Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAMť Gniew boży? Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
PostWysłany: Sob Lip 22, 2006 11:18 am Odpowiedz z cytatem
MAREKMARO
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 23 Wrz 2005
Posty: 395
Skąd: Warszawa




A nie mówiłem ,że kilku ludzi nie mających nic wspólnego z rekonstrukcją ,potrafi tak zamieszać w naszym środowisku.Gratuluje solidarności i kolężeństwa wśród militarnych.Koledzy wylejcie sobie kubeł zimnej wody na głowe.Kto robi te zadymy ,nasze środowisko czy ktoś inny? dzięki tej historii ,to cała Polska dowiedziała się ,że ten to....a tamten tamto.... a sprawa dotyczy wandalizmu ,hamstwa i złodziejstwa.jeżeli zapominamy ,że od tego jest organizator i policja to sory , a na marginesie .Mam zamiar w pszyszłym roku kupić UAZa i przygotować na afganistan ,więc krótka informacja ,za rok będe chorym człowiekiem ,bo z tego co niektórzy piszą jest to zasada. Więc apeluje o więcej solidarności i koleżeństwa w naszym środowisku (forum militarni pl) Pozdrawiam wszystkich militarnych.do zobaczenia w TM
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
PostWysłany: Sob Lip 22, 2006 11:33 am Odpowiedz z cytatem
KAMILLO
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 417
Skąd: Borne Sulinowo PL, Macroom IRL




G838 napisał:
za to bydło jakie uprawiają na polskich zlotach


Przecież nie wszyscy wlasciciele rosyjskich pojazdów robią "BYDŁO" poprostu tak wychodzi bo na Polskich zlotach 95 % pojazdów to własnie produkcja Rosyjska i tyle. I proszę nie uogulniać bo w tym momecie mówisz również i o Mnie, Nietoperzu, Dzimim, Ekipie z Motodemontu itp czyli posiadaczy tylko Rosyjskiego sprzetu, a nie sądzę żebysmy robili bydło. Po co mowa o wszystkich Ruskich, cały dym zrobili kąkretni ludzie a że Ruscy to nad tym ubolewam i potępiam... Ja bym podał ich imiona nazwiska i nr rejesatracyjny samochodu a i dążył do tego aby cała brać militarna postarała sie i zwruciła się do organizatorów kolejnych zlotów o zakaz wstepu tej ekipie (przynajmniej na rok)

_________________
A ja mieszkam tam gdzie jest naprawdę MILITARNIE

http://www.MILITARNE-BORNE.pl


Kraz 255B 6X6
Ural 4320 6X6
Ural 375D 6X6
GSP-55 Gąski
PTS-M Gąski
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG WP Kontakt
PostWysłany: Sob Lip 22, 2006 12:28 pm Odpowiedz z cytatem
G838
mł. chorąży
mł. chorąży
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 458




Chłopak, a powiedz mi od kiedy jeździsz na zloty? Na ilu imprezach byłeś? Co? Ja jeżdżę na zloty od 1998 roku polskie i zagraniczne. Trzy razy Beltring, D-day w Normandii 2004, Wings & Whells w Belgii i co roku Czechy. He? W ciągu roku potrafiłem być na 13 różnych imprezach. A Ty?
Czy Ty, Nietoperz czy Paweł Syrek czy inni związani z REKONSTRUKCJĄ zachowujecie się nagannie? No to o co Ci chodzi? Chyba że czujesz że to do Ciebie mowa. Sam mam kilku dobrych kolegów którzy mają GAZ69, więc nie myślisz chyba że ich też obrażam.
Ja od wielu lat widzę to co widzę i wogóle się nie wstydzę. Czy widziałeś kolesi w Willysach, Dodge, Chevroletach i innych Landach wyprawiających rzeczy takie jak kolesie w Uazach i Gazach? Bo ja nie! A jeżeli ktoś się z takim czymś spotkał to były pojedyńcze incydenty!
Skoro taki solidarny jesteś to wytłumacz mi DLACZEGO na polskie zloty ludzie mający wspaniałe sprzęty BOJĄ SIĘ przyjeżdżać? Dlaczego źle się tam czują? Dlaczego moi znajomi robią teraz ponad 1300 km w jedną stronę i bulą każdy około 7 stów kosztów podróży żeby być na ZLOCIE? Czy chciałbyś kiedyś zobaczyć na Bornego jakiś inny sprzęt niż Uaz lub Ural?
Niestety czy się to podoba komuś czy nie wśród właścicieli pojazdów typu CCCP jest o wiele więcej przypadków (mogę podać masę przykładów jakich się naoglądałem przez te lata), u gości ze sprzętem z zachodu są to incydenty. A że większość pojazdów na polskich zlotach jest radziecka no to nie mam racji? Zastanów się dlaczego taka proporcja jest imprezach? Zdziwił byś się co w Polsce ludzie mają po domach. Tylko ja się naprawdę zastanawiam czy swoim sprzętem przyjechać teraz na Borneo, tak jak następnym razem zastanowi się mój kolega Przemek, któremu pięknie odrestaurowanego Willysa przerysował teraz U Biera na wpół przytomny gościu z Uaza.
Pomyśl O TYM!
Chcesz nazwisk i takich tam? Proszę bardzo: http://www.grupaslask.org/galeria/op2006d/217.jpg
Byłem świadkiem zachowania tego człowieka...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sob Lip 22, 2006 1:42 pm Odpowiedz z cytatem
SF_Sick_Doc
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 24 Wrz 2005
Posty: 135
Skąd: Nha Trang, Tropicana Lounge




Należy bezwzględnie wyegzekwować na organizatorach zakaz wstępu dla tej dziczy i kałmuków... Zgodzę się z przedmówcą, że problem nie polega na tym, że w Polsce nie ma zachodniego sprzętu i dlatego statystycznie wybryki są głównie wśród posiadaczy radzieckich czterech (lub więcej) kółek, ale dlatego, że ludzie posiadający wartościowe pojazdy zwyczajnie nie mają po co na takie spędy przyjeżdżać. Nie rozumiem jak normalny człowiek, nieważne czy posiadacz willy'sa czy gaz'a, ma się dobrze czuć wśród bydła z manierami i intelektem szympansów z zoo. Poza tym to żadna przyjemność pilnować z kijem w ręku swojego pojazdu 24h, bo jakiś zapity półmózg nie zauważy go przy cofaniu. W tym kraju nie trzeba zresztą jechać na taki spęd, żeby czyjaś ciężka praca poszła na marne. Niedawno w Warszawie podpalono warsztat znanego kolekcjonera wojskowych motocykli, spłonęły pięknie odrestaurowane i bardzo rzadkie maszyny a także narzędzia jego pracy. Widać kogoś bardzo kłuło to, że sam nie może osiągnąć takich efektów...

_________________
THE LORD GIVETH AND
THE CAR-15 TAKETH AWAY

GOD CREATED MEN,
COLT MADE THEM EQUAL
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sob Lip 22, 2006 2:44 pm Odpowiedz z cytatem
MAREKMARO
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 23 Wrz 2005
Posty: 395
Skąd: Warszawa




Mam pytanie ,koledzy ? Czy Wy czytacie dokładnie wszystkie posty , które dotyczą tej sprawy? Chyba nie ,bo huligaństwo tych ludzi zostało przypisane made in cccp ,nawet jeżeli by przyjechali traktorem Ursus ,toby i tak to zrobili.Po drugie jak już ktoś wspomniał ,kasa zrobiła ten podział.Na sprzęt amerykański lub zachodni potrzebne są pieniądze dość duże.Je.zeli sytuacja byłaby odwrotna mówilibyśmy ci jankesi robią ,burdy ,syf itd.Niech do nas dotrze jedno to robi X z miejscowości Y jeżdzi samochodem o nr.xyz.I wtedy wiadomo.Nie obrzucajmy się błotem za coś czego my nigdy nie pomyślimy zrobić.A jeżeli ktoś czuje niechęć ,do kolegow odtwarzających okres radziecki niech ma cywilną odwage to powiedzieć otwarcie a nie pod szyldem takich hamskich incydentów. PS. dzięki odwadze kilku kolegow znamy samochod i wygłaąd tych panów.Reszta zależy już indywidualnie od każdego z nas.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
PostWysłany: Sob Lip 22, 2006 3:12 pm Odpowiedz z cytatem
SF_Sick_Doc
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 24 Wrz 2005
Posty: 135
Skąd: Nha Trang, Tropicana Lounge




Czytałem dokładnie wszystkie posty, łącznie z tymi, które sam pisałem i NIGDZIE nie napisałem, że posiadacze sprzętu made in CCCP to bydło, tylko, że dopuszczający się takich czynów to bydło. Nie stosuję nigdy tanich socjotechnik w stylu pożal się Boże posła Wierzejskiego, który sprzedaje teksty, że (prawie) każdy gej to od razu pedofil.
Faktem jest jednak, że bydło robiące takie rzeczy w większości posiada akurat sprzęt CCCP, pewnie dlatego, że dużo tańszy i łatwiejszy do zdobycia i to wszystko. Przecież żaden z nich nawet nie wie jak go prawidłowo odrestaurować a pojęcie rekonstrukcji w ich ciasnych główkach nie istnieje. Może prawdziwi miłośnicy tematu CCCP pomogą ztłumić to zjawisko np. przez całkowitą izolację i ignorancję istnienia takich typów.
A jeśli spróbują coś zrobić to natychmiast ich za to ukarać. A tak z BB wyjechali nie tylko nietknięci ale nawet z nagrodą!
Z całą pewnością nie obrzucam błotem Pana ani nikogo innego jak tylko sprawców takich zdarzeń. Nie razi mnie, a tylko cieszy widok profesjonalnie odrestaurowanego każdego sprzętu, w tym CCCP, z poprawnie umundurowaną załogą, bo po prostu od razu widać, że dla kogoś jest to pasja i sama radość a nie pretekst do nachlania się i sprawiania problemów.


Ostatnio zmieniony przez SF_Sick_Doc dnia Sob Lip 22, 2006 3:19 pm, w całości zmieniany 1 raz

_________________
THE LORD GIVETH AND
THE CAR-15 TAKETH AWAY

GOD CREATED MEN,
COLT MADE THEM EQUAL
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sob Lip 22, 2006 3:13 pm Odpowiedz z cytatem
ssgt.Frantz
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 107




MAREKMARO napisał:
...Po drugie jak już ktoś wspomniał ,kasa zrobiła ten podział...


No nie wiem, nie wiem to pachnie "walką klas". Dużo zależy od samych uczestników: muszą domagać się od organizatorów usuwania ze zlotowiska takich "perełek", organizator musi wybrać czy chce robić zlot na poziomie czy pseudo zlot o charakterze nie militarnym a pijacko-chuligańskim. Cool
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sob Lip 22, 2006 3:47 pm Odpowiedz z cytatem
KAMILLO
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 417
Skąd: Borne Sulinowo PL, Macroom IRL




G838 napisał:
Chłopak, a powiedz mi od kiedy jeździsz na zloty? Na ilu imprezach byłeś? Co? Ja jeżdżę na zloty od 1998 roku polskie i zagraniczne. Trzy razy Beltring, D-day w Normandii 2004, Wings & Whells w Belgii i co roku Czechy. He? W ciągu roku potrafiłem być na 13 różnych imprezach. A Ty? ...



To czy ty byłes na dwustu zlotach a ktos inny tylko na pięciu nie ma znaczenia tu chodzi o to w jaki sposób się na nich zachowujesz, jesli zachowujesz sie jak idiota (nie mówię o tobie, bo nawet cię nie znam) to taki delikwent powinien miec całkowity zakaz na zloty... Do tego powinni sie dokładać oganizatorzy zlotów...


G838 napisał:
Czy Ty, Nietoperz czy Paweł Syrek czy inni związani z REKONSTRUKCJĄ zachowujecie się nagannie? No to o co Ci chodzi? Chyba że czujesz że to do Ciebie mowa. Sam mam kilku dobrych kolegów którzy mają GAZ69, więc nie myślisz chyba że ich też obrażam.



Myslę że zachowanie moje i moich kompanów nie budzi żadnych zastrzeżeń, ale w twoim wczesniejszym poscie napisałes ogólnie o posiadaczach ruskich pojazdów że robią bydło i to mnie zabolało, przecież dobrze wiesz że wsród nawet waszych choć nie związanych z twoją grupą znajdzie się kilku że tak powiem pacanów którzy psują wizerunek Amerykanów....


G838 napisał:
Ja od wielu lat widzę to co widzę i wogóle się nie wstydzę. Czy widziałeś kolesi w Willysach, Dodge, Chevroletach i innych Landach wyprawiających rzeczy takie jak kolesie w Uazach i Gazach? Bo ja nie! A jeżeli ktoś się z takim czymś spotkał to były pojedyńcze incydenty!



Nie nie widziałem żeby ktos kto posiada Willysa, Dodga, Chevroleta jeździł jak uczestnicy w Uazach czy Gazach.
Ci co maja ruski sprzęt non stop jezdzą po tankodromie, pchają się w najwieksze błota itp... ale czy to jest złe?? , jesli kogos to rajcuje niech sobie jeździ a jesli masz Willysa, Dodga, Chevroleta nie jeździsz tak bo szkoda samochodu a to dlatego tylko że częsci są bardzo drogie i trudno dostępne.


Te i te samochody sa jak najbardziej militarne i kazdy z nich ma takie same prawo wstepu na zlot.


A co innego jazda po pijaku to akurat widziałem u tych co jezdzą samochodami zagranicznymi i produkcji CCCP.


G838 napisał:
Skoro taki solidarny jesteś to wytłumacz mi DLACZEGO na polskie zloty ludzie mający wspaniałe sprzęty BOJĄ SIĘ przyjeżdżać? Dlaczego źle się tam czują? Dlaczego moi znajomi robią teraz ponad 1300 km w jedną stronę i bulą każdy około 7 stów kosztów podróży żeby być na ZLOCIE?



Boją sie dlatego że jest za dużo pijanych, a są oni w Willysach, Dogach jak i w Gazach, Uazach itp


G838 napisał:
Czy chciałbyś kiedyś zobaczyć na Bornego jakiś inny sprzęt niż Uaz lub Ural?



Tak się składa ze nie trafiłes tutaj bo na zlocie w Bornym Sulinowie zawsze sa Willysy, Dogi, Reo, Chevrolety, Hummery itp a ani razu nie widziałem URALA (dla mnie najładniejsza ciężarówka CCCP)


G838 napisał:
Niestety czy się to podoba komuś czy nie wśród właścicieli pojazdów typu CCCP jest o wiele więcej przypadków (mogę podać masę przykładów jakich się naoglądałem przez te lata), u gości ze sprzętem z zachodu są to incydenty....



No tak jesli pojazdów na zlocie jest 600 z czego 95 % to produkcja CCCP można smiało okreslić to w taki sposób jak ty...


G838 napisał:
A że większość pojazdów na polskich zlotach jest radziecka no to nie mam racji ?



Masz racje ale ja juz wczesniej o tym pisałem Wink

G838 napisał:
Zastanów się dlaczego taka proporcja jest imprezach?


Bo sprzet CCCP jest 10 razy tańszy a Polacy nie spią na kasie, jesli np Willysy były by 10 razy tańsze w eksploatacji temat tego forum dotyczył by pojazdów zagranicznych

G838 napisał:
Zdziwił byś się co w Polsce ludzie mają po domach. Tylko ja się naprawdę zastanawiam czy swoim sprzętem przyjechać teraz na Borneo, tak jak następnym razem zastanowi się mój kolega Przemek, któremu pięknie odrestaurowanego Willysa przerysował teraz U Biera na wpół przytomny gościu z Uaza.


Tez bym się zastanawiał ale to nie wina ruskich tylko PIJANYCH I TYLKO PIJANYCH
Pomyśl O TYM![/quote]


G838 napisał:
Chcesz nazwisk i takich tam? Proszę bardzo: http://www.grupaslask.org/galeria/op2006d/217.jpg
Byłem świadkiem zachowania tego człowieka...



I do tego cały czas dąże żeby nie mowić ogólnie tylko karać TYLKO WINNE OSOBY Wink


Ostatnio zmieniony przez KAMILLO dnia Sob Lip 22, 2006 3:53 pm, w całości zmieniany 2 razy

_________________
A ja mieszkam tam gdzie jest naprawdę MILITARNIE

http://www.MILITARNE-BORNE.pl


Kraz 255B 6X6
Ural 4320 6X6
Ural 375D 6X6
GSP-55 Gąski
PTS-M Gąski
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG WP Kontakt
PostWysłany: Sob Lip 22, 2006 3:47 pm Odpowiedz z cytatem
MAREKMARO
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 23 Wrz 2005
Posty: 395
Skąd: Warszawa




Koledzy dziękuje za szczerą wypowiedż i szybką reakcje.Pisząc o podziale spowodowanym kasą nie miałem na myśli militarnych a ludzi którzy podszywają sie pod ten szczytny tytuł.Sprzęt made in cccp jest bardzo łatwy do zdobycia ,nie zapominajmy jednego Nie samochód ,pojazd mówi o Twoim hobby,zamiłowaniu ale całość.Druga sprawa ile jest grup GRH rosyjskich ,ile osób z tych grup splamiło się takim zachowaniem?Nikt ,więc mówienie ruscy jest pójściem na łatwizne.Mam żal do tych ludzi z Urala ale większy do organizatorów BB że takim działaniem i taką polityką wprowadzają niezgode w nasze środowisko
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
PostWysłany: Sob Lip 22, 2006 4:50 pm Odpowiedz z cytatem
Walkie
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 30 Wrz 2005
Posty: 401
Skąd: Belgia-Antwerpia




willard napisał:
Eh za co tak tych ruskich wszyscy nienawidza...


E tam nie nawidzą Wink ....
Dobra ruska grupa na poziomie sprzętowym i intelektualnym może być atrakcją zlotu....
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sob Lip 22, 2006 5:34 pm Odpowiedz z cytatem
ssgt.Frantz
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 107




E tam nie nawidzą Wink ....
Dobra ruska grupa na poziomie sprzętowym i intelektualnym może być atrakcją zlotu....[/quote]

Słusznie - a biorąc pod uwagę fakt iż na terenie II RP przebywa legalnie lub nie spora liczba ludności rdzenie czeczeńskiej to może być ciekawie Cool
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sob Lip 22, 2006 9:07 pm Odpowiedz z cytatem
MAREKMARO
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 23 Wrz 2005
Posty: 395
Skąd: Warszawa




Jak również wielu wietnamczyków Wink
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
PostWysłany: Nie Lip 23, 2006 8:15 am Odpowiedz z cytatem
ssgt.Frantz
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 107




Very Happy żadne zloty nie są więc dla nas bezpieczne Very Happy
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pon Lip 24, 2006 1:07 am Odpowiedz z cytatem
Michał
kapitan
kapitan
 
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2190
Skąd: z Powiśla




No to jeszcze i ja pozwolę sobie swoje dwa grosze wtrącić. Dyskusja ciekawa tylko tak jakby mało związana z namem. Cały ten wątek, bardzo ważny skądinąd, powinien trafić na forum ogólno-tematyczne.

Przykre jest to, że bydło było, jest i pewnie będzie, ale od nas zależy jak temu będziemy się stanowczo przeciwstawiać. Organizatorzy powinni odebrać wyraźny sygnał, że mamy takich akcji dość. Można przecież jak biały człowiek usiąść i napić się "oranżady" i pogadać, pobawić się, ale nie powinno być mowy o wandalizmie, chamstwie, jeździe po pijaku itp!!! Jeżeli organizatorom w tym kraju zależy na frekwencji na zlotach (czytaj: sprzęty czy grh) to powinni te uwagi wziąć sobie do serca, KRÓTKO! ZERO POBŁAŻANIA DLA CHAMSTWA I PROSTACTWA!!! Jest problem to trzeba go rozwiązać! Poprzez usunięcie takiego "indywiduum" ze zlotu lub zwyczajnie poprzez wezwanie policji. Bo inaczej nie będzie wartościowych imprez tylko festyny pszenno-buraczane z dmuchanymi zamkami i watą cukrową w tle!!!

Zbliża się zlot w Bornym Sulinowie, na którym nasz grupa zamierza "błysnąć". Czytając forum organizatorów tego zlotu mamy szczerą nadzieję, ze tego typu akcje nie będą miały miejsca w tym "klimatycznym" mieście. Na organizację naszego przedsięwzięcia wiele osób z różnych stron kraju poświęca masę czasu, energii oraz ponosi spore nakłady finansowe. Chcemy pokazać kawałek historii, zaprezentować cos ludziom a nie zastanawiać się czy jakiś "pajac" nasz okradnie albo, co gorsza, rozjedzie po pijaku!

_________________
Pozdrawiam

Michał SEKA Sekunda
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Pon Lip 24, 2006 8:15 am Odpowiedz z cytatem
królik
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 413




No to żeby nie było, że tylko "Ruscy" są źli, to popatrzcie na ten WĄTEK.
No reenacting całą gębą.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAM ť Gniew boży?
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 3 z 4  
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX