Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAMť Naszywka Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Naszywka
PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 8:51 pm Odpowiedz z cytatem
Bieletsky
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 23 Kwi 2007
Posty: 8
Skąd: Gdańsk




Próbowałem znaleźć w necie jakiekolwiek informacje na temat naszywek "Nam Era". Nie odniosłem większych sukcesów, poza tym wiadomości z internetu często nie wydają mi się wiarygodne. Tak więc mam pytanie do rzeczoznawców. Jak rozpoznać że naszywka jest autentyczna? (ograniczmy się do naszywki 101 dywizji) Ewentualnie jeżeli już to jak "zmontować" taką przy użyciu podręcznych środków. Jeżeli można prosiłbym o fotki co by można okiem rzucić i cuś niecuś wywnioskować.Smile

_________________
It's Just a Viet-Nam Thing. R.I.P. Brothers! 1965-1974
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 9:21 pm Odpowiedz z cytatem
doc101
podporucznik
podporucznik
 
Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 1390
Skąd: MKT




Temat naszywek, to głęboka i trudna przepaść. Moim zdaniem nie ma co marnować czasu na własnoręczne "montowanie" epokowej naszywki - lepiej kupić epokową lub bardzo dobrą kopię. Polecam zajrzeć na ebay jest tam kilka osób sprzedających super kopie w dość "normalnych" cenach.

_________________
1 Warszawska Dywizja Zmechanizowana im. T. Kościuszki
9 Batalion Specjalny NJW MSW im. Czwartaków AL
www.lwp.bloog.pl
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 9:43 pm Odpowiedz z cytatem
Bieletsky
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 23 Kwi 2007
Posty: 8
Skąd: Gdańsk




Hehehe... jak jeszcze siedziałem w klimatach 2 Wojennych to "zmontowałem" sobie własną naszywke 101. Wyszła z deka koślawo ale do dzisiaj mam ją w moim pudełku. Niedługo postaram się zamieścić fotke Wink

Czy to prawda że po rejestracji na polskiej "zatoce" (hehehe pod moim blokiem jest sklep "Zatoka" z duperelami do żarcia) to można wtedy działać otwarcie również na amerykańskiej stronce?? Jak to wychodzi w praniu? Czy jest opłacalne tzn. ile wynoszą koszty przesyłki ?

_________________
It's Just a Viet-Nam Thing. R.I.P. Brothers! 1965-1974
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 9:50 pm Odpowiedz z cytatem
doc101
podporucznik
podporucznik
 
Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 1390
Skąd: MKT




Tak, można się zarejestrować w Polsce i działać w USA. Czy jest to opłacalne?? Hmm, to zależy ... i to w dużej mierze od sprzedającego, to on ustala jaki jest koszt przesyłki (czasami zawyżają go). Pamiętaj także o tym, iż paczka z USA może, ale nie musi, wpaść na cło, które wtedy przyjdzie Ci zapłacić od kwoty zadeklarowanej wartości na paczce.

_________________
1 Warszawska Dywizja Zmechanizowana im. T. Kościuszki
9 Batalion Specjalny NJW MSW im. Czwartaków AL
www.lwp.bloog.pl
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Sro Kwi 25, 2007 12:20 pm Odpowiedz z cytatem
królik
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 413




doc101 napisał:
Moim zdaniem nie ma co marnować czasu na własnoręczne "montowanie" epokowej naszywki


Eeeeee tam, nie znasz się. Wink
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Czw Kwi 26, 2007 10:34 am Odpowiedz z cytatem
Michał
kapitan
kapitan
 
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2190
Skąd: z Powiśla




I przemówił do maluczkich... już martwiłem Smile Dodaj tylko Królik że to Twoja ładniejsza połowa robiła Smile

A tak poważnie do Bodek który czasem tu zagląda może duuużo powiedzieć na temat naszywek Smile Teraz na ebayu pojawiło się wydawnictwo o naszywkach i owalach ma chyba ze 600 stron Smile http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ih=014&sspagename=STRK%3AMEWA%3AIT&viewitem=&item=330113474415&rd=1&rd=1
jest jeszcze droższa wersja z twardymi okładkami

poza tym polecam naszywki - ładne kopie - od panienki z Wietnamu http://search.ebay.com/_W0QQsassZpeacefulpigsQQhtZ-1

_________________
Pozdrawiam

Michał SEKA Sekunda
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Czw Kwi 26, 2007 9:14 pm Odpowiedz z cytatem
Nervous
mł. chrązy sztab.
mł. chrązy sztab.
 
Dołączył: 14 Mar 2006
Posty: 708
Skąd: Dau Tieng




Selected U.S. Army Insignia of the Vietnam War, ta pozycja może coś nie cos wyjaśnić.

_________________
FIGMO
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
101
PostWysłany: Pią Kwi 27, 2007 8:44 pm Odpowiedz z cytatem
Bodi_Lodz
chorąży
chorąży
 
Dołączył: 17 Lis 2005
Posty: 532
Skąd: Gorzów Wlkp.




Witam
Dzieki za uznanie od ojca inwestora i mojego szefa od pewnego czasu hehe(i nie mówie tu o pracy)
A tak powaznie jezeli nie masz wiedzy zeby rozpoznac lokalna naszywke to tez nie masz wiedzy zeby ja wykonac-proste i logiczne;)
A własnie michał czekam na informacje o taśmie;)
Nervous książka ta jest super tak samo jak wczesniejsza ksiazka tego autora-niestety nie dowiesz się z niej nic-nie ma wymiarów tyłow naszywek etc i prawie wszystkie naszywki z tej książki zostały skopiowane z lepszym lub gorszym skutkiem.Warto zajrzeć do Asmic lub kupic książke o kopiach naszywek Pana(nazwisko zapomnialem Michal wie o kim mowie bo ma ta ksiazke a w zasadzie 2)
Wciaż nie wiemy jaka ma byc ta 101 lokal us made????
Piozdrawiam
Bodi
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
101
PostWysłany: Nie Kwi 29, 2007 8:35 pm Odpowiedz z cytatem
Bodi_Lodz
chorąży
chorąży
 
Dołączył: 17 Lis 2005
Posty: 532
Skąd: Gorzów Wlkp.




A mógłbyś podesłać zdjęcie tej wykonanej przez ciebie-to pozwoli nam troszke ocenić twoja wiedzę i umiejętności manualne;)
Bodi
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Pon Kwi 30, 2007 8:18 pm Odpowiedz z cytatem
Michał
kapitan
kapitan
 
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2190
Skąd: z Powiśla




Nervous poszedł na patrol Razz

_________________
Pozdrawiam

Michał SEKA Sekunda
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Pon Maj 07, 2007 8:27 pm Odpowiedz z cytatem
Nervous
mł. chrązy sztab.
mł. chrązy sztab.
 
Dołączył: 14 Mar 2006
Posty: 708
Skąd: Dau Tieng




Poszedłem ale juz wróciłem.

_________________
FIGMO
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
PostWysłany: Czw Lis 29, 2007 7:35 am Odpowiedz z cytatem
Grzesiek
kapral
kapral
 
Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 23




Witam, mam pytanie dotyczące Combat Infantryman Badge
W jakich sytuacjach używano tłumionego pinu a w jakich normalnego (kolor)
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Czw Lis 29, 2007 10:44 am Odpowiedz z cytatem
Nervous
mł. chrązy sztab.
mł. chrązy sztab.
 
Dołączył: 14 Mar 2006
Posty: 708
Skąd: Dau Tieng




Chyba chodzi Ci o wersje zgaszona i kolorową.
Od 1968 roku wszystkie naszywki naszywane na munury polowe były już zgaszone, stopnie, specjalności. Wyjątet stanowiły niektóre jednostki które nosiły kolorowe naszywki na ramieniu, np, 101 dywizja.
Zgaszone naszywki CIB noszono na mundurach w bazach. W polu nie noszono raczej obszytych mundurów (choć oczywiście zdarały się wyjątki)

_________________
FIGMO
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
PostWysłany: Wto Kwi 08, 2008 12:41 pm Odpowiedz z cytatem
pissmejker
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 16 Lip 2006
Posty: 62




Witam, mam pytanie dotyczące zgaszonej naramiennej naszywki buck Sierżanta(e-5). Na większości zdjęć widać że naszywki miały same chevrony, bez czarnej linii otaczającej stopień. Chciałbym zapytać czy linia otaczająca stopień występowała w jakimś szczególnym okresie, zależała głównie od producenta, czy moze był jeszcze jakiś inny powód? Pozdrawiam!
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Wto Kwi 08, 2008 12:52 pm Odpowiedz z cytatem
Bodi_Lodz
chorąży
chorąży
 
Dołączył: 17 Lis 2005
Posty: 532
Skąd: Gorzów Wlkp.




Więc tak "linia otaczająca stopień" występuje zawsze w szewronach produkcji amerykańskiej bo to wynika z ich konstrukcji...
Więc w naszywkach ciętych zgaszonych ta "linia" jak ją nazwałeś występuje w wersji oliwkowej i czarnej.
W naszywkach z obszytym rantem po roku 68 jest ona czarna i jest zarazem obszyciem tego rantu...
Ta "linia" występowała zawsze i występuje nadal...
To powinno ci pomóc...

_________________
You dudes gonna love the Nam!!!
For fucking ever!!!

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAM ť Naszywka
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 2  
Idź do strony 1, 2  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX