Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAMť Plecak ARVN Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Plecak ARVN
PostWysłany: Sob Paź 27, 2007 7:00 pm Odpowiedz z cytatem
pissmejker
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 16 Lip 2006
Posty: 62




Witam!
Czy może mi ktoś powiedziec na jaką skalę, od kiedy do kiedy i gdzie ten plecak był używany przez US? Pozdrawiam.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Sob Paź 27, 2007 8:00 pm Odpowiedz z cytatem
PFC_Drake
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 186
Skąd: Warszawa




O ARVN-ach w telegraficznym skrócie: plecak został zaprojektowany przez Natick Laboratories (firma z Massachusetts, która wyprodukowała sporo ekwipunku i mundurów używanych przez Amerykanów w Wietnamie) na potrzeby ARVN. Wcześniej ARVN dostała spore ilości plecaków M1945, ale jako że te okazały się dość niepraktyczne, zaistniała potrzeba wprowadzenia nowego wzoru. Pierwsza partia plecaków ARVN została wyprodukowana w 1963r. w Tajlandii. Prototypy miały ratanowe stelaże, ale po testach przeprowadzonych w jednostkach spadochronowych i Marines, zdecydowano się na stelaż metalowy.
Plecaki ARVN, jak pisałem, były przeznaczone dla Wietnamczyków, jednak w początkowej fazie wojny Amerykanom brakowało plecaków lekkich i górskich, a samo cargo w polu nie wystarczało. W związku z tym często wymieniano się, lub po prostu kupowano od Wietnamczyków plecaki ARVN. Czasami kupowały je całe jednostki, a czasami pojedynczy żołnierze. W późniejszych latach konfliktu, kiedy plecaki lekkie i tropikalne były dostępne w większych ilościach, Amerykanie odpuścili sobie używanie ARVN-ów.
Azja południowo-wschodnia to jedyny rejon, gdzie wykorzystywano plecaki ARVN - te, które Amerykanie wywieźli z Wietnamu, robiły tylko za pamiątki.

_________________
http://www.vietnam-war.neostrada.pl/
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Sob Paź 27, 2007 9:56 pm Odpowiedz z cytatem
pissmejker
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 16 Lip 2006
Posty: 62




Dzięki Drake za odpowiedź (od pewnego czasu na forum była cisza). Podobne info znalazłem na vietnamgear Smile Jednak bardziej interesuje mnie czy np. chcąc odtwarzac 25 div. z 1968 Moge sie wyposażyc w arvn, czy juz bardziej wskazany byłby light weight?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Sob Paź 27, 2007 10:44 pm Odpowiedz z cytatem
PFC_Drake
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 186
Skąd: Warszawa




Generalnie Lightweight jest najbardziej uniwersalny na Wietnam, więc osobiście tą opcję bym polecał.

_________________
http://www.vietnam-war.neostrada.pl/
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Sob Paź 27, 2007 10:55 pm Odpowiedz z cytatem
Nervous
mł. chrązy sztab.
mł. chrązy sztab.
 
Dołączył: 14 Mar 2006
Posty: 708
Skąd: Dau Tieng




Zależy jaka jednostkę 25 bedziesz odtwarzał. Mnie doszły swego czasu głosy iz plecak nie jest charakterystycznym elementem dla 25 Dywizji. Sam skupiając się na 2/22/25 nie mam plecaka.

_________________
FIGMO
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
PostWysłany: Nie Paź 28, 2007 10:41 am Odpowiedz z cytatem
pissmejker
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 16 Lip 2006
Posty: 62




Myślałem nad czyms z 1 brygady... Moze golden dragons? Smile Jeszcze sie nad tym tak poważnie nie zastanawiałem, ale napewno 1 lub 2-ga brygada.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Nie Paź 28, 2007 10:49 am Odpowiedz z cytatem
Nervous
mł. chrązy sztab.
mł. chrązy sztab.
 
Dołączył: 14 Mar 2006
Posty: 708
Skąd: Dau Tieng




To luz, bo ja jestem 3 brygada Smile

_________________
FIGMO
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
PostWysłany: Nie Paź 28, 2007 4:26 pm Odpowiedz z cytatem
ssgt.Frantz
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 107




PFC_Drake napisał:
O ARVN-ach w telegraficznym skrócie: plecak został zaprojektowany przez Natick Laboratories (firma z Massachusetts, która wyprodukowała sporo ekwipunku i mundurów używanych przez Amerykanów w Wietnamie) na potrzeby ARVN. Wcześniej ARVN dostała spore ilości plecaków M1945, ale jako że te okazały się dość niepraktyczne, zaistniała potrzeba wprowadzenia nowego wzoru. Pierwsza partia plecaków ARVN została wyprodukowana w 1963r. w Tajlandii. Prototypy miały ratanowe stelaże, ale po testach przeprowadzonych w jednostkach spadochronowych i Marines, zdecydowano się na stelaż metalowy.
Plecaki ARVN, jak pisałem, były przeznaczone dla Wietnamczyków, jednak w początkowej fazie wojny Amerykanom brakowało plecaków lekkich i górskich, a samo cargo w polu nie wystarczało. W związku z tym często wymieniano się, lub po prostu kupowano od Wietnamczyków plecaki ARVN. Czasami kupowały je całe jednostki, a czasami pojedynczy żołnierze. W późniejszych latach konfliktu, kiedy plecaki lekkie i tropikalne były dostępne w większych ilościach, Amerykanie odpuścili sobie używanie ARVN-ów.
Azja południowo-wschodnia to jedyny rejon, gdzie wykorzystywano plecaki ARVN - te, które Amerykanie wywieźli z Wietnamu, robiły tylko za pamiątki.



Stanton podaje liczbę 500tys wyprodukowanych egzemplarzy Cool
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Wto Paź 30, 2007 1:34 pm Odpowiedz z cytatem
pissmejker
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 16 Lip 2006
Posty: 62




A moze ktoś widział jakies zdjecia ARVN-ów w użyciu, byłby uczynny i podzielił się nimi ze mną?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Wto Paź 30, 2007 6:06 pm Odpowiedz z cytatem
doc101
podporucznik
podporucznik
 
Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 1390
Skąd: MKT




A samemtu to już trudno wpisać w google arvn rucksack?? Twisted Evil

http://images.google.pl/images?hl=pl&q=ARVN%20rucksack&lr=&oe=UTF-8&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wi

_________________
1 Warszawska Dywizja Zmechanizowana im. T. Kościuszki
9 Batalion Specjalny NJW MSW im. Czwartaków AL
www.lwp.bloog.pl
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Wto Paź 30, 2007 11:28 pm Odpowiedz z cytatem
pissmejker
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 16 Lip 2006
Posty: 62




Sugerując że nie wypróbowałem tej opcji poddajesz pod wątpliwośc mą inteligencję Very Happy Chodzi mi o foty panów którzy idą(tudzież stoją, siedzą, leżą, cokolwiek) i mają ten plecak na sobie Wink
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Sro Paź 31, 2007 12:29 am Odpowiedz z cytatem
Nervous
mł. chrązy sztab.
mł. chrązy sztab.
 
Dołączył: 14 Mar 2006
Posty: 708
Skąd: Dau Tieng






_________________
FIGMO
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
PostWysłany: Sro Paź 31, 2007 7:55 am Odpowiedz z cytatem
doc101
podporucznik
podporucznik
 
Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 1390
Skąd: MKT




pissmejker napisał:
Sugerując że nie wypróbowałem tej opcji poddajesz pod wątpliwośc mą inteligencję Very Happy

To już sam powiedziałeś Smile

_________________
1 Warszawska Dywizja Zmechanizowana im. T. Kościuszki
9 Batalion Specjalny NJW MSW im. Czwartaków AL
www.lwp.bloog.pl
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Sro Paź 31, 2007 11:10 am Odpowiedz z cytatem
pissmejker
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 16 Lip 2006
Posty: 62




No własnie, ale to są jacys LRRP chyba. A co z wojskami liniowymi?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Sro Paź 31, 2007 11:48 am Odpowiedz z cytatem
Nervous
mł. chrązy sztab.
mł. chrązy sztab.
 
Dołączył: 14 Mar 2006
Posty: 708
Skąd: Dau Tieng




Dzieki Nervous że zadałeś sobie trud i poszukałeś dla mnie zdjeć, na których poszukiwanie ja nie znalazłem czasu albo chęci.
Ciebie chyba na prawde warto odsyłać do www.google.pl

_________________
FIGMO
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAM ť Plecak ARVN
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 2  
Idź do strony 1, 2  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX