Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť forum ogolnomilitarneť "Do domu wrócili-w piecu napalili" :) Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
"Do domu wrócili-w piecu napalili" :)
PostWysłany: Sob Maj 30, 2009 10:53 am Odpowiedz z cytatem
Bodek1968
st. kapral
st. kapral
 
Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 47




Czołem.
Wreszcie jest mój-Ził 130 AŁD-1,czyli Aparatownia Łączności Dalekosiężnych.Na wstępie-a będzie tego trochę Smile -wyrazy uznania i podziękowania dla Jano i jego pracowników z Motodemontu za wszystkie działania,które doprowadziły do tego,że wstając rano nie muszę oglądać już szopy sąsiada bo zasłania ją niejaki "pan" Ził" SmileA wszystko zaczęło się 16 maja......
W deszczową sobotę pojechałem razem z bratem do Kaźmierza z zamiarem poszukania Stara 660.Jano wpuścił nas do "zagrody rumaków" pełnej krwi militarnej.Chodziliśmy przez kilka godzin po placu , w deszczu,ale nikt się nie skarżył.Jano nam towarzyszył-doradzał,objaśniał i pewnie miał już nas trochę dosyć,ale w końcu jaki klient jest każdy widzi a skoro płaci ...Po wielu walkach z samym sobą wybrałem-Ził 130 AŁD-1.Pierwotnie była to "skrzyniówka",ale że chciałem mieć sztywną zabudowę to wybrałem najładniejszą budę na placu-chyba,że coś przeoczyłem Very Happy Warunek był jeden-auto ma jechać o własnych siłach.Inna opcja nie wchodziła w grę.Po wszelkich uzgodnieniach wróciliśmy do domu.

W ciągu następnego tygodnia byliśmy w kontakcie i wiedziałem na bieżąco na jakim etapie są prace.
25 maja dostałem kompletną dokumentację potrzebną do rejestracji.Kobieta w Wydz.Kom. powiedziała,że dawno nie widziała tak dobrze zrobionych "papierów".Pobrałem tablice,dowód,ubezp. OC i 27 maja, w środę razem z bratem ruszyliśmy po auto.
Maszyna już czekała Smile Jano dał nam jeszcze trochę gadżetów,które mogą się przydać w późniejszej eksploatacji a ja dokupiłem jeszcze maszt 12 m.
Rozliczyłem się,zapakowaliśmy graty i w drogę.Daleko nie ujechaliśmy-1 km za Kaźmierzem maszyna odmówiła dalszej jazdy.Powód-brak dopływu paliwa.Brat pompował a ja kręciłem rozrusznikiem.W końcu zakaszlał.Zresztą Jano ostrzegał,że tak może być bo w zbiorniku pewnie jest sporo osadu i my na to byliśmy przygotowani.Tak więc żadnych pretensji.Jeszcze kilka razy stawaliśmy z tego powodu aż wreszcie zapadła decyzja,że trzeba przeczyścić cały układ paliwowy.Tak też zrobiliśmy.Co znaleźliśmy w filtrach-lepiej nie pytać.W każdym razie po godzinie ruszyliśmy dalej i już do końca nic się nie działo.Silniczek tykał jak zegareczek.Podróż rozłożyliśmy na 2 dni.Nigdzie nam się nie śpieszyło.Wjeżdżając do Puszczy Noteckiej pomyliliśmy drogę,ale trudno żeby było inaczej skoro za drogowskazy "robiły" deski z ręcznie malowanymi nazwami miejscowości.Po kilku km droga zaczęła przypominać bardziej teren poligonu.W końcu zza drzew wyłonił się dom-sam jeden w środku puszczy-Białe Błota.Trójka młodych ludzi ze Straży Leśnej pokazała nam na porządnej mapie gdzie faktycznie zajechaliśmy.Jadąc tak dalej dotarli byśmy pewnie do Piły.Pogadaliśmy trochę,obejrzeli auto i stwierdzili,że mamy takie fajne auto,że Oni nas chętnie wyprowadzą z lasu.
Dodam,że dotychczasowa droga była autostradą w porównaniu z tym leśnym duktem,którym nas prowadzili.Ale Ził-ek nie odpuszczał.Po kilku km rozstaliśmy się i już sami dojechaliśmy do drogi.Przed nami Grotów czyli "obóz" nr 1-baza noclegowa u Wikinga.Zbyszka i jego "zakręconą militarnie" rodzinkę znałem jedynie z forum,ale kiedy się spotkaliśmy to miałem wrażenie,że znamy się od lat.Był wieczorny grill w "Soldaten Kantine",przejażdżki Ewy po podwórku,oglądanie kolekcji Tomka i fotek ze zlotów.Impreza trwała do późnej nocy a Ewa musiała wstać o 5.00 do pracy.Dostaliśmy śpiwory,materace i poszliśmy spać -pierwsza noc w Ził-ku.
Ranek przywitał nas deszczem. Wiking dał nam superaśnego bigosu i zaczęliśmy zbierać się do dalszej drogi.Wiking odpalił Uaza i ruszyliśmy konwojem do Drezdenka pożegnać się z Ewą,która męczyła się w pracy.Jeszcze tylko małe zakupy i w drogę.Na jednym z parkingów przed Szczecinem spotkaliśmy się jeszcze z Waldkiem,który ma Stara 660.Pogadaliśmy,porobili zdjęcia i w drogę.O 18.30 wjechaliśmy na prom w Świnoujściu a po pół godzinie byliśmy na podwórku pod moim domem.Min sąsiadów chyba nie muszę opisywać Smile
Dzięki życzliwości Jano z Kaźmierza,familii Wikinga z Grotowa,Witka-leśniczego z Błot i innych przygodnie napotkanych ludzi na trasie naszej podróży ,przeżyliśmy świetna przygodę.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sob Maj 30, 2009 7:51 pm Odpowiedz z cytatem
misiek8283
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 136
Skąd: OLSZTYN-WARMIA




Spoko jazda była a piszesz jak stary frontowiec Very Happy





pozdrowionka

_________________
"WOJNY NIC NIE USPRAWIEDLIWIA DOBRA WOJNA USPRAWIEDLIWIA SAMĄ SIEBIE" NIETZCHE
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pon Cze 01, 2009 8:21 pm Odpowiedz z cytatem
wiking
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 24 Paź 2005
Posty: 187
Skąd: Bezdomny




http://picasaweb.google.pl/wiking.mordal/Zi?feat=directlink

_________________
ostatni wiking w Rzeczpospolitej
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: Wto Cze 02, 2009 8:02 am Odpowiedz z cytatem
Bosman
sierżant sztab.
sierżant sztab.
 
Dołączył: 15 Lip 2005
Posty: 203
Skąd: Borne Sulinowo




Viking bo jeszcze usłyszysz od Ewy.
Jeśli nie chcesz mojej zguby,Ziła kup mi luby.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Wto Cze 02, 2009 12:52 pm Odpowiedz z cytatem
wiking
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 24 Paź 2005
Posty: 187
Skąd: Bezdomny




Bosman napisał:
Viking bo jeszcze usłyszysz od Ewy.
Jeśli nie chcesz mojej zguby,Ziła kup mi luby.

Normalnie wsiadła i pojechała,Obywatelu Bosmanie Shocked Laughing

_________________
ostatni wiking w Rzeczpospolitej
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: Wto Cze 02, 2009 7:19 pm Odpowiedz z cytatem
wojak szwejk
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 25 Sty 2008
Posty: 321
Skąd: Warszawa




widzę że koledzy mają gdzie trzymać swoje pojazdy a ja muszę się zadowolić pojazdami w skali 1:72 lub 1:35 ale i tak są super i za nic ich nie oddam Cool
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Wto Cze 02, 2009 9:59 pm Odpowiedz z cytatem
KAMILLO
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 417
Skąd: Borne Sulinowo PL, Macroom IRL




Bodek ładnie to nawet się spasowało, nawet wycięcie w budzie na bak paliwa

Na zlocie w Bornym zapewne się zobaczymy to trzeba by obgadać jakoś sprawę pomalowania "GADA" bo mam jeszcze dojście do oryginalnej rosyjskiej farby a i do munduru Rosyjskiego chciał bym cię namówić...


Obstawiam że buda jest od Urala czy 4320 to nie dam sobie głowy uciąć ale stawiam że od Urala . Rolling Eyes Na dodatek sądzę że buda była klimatyzowana ale brak w niej agregatu, chłodnicy itp.. popraw jeśli się mylę ...

Pozdrawiam KAMILLO Twisted Evil

_________________
A ja mieszkam tam gdzie jest naprawdę MILITARNIE

http://www.MILITARNE-BORNE.pl


Kraz 255B 6X6
Ural 4320 6X6
Ural 375D 6X6
GSP-55 Gąski
PTS-M Gąski
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG WP Kontakt
PostWysłany: Wto Cze 02, 2009 10:14 pm Odpowiedz z cytatem
JANO
st. kapral
st. kapral
 
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 46
Skąd: Każmierz Wlkp.




Kamil, mylisz się, to jest oryginał od 131 i w dodatku kompletna, z filtrami i ogrzewaniem w super stanie. A Bodek wracając musiał poznać uroki awtomobila spod znaku "zdiełano w CCCP". Mechanik od tego Ziła szuka bluzy kombinezonu a stróż psa, niewiem czy nie było tego w odstojniku. Pozdrawiam.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Wto Cze 02, 2009 10:54 pm Odpowiedz z cytatem
Bodek1968
st. kapral
st. kapral
 
Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 47




"Sobaki" nie znalazłem,ale jakieś guziki z gwiazdkami się pałętały :)Powłoka na budzie jest w dobrym stanie i właśnie w takim kolorze chcę pomalować kabinę.Nie wiem czy uporam się z tym do Bornego,ale postaram się.Na raz wszystkiego nie zrobię.Kamillo-jeśli masz podobny odcień to jestem zainteresowany ,choć pewnie będzie mi łatwiej dobierać na miejscu."Pożywiom-uwidim".A jeśli chodzi o mundur to już do mnie jedzie Smile
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Czw Cze 04, 2009 9:40 pm Odpowiedz z cytatem
webster
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 61
Skąd: gdynia -witomino




BOSMANOWI to sie należą baty a nie ził
ził jest superfajny pozdrawiam szczęśliwego właściciela
SUPER

_________________
PIRACI GDYNIA
LAND ROVER SANTANA 109
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
PostWysłany: Pią Cze 05, 2009 6:58 am Odpowiedz z cytatem
Bosman
sierżant sztab.
sierżant sztab.
 
Dołączył: 15 Lip 2005
Posty: 203
Skąd: Borne Sulinowo




[quote="webster"]BOSMANOWI to sie należą baty a nie ził
ził jest superfajny pozdrawiam szczęśliwego właściciela
SUPER[/quote]
ził już jest i coś tam jeszcze, baty też kiedyś pewnie będą.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pią Cze 05, 2009 6:59 pm Odpowiedz z cytatem
KAMILLO
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 417
Skąd: Borne Sulinowo PL, Macroom IRL




JANO napisał:
Kamil, mylisz się, to jest oryginał od 131 i w dodatku kompletna, z filtrami i ogrzewaniem w super stanie. A Bodek wracając musiał poznać uroki awtomobila spod znaku "zdiełano w CCCP". Mechanik od tego Ziła szuka bluzy kombinezonu a stróż psa, niewiem czy nie było tego w odstojniku. Pozdrawiam.



No tak przecież Uralowkie budy mają wycięcia nad kołami Embarassed

Czytając o tym zapychaniu filtrów odrazu przypomina mi się jak prowadziliśmy od Ciebie Urala 375 Smile było tych przystanków fiu fiu



bodek1968 napisał:
Kamillo-jeśli masz podobny odcień to jestem zainteresowany ,choć pewnie będzie mi łatwiej dobierać na miejscu."Pożywiom-uwidim".A jeśli chodzi o mundur to już do mnie jedzie Smile


To ta jaśniejsza farba czyli taka jak ostatnio malowałem GSP-55
http://picasaweb.google.com/zsrr2006/NaszNowyNabytekGSP55#

Może wydawać się trochę za jasna ale to efekt tego że dopiero co pomalowany ale po roku wygląda już tak
http://picasaweb.google.com/zsrr2006/ZlotBorne2008#5236968291131423970

P.S. proszę nie komentować koloru przyczepy Sad taką już kupiłem

Możesz dokładniej co to za mundur ?


Ostatnio zmieniony przez KAMILLO dnia Pią Cze 05, 2009 8:18 pm, w całości zmieniany 1 raz

_________________
A ja mieszkam tam gdzie jest naprawdę MILITARNIE

http://www.MILITARNE-BORNE.pl


Kraz 255B 6X6
Ural 4320 6X6
Ural 375D 6X6
GSP-55 Gąski
PTS-M Gąski
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG WP Kontakt
PostWysłany: Pią Cze 05, 2009 7:20 pm Odpowiedz z cytatem
wojak szwejk
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 25 Sty 2008
Posty: 321
Skąd: Warszawa




zastanawiam się dlaczego jak kręcili 9 kompanię do waszej grupy nie wzięli do tego filmu macie super wyposażenie i sprzęt ciężki szacun Wink
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pią Cze 05, 2009 8:24 pm Odpowiedz z cytatem
KAMILLO
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 417
Skąd: Borne Sulinowo PL, Macroom IRL




webster napisał:
BOSMANOWI to sie należą baty a nie ził
ził jest superfajny pozdrawiam szczęśliwego właściciela
SUPER



webster a co ty tak dogryzasz temu Bosmanowi ?? no chyba nie dla tego że posiada tak rzadkiego Ziła 131 z paką ...

_________________
A ja mieszkam tam gdzie jest naprawdę MILITARNIE

http://www.MILITARNE-BORNE.pl


Kraz 255B 6X6
Ural 4320 6X6
Ural 375D 6X6
GSP-55 Gąski
PTS-M Gąski
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG WP Kontakt
PostWysłany: Nie Cze 07, 2009 8:02 pm Odpowiedz z cytatem
webster
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 61
Skąd: gdynia -witomino




nie za ziła.za to mam szacunek
mamy inne zatargi ale kiedyś sie skończą
poprostu jak sie widzimy każdy wie o co chodzi
nie kłucimy sie na obcym terenie
mam nadzieje że zobaczymy sie w darłowie

_________________
PIRACI GDYNIA
LAND ROVER SANTANA 109
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť forum ogolnomilitarne ť "Do domu wrócili-w piecu napalili" :)
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 2  
Idź do strony 1, 2  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX