Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť Красная Армияť Jaki film warto oglądnąć Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Jaki film warto oglądnąć
PostWysłany: Sro Wrz 21, 2005 11:41 pm Odpowiedz z cytatem
KAMILLO
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 417
Skąd: Borne Sulinowo PL, Macroom IRL




Wróg u bram

(Niemcy,USA,Wielka Brytania,Irlandia, 2001)
Dramat wojenny
czas 131 min.


Scenariusz tego filmu zainspirowany został historią autentyczną. Akcja filmu rozgrywa się w czasach II wojny światowej a dokładniej w Stalingradzie, opowiada o walce dwóch snajperów Wasilija Zajcewia w którego wcielił się Jude Law i Majora Koniga którego zagrał Ed Harris. Świetny jak dla mnie film, dawno tak dobrego nie widziałem, chyba obowiązkowy film dla ludzi odtwarzających historię tamtego okresu, chociaż by dla zobaczenia jak dokładnie wyglądał mundór Armii Czerwonej.... POLECAM

_________________
A ja mieszkam tam gdzie jest naprawdę MILITARNIE

http://www.MILITARNE-BORNE.pl


Kraz 255B 6X6
Ural 4320 6X6
Ural 375D 6X6
GSP-55 Gąski
PTS-M Gąski
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG WP Kontakt
PostWysłany: Czw Wrz 22, 2005 6:52 am Odpowiedz z cytatem
nietoperz
Site Admin
Site Admin
 
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 5436
Skąd: z Pragi ( tej nad Wisłą )




Polecam również rosyjski film, autorów dopisze jak oddadza mi plyte - nosi to tytuł "Звезда" ( Gwiazda) i jest o zwiadowcach AC na granicy polsko-radzieckiej

w kwesti rekonstrukcyjnej dobry jest tez film "А зори здесь тихие
"("tak tu cicho o zmieżchu" ) wspaniały film tyle, że akcja toczy sie w 42 roku i widac jedynie stary wzór mundurów.

Bezkonkurencyjny również w temacie poznawania stosunków , języka , i zwyczajów panyjących w armi tak rosyjskiej i radzieckiej jest propagandowy proputinowski serial humorystyczny produkowany przez rosyjska kampanie telewizyjna REN-TV serial "Солдаты" ( żołnierze )

AZainteresowanym tematem Ludowego Wojska Polskiego polecam takie klasyki jak "Kierunek Berlin", "Jarzębina czerwona" (калина красная), k" ogniomistrz Kaleń" - ale te produkcje to chyba wswzyscy znają

_________________
Nietoperz
|----------------------------------|
uhhh ale ciężko pchać ten czołg --------->
|----------------------------------|
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Czw Wrz 22, 2005 12:33 pm Odpowiedz z cytatem
Olgierd J.
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 17 Lip 2005
Posty: 116




Do pisemka "NAJ" dołączają "17 mgnień wiosny" na DVD. Chyba warto, nie?
Mam na video (kaseta oryginalna kupiona w Rosji) film radziecki pt. Skowronek (ros. Zhavoronok) z 1964 roku. Akcja rozgrywa się w 1941 roku na terenie obozu jenieckiego gdzieś na terytorium Niemiec. Na więzionych tam czołgistach przeprowadza sie doświadczenia z nowymi pociskami przeciwpancernymi (tak jak w XIII odcinku wiadomego serialu). Krótko: T-34 śmigają po poligonie a niemcy walą do nich jak do kaczek. Jeden z tankerów (mechanik) robi zmyłę i udaje mu się uciec z tego poligonu. początkowo chce zostawić maszyne gdzies w lesie ale ostatecznie wychodzi z nerw i uskutecznia mały rajd po okolicy budząc popłoch wsród ludności cywilnej (niemieckiej oczywiście). Ciekawostka: w jednej z ról wystąpił Bruno O'Ya.
Powiedzcie mi tylko jak z video przekopiować ten film na kompa i zobaczycie go wszyscy.
i jeszcze wracajac do głównego tematu:
film amerykański z 1988 roku pt. "The Beast of War". Moze ktos z Was go widział. Był parę lat temu w wypożyczalniach i raz chyba leciał na polsacie.
Akcja rozgrywa się w Afganistanie. Tytułowa "bestia" to ruski T-55 (w rzeczywistości jest to izraelski T-62) który gubi droge na pustyni i jest ścigany przez grupę wkurzonych mudżachedinów. Nietoperz powinieneś to zobaczyć a jeśli widziałeś to chciałbym poznać Twoja opinie o wykorzystanych tam tankerskich mundurach (taki właśnie kostium chciałbym sobie skompletować).
Mam to na DVD ale nie umiem skopiować :(( żeby Wam podrzucić.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Czw Wrz 22, 2005 12:38 pm Odpowiedz z cytatem
Michał
kapitan
kapitan
 
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2190
Skąd: z Powiśla




Siema Olgierd!

Bestia to jeden z najlepszych filmów o radzieckim czołgu jakie widziałem! Dobry kierowca i psychopata dowódca! Super polecam!

_________________
Pozdrawiam

Michał SEKA Sekunda
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Czw Wrz 22, 2005 1:24 pm Odpowiedz z cytatem
nietoperz
Site Admin
Site Admin
 
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 5436
Skąd: z Pragi ( tej nad Wisłą )




Oczywiście bestje tez widzialem ale dawno - swietny film chetnie bym obejrzal....
jest jeszcze jedna produkcja o afganistanie - nazywa sie to to Okrótna wojna w roli glownej gra michel picoli napisy poczatkowe sa po angielsku ogladajac go ma sie wrazenie , ze film jest jednak rosyjski.. i rzeczywiscie gdy pojawiaja sie napisy koncowe wszystko sie wyjasnia - film jest oczywiscie radziecki - mialem go kiedys na VHS-ie ale sie potracil....

_________________
Nietoperz
|----------------------------------|
uhhh ale ciężko pchać ten czołg --------->
|----------------------------------|
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Czw Wrz 22, 2005 1:26 pm Odpowiedz z cytatem
Olgierd J.
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 17 Lip 2005
Posty: 116




Jeśli chodzi o "Bestie" to był to debiut najmłodszego Baldwina (stevena).

poza tym, może pamietacie, leciała u nas w TV taka radziecka epopeja pt. "Wyzwolenie". Cztery części, rozmach, batalistyka, pełno sprzętu. Część zdjęć realizowano w Polsce (z polskimi aktorami). podobno można to gdzieś ściągnąć w necie.

Jeszcze jedna pozycja: film białoruski pt. "Idź i patrz". Byłem na tym w kinie. Film trwał 4 godziny. Byliśmy na sali tylko we dwóch z kumplem. było to gdzieś w 1987 roku.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Czw Wrz 22, 2005 1:28 pm Odpowiedz z cytatem
Olgierd J.
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 17 Lip 2005
Posty: 116




Zobaczcie tu:
http://www.filmpolski.pl/fp/film1.dll/opisfilmu?baza=1&nrf=8980&start=1
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Czw Wrz 22, 2005 2:04 pm Odpowiedz z cytatem
Monk
Site Admin
Site Admin
 
Dołączył: 29 Sty 2005
Posty: 169
Skąd: z Powiśla




Dla zainteresowanych:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=64724858 - Wyzwolenie
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=64684813 - Kryptonim Gwiazda

Cytat:
Powiedzcie mi tylko jak z video przekopiować ten film na kompa i zobaczycie go wszyscy.


Próbowałem kiedyś sam na karcie wideo ale jakość jest mało zadawalająca najlepiej oddać do punktu teraz już nie są to duże pieniądze a masz film zachowany na nośniku cyfrowym DVD.

_________________
Pozdrawiam Wszystkich

MONK.Idea
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
PostWysłany: Czw Wrz 22, 2005 10:57 pm Odpowiedz z cytatem
nietoperz
Site Admin
Site Admin
 
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 5436
Skąd: z Pragi ( tej nad Wisłą )




aaa to sie tlumaczy.. "kryptonim gwiazda...." to jest wlasnie to o czym pisalem dzis rano...

_________________
Nietoperz
|----------------------------------|
uhhh ale ciężko pchać ten czołg --------->
|----------------------------------|
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Pon Paź 31, 2005 12:48 am Odpowiedz z cytatem
Sir Walter
st. kapral
st. kapral
 
Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 39




Apropo filmu "The best of war" Bestia wojny, popieram super film o wojnie w afganistanie, inne spojrzenie na wojne I wojne rosyjsko-afganską jak cos gdzies miałem jakies CD wypalone z tym filmem. jak cos moge pirata na www umiescic.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pon Paź 31, 2005 11:36 am Odpowiedz z cytatem
KAMILLO
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 417
Skąd: Borne Sulinowo PL, Macroom IRL




Sir Walter napisał:
Apropo filmu "The best of war" Bestia wojny, popieram super film o wojnie w afganistanie, inne spojrzenie na wojne I wojne rosyjsko-afganską jak cos gdzies miałem jakies CD wypalone z tym filmem. jak cos moge pirata na www umiescic.



juz możesz to spokojnie umieścić .... już miejsce na dysku dla niego mam Smile

Nietoperz to jest ten właśnie film o którym ci wczoraj mówiłem że kolega z Wrocka miał go przywieść..... ale jest szansa że bedzie szybciej dzieki Sir Walter Smile

_________________
A ja mieszkam tam gdzie jest naprawdę MILITARNIE

http://www.MILITARNE-BORNE.pl


Kraz 255B 6X6
Ural 4320 6X6
Ural 375D 6X6
GSP-55 Gąski
PTS-M Gąski
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG WP Kontakt
PostWysłany: Sro Lis 02, 2005 6:12 pm Odpowiedz z cytatem
KAMILLO
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 417
Skąd: Borne Sulinowo PL, Macroom IRL




No i jak bedzie z tym filmem Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question

_________________
A ja mieszkam tam gdzie jest naprawdę MILITARNIE

http://www.MILITARNE-BORNE.pl


Kraz 255B 6X6
Ural 4320 6X6
Ural 375D 6X6
GSP-55 Gąski
PTS-M Gąski
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG WP Kontakt
PostWysłany: Sro Lis 02, 2005 6:46 pm Odpowiedz z cytatem
Gumiś
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 15 Lip 2005
Posty: 105
Skąd: Okolice Poznania




Kamillo podaj adres na priv to wsadzę w kopertę i Ci wyślę. Tak będzie najszybciej i najpewniej. Podaj tylko jak chcesz - mpg, avi, czy VCD. Wink
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Sro Lis 02, 2005 6:47 pm Odpowiedz z cytatem
Gumiś
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 15 Lip 2005
Posty: 105
Skąd: Okolice Poznania




Jest jeszcze jeden film, który wszystkim gorąco polecam - "Stalingrad".
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Sro Lis 02, 2005 8:12 pm Odpowiedz z cytatem
nietoperz
Site Admin
Site Admin
 
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 5436
Skąd: z Pragi ( tej nad Wisłą )




No to to już klasyka tak samo jak "żelazny krzyż"

polecam jeszcze "Afghan breakdown" po naszemu " morderczy afganiastan" - super temat zrobiony przez rosjan

_________________
Nietoperz
|----------------------------------|
uhhh ale ciężko pchać ten czołg --------->
|----------------------------------|
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť Красная Армия ť Jaki film warto oglądnąć
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 9  
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX