Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAMť Pytanie o odznaki "nieoficjalne"
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Pytanie o odznaki "nieoficjalne"
PostWysłany: Sob Mar 21, 2009 3:32 pm Odpowiedz z cytatem
Student
porucznik
porucznik
 
Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 1999
Skąd: z Warszawy




Przepraszam ze zakłucam spokojne, sobotnie popołudnie, ale pozwolę sobie zadać kretyńskie pytanie, wynikające z... No właśnie, z mojej niewiedzy i przypadkowego "odkrycia" poczynionego przeze mnie w necie, podczas poszukiwań fotek sztuki okopowej i rozmaitych "wykonań warsztatowych" , i "lokalnych" wszelkich cudów z zakresu drobnej "militarki". Szukałem tzw. POW wings... Znalazłem, a że efekt uboczny był znacznie szerszy... Ad rem!

Otóż natrafiłem na fotografie (w 99% niestety współczesnych replik) odznak nieoficjalnych, metalowych, noszonych podobno przez żołnierzy amerykańskich podczas wojny w Wietnamie. Jak wynikało ze skąpych informacji, szczególne upodobanie ku takim przejawiali żołnierze jednostek specjalnych różnej maści. Główny motyw namierzonych "cudów" stanowiła czaszka, wkomponowana zwykle w parę skrzydeł.

Byłbym wdzięczny, gdybyście zechcieli przybliżyć mi nieco temat tych "wynalazków", zwyczaje związane z noszeniem (kto i po jakiego grzyba się tym ozdabiał), wreszcie dodać coś o istniejących odmianach i sposobach wykonania (fotki uzupełnione były podpisem mówiącym, iż przedstawiono na nich głównie odlewy w mułku/piachu - "sand cast", a spotkałem sie kiedyś ze zdjęiem tego typu odznaki w wersji tłoczonej/bitej, z wyraźną kontrą). Ewentualne foto lub linki - mile widziane.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAM ť Pytanie o odznaki "nieoficjalne"
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX