Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť SPRZEDAM / FOR SALEť Mundur TCU 3rd pattern i M1 + mitchell cover Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
PostWysłany: Czw Paź 19, 2006 11:07 am Odpowiedz z cytatem
wardog
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 04 Lut 2006
Posty: 191
Skąd: urynów




Panie sierżancie
mnie pojechanood fr na prive, ale już sprostowane.
A co do m-1 to kolega chciał za 120 swojego puścić ,a ja mu pokazałem że na daną chwilę Marcinowi nie udało się puścić swojego za 70 .

_________________
judge COLT & seven jurors
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen WP Kontakt
PostWysłany: Czw Paź 19, 2006 11:34 am Odpowiedz z cytatem
G838
mł. chorąży
mł. chorąży
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 458




Sytuacja z M1 Bodka na allegro wg mnie była bardzo dziwna. Epokowy garnek i nie poszedł. Nie rozumiem jak to się stało. Czy ta aukcja została jakoś przegapiona, czy może Bodek zakończył ją przed czasem. Dla mnie osobiście taki hełm jest wart około 100-130 pln, i gdybym miał trochę wolnej gotówki to bym zainwestował. Dziwi mnie że w dobie plagi wśród "rekonstruktorów" hełmów holenderskich i innych NATO nikt nie skusił się na tą aukcję. Oryginalny M1 na allegro to obecnie wyjątkowa rzecz, tym bardziej że z dobrą datą. Reasumując, przypadek z hełmem Marcina na M1 jest niezwykły, I NIE MOŻE BYĆ MIARODAJNY w żadnych takiego typu dyskusjach.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Czw Paź 19, 2006 3:08 pm Odpowiedz z cytatem
past
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 15




Panowie , odniosę się do kwesti M1. W naszym kraju jest niewiele osób potrafiących docenić wartość hełmów m1. Niedawno sprzedawałem dzwony m1 wiekszość z pieknymi numerkami McCorda , fakt że rant łączony z tyłu i był problem ze zbyciem. Jednocześnie "coś" w opakowaniu z worka jutowego idzie za 150 zł. Ba był na alledrogo hełm z rantem łączonym z przodu, stałym uchem(tylko jednym niestety) i "trupem" linera i poszedł po 150 zł?!

A Barda pewnie wych... na ebay'u są lepsi w tym jak Polacy. Żle chłop robi że sprzedaje to "specom" bo przy dobrej bajce vide "hity z krainy allegro" zarobi na sprzecie nieźle Twisted Evil
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Czw Paź 19, 2006 3:44 pm Odpowiedz z cytatem
wardog
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 04 Lut 2006
Posty: 191
Skąd: urynów




past napisał:
A Barda pewnie wych... na ebay'u są lepsi w tym jak Polacy. Żle chłop robi że sprzedaje to "specom" bo przy dobrej bajce vide "hity z krainy allegro" zarobi na sprzecie nieźle Twisted Evil

mówiąc szczerze G838 powinieneś zapodać nowy wątek bo faktycznie na jebaju to dopiero mamy zdolnych jankesów.
A co do bodkowego helmeta to śledziłem do końca aukcyjkę no i do samego końca była, może część zainteresowanych, po pikniku na polach nieżyła lub też była w fazie zmęczenia Wink ,bo to jakoś tak się kończyło

_________________
judge COLT & seven jurors
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen WP Kontakt
PostWysłany: Pon Paź 23, 2006 8:38 am Odpowiedz z cytatem
G838
mł. chorąży
mł. chorąży
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 458




Zgaduję że są to te fanty, o których tu mowa: http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3715829
Powiem szczerze że ceny to jak za standardy dosyć wygórowane. A z tego Twojego "oryginalnego M1" to dla szanującego się rekonstruktora to nie ma nic... Hełm holenderski - bezwartościowy; pokrowiec z 74 roku (gdy bez problemu można mieć epokowe); guma też nawet nie wiadomo czy amerykańska...
Sin loi, my boy...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pon Paź 23, 2006 9:18 am Odpowiedz z cytatem
bard
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 6




Roger that... Wyceniłem itemy patrząc ile sam za to dałem i za ile są dostępne na allegro... hełm jest Norweski.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
PostWysłany: Pon Paź 23, 2006 9:32 am Odpowiedz z cytatem
doc101
podporucznik
podporucznik
 
Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 1390
Skąd: MKT




To czy hełm jest norweski, holenderski czy belgijski można odróżnić po wnikliwym obejrzeniu linera i dzwonu, po Twoich zdjęciach nie można tego określić, aczkolwiek bawełniany pasek z przodu przemawia za holenderskim, jednakże nie zmienia to faktu, iż nie jest to hełm amerykański i jaknajbardziej nie pasuje do postaci amerykańskiego żołnierza. Smile

_________________
1 Warszawska Dywizja Zmechanizowana im. T. Kościuszki
9 Batalion Specjalny NJW MSW im. Czwartaków AL
www.lwp.bloog.pl
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Pon Paź 23, 2006 10:23 am Odpowiedz z cytatem
G838
mł. chorąży
mł. chorąży
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 458




Bard, a tak na marginesie, to czemu to sprzedajesz? Ładny secik (oprócz tego nieszczęsnego hełmu) na początek...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pon Paź 23, 2006 6:51 pm Odpowiedz z cytatem
bard
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 6




Mój zapał osłabł, a za kase ze sprzedania stuffu mógłbym kupić BDU i akcesoria do repliki... ale chyba głównym czynnikiem jest to, że w mojej okolicy nie ma ani jednego * to słowo nie występuje w słowniku* GI.

Pozatym mam jeszcze inne powody, które utwierdzają mnie w przekonaniu aby jednak... a szkoda, bo jeszcze nie lecialem Huey'em przy akompaniamencie rock'n'rolla Wink
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
PostWysłany: Wto Paź 24, 2006 5:59 pm Odpowiedz z cytatem
wardog
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 04 Lut 2006
Posty: 191
Skąd: urynów




no to czas wyemigrować Kolego BARD ze własnych okolic ,i poszukać bardziej przyjaznych miejsc Wink
myślę że na Opolszczyźnie znajdzie się jakiś kawałek epokowej ziemi Very Happy

_________________
judge COLT & seven jurors
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen WP Kontakt
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť SPRZEDAM / FOR SALE ť Mundur TCU 3rd pattern i M1 + mitchell cover
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 2 z 2  
Idź do strony Poprzedni  1, 2
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX