Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť forum ogolnomilitarneť Plusy i minusy Bateri Patriot w Polsce
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Plusy i minusy Bateri Patriot w Polsce
PostWysłany: Pią Gru 11, 2009 6:17 pm Odpowiedz z cytatem
domaradzki1988
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 5




Proszę się wypowiedzieć na ten temat Very Happy jeśli ktoś posiada jakaś wiedzę na ten temat Smile
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pią Gru 11, 2009 6:26 pm Odpowiedz z cytatem
pinio1994
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 157
Skąd: Chełmża




Amerykańska baza na naszym terenie da nam tyle, że będziemy musieli popierać politykę zagraniczną USA itp. Zawsze w jakimkolwiek sporze na linii USA-Rosja będziemy musieli opowiadać się po stronie USA. Stany Zjednoczone to kraj z wyraźnymi imperialistycznymi zapędami. USA (podobnie jak Rosja) ciągle dąży do tego aby podporządkować sobie inne kraje i dlatego między innymi utrzymują liczne bazy wojskowe na całym globie. Kolejnym bardzo silnym argumentem przeciw bazie jest fakt, że taka baza nie powstanie na kilka lat, lecz będzie tutaj zapewne przez dziesięciolecia! Kto potrafi przewidzieć jakie będziemy mieli stosunki z USA np. za 50-lat? Jeśli się kogoś wpuści do kraju to później wyprosić go raczej ciężko. Ktoś kiedyś wpuścił Krzyżaków do Polski i jak wiadomo to się dla nas skończyło niedobrze. Z amerykanami nie będzie inaczej, tym bardziej, że baza ma być eksterytorialna i fakt jej istnienia poważnie narusza interesy rosyjskie. Prędzej czy później Rosjanie wymyślą jakąś broń w odpowiedzi na amerykańską tarczę antyrakietową, to tylko kwestia czasu. Zapewne pierwszym krokiem strony rosyjskiej w odpowiedzi na amerykańską tarczę będzie umieszczenie głowic nuklearnych w okolicach Kaliningradu. Co do różnego rodzaju offsetów, datków w sprzęcie itp. to raczej korzyści są krótkoterminowe. Za 10-20lat technologia stanie się przestarzała, sprzęt wyląduje na złomowisku a baza będzie nadal. Musimy pamiętać również, że ta tarcza nie jest budowana po to aby bronić nas Polaków! Tarcza jest budowana z myślą o obronie Stanów Zjednoczonych. Polskie władze nie będą miały wstępu na teren bazy, więc amerykanie w zasadzie mogą sobie przywiezc nawet jakąś "atomówke", nikt im nic nie udowodni... - a ja powiem, że amerykanie nie przepuszczą okazji do umieszczenia broni atomowej tak blisko Rosji, więc na pewno broń atomowa znajdzie się na terenie bazy. USA ma swoje bazy w Niemczech. Owszem ma, jednak zapewne gdyby nie sytuacja polityczna po II WŚ i okupacja Niemiec, Niemcy nigdy by się nie zgodzili na istnienie takich baz. Zobaczymy do jakich wniosków dojdzie Rząd RP, jednak z tego co zaobserwowałem po wypowiedzi szefa MON R.Sikorskiego, która została udzielona w TVN24, decyzję rządu w sprawie tarczy będzie musiał zatwierdzić sejm. Daje to pewne pole manewru, przecież sejm "nie musi" zgodzić się z rządem. Oczywiście można zrobić jeszcze referendum itp. Obecnie znajdujemy się pod bardzo silną presją, bo odmówić tak ważnemu sojusznikowi jest niezwykle ciężko. Zobaczymy jak tą trudną partię szachów rozegra Polska.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
PostWysłany: Pią Gru 11, 2009 7:30 pm Odpowiedz z cytatem
stasiek
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 316
Skąd: Olsztyn Warmia




pinio fajnie napisałes też jestem tego zdania że nic nam jako Polakom z tego nie przyjdzie jak beda obce bazy na terenie RP ale jet też małe ale otóż szefem MON jest B.Klich natomiast R.Sikorski jest byłym szefem ministerstwa obecnie jest szefem ministerstwa spraw zagranicznych
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sob Gru 12, 2009 7:37 pm Odpowiedz z cytatem
pinio1994
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 157
Skąd: Chełmża




oczywiście że już nie jest ale gdy wypowiadał się w TV to wtedy był Smile
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
PostWysłany: Nie Gru 13, 2009 6:02 pm Odpowiedz z cytatem
stasiek
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 316
Skąd: Olsztyn Warmia




to trzeba było napisać były szef MON i jest wtedy jasność
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patriot w polsce
PostWysłany: Sro Gru 16, 2009 3:34 pm Odpowiedz z cytatem
siódmySymbol
szeregowy
szeregowy
 
Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 1
Skąd: płock




Czesc, jeśli chcemy żeby nasz kraj kiedykolwiek odwiedził prezydent Stanów Zjednoczonych mósimy miec baterie rakiet patriot. Ochrona prezydenta to też ochrona przed atakiem rakietowym, bo w ten sposób też mozna zaatakowa prezydenta.

_________________
siódmySymbol
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Sro Gru 16, 2009 7:08 pm Odpowiedz z cytatem
Chris
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 118
Skąd: Szczecin




stasiek napisał:
to trzeba było napisać były szef MON i jest wtedy jasność


Przecież to nie jego słowa więc nie miej do niego pretensji. To wypowiedź z forum IVRP.pl napisana w 2007 roku przez użytkownika Wichura. pinio skopiował ją bezczelnie w całości nie ujmując w cudzysłów i nie podając źródła.

Oto cały wątek wraz z ukradzioną wypowiedzią: http://www.ivrp.pl/viewtopic.php?t=1987&sid=f9868be3629fa59286ecd8014aa2a784

Jeszcze raz proszę administrację forrum o ban dla użytkownika pinio, który nie raz dawał już popis swojej "ynteligencji".
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Sro Gru 16, 2009 9:21 pm Odpowiedz z cytatem
Nervous
mł. chrązy sztab.
mł. chrązy sztab.
 
Dołączył: 14 Mar 2006
Posty: 708
Skąd: Dau Tieng




Wiedziałem, wiedziałem Laughing że ta odpowiedź o Mosinie to też lipa

BRAWO CHRIS'U
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
PostWysłany: Sro Gru 16, 2009 9:53 pm Odpowiedz z cytatem
pinio1994
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 157
Skąd: Chełmża




o mosinie to sam szukałem i musiałem się trochę naczytać
a co do tego powyżej to skopiowałem , kolega chciał odpowiedzi to ją dostał
a co do bana to jeżeli wam nie przeszkadza administrator może to konto już skasować , bo co niektóre osoby mam już dosyć więc żegnam.

dziękuje użytkownikom nietoperz i wojak szwejk bo jako jedyni zasłużyli na mój szacunek do nich.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
PostWysłany: Sro Gru 16, 2009 10:13 pm Odpowiedz z cytatem
Nervous
mł. chrązy sztab.
mł. chrązy sztab.
 
Dołączył: 14 Mar 2006
Posty: 708
Skąd: Dau Tieng




Chris znów ciebie wypunktował, znikaj w smrodzie jak "Kan Snajper"
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
PostWysłany: Czw Gru 17, 2009 9:26 am Odpowiedz z cytatem
Chris
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 118
Skąd: Szczecin




pinio1994 napisał:
o mosinie to sam szukałem i musiałem się trochę naczytać
a co do tego powyżej to skopiowałem , kolega chciał odpowiedzi to ją dostał


Jeśli cytujesz czyjeś wypowiedzi słowo w słowo to dobre wychowanie nakazuje podać źródło takiego cytatu. Ty przywłaszczasz czyjeś słowa jako własne nie podając autora (czy to wikipedia, czy to inne forum) więc jesteś zwykłym złodziejem bo to poprostu łamanie prawa autorskiego. Myślisz że jak coś jest w internecie to można to brać? Nie. Niestety dla Ciebie tak nie jest.
Pomyśl przez chwilę nad tym, chociaż nie wydaje mi się, że jakiekolwiek wnioski wyciągniesz.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť forum ogolnomilitarne ť Plusy i minusy Bateri Patriot w Polsce
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX