Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť II Wojna Światowa / II World Warť Band of Brothers
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Band of Brothers
PostWysłany: Nie Lut 04, 2007 10:34 pm Odpowiedz z cytatem
Maximus
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 11




Witam.
Jakoś się nie mogę nadziwić, że na tym forum jest niewiele o tym filmie. Jeśli się mylę, to proszę kogoś o podesłanie linka z temate.
Bardzo lubię ten serial i chętnie ten wątek pociągne. Jestem ciekawy Waszych opini.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 10:34 am Odpowiedz z cytatem
past
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 15




Bo film to nie życie Wink A jesli chcesz podyskutować o 101 to polecam forum na stronie grupy 101AB.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aha
PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 10:40 am Odpowiedz z cytatem
Maximus
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 11




Film to oczywiście część życia, tak jak częścią życia jest to forum. Równie dobrze można by napisać: "po co to forum, przecież forum to nie życie".
Chcę pogadać o filmie, który mi się podoba. A rozmowa o rzeczach, które się lubi to jest właśnie element życia. Zatem mimo wszystko czekam na chętnych, którzy podyskutują o BoB.
Swoją drogą chętnie zajrzę na wątek o 101, ale uprzejmię proszę o szczegóły.
Z góry dziękuje.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pon Lut 26, 2007 7:58 pm Odpowiedz z cytatem
garhard
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 17




Serial zjawiskowy. Jak dla mnie jeden z najlepszych jeśli nie najlepszy. Polecam książkę . Jest jeszcze lepsza . a tu ciekawostka z allegro Smile Niby nówki ,ale cos mi się nie chce wierzyć . Jakieś dziwne kleksy tam widać Wink



http://www.allegro.pl/item166085958_101_airborne_kompania_braci_majtki_ii_wojna.html

_________________
You can't stop U.S
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Film lepszy
PostWysłany: Pon Lut 26, 2007 10:14 pm Odpowiedz z cytatem
Maximus
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 11




Dla mnie film jednak lepszy od książki. Strona wizualna po prostu super, książka tego nie oddaje. Jej wartością są oczywiście fakty. Serial widziałem 4 razy a do książki czasem zaglądam, jak potrzebuje info.
Nie znam się na sprzęcie US, ale ta majtki wyglądają jak zwykłe ochraniacze, które można kupić w sklepie "sztuki walki".
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Wto Lut 27, 2007 5:01 pm Odpowiedz z cytatem
garhard
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 17




Faktycznie są podobne tych np: z "Jackass" których uzywa Johny Knoxville Smile . Ja troche orientuje sie w oporzadzeniu US ,ale raczej tym z przełomu nam era i pozniej i tez nie jestem w tym ekspertem. Trudno ,wiec powiedziec mi czy sa oryginalne. Ten sprzedajacy ma jednak w swojej ofercie wiekszosc rzeczy oryginalnych ,wiec calkiem mozliwe ,ze te majtki tez . Chociaz w przypadku tak starego gazdzetu to naprawde trzeba speca, no ,a po drugie kto reeanactorom w spodnie zaglada...?...reeanacto'rki moze...Smile

_________________
You can't stop U.S
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Czw Mar 01, 2007 8:38 am Odpowiedz z cytatem
past
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 15




serial jest niezły , jeden z lepszych jakie widziałem , ale widziałem również "jak kręcono BoB" oraz miałem w ręku Hełm M1 z serialu- troche to pogarsza odbiór Twisted Evil
Poza książką Ambrose jest ksiazka o Wintersie chyba "Największy z braci" niezła.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Czw Mar 01, 2007 4:22 pm Odpowiedz z cytatem
garhard
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 17




Ksiazek jest duzo. Tyle ,ze wydania anglojezyczne . Pamietasz Webstera z BoB ? On tez napisal ksiazke . Moze byc ciekawa z tego wzgledu ,ze Facet wyksztalcony no i przeszedl z kompania E troche .

_________________
You can't stop U.S
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Czw Mar 01, 2007 4:30 pm Odpowiedz z cytatem
targalska
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 25 Cze 2006
Posty: 141
Skąd: łódź




są rzeczy, zjawiska które sie podobają, nie podobają, nienawidzisz ich lub się w nich zakochujesz od pierwszego wejrzenia. to ostatnie przytrafiło się mnie i BoB Very Happy . niestety miałam czas żeby tylko raz to obejrzeć (potem zaczął się rok akademicki Confused ). ale jak znajdę wolną chwile to jeszcze raz do niego zajrzę. a potem jeszcze raz. i jeszcze raz... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Wto Cze 05, 2007 11:11 am Odpowiedz z cytatem
SF_Sick_Doc
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 24 Wrz 2005
Posty: 135
Skąd: Nha Trang, Tropicana Lounge




Co do "majtek" - kompletny idiotyzm...

A co do reszty, jako historyk i kolekcjoner nie mogę się obejść bez porządnej książki, dlatego je cenię najbardziej. Natomiast jak dojdzie do tego świetnie wykonana adaptacja to jest już zabójcza kombinacja. Kompania Braci to jeden z bardzo niewielu filmów tego typu, o których mogę powiedzieć, że nic mi w nim nie brakuje.

Jeśli chodzi o książkę Davida Kenyona Webstera - rewelacja.

Książek i relacji weteranów w tym temacie nie brakuje. Niestety weteranów coraz szybciej ubywa. Nie tak dawno temu zmarł jeden z bardziej znanych weteranów komanii E, porucznik Carwood Lipton.

_________________
THE LORD GIVETH AND
THE CAR-15 TAKETH AWAY

GOD CREATED MEN,
COLT MADE THEM EQUAL
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Czw Cze 28, 2007 9:11 am Odpowiedz z cytatem
SF_Sick_Doc
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 24 Wrz 2005
Posty: 135
Skąd: Nha Trang, Tropicana Lounge




Narzekałeś, że nikt tu nie dyskutuje o serialu, a sam nie zaproponowałeś żadnego ciekawego wątku. Czekamy Rolling Eyes

_________________
THE LORD GIVETH AND
THE CAR-15 TAKETH AWAY

GOD CREATED MEN,
COLT MADE THEM EQUAL
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Racja
PostWysłany: Pon Sie 06, 2007 4:01 pm Odpowiedz z cytatem
Maximus
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 11




Jak zaczynałem temat, to byłem po kolejnym obejrzeniu serii i byłem "na fali".
Teraz trochę czymś innym się zajmuje, ale ... już szykuje się do kolejnego obejrzenia BoB. Wtedy na pewno zaproponuje jakiś temat.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pon Mar 03, 2008 4:42 pm Odpowiedz z cytatem
airborne1
szeregowy
szeregowy
 
Dołączył: 02 Mar 2008
Posty: 2




co chcecie???? Very Happy serial był fajny . lubie 101 st. Bo nie zna życia ten....
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť II Wojna Światowa / II World War ť Band of Brothers
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX