Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAMť Hello , Personal Equipment
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Hello , Personal Equipment
PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 8:45 pm Odpowiedz z cytatem
Bieletsky
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 23 Kwi 2007
Posty: 8
Skąd: Gdańsk




1.
Cześć!
Jestem nowy na forum jak widać Smile Ja również kolekcjonuje sprzęt z Namu i planuje zająć sie rekonstrukcją historyczną 101. Póki co cały czas zbieram wiedzę (bo ten biznes wymaga niemałej a ja nie chce odpierniczać lipy) , więc jeżeli coś kiedyś powiem nie tak licze na pouczające uwagi. Nie byłem jeszcze na ani jednym zlocie (co mam zamiar zmienić w tym roku) itp. taki cichy wielbiciel Namu Wink Uderzam do was jako specjalistów i w pełni profesjonalistów w tej dziedzinie. Smile Od ponad pół roku rezyduje w Gdańsku i nie mam zamiaru zmienić miejsca zamieszkania Smile

2. Jak w temacie. Mam pytanie odnośnie rzeczy osobistych. Tzn skąd je brać... szczoteczki do zębów, kubki , papiery, opakowania po gumie, lekach czy antykoncepcji hehe. Jaki portfel wybrać , jakie wtedy nosili ?? Myślałem nad szukaniem takich rzeczy na "śmieciobazarach" , maszynke do golenia czy tam co innego. Jak ocenić czy co tak naprawde się nadaje a co nie. Co wy najczęściej nosicie?

_________________
It's Just a Viet-Nam Thing. R.I.P. Brothers! 1965-1974
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 9:13 pm Odpowiedz z cytatem
doc101
podporucznik
podporucznik
 
Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 1390
Skąd: MKT




Cześć,
przedewszystkim powinieneś zajrzeć "głębiej" w historię tego forum i wtedy znalazłbyś to: http://www.forum.militarni.pl/viewtopic.php?t=1839 Smile

Rzeczy osobistych trzeba szukać wszędzie, gdzie się da. Tych kontraktowych = wojskowych, to najlepiej na www.ebay.com, itp. Tych cywilnych również na www.ebay.com, czasem można też coś w Polsce znaleźć. Jeżeli chodzi o weryfikację przedmiotów pasujących pod epokę, to najlepiej porównywać zdjęcia Smile

Jeszcze jedna ważna rzecz, chyba warto wybrać sobie konkretną jednostę do rekonstrukcji, wtedy łatwiej jest, przeglądając jej zdjęcia, zrobić dobrą postać na Nam.

_________________
1 Warszawska Dywizja Zmechanizowana im. T. Kościuszki
9 Batalion Specjalny NJW MSW im. Czwartaków AL
www.lwp.bloog.pl
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 10:38 pm Odpowiedz z cytatem
Walkie
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 30 Wrz 2005
Posty: 401
Skąd: Belgia-Antwerpia




Przede wszystkim musisz sobie odpowiedzieć na pytanie , z jakiego okresu i jakiej jednostki ma być ta postać. Im bardziej zawężysz odpowiedź tym łatwiej bedzie ci podjąć decyzję o konkretnych zakupach. Z drugiej strony nie będziesz mógł użyć "wszystkiego Nam Era" bo to droga donikąd. Na podstawie zebranych danych (foto, tekst, ewentualnie korespondencja z weteranami) uzyskasz zadawalające efekty ot i tyle. I nie iść na kompromisy w stylu "mogło tak być" czy "była wojna, nosili wszystko"...Co do drobnicy z plecaka to;
1 Są to rzeczy bardzo podobne do tych ze zdjęć Jak np. pędzel, szczotka do zębów czy maszynka.
2.Kopiujemy maksymalnie wiernie np. racje C.
3.Ebay. (puder do stóp, olej do broni, także jak wspomniał DOC rzeczy osobiste itd)
Co nosimy? Laughing To co oni nosili czyli amunicję, wodę i żarcie....i skarpety na zmianę. Wink
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sro Kwi 25, 2007 8:31 am Odpowiedz z cytatem
G838
mł. chorąży
mł. chorąży
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 458




Moi szanowni przedmówcy właściwe wyczerpująco chyba odpowiedzieli na Twoje pytanie. Ja tylko pozwolę sobie na podanie linka do zaprzyjaźnionego forum jako rozwinięcie wątku podanego przez Adika http://recon.avx.pl/forum/viewtopic.php?t=2956&sid=2f20e791dcdde6ed9fa98aec0b3858d0
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sro Kwi 25, 2007 9:15 am Odpowiedz z cytatem
Bieletsky
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 23 Kwi 2007
Posty: 8
Skąd: Gdańsk




No właśnie już mam wybrane figury przy jednej i drugiej dokonuje prace wykończeniowe "diabeł tkwi w szczegółach". Pierwsza: Kapral 101 Abn - 1969 i druga figura 1st bde LRRP ,101st Abn w latach 1966-1967. Smile

Dzięki za dotychczasowe porady.

_________________
It's Just a Viet-Nam Thing. R.I.P. Brothers! 1965-1974
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Sro Kwi 25, 2007 10:45 pm Odpowiedz z cytatem
doc101
podporucznik
podporucznik
 
Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 1390
Skąd: MKT




A ten kapral, to tak z byle jakiej brygady czy batalionu 101st ABN? Smile

_________________
1 Warszawska Dywizja Zmechanizowana im. T. Kościuszki
9 Batalion Specjalny NJW MSW im. Czwartaków AL
www.lwp.bloog.pl
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Czw Kwi 26, 2007 12:18 am Odpowiedz z cytatem
Walkie
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 30 Wrz 2005
Posty: 401
Skąd: Belgia-Antwerpia




Z ust mi to wyjąłeś. Wink
W obrębie samych kompanii mogą czasem występować małe różnice, uwarunkowane chęcią wyróżnienia się, stylem bądź rozkazem dowódcy....
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Czw Kwi 26, 2007 9:08 am Odpowiedz z cytatem
doc101
podporucznik
podporucznik
 
Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 1390
Skąd: MKT




Dokładnie Jacku Smile Możemy powiedzieć, że my z własnego doświadczenia wiemy, jak ogrmona przepaść i różnica w wyglądzie jest nawet między kompaniami w tej samej brygadzie Smile

_________________
1 Warszawska Dywizja Zmechanizowana im. T. Kościuszki
9 Batalion Specjalny NJW MSW im. Czwartaków AL
www.lwp.bloog.pl
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Czw Kwi 26, 2007 2:33 pm Odpowiedz z cytatem
Bieletsky
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 23 Kwi 2007
Posty: 8
Skąd: Gdańsk




Jeżeli chodzi o figure kaprala to jeszcze nie wybrałem żadnej konkretnej kompani/batalionu itd. Ale chyba zbliża sie czas na deklaracje. Jeżeli chodzi o mnie to jestem elastyczny hehehehe...

_________________
It's Just a Viet-Nam Thing. R.I.P. Brothers! 1965-1974
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAM ť Hello , Personal Equipment
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX