Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAMť Rzeczy z plecaka i kieszeni Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
PostWysłany: Pon Cze 25, 2007 11:24 am Odpowiedz z cytatem
doc101
podporucznik
podporucznik
 
Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 1390
Skąd: MKT




No się rozumie, przecież całych szaf nie będziemy zabierali Smile Smile

_________________
1 Warszawska Dywizja Zmechanizowana im. T. Kościuszki
9 Batalion Specjalny NJW MSW im. Czwartaków AL
www.lwp.bloog.pl
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Pon Cze 25, 2007 11:26 am Odpowiedz z cytatem
Michał
kapitan
kapitan
 
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2190
Skąd: z Powiśla




w sumie mogłoby być ciekawie Smile

_________________
Pozdrawiam

Michał SEKA Sekunda
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Pon Cze 25, 2007 11:26 am Odpowiedz z cytatem
doc101
podporucznik
podporucznik
 
Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 1390
Skąd: MKT




Ale szkoda fantów niszczyć, nie? A możeby jakąś wystawkę zorganizować w Bornym?? Smile

_________________
1 Warszawska Dywizja Zmechanizowana im. T. Kościuszki
9 Batalion Specjalny NJW MSW im. Czwartaków AL
www.lwp.bloog.pl
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Pon Cze 25, 2007 11:29 am Odpowiedz z cytatem
Michał
kapitan
kapitan
 
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2190
Skąd: z Powiśla




Doc a kto by jej pilnował Smile

_________________
Pozdrawiam

Michał SEKA Sekunda
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Pon Cze 25, 2007 11:33 am Odpowiedz z cytatem
doc101
podporucznik
podporucznik
 
Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 1390
Skąd: MKT




Jakto kto?! Nasz prywatny, osobisty Krasnal Chałabała, co Mu baterie na 4 dni starczają Twisted Evil Twisted Evil

_________________
1 Warszawska Dywizja Zmechanizowana im. T. Kościuszki
9 Batalion Specjalny NJW MSW im. Czwartaków AL
www.lwp.bloog.pl
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Pon Cze 25, 2007 11:34 am Odpowiedz z cytatem
Nervous
mł. chrązy sztab.
mł. chrązy sztab.
 
Dołączył: 14 Mar 2006
Posty: 708
Skąd: Dau Tieng




W moim przypadku nie wiele tego będzie Smile

_________________
FIGMO
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
PostWysłany: Wto Cze 26, 2007 12:12 pm Odpowiedz z cytatem
SF_Sick_Doc
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 24 Wrz 2005
Posty: 135
Skąd: Nha Trang, Tropicana Lounge




Pomysł wystawy "* to słowo nie występuje w słowniku*ół i * to słowo nie występuje w słowniku*ółek" jest miodny. Sam miałbym trochę błyskotek do pokazania, ale obawiam się, że na jakimkolwiek pikniku musiałaby pilnować tego wszystkiego firma ochroniarska Wink Jak niektórzy lecą na flagę to boję się pomyśleć co by mogło się stać z połączonymi zbiorami kilku osób. Do takich rzeczy najlepsze pozostają muzea, choć i tu warto ubezpieczyć eksponaty. Zawsze można pozamieszczać fotki na jakiś forach Twisted Evil Ale zawsze lepiej na żywo rzucić okiem.

_________________
THE LORD GIVETH AND
THE CAR-15 TAKETH AWAY

GOD CREATED MEN,
COLT MADE THEM EQUAL
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Wto Cze 26, 2007 12:39 pm Odpowiedz z cytatem
G838
mł. chorąży
mł. chorąży
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 458




Zawsze możesz pokazać wysadzony M34 WP. Zanim nie wjedzie w niego pijany koleś na emce albo w gazie "lazurowy metalik"...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Wto Cze 26, 2007 10:25 pm Odpowiedz z cytatem
Bodi_Lodz
chorąży
chorąży
 
Dołączył: 17 Lis 2005
Posty: 532
Skąd: Gorzów Wlkp.




Nervous napisał:
Ołówki są wspólczesne, okulary wzorowane na okrsowych, przybory do golenia są z lat 60 ale polskie (mimo to dobrze wygladają), bandaż jest nieco póżniejszy. Reszta jak najbardziej datowo pasuje.


Tak przyglądam się wymianie zdań między Dockiem a Nervousem i zastanawia mnie jedno...Jak mozna twierdzić ze zbiera się eksponaty do kolekcji(choć to troszkę za "duże" określenie dla twoich zbiorów i myślę ze obraża prawdziwe kolekcje z tego okresu) a nastepnie pokazanie zdjęcia z ołówkami ze sklepu papierniczego i reszta cywilnego "gówna" z PRL-u???Jestem w stanie zrozumieć stosowanie takich rzeczy do rekonstrukcji gdzie stosuje sie kopie i "przedmioty zastępcze" w celu osiągnięcia bardziej realistycznych zdjęć i utrzymania klimatu tamtej epoki.Ale do kolekcji???Odpowiedz mi prosze jaki to ma sens???Mam rozumieć ze jako kolekcjoner naszywke z tego okresu mam sobie wyszyc te egzemplarze ktorych nie posiadam czy zrobic wydruki z sieci i wkleić sobie do klaseru i udawać że są jak najbardziej ok????
Dziwię się ze czepiasz sie cywilnej starej vietnamskiej tubki a sam pokazujesz współczesne rzeczy ze nie wspomnę o tym ze część eksponatów jest z datą troszkę póżniejszą ale i tak są wspaniałe...
Nie jest to atak na twoją osobę tylko na postawe duzej wiekszości osób z tego środowiska(nie bedę mowił ze młodych bo znowu ktoś powie że to nagonka).
A tak po za tym to gratuluje docowi zbiorow.Co do wystawienia eksponatów na zlocie to nie był bym na tyle szalony-mi i chłopakom z Golf pogineły rzeczy ze strzeżonej wystawy w Muzeum więc co tu mówic o zlotach pełnych kolorowych gazów i ich szcześliwych kierowcow...
Tym miłym akcentem zakoncze moje żale;)
Ps.Czy ten liner 25th inf div też malowałeś do kolekcji???
Bodi
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Wto Cze 26, 2007 10:41 pm Odpowiedz z cytatem
Nervous
mł. chrązy sztab.
mł. chrązy sztab.
 
Dołączył: 14 Mar 2006
Posty: 708
Skąd: Dau Tieng




Całkowicie sie z Tobą zgadzam iż zbieranie rzeczy z PRL-u i uznawanie ich za częsci kolekcji 'epokowej" nieodpowiednie. Leżą one razem na półce z epokowymi rzeczami iż tylko dla tego iż maja imitować oryginały, ale rzeczywiście zgadzam sie z tym iż nie jest to najlepsze rozwiązanie jak również umieszczanie ich na zdjeciu z oryginałami nie było najlepszym posunięciem (przedmioty te nie uznaje jako cześć swojej kolekcji).
Co do kolekcji niestety nie moge sie zgodzić iż nie mozna jej nazwać kolekcją, bo na pewno nie jest najwieksza ale kolekcja jest.
Czepianie sie Doca, było jak on sam stwiedził "okiem za oko".
Nie odbieram tego jako atak na moja osobe, od taka rada od bardziej doswiadczonej osoby.
Liner nie jest do kolekcji tylko do planowanej przezemnie postacji-rekonstrukcji.
I na konice chiałbym poprosić zebys wskazał mi przedmioty które sa pożniejsze, bo może rzeczywiście jakiś przeoczyłem, a że są wspaniałem nie mówiłem.

_________________
FIGMO
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
PostWysłany: Wto Cze 26, 2007 10:43 pm Odpowiedz z cytatem
doc101
podporucznik
podporucznik
 
Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 1390
Skąd: MKT




Dzięki Bodziu za miłe słowa, staram się coś tam zebrać do kupy Smile
Z tą wystawą, to był oczywiście żart, bo w Polsce byłoby to raczej trudne i kosztowne (odzyskiwanie fantów).

_________________
1 Warszawska Dywizja Zmechanizowana im. T. Kościuszki
9 Batalion Specjalny NJW MSW im. Czwartaków AL
www.lwp.bloog.pl
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Wto Cze 26, 2007 10:49 pm Odpowiedz z cytatem
doc101
podporucznik
podporucznik
 
Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 1390
Skąd: MKT




Tak myślałem, że temat tej pasty był rewanżem Smile
A jaką posatć planujesz rekonstruować, bo pisałeś, że robisz żołnierza z kantyny-bazy, bez broni...rozumiem, że ma to być MP z 25th INF bez broni w kantynie-bazie?? Pytam się z czystej ciekawości, nie żebym cokolwiek podjudzał.

_________________
1 Warszawska Dywizja Zmechanizowana im. T. Kościuszki
9 Batalion Specjalny NJW MSW im. Czwartaków AL
www.lwp.bloog.pl
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Wto Cze 26, 2007 10:56 pm Odpowiedz z cytatem
Nervous
mł. chrązy sztab.
mł. chrązy sztab.
 
Dołączył: 14 Mar 2006
Posty: 708
Skąd: Dau Tieng




Spoko, spoko. Pisałem że moge zrobić żołnieża w bazie, kantynie bo tylko na to narazie pozawala mi sprzęt (buty,skarpety,bokserki,spodnie,podkoszulek,bluza,kapelusz to mam uzywane i spokojnie moge tyrać). Obecnie jestem w trakcie kompletowania sprzętu pozwalającego zrobić mi MP z 25 Div (jak pisaem mundur juz mam, pałke i uchwyt tez udało mi sie zdobyć, o linerze juz nie wspomne, pare innych rzeczy tez jest). Jeszcze troche rzeczy mi zostało do skompletowania ale nadal licze że do Bornego starczy mi czasu i pieniędzy.

_________________
FIGMO
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
PostWysłany: Wto Cze 26, 2007 11:14 pm Odpowiedz z cytatem
Bodi_Lodz
chorąży
chorąży
 
Dołączył: 17 Lis 2005
Posty: 532
Skąd: Gorzów Wlkp.




Witam więc:
1.Karty smierci-pozwól że ich nie skomentuje.
2.Guma na łańcuszku od nieśmiertelników-kopia.
3.Karty survivalowe-data 68/84???
4.Bandaż moze z lat 70 ale jakiej armi???
5.Chsta trójkątna z data75???
6.Zegarek???
7.Papierosy
8.Sprzet do golenia okulary ołówki.
Jak widzisz połowa eksponatów na zdjęciu nie nadaje się do rekonstrukcji ze o kolekci nie wspomne.
A jeżeli się myle to proszę napisz mi to...Przeprosiny masz gwarantowane...
Co do kolekcji-co ty właściwie kolekcjonujesz????
Kiedyś czytałem w mądrej książce że;"najpierw zbiera sie przedmioty z czasem gdy dochodzi do tego wiedza o tych przedmiotach możemy zacząc mówić o kolekcjonowaniu" to odróznia zbiory od kolekcji.Kolekcje są uporządkowane od A do Z.Nie można posiadająć kilku eksponatów nazywać ich od razu kolekcja(choć u nas to słowo jest podstawowym dla określenia zbiorów).Ja kolekcjonuje sprzęt armijny i naszywki od ponad 10 lat.Ale czy moje zbiory(myślę ze jedne z wiekszych w tym kraju) mozna porównac do osób ktore robią to od lat60???Dla mnie możesz nazywać to kolekcją jeżeli to sprawia ci radość i przyjemność.
A i jeszcze jedno w kolekcjach ich właściciele starają sie mieć najwartościowsze eksponaty-czy sprzęt używany z namu tez do nich sie zalcza jak można go zastąpić nowym z dobrymi datami-odpowiedz mi prosze???
Co do postaci MP 25th inf div to prosze napisz jak bedzie wygladac(rok67 jak pamietam???)
Ps.Doc obiecane zdjecia sprzetu medycznego beda na poczatku lipca;)
Ps.2Poganiaj ojca inwestora z lista nazwisk do wyszycia vietnamskie dzieci czekaja gotowe do pracy;)Michał wie o co chodzi;)
Bodi
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Wto Cze 26, 2007 11:37 pm Odpowiedz z cytatem
Nervous
mł. chrązy sztab.
mł. chrązy sztab.
 
Dołączył: 14 Mar 2006
Posty: 708
Skąd: Dau Tieng




1.Guma do łańcuszków, kupiona od Marcina Płachty, mówił że oryginał, jesli rzeczywiscie kopia to mnie oszukał (chyba go znasz?)
2.Karty śmierci, fakt zapomniałem wspomnieć- masz racje
3.Karty survivalowe, równiez dla mnie to zagadka bo z grugiej strony ktos sie podpisał (możliwe ze 84)
4. Bandaż, napisy po angielsku, produkcja New York numer FSN 6510-201-7435
5. Chusta trujkatna z data 78 - masz racje, ale wspominałem juz o tym (okreslając chuste jako bandaż gdyz na opakowaniu jest "bandage")
6. Zegarek marki Benrus z marca 66
7. Papierosy Phill Moris, amerykanskie, bez filtra
8. O sprzęcie do golenia sam wspominałem.
Czepie sie jeszcze Twojego stwierdzenia że "połowa eksponatów na zdjęciu nie nadaje sie do rekonsrtrukcji". Wymieiłeś 8, 2 obaliłem, 3 są wątpliwe, 1 rzeczywiscie masz racje, o 2-ch sam wspomniałem. Na zdjeciu znajdują sie z tego co licze 38 przedmiotów. to tak w gwoli ścisłości.
Co do kolekcji-zbiorów. Jedni nazywaja to zbiorami, inni kolekcją, a jeszcze inni moga nazywać pasją. Słownik języka polskiego podaje taka definicje kolekcji:zbiór przedmiotów jednego rodzaju, gromadzonych przez kogoś ze względu na ich wartość artystyczną, naukową lub historyczną. A wpisując słowo zbiór, odsyła nas do hasła kol

_________________
FIGMO
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAM ť Rzeczy z plecaka i kieszeni
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 5 z 7  
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX