Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAMť Helmet Graffiti
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Helmet Graffiti
PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 9:03 pm Odpowiedz z cytatem
Bieletsky
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 23 Kwi 2007
Posty: 8
Skąd: Gdańsk




Kolejne pytanie ode mnie dotyczy pisania po hełmie.
Przy oglądaniu fotek z Namu od czasu do czasu rzuca się w oczy jakiś popisany hełm. Wiadomo , funkcjonalne to nie jest. Chyba prawie każdy reenactor na początku bazgrał po hełmie po wpływem filmów Stone'a czy Kubricka itp. Jednak po jakimś czasie zaobserwowałem (na zdjęciach) że nie było to aż tak popularne. Być może to tylko moje odczucie... Odkąd tak naprawde zaczał się okres w którym ten "efekt" występuje? Jakie podejście mieli do tego oficerowie? Walczyli z tym , czy może mieli to w głębokim poważaniu? Jacz często tak naprawde to występowało? Zastanawiam się też nad tym czy prędzej zrobił by to short timer czy wisienka...w końcu mogło to wpędzić do grobu.

_________________
It's Just a Viet-Nam Thing. R.I.P. Brothers! 1965-1974
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 9:18 pm Odpowiedz z cytatem
doc101
podporucznik
podporucznik
 
Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 1390
Skąd: MKT




Myślę, że rozkwit grafitti na hełmach, to już końcowa część wojny, może powiem, że od 1969 roku wzwyż Smile

_________________
1 Warszawska Dywizja Zmechanizowana im. T. Kościuszki
9 Batalion Specjalny NJW MSW im. Czwartaków AL
www.lwp.bloog.pl
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 11:35 pm Odpowiedz z cytatem
Walkie
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 30 Wrz 2005
Posty: 401
Skąd: Belgia-Antwerpia




Temat był już poruszany....Słusznie zaobserwowałeś że graffiti nie było aż tak popularne jak sie to zdaje niektórym. Zdrowym podejściem jest unikanie tej formy działalności bo potem się okazuje, że nie jest to takie ładne i problematyczne.
W Namie służyła cała masa poborowych.Myślę, że rozkwit zależał w dużej mierze od dyscypliny i morale w danej jednostce.
Generalnie po Tet zaczęła spadać. Osobiście (jak już pisałem kiedyś) unikam jakiejkolwiek radosnej twórczości.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAM ť Helmet Graffiti
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX