://allegro.pl/granaty-m26-i1444406420.html

Pozdrawiam!
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Czw Lut 03, 2011 7:19 pm Odpowiedz z cytatem
walekval
kapral
kapral
 
Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 24




Dzięki ale jako że "robię" SOG bardziej pasują mi granaty m67 jako powszechnie stosowane przez operatorów SOGu.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Czw Lut 03, 2011 7:45 pm Odpowiedz z cytatem
Nervous
mł. chrązy sztab.
mł. chrązy sztab.
 
Dołączył: 14 Mar 2006
Posty: 708
Skąd: Dau Tieng




Bardziej to by Ci pasowały V40 Mini-Grenade Very Happy
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
PostWysłany: Czw Lut 03, 2011 8:00 pm Odpowiedz z cytatem
SAT CONG
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 403




Witam
Przede wszystkim musisz sobie odpowiedzieć na ważne pytanie:
Czy Twoja stylizacja będzie dobra? Czy trzeba będzie użyć sporej wyobraźni że to jest SOG? Bo tak będzie bo STYLIZACJA ma słabiutki poziom. Czy nie lepiej od razu wziąć się za RECO SOG? Bo można to zrobić na poziomie opierając się na kopiach.
Kolekcjonowanie fantów po chłopakach z SOG powiem szczerze jest tylko dla finansowych kozaków. To są ceny które zabijają marzenia i chęci na wstępie. To są fanty po weteranach i one nie trafiają na ogólny rynek tylko raczej z rąk do rąk. Trafiają się nie powiem ale cena. Taką wizytówką jest np nóż dasz za oryginał sterylny 5tyś $?
Jak dobrze poszukasz to są w Polsce chłopaki co robią RECO SOG. Na pewno Ci pomogą i podpowiedzą skąd brać fanty.
Nie wiem skąd też ci się wzieło to że nosili tylko granaty M67? Proponuje Ci najpierw poczytać na temat SOG bo dowiesz się tam dużo ciekawych rzeczy.

_________________
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Czw Lut 03, 2011 8:27 pm Odpowiedz z cytatem
walekval
kapral
kapral
 
Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 24




Stylizuję się na SOG powiedzmy z elementami rekonstrukcji, to właśnie ze względu na cenę oryginalnego sprzętu nie chcę wchodzić w reco. Myślę że nie będzie trzeba się domyślać że to SOG, robię póżniejszy okres gdy to noszono TCU pomalowane w "esy" doszyłem kieszenie na ramiona, przyszyłem bandolier na bluzie z tyłu, skróciłem rondo bonny hat i wszyłem w środek panel sygnalizacyjny, robię CCN a więc mam leginsy M1938 sznurowane na paracord, napisałem na bluzie i spodniach w okolicy biodra grupę krwi. Nie będę nosił magazynków w pokrowcach na manierki bo przede wszysktim bawię się w airsoft i za magazynki płacę z własnej kieszeni. A więc po to mi 4 ładownice m56, czy m67 na 20-tki (jak mówiłem robię późny okres). Wszystko to zawieszę na STABO z pomalowanymi klamrami (czekam aż przyjdą karabińczyki Wyotta). To stylizacja, choć staram się by była jak najlepsza. Pewnie że różne granaty nosili ale Plaster bo na jego książce głównie się opieram głównie pisał o m67. Bo nie wiem gdzie w Polsce dorwać foot poppery albo V40 mini grenade. Ale dla Plastra każda mk'a to poprostu CAR 15, choć widzi się zdjęcia SOGu z różnym uzbrojeniem, również typowe m16. Nie stać mnie na wiele więc na razie Alice medium plecak a nie tropical rucksack choć laik się nie pozna. Nóż, hmmm a czy nóż za 200 zł lotnictwa nie wystarczy? Narazie podstawy to co będzie wisiało na STABO a potem zawartość plecaka.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Czw Lut 03, 2011 8:47 pm Odpowiedz z cytatem
SAT CONG
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 403




No to widzę ze się przygotowałeś. I że wiesz gdzie dzwonią. SUPER tak trzymać. Można zastosować nóż survivalowy lub Ka-bara. Pokuś się jeszcze o latarkę strobe. Jestem ciekaw finału.

_________________
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Czw Lut 03, 2011 8:58 pm Odpowiedz z cytatem
walekval
kapral
kapral
 
Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 24




Dziękuję. Strobe jest na mojej liście życzeń Razz choć jak narazie miesięcznie ładuję 1000zł a ciągle nie jestem blisko wymażonego wyglądu. Radzę się kolegi rekonstruktora który od 20 lat zbiera wyposażenie nam era i jest w temacie oblatany. To nie koniec bo na potrzeby teamu w marcu zaopatruję się w m60 a więc potrzebny będzie 2 set wyposażenia. Gdy będę już gotowy udostępnię jakieś fotki.

Aby nie robić offtopu proszę od teraz wyłącznie o oferty dotyczące mego tematu. Very Happy
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pią Lut 04, 2011 11:08 pm Odpowiedz z cytatem
randall67
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 7




Zaraz zaraz....Coś mi tu nie pasuje szanowny panie walekval. Ja to
nazywam portret psychologiczny. On sie sypie po całości.
Czemu osoba o sporej wiedzy o SOG, kupujaca zestaw STABO i karabińczyki w
USA daje tutaj ogloszenie o poszukiwaniu jakiś steranych używek m1956?
Nie prościej byłoby kupić również w USA lub na allegro? Piszesz ze
pakujesz miesiac w miesiac 1000 zlotych , a potem pada stwierdzenie, że
nie stać cie na wiele i zadowolisz sie ALICE zamiast plecakiem
tropikalnym ... Piszesz, że radzisz sie kolegi z wieloletnim
doswiadczeniem, a potem zadajesz pytanie czy nóż USAF jest dobry dla SOGu.
Sadze że doskonale wiesz gdzie kupic repliki V40 czy M18, może nawet je
masz. Jesteś obeznany w temacie , ale nikt, zupełnie nikt, Cie nie zna.
Czy to nie jest troche dziwne? Wystarczy...
To ogłoszenie pod fikcyjnym kontem
zostalo spreparowane na potrzeby niedawnej dyskusji o airsofcie i reko.
Nastepnym razem postarajcie sie bardziej albo usiadzcie razem
przy kawie i pogadajcie, proszę Was bardzo, jak dorośli ludzie. Tak bedzie najlepiej.
Dobrej nocy chlopcy... Wink
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sob Lut 05, 2011 2:00 am Odpowiedz z cytatem
SAT CONG
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 403




randall67 czy Ty próbujesz mi wmówić ze działam pod podwójnym kontem? Albo któryś z moich kolegów? I sam zadaje sobie pytania i na nie odpowiadam? Czy to Ty próbujesz wnieść ferment i zamęt? Bo powiem szczerze że znam tylko 2 kobiety które mogą powiedzieć coś na temat namu w tym kraju i próbowały namotać w środowisku już nie raz. Są one znane szerszej publiczności i znane z tego typu akcji. Więc jeśli się nie mylę a wydaje mi się że nie to odpuść sobie i poszukaj innego forum dobrze. A jeśli się mylę co do 2 znanych mi osób i nie mam na myśli Ciebie to rozumiem i tego wymagają fora że przedstawisz się nam prawda?

_________________
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sob Lut 05, 2011 8:44 am Odpowiedz z cytatem
walekval
kapral
kapral
 
Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 24




Jak dotąd źródłem mego finansowania było to co udało mi się sprzedać z mego sprzętu muzycznego. Od wielu lat gram na gitarze i uzbierało mi się: wzmacniacze, efekty i inne. Jeszcze pół roku temu wiedziałem o namie tyle że amerykanie nosili m16 i że fajnie wyglądali z Lucki Strike wciśniętymi w chełm Very Happy Ale poznałem airsoft i rozmyślełem kim chciałbym być. I pomyślałem tak żołdak z namu. Zacząłem zbierać informacje (głównie w języku angielskim) i wtedy napotkałem na zdjęcie operatora SOG. Poczytałem o nich i zdecydowałem że to właśnie chcę robić. Sprzadałem już cały sprzęt gitarowy (oprócz gitary) i stąd te 1000 miesięcznie. Teraz trzeba będzie gołocić budżet domowy. Randal wiesz ile kosztuje zrobienie mki? Aby była "ładna" i strzelała dobrze z kulek. A ludzie mają różny pogląd na wartość ekwipunku z namu. Znam takich co za zajechaną ładownice bez widocznego kontraktu chcą 120 zł.
Jak widzisz Randal poświęciłem wiele by wiedzieć co wiem. A ta wiedza pozwala mi wiedzieć co chcę mieć i ile może to kosztować. Pochlebiasz mi że mam "sporą" wiedzę o SOGu, widzisz kilka miesięcy starczy dla kogoś kto szuka, obserwuje, siedzi cicho gdy starsi mówią, ma szcunek dla innych, czyta żródła wiedzy z zagranicznych-forum, stron grup rekonstrukcyjnych, wywiady z veteranami.
Trochę luzu i dystansu do tego co robisz i będzie dobrze przyjacielu. Very Happy

Jeszcze raz proszę o posty zgodne z tematem albo będę musiał prosić admina o wyczyszczenie Rolling Eyes
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sob Lut 05, 2011 11:47 am Odpowiedz z cytatem
Nervous
mł. chrązy sztab.
mł. chrązy sztab.
 
Dołączył: 14 Mar 2006
Posty: 708
Skąd: Dau Tieng




Po co od razu wolac administratora, dzial rzeczywiscie inny, ale konstruktywna dyskusja moze sie prowadzic i w kolejce po mieso nietylko na salonach.

Wszyscy interesujemy sie tym samym tematem i czemu by nie skorzystac z okazji i wymienic sie wiedza.
Randal widac zna sie na temacie, Sajgon rowniez, nawet i mi moze uda sie cos ciekawego napisac.
Warto rozmawiac.

A wracajac do tematu granatow to obserwuj allegro, pojawiaja sie skorupy i cale granaty, a na ebay.com zapewne sa od reki.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
PostWysłany: Sob Lut 05, 2011 12:04 pm Odpowiedz z cytatem
walekval
kapral
kapral
 
Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 24




Ok niech będzie, jeśli władzom to się nie spodoba to sami przerzucą temat w inne miejsce.

Widzisz Nervous odkąd wróciłem z Anglii 2 lata temu, nic nie kupiłem na ebay.com. Działam na Polskim gruncie. Skorupy pewnie znajdę ale wydaje mi się że jest spore ryzyko że narwany celnik i tak to zawróci.

Myślę że ciągle muszę się duuuuużo uczyć więc z miłą chęcia pogadam i powymieniam spostrzeżeniami z innymi ludźmi w temacie (tylko bez przechwalania i kłótni kto jest najlepszym znawcą w temacie bo tego nie lubię).

Na początek pytanie:
Czy ten nóż jako że ma metalowe okucie na pochwie może służyć do stylizacji czy jest to już za duże odstępstwo od reguły.
http://allegro.pl/nam-era-pilot-survival-knife-i1436321895.html
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sob Lut 05, 2011 12:33 pm Odpowiedz z cytatem
Nervous
mł. chrązy sztab.
mł. chrązy sztab.
 
Dołączył: 14 Mar 2006
Posty: 708
Skąd: Dau Tieng




Noze to nie moj konik ale sprobuje. Metalowe okucie pojawilo sie stosunkowo pozno 69/70 wiec jesli ten okres Ciebie interesuje to smialo, choc ja osobiscie bym tego okazu nie kupowal. Jak dla mnie sie nie nadaje.

Tak granaty to sliski temat, bo kto wie co sobie celnik pomysli, pozostaje szukac/czekac lub kupic inne w koncu sam piszesz o stylizacji.

Ebay jest bardzo dobrym zrodlem, mimo kosztow wysylki i tak mozna trafic cos co jak sam zauwazyles u nas ludzie cenia jak zloto, nie ma co z niego rezygnowac
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
PostWysłany: Sob Lut 05, 2011 12:46 pm Odpowiedz z cytatem
walekval
kapral
kapral
 
Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 24




Ten nóż mnie też bardzo zastanawia, już nawet nie sama pochwa ale również nóż i jego rękojeść, oraz to że jest on w strasznym stanie. Nie wiem, może to dziwne ale nie chcę też mieć wszystkiego jak nówka bo lubię gdy moje rzeczy mają za sobą jakąś historię a pracy nad nimi też się nie boję bo to sprawia że ja i ten przedmiot tworzymy nową, własną historię.

Nie zrezygnuję z ebaya, ale raczej na rzecz przedmiotów których już w kraju dostać nie będę mógł.

Jak widać jestem gdzieś w próżni między stylizacją i reco, z szacunku dla reco narazie na poziomie na którym jestem nie chcę iść w tą stronę. Ale nie chcę znaleźć się w miejscu gdzie biegając po lesie będę myślał "a to mam nie takie, a tamto jest źle" bo w moim środowisku i tak nikt się nie pozna.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť KUPIĘ / LOOKING FOR ť Kupię szpej Vietnam
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 3  
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX