Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAMť Powitanie... Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Powitanie...
PostWysłany: Pon Cze 22, 2009 4:26 pm Odpowiedz z cytatem
GazDa
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 16




Pobieżnie przeszukałem forum w poszukiwaniu odpowiedniego działu i nie znalazłem. Jeśli przeoczyłem to sorki ale przywitać się chciałem Mr. Green

Mieszkam w Wolsztynie, woj wielkopolskie od dobrych nastu lat obracam się w klimatach militarnych różnego typu. Wraz z paroma zapaleńcami tworzymy grupkę ludzi, którzy czerpią przyjemność w eksplorowaniu ciekawych miejsc, a zwiemy się SurvivalWolsztyn. Ja jako jedyny zaraziłem się Namem ale jest to łagodna odmiana:) Objawami mojej choroby jest otaczanie się przedmiotami bardziej lub mniej Cool związanymi z okresem wojny w Wietnamie. Traktuje to jako nie szkodliwe hobby i staram się z tego czerpać maximum przyjemności. Nie jestem w tym temacie ortodoksem i moje widełki czasowe są dość szerokie. Nie staram się odwzorowywać konkretnej postaci w konkretnym okresie , jestem po prostu GazDa.Od roku moim oczkiem w głowie jest Ford Mutt M151 A1 z 1965 roku i cała moja fascynacja skierowała się w jego stronę. Walczę z nim dzielnie aby odzyskał odebraną mu świetność i mam nadzieję, że wyjdę z tego pojedynku obronną ręką.

Tyle z mojej strony i jeszcze raz wszystkich witam serdecznie
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Re: Powitanie...
PostWysłany: Pon Cze 22, 2009 11:15 pm Odpowiedz z cytatem
SAT CONG
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 403




GazDa napisał:
Pobieżnie przeszukałem forum w poszukiwaniu odpowiedniego działu i nie znalazłem. Jeśli przeoczyłem to sorki ale przywitać się chciałem Mr. Green

Mieszkam w Wolsztynie, woj wielkopolskie od dobrych nastu lat obracam się w klimatach militarnych różnego typu. Wraz z paroma zapaleńcami tworzymy grupkę ludzi, którzy czerpią przyjemność w eksplorowaniu ciekawych miejsc, a zwiemy się SurvivalWolsztyn. Ja jako jedyny zaraziłem się Namem ale jest to łagodna odmiana:) Objawami mojej choroby jest otaczanie się przedmiotami bardziej lub mniej Cool związanymi z okresem wojny w Wietnamie. Traktuje to jako nie szkodliwe hobby i staram się z tego czerpać maximum przyjemności. Nie jestem w tym temacie ortodoksem i moje widełki czasowe są dość szerokie. Nie staram się odwzorowywać konkretnej postaci w konkretnym okresie , jestem po prostu GazDa.Od roku moim oczkiem w głowie jest Ford Mutt M151 A1 z 1965 roku i cała moja fascynacja skierowała się w jego stronę. Walczę z nim dzielnie aby odzyskał odebraną mu świetność i mam nadzieję, że wyjdę z tego pojedynku obronną ręką.

Tyle z mojej strony i jeszcze raz wszystkich witam serdecznie



Witaj

Na wstępie pogratuluje Ci M151 A1!!! Nie jeden chciałby mieć takiego:) Choć są a tym forum tacy co maja M151 A1. Ba jeden jest nawet nie formalnym PREZESEM FAN MUTT M151 A1 POLSKA Very Happy
Osobiście życzę wytrwałości i oczekuje jakiś foto twojej ślicznoty
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Nie Cze 28, 2009 6:59 pm Odpowiedz z cytatem
GazDa
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 16




Podziękował za nieliczne ale szczere powitanie Mr. Green

Bardzo chętnie poznałbym W/W Prezesa. Jak to mówią w kupie siła
Wink
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Nie Cze 28, 2009 7:12 pm Odpowiedz z cytatem
GazDa
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 16




Na dzień dzisiejszy moje maleństwo wygląda tak:


Prace trwają intensywnie. Po roku kompletowania brakującego osprzętu powoli dochodzę do 2/3 drogi. Niestety przede mną najgorszy-najkosztowniejszy etap prac, a mianowicie blacharka. Niestety pod 6 warstwami farby okazało się, że tak pięknie to mój Mutt nie wygląda. Przód jest w miarę ok ale boki, nadkola i tył jest troszeczkę nadgryziony zębem czasu. Więc plan mam taki, że na szybko w tym sezonie robię blachy i montuję cały zgromadzony szpej, a za rok może dwa jak Bóg pozwoli ściągnę z USA potrzebne elementy karoserii i z totalnym piaskowaniem dokończę dzieła. Wiem że moje działanie na szybcika nie ma większego sensu ale nie mogę się już doczekać i chcę już w tym sezonie zaliczyć Borne Sulinowo. Wiem, że nie będzie to 100% Mutt z odpowiednio dobranym kolorem ale lożę szyderców mam w poszanowaniu Wink Mam nadzieję, że zdążę i nie wyskoczą jakieś problemy mechaniczne z którymi jak dotąd mam tffuuu odpukać spokój.

Pozdrawiam pozytywnie zakręconych.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Nie Cze 28, 2009 9:10 pm Odpowiedz z cytatem
Walkie
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 30 Wrz 2005
Posty: 401
Skąd: Belgia-Antwerpia




Witam GaZda.
Co tu mowic?...Szczerze sukcesow i wytrwalosci w dazeniu do celu... Moze jeszcze jakies fotki?
Pozdr.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Nie Cze 28, 2009 9:43 pm Odpowiedz z cytatem
Nervous
mł. chrązy sztab.
mł. chrązy sztab.
 
Dołączył: 14 Mar 2006
Posty: 708
Skąd: Dau Tieng




Siemano
Jak ostatnio rozmawialiśmy to wspominałeś mi że jedziesz do Darłowa swoim Muttem, a ten ze zdjęcia średnio się nadaje do jazdy.

Masz dwa?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
PostWysłany: Pon Cze 29, 2009 7:31 am Odpowiedz z cytatem
GazDa
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 16




Kolego nervous czyżbym wyczuwał nutkę ironii w Twojej wypowiedzi? Very Happy Cóż życie weryfikuje plany. Niestety prace związane z Muttem wymagają sporo nakładu zarówno finansowego jak i prozaicznego wolnego czasu. Taj jak z tym pierwszym jakiś mega kłopotów nie ma to z tym drugim jest krucho. Jesteś pewnie młody i z pewnymi sprawami się jeszcze nie spotkałeś ale uwież mi wszystko przed Tobą Wink Jest też pewna różnica w pracach nad Muttem, a zbieraniem kremików, płyników i innych specyfików. Zarówno dostępność jak i cena wprawia człowieka w "wesoły" nastrój. Nieczęsto zdarza się tak, że jeden element do Mutta kosztuje tyle ile pół plecaka tych różnych bibelocików.

Mam nadzieję, że w obrazowy sposób wyjaśniłem dlaczego Zlot w Darłowie mnie niestety ominął i nie twierdzę na 100% że również tak się nie stanie z Bornem. Jestem jednak dobrej myśli i cały czas działam.

Pozdr
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pon Cze 29, 2009 11:25 am Odpowiedz z cytatem
Bodi_Lodz
chorąży
chorąży
 
Dołączył: 17 Lis 2005
Posty: 532
Skąd: Gorzów Wlkp.




A który to elemnt kosztuje "aż" połowe plecakach tych śmieciowych bielocików jak to nazywasz???

_________________
You dudes gonna love the Nam!!!
For fucking ever!!!

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Pon Cze 29, 2009 12:16 pm Odpowiedz z cytatem
GazDa
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 16




Bodi_Lodz po pierwsze nigdzie nie napisałem " śmieciowych bibelocików" po drugie nie miałem zamiaru nikogo urazić Wink Jeśli poczułeś się dotknięty to bardzo przepraszam Embarassed Po trzecie to nie mam zamiaru się z nikim licytować i przekomarzać. Jeśli ktoś staje się złośliwy jak nie pozostanę dłużny. Zresztą dałem sobie troszeczkę czasu i poczytałem trochę "tych soczystych" wątków w dziale Nam. Tłumaczy to w zupełności ciszę i brak aktywności użytkowników. Mam wrażenie, że niektórzy tylko czekają, aż ktoś coś napisze żeby tylko po nim pojechać, zadrwić, zaszydzić, pokazać mu miejsce w szeregu. Bo przecież co to nie ja i moja kolekcja "śmieciowych bibelotów" Twisted Evil Pozwoliłem sobie Ciebie zacytować.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pon Cze 29, 2009 12:27 pm Odpowiedz z cytatem
Bodi_Lodz
chorąży
chorąży
 
Dołączył: 17 Lis 2005
Posty: 532
Skąd: Gorzów Wlkp.




Widzisz "śmieciowe bibeloty" to tylko moja interpretacja twoich słów- bo dla mnie nie można prównywąc jednego do drugiego bo i jedno i drugie kosztuje dużo czasu i pieniędzy...
Ciekawiło mnie tylko co może tyle kosztować do mutta???
A tak po za tym wątkiem to mam nadzieje ze zrobisz go super i życze ci powodzenia- zawsze to kolejny okresowy pojazd w polsce, narie jest tylko jeden dobrze zrobiony i kilka w drodze;o)
Co do forum nam to cóż to dzungla niestety hehehehe;)
Czekam na dalszy wątek;)
Marcin

_________________
You dudes gonna love the Nam!!!
For fucking ever!!!

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Pon Cze 29, 2009 12:45 pm Odpowiedz z cytatem
GazDa
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 16




Hmmm źle interpretujesz w takim razie Crying or Very sad ale spoko może się źle wyraziłem i stąd ten swąd Rolling Eyes Co do Mutt-ów to zgodzę się z Tobą, że jeden jest NO 1 i jest przynajmniej do czego dążyć i na czymś się wzorować, parę się robi i o ile mi wiadomo z 2 zmierzają w kierunku Polski.
Dzięki za życzenia powodzenia w dalszych pracach (mam nadzieję, że szczere) i również chciałbym Ciebie serdecznie powitać bo w sumie do tego ten wątek służyć powinien.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pon Cze 29, 2009 2:09 pm Odpowiedz z cytatem
Nervous
mł. chrązy sztab.
mł. chrązy sztab.
 
Dołączył: 14 Mar 2006
Posty: 708
Skąd: Dau Tieng




Widzę że wywołełem ciekawą rozmowę.

Otóż w mojej wypowiedzi nie było ironi (ironia mozna nazwać kremiki, płyniki i inne specyfiki), po prostu z tego co zapamiętałem z naszej ostatniej rozmowy (sog-1968) przedstawiłeś sprawę że po prostu jedziesz do Darłowa Muttem i tyle, nie wspominałeś, nie zapamiętałem, jakiś szczególnych problemów uniemożliwjających ten wyjazd.
Ten ze zdjęcia, przynajmniej jak na mnie, średnio może gdzieś pojechać, dlatego pytanie czy masz drugi.

Czy jestem młody kwestaia tego kto mówi ale nie tylko starsi mają problemy.

Wymienione przez Ciebie rzeczy to akurat jedne z tańszych i dostępniejszych, jest sporo rzeczy za które trzeba płacić więcej (1000 PLN za bukłak 2Q) niż za części od Mutta i za pól pleceka takich rzeczy można kupić całego.

Co do "gnojenia młodych". Skoro mówisz że troszkę poczytałeś to pewnie zauważyłeś z jakimi się tu problemami zwracali, pojawiają się coraz bardziej ciekawi osobnicy z coraz ciekawszymi pytaniami/rządaniami.


Podsumowywując, moje pytanie ze wzgledu iż nie odniosłem się bardziej do naszej poprzedniej rozmowy mogło się wydać dwuznaczne, myślę jednak że teraz już wszysko jasne.
Sprawa kolekcji i renowacji myślę też. I to i to daje niesamowitą frajdę i daje też po kieszeni.

Również życzę powodzenia.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
PostWysłany: Pon Cze 29, 2009 2:56 pm Odpowiedz z cytatem
GazDa
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 16




Spoko, sprawa wyjaśniona nie było tematu Mr. Green

Tośmy sobie pogadali heheale ważne, że wyjaśnione do końca.

Peace.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Wto Cze 30, 2009 10:55 am Odpowiedz z cytatem
Michał
kapitan
kapitan
 
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2190
Skąd: z Powiśla




taaa..wiele roboty i przed Tobą GazDa ale pocieszę Cię że przedemną nie mniej..ja na razie najwięcej to gratów kupuję do mutta..mam nadzieję w tym roku zrobić min blacharkę i i postawić na kołach..póki co to jakieś kupuję jakieś * to słowo nie występuje w słowniku*ły, uszczelki, koreczki, zawleczki, blaszarki, sraszki i * to słowo nie występuje w słowniku*..moim marzeniem jest zamontować m60 na muttcie Smile..ach..
W każdym razie witaj GazDa!

_________________
Pozdrawiam

Michał SEKA Sekunda
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Pon Lip 27, 2009 4:28 pm Odpowiedz z cytatem
GazDa
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 16




No to pozostaje wszystkim podziękować za powitanie.

Prace trwają, klamoty dochodzą, a końca nie widać Twisted Evil i oby jak najdłużej trwał ten stan bo zabawa jest przednia.

Jednak po "dłuższym" śledzeniu tego forum, a zwłaszcza działu Reenactors POL-NAM mam wrażenie, że chyba już wszystko zostało powiedziane Confused A może są w lesie...? Wink
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAM ť Powitanie...
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 2  
Idź do strony 1, 2  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX