Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAMť Rzeczy z plecaka i kieszeni Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
PostWysłany: Sro Cze 27, 2007 9:43 am Odpowiedz z cytatem
doc101
podporucznik
podporucznik
 
Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 1390
Skąd: MKT




Co do postaci MP z 25th INF, szkoda, że na zlocie w Bornym będziesz sam. Nie wiem co masz zamiar robić, czy przyjedziesz jakimś sprzętem epokowym, ale zawsze lepiej jest coś robić w grupie, pojedyńcze jednostki mogą zostać niezauważone.

Chusta trójkątna, raczej bandaża nie przypomina, a to, że jest opisana jako bandaż to nic nie znaczy. Faktycznie epokowe chusty od tej z 1978 roku nie wiele się różnią, ale nadal ta jest z 1978 roku. Do zdjęć jest dobra, do kolekcji jednak niestety nie.

Bodziu, spokojnie czekam na zdjęcia i jestem cierpliwy. Napewno będę miał co podziwiać i do czego się ślinić, dlatego spokojnie i bez ciśnień Smile Smile Oki, dziś przypomnę Sece i liście nazwisk, co by dzieci już nie czekały bezczynnie Smile

_________________
1 Warszawska Dywizja Zmechanizowana im. T. Kościuszki
9 Batalion Specjalny NJW MSW im. Czwartaków AL
www.lwp.bloog.pl
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Sro Cze 27, 2007 9:51 am Odpowiedz z cytatem
Nervous
mł. chrązy sztab.
mł. chrązy sztab.
 
Dołączył: 14 Mar 2006
Posty: 708
Skąd: Dau Tieng




Tak jak mówisz, będe sam.

A co do chusty, masz racje.

_________________
FIGMO
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
PostWysłany: Sro Cze 27, 2007 9:55 am Odpowiedz z cytatem
doc101
podporucznik
podporucznik
 
Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 1390
Skąd: MKT




Szkoda, że będziesz sam, naprawdę. Też kiedyś na zlocie to przerabiałem i nie było to fajne. Z tego co wiem, to dostałęś propozycję od 101st ABN, zgadza się??

Wiem, że mam rację co do chusty, bo też mam taką Razz ale już otwartą i pobrudzoną "krwią", chyba brała udział ostatnio w zdjęciach Smile Smile

_________________
1 Warszawska Dywizja Zmechanizowana im. T. Kościuszki
9 Batalion Specjalny NJW MSW im. Czwartaków AL
www.lwp.bloog.pl
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Sro Cze 27, 2007 10:04 am Odpowiedz z cytatem
Nervous
mł. chrązy sztab.
mł. chrązy sztab.
 
Dołączył: 14 Mar 2006
Posty: 708
Skąd: Dau Tieng




Widziałem widziałe.
Tak, dostałem propozycje uczestnictwa w 101. Dziekuje za pamięć.
Podziekowałem jednak, a na zlot jade berdziej rekreacyjnie niz rekonstrukcyjnie (jest to okazja żeby się raz w roku ubrać w TCU, może nawet uda sie MP). Nie jade tez tak naprawde sam, wiec mysle ze nie bedzie tak źle, rok temu nie było.

_________________
FIGMO
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
PostWysłany: Sro Cze 27, 2007 10:29 am Odpowiedz z cytatem
G838
mł. chorąży
mł. chorąży
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 458




Doc, a co Ty się tak przejmujesz? Co będzie robił? A lansował się pod sceną. Za wszelką cenę chcesz iść na ilość? Bez obaw, chłopa będzie wystarczająco. A jak tak bardzo brakuje Ci MP to specjalnie dla Ciebie się tak wystroję, tylko że na "real 101st"...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sro Cze 27, 2007 10:35 am Odpowiedz z cytatem
Nervous
mł. chrązy sztab.
mł. chrązy sztab.
 
Dołączył: 14 Mar 2006
Posty: 708
Skąd: Dau Tieng




Jak zwykle ciepłe słowa.

_________________
FIGMO
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
PostWysłany: Sro Cze 27, 2007 10:37 am Odpowiedz z cytatem
doc101
podporucznik
podporucznik
 
Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 1390
Skąd: MKT




Nie, nie przejmu się, atymbardziej nie chcę iść na ilość. Starałem się uswiadomić koledze, że jak będzie sam na te MP, i sam będzie się gdzieś tam pod sceną kręcił, to będzie wyglądał jak... tutaj nie powiem co Smile

MOżesz się przyodziać na MP 101st ABN, ale wtedy będziesz wszystkie warty rypał na bramie, bo tylko Ty będziesz z MP Razz Razz hihihihi Smile

_________________
1 Warszawska Dywizja Zmechanizowana im. T. Kościuszki
9 Batalion Specjalny NJW MSW im. Czwartaków AL
www.lwp.bloog.pl
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Czw Cze 28, 2007 6:03 pm Odpowiedz z cytatem
Bodi_Lodz
chorąży
chorąży
 
Dołączył: 17 Lis 2005
Posty: 532
Skąd: Gorzów Wlkp.




Nervous napisał:
1.Guma do łańcuszków, kupiona od Marcina Płachty, mówił że oryginał, jesli rzeczywiscie kopia to mnie oszukał (chyba go znasz?)
2.Karty śmierci, fakt zapomniałem wspomnieć- masz racje
3.Karty survivalowe, równiez dla mnie to zagadka bo z grugiej strony ktos sie podpisał (możliwe ze 84)
4. Bandaż, napisy po angielsku, produkcja New York numer FSN 6510-201-7435
5. Chusta trujkatna z data 78 - masz racje, ale wspominałem juz o tym (okreslając chuste jako bandaż gdyz na opakowaniu jest "bandage")
6. Zegarek marki Benrus z marca 66
7. Papierosy Phill Moris, amerykanskie, bez filtra
8. O sprzęcie do golenia sam wspominałem.
Czepie sie jeszcze Twojego stwierdzenia że "połowa eksponatów na zdjęciu nie nadaje sie do rekonsrtrukcji". Wymieiłeś 8, 2 obaliłem, 3 są wątpliwe, 1 rzeczywiscie masz racje, o 2-ch sam wspomniałem. Na zdjeciu znajdują sie z tego co licze 38 przedmiotów. to tak w gwoli ścisłości.
Co do kolekcji-zbiorów. Jedni nazywaja to zbiorami, inni kolekcją, a jeszcze inni moga nazywać pasją. Słownik języka polskiego podaje taka definicje kolekcji:zbiór przedmiotów jednego rodzaju, gromadzonych przez kogoś ze względu na ich wartość artystyczną, naukową lub historyczną. A wpisując słowo zbiór, odsyła nas do hasła kol


Juz miałem nie ciągnąć dalej naszej dyskusji bo do niczego ona nie prowadzi ale...
Tak znam Marcina chyba dłuzej od ciebie ale on cie nie oszukał-ty wybrałeś taka drogę zdobywania wiedzy.Nie pytasz się tylko kłucisz wiec obwiniaj siebie ze kupiłeś lipe-po naszej rozmowie widzę ze jeszcze nie raz kupisz lipny sprzęt Laughing
Co do definicji kolekcji zgadzam się z tobą nazywaj ją jak chcesz-choć większość osób zajmujących się rekonstrukcją ma bardziej dopracowane postacie sprzetow niż ty kolekcje(ja też sie zaliczam do tego grona bo porównywąc mojej kolekcji do twojej nie będe-wybacz)
I dochodząć do sedna naszej dyskusji ja też się czepie tego zdjęcia...
Napisałeś na zdjęćiu jest 38 przedmiotów i niby jeden jest tylko lipny więc:
LIPA WEDŁUG MARCIN BOGULEWSKIEGO:
1.3 sztuki ołówków
2.Okulary
3.Gumka na niesmiertelnikach
4.Łancuszki(masz je w datowanej torebce czy od baski Very Happy )
5.Niesmiertelniki-od weterana czy sam sobie wybiłeś na wzór????
6.Papierosy-jestes pewien ze ten model opakowania był w latach 60????
7.Okulary
8.Pęzel do golenia
9.Maszynka do golenia
10.3 sztuki kart śmierci
11.Karty survivalowe-jak byś miał jakąś wiedzę to byświedział ze są datowane z dwóch stron.Sprzedawca to wiedział dlatego sprzedał ci z zamazaną stroną i znów lipa????
12.Chusta wiemy dlaczego
13.Bandaz dla mnie lipa
14.Puszka smaru czy co to jest...Myśle ze żołnierz nie zabierał 2 kilo tawotu chyba ze był z lekka homo Twisted Evil
15.Opatrunek masz datowany???
16.Puszka z plastrami-jak w punkcie 14 chyba ze medyk
17.Zegarka nie licze bo nie mialem go w reku-odróznisz kopie od orginału czy znów polegasz na tym co wmówił ci sprzedawca????
Więc podliczmy z 38 przedmiotów na zdjęciu lipne są 17(pomijam ze rifle bore cleaner jest podwójny) wieć jest połowa pomijając 3 wymienione wyrzej...
Jak sam widzisz nie wiele się pomyliłem.I tak naprawde nie sprawia mi przyjemności podwarzanie wartości twoich przedmiotów.Po prostu nie toleruje jak ktoś mówi Docowi ze tubka z mascia(w rzeczy samej dobra) jest lipna wśród kilku dziesięciu eksponatów jakie pokazał a sam przedstawia zdjęcie na którym 50% eksponatów to lipa.Odpowiedz sobie sam czy nie lepiej jest zdobywać wiedzę(której ci jeszcze brakuje) niż wdawać się w kłótnie które i tak się przegra nie mając do nich podłoża merytorycznego.
A własnie czy twoja kolekcje nie dotyczy gościa który walczył w latach67-68???Jezeli mam racje to odpowiedz mi po co mu playboy z 64 roku-ma go od 5 lat???
Więc jak widzisz nie warto się kłucić i stosować zasady"oko za oko..." do niczego cię to nie doprowadzi a napewno nie dow iwedzy...
To mój ostani post możesz go obalać i wszystkim wmawiać ze rzeczy wymienione na początku tego postu sa dobre.To tylko twoje zdanie przeciw mojemu.Twoja wiedza kontra moja.Twoja reputacja w tym środowisku kontra moja.Dalej chcesz się czepiać???
Ja nie odpuszczam tak łatwo i jestem niestety pamiętliwy i wiedza jaką mogłeś czerpać od mojej osoby przepadła dla ciebie...
Trudno takie życie;)
Na marginesie życzę odrobiny mądrości życiowej co może pozwoli ci rozwijać kolekcje...
Sam w tłumie zginiesz choć możesz próbować!!!
Na koniec szacunek dla wszystkich którzy oddali serce dla tego tego tematu.
Sin loy Bodi
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Czw Cze 28, 2007 8:40 pm Odpowiedz z cytatem
G838
mł. chorąży
mł. chorąży
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 458




doc101 napisał:

MOżesz się przyodziać na MP 101st ABN, ale wtedy będziesz wszystkie warty rypał na bramie, bo tylko Ty będziesz z MP Razz Razz hihihihi Smile


A może Pan Hubert ze mną postoi, co? Razz

Bodek, to odwieczna wojna postu z karnawałem (festynem)... Nie wiem co będziesz robił, ale nie wygrasz. Pan Nerwowy i tak sobie wszystko jakoś wytłumaczy. Nawet te Polsilvery z maszynki Wink Dobrze że się trochę dystansuję od tematu bo znowu by mnie poniosło Very Happy ACU rulez ! Twisted Evil
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pią Cze 29, 2007 3:03 pm Odpowiedz z cytatem
Michał
kapitan
kapitan
 
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2190
Skąd: z Powiśla




Nervous napisał:
Jak zwykle ciepłe słowa.

Krzysiek, tu nie chodzi o ciepłe słowa, bądź pewien. Jeżeli ludzie, którzy mają coś do powiedzenie w tym temacie mieliby Cię w d.pie to żaden z nich by nie zadał sobie trudu, że by cokolwiek Ci odpowiedzieć... Kiedyś będziesz się śmiał z tego, tak jak ja np. dziś się śmieję z kupionego na allegro lawa A2 za 360 pln.. Wydawało mi się ze nigdy nigdzie więcej tego nie kupię, nie zobaczę itp..niedługo potem w Modlinie już moi koledzy kupowali po 150 a w Belgii były po 15 euro..no oczywiście możesz zapytać, po co law A2? bo prawie pasował na nam? ok, na późny nam, dobra..dobra, na bardzo późny nam i tyle...
Pokazałeś listę fantów, dowiedziałeś się, co jest dobre a co jest lipą, przynajmniej wiesz, co musisz sobie zastępować oryginałami, (jeśli mówimy o kolekcji), bo chyba każdy się zgodzi, że szkoda używać oryginalnego pędzla made in usa lub lokalnego z sierści borsuka lub włosów łonowych słodkiej wietnamskiej 18 jak może to być wspaniały egzemplarz z późnych lat 60 (made in poland by polsilver) też będzie ładnie wyglądał na fotkach...tak można z wieloma rzeczami robić..ale to nigdy nie zastąpi kolekcji...Najlepszy przykład "kolekcji" złożonych z przedmiotów zastępczych widzieliśmy u amerykańskiego "kolekcjonera", który na Air Show przywiózł ze sobą swoje 25 letnie zbiory... ŻENADA! właśnie, dlatego ze były to elementy zastępcze...zresztą i rekonstruktorzy amerykańscy nie wyglądali wiele lepiej, no z małymi wyjątkami.. Nie chcę żeby znów zarzucano nam, że jeździmy po młodych, bo to nie o to chodzi.. Zobaczysz jak się spotkamy na Borneo, pogadamy i wiedz jedno, każdy się uczy w tym temacie, są bardziej lub mniej wiedzący ich słuchaj, pytaj, ale i pokaż ze sam potrafisz, (bo tak jest) szukać, czytać, przeglądać...wszystko jest w sieci Ja tam się ciągle uczę, i jaką mam, radochę, już wwiem, żegranat m34 t taki biały fosforowy jest
Moim marzeniem (zaraz popowiedzą, że chyba się z głupim na łby zamieniłem) jest ogólno polskie spotkanie fanów namu, takiego na miarę farmy u Treya Moor'a... kiedyś zrobimy razem (no prawie) wspaniały obóz i w nim oddamy się tej wspaniałości REKONSTRUOWANIA

Peace bracia i siostry !


Ostatnio zmieniony przez Michał dnia Wto Lip 03, 2007 9:46 am, w całości zmieniany 1 raz

_________________
Pozdrawiam

Michał SEKA Sekunda
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Pią Cze 29, 2007 4:03 pm Odpowiedz z cytatem
jerry_k
st. plutonowy
st. plutonowy
 
Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 72
Skąd: Wawa




[quote="Michał"]Ja tam się ciągle uczę, i jaką mam, radochę, już wwiem, żegranat m34 t taki biały fosforowy jest
[quote]

kupił bys odemnie manual do grantów z 66 roku to byś wiedział wczesniej:)))
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pią Cze 29, 2007 4:18 pm Odpowiedz z cytatem
Bodi_Lodz
chorąży
chorąży
 
Dołączył: 17 Lis 2005
Posty: 532
Skąd: Gorzów Wlkp.




Wszyscy się uczymy całe życie...I nie jest wstydem przyznać się i wymieniać rzeczy na lepszy-gożej jak się je ma całe życie w kolekcji i wszystkim wmawia że są dobre...
Ja też kupiłem wiele syfu i pewnie nie raz się jeszcze natne-ryzyko wliczone w pasje!!!
Co do rekonstrukcji to trzeba używac wszystkiego co się da;)Ważny jest efekt na zdjęciu a nie daty i kontrakty!!!Ale kolekcja niestety-słowo to wymaga więcej pracy i poświęcenia!!!
Ps.Ja naprzykład uczyłem się wczoraj od Jerrego o spadochronach ale nie powiem zebym coś z tego zrozumiał-musze to zobaczyć na zywca u niego w domku(może jak bede odbierał pułeczke??? Laughing)
Pozdrawiam
Bodi
Ps.Mozna by jakiś temacik zacząc bo tak gadamy o niczym;)
Ps.2 Jak coś to jestem na patrolu;)
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Sob Cze 30, 2007 2:44 pm Odpowiedz z cytatem
Nervous
mł. chrązy sztab.
mł. chrązy sztab.
 
Dołączył: 14 Mar 2006
Posty: 708
Skąd: Dau Tieng




Masz recje Marcinie iż przyznać się do błędu to nie wstyd. Uginam kark i przyznaje sie do niego. Wytknołeś mi moje "niedociągnięcia" wystarczająco wyrażnie. Pośpiech, emocje nie sa dobrymi doradcami.
Nie mniej jednak chciałbym powiedzieć jedzcze dwa słowa o opatrunku, papierosach i zegarku.

1. Opatrunek http://7alpha.freeyellow.com/medical.htm
2. Papierosy http://www.tias.com/3943/InventoryPage/538412/1.html
3. Zegarek

_________________
FIGMO
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
PostWysłany: Pon Lip 02, 2007 8:38 pm Odpowiedz z cytatem
FritzX
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 179




I zatoczyliśmy piękne kółko. Chętnie przekażę wiedzę człowiekowi, który jest skromny i ciekawy tej wiedzy. Ludzie młodzi, którzy przychodzą na te forum są w większości nieomylni i wszystkowiedzący. Jednak czy "juroży z idola" nie mieli racji Cool Czy chęć pomagania bliźniemu nie przesłania ważniejszych spraw jak lenistwo, ignorancja etc... Nie wystarczy postanowić sobie zbieram Nam i co dalej.... Zgadzam się z Marcinem, i ja jeszcze nieraz się natnę, ale nasi młodzi adepci na pewno nie. I mnie się mażyło to samo co Michałowi, ale zostałem wyleczony, niestety.
Jestem na patrolu i na chwilę wpadłem.
Jarek
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Czw Lip 05, 2007 10:09 pm Odpowiedz z cytatem
Bodi_Lodz
chorąży
chorąży
 
Dołączył: 17 Lis 2005
Posty: 532
Skąd: Gorzów Wlkp.




Wpadłem na chwilkę z patrolu;)
Jarku szkoda słów na to wszystko-już kiedyś temat ten był poruszany i jak mówisz znów zatoczyliśmy koło...
Nerwowa młodziez niech się uczy sama-wątpie zeby ktoś przekazał im swoją wiedzę ale to i tak na nich nie zrobi wrażenia;)
Ja wole zagłębiać się w nowo nabytą lektórę o naszywkach(ksiązki Cecila Smitha z poczatku lat 80 i 10 roczników VICN-to jest bardziej interesujące niż kłótnie z młodzieża i podważanie wartości ich kolekcji)
Zamiast takich postów jak mój(odpowiedzi na klótnie etc) chciałbym w końcu przeczytać coś interesującego lub pooglądać jakieś ciekawe zdjęcia eksponatów z interesujących mnie kolekcji(Mateusz moze troszkę zdjęć naszywek o których mi pisałeś???)

Pewnie zaraz bedzie kilka postów odpowiedzi ale nic ciekawego na temat namu...
Co do wizji wspólnej polskiej bazy miłośników namu-też kiedyś o tym marzyłem ale niestety 8 lat w tym środowisku zniszczyło to marzenie bezpowrotnie...
Teraz juz udaje sie na daleki patrol bardzo daleki niczym bohaterowie książki w "Pogoni za Ciacatem" udaje sie do Paryża i wróce jak ktoś załorzy ciekawy post dotyczący Vietnamu...
Zegnam bez odbioru
Bodi
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAM ť Rzeczy z plecaka i kieszeni
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 6 z 7  
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX