Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAMť Gniew boży? Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
PostWysłany: Pią Lip 21, 2006 9:45 am Odpowiedz z cytatem
FritzX
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 179




willard napisał:
G838 napisał:
..... Mają one jeden wspólny mianownik - kolesi z gazów, uazów, urali i innych emek czy iżów.

Nie uogolniaj prosze... jako wlasciciel UAZa jezdzacy na 0 promili i jeszcze 2 lata temu stojacy po twojej stronie celownika znam kupe gazowcow, ktorzy sa normalni.
G838 napisał:
Takich akcji mógłbym mnożyć - praktycznie takie coś dzieje się na każdym zlocie. Nie lubisz tej grupy to podam Ci inny przykład z tegoż zlotu. Pijany jak bela kierowca uaza przy cofaniu przerysował bok pięknie odrestaurowanego i zadbanego Willysa mojego kolegi Przemka z Oławy. Ten gościu był tak pijany że nawet nie wiedział co się dzieje jak do niego krzyczano "STÓJ!". Ten sam koleś tym samym uazem przejechał po przedramieniu jakiegoś uczestnika, że pewnie wizyta skończyła się na pogotowiu.



Proponuje tu podstawic kazdy inny pojazd, najlepiej jakis motocykl i mamy typowego gulczasa - tj. osobe, ktora na zlot jedzie by sie zalac w trupa i wyzyc, majac gleboko w powazaniu innych zlotowiczow, sprzet i historie. Z takiej wlasnie grupy, jak mniemam, wywodzili sie "bohaterowie" kradnacy/niszczacy flagi.

G838 napisał:
I jaka była reakcja organizatorów? "Nie róbcie zamieszania, dogadajcie się jakoś..."
Trzeba piętnować takie zachowania, bo jak sam mówisz impreza zależy od samych uczestników. To mogło się zdażyć każdemu. A że padło akurat na tą grupę...
Tak czy siak ja na festyny do Darłowa przestałem jeździć w 2002 roku; na festyny do R. Biera w 2006...


I dochodzimy do sedna. Kazda sprawe jest w stanie zalatwic organizator JESLI CHCE. Rafal widac stwierdzil, ze mieszanie sie do jakiejs kradziezy jest bez sensu - URAL jezdzil, tluszcza bila brawo. Ze zginely flagi - publika nie widziala, wiekszosc obozowiczow tez nie - niech tak zostanie. Czyli po staremu - brudy pod obrus: zalatwcie sami, etc.
Szczerze mowiac to na miejscu WSZYSTKICH poszkodowanych bym sie wk***, zwlaszcza, ze niektorzy zaplacili zlotowe i w jego ramach moga wymagac elementarnego bezpieczenstwa. Zrozumialbym gdyby banda kiboli przewrocila namiot, zdemolowala ogrodek piwny - ryzyko jest. Ale, ze organizator AKCEPTUJE kradzieze przez czlonkow zlotu jest samo przez sie ocena dla niego samego. Sorry, ale to przegiecie.
Sam organizowalem imprezy i mialem przypadki lamania regulaminu. Sam tez zdecydowalem o daniu "drugiej szansy" co obrocilosie przeciwko organizatorom. Nie moze byc taryfy ulgowej ZWLASZCZA dla uczestnikow. Przeciez skonczy sie to tak, ze kazdy bedzie buil 100 zyli i zakladal alarm, warty robil, ubezpieczal sie, albo "sprawdzal' co komu mozna podprowadzic (lusterko, wache, moze gwozdziem po drzwiach?).
Chamstwo i drobnomieszczanstwo. Myslalem, ze to wydazenie jakos srodowisko skonsoliduje - to moglo sie zdarzyc kazdemu (zamiast flagi, lekki, albo prcetka...). Ja wspolczuje wszystkim.


Cześc Paweł
mówisz o konsolidacji środowiska po tym wydarzeniu, przecierz takich wydarzeń były tysiące. Przecierz wiesz, że wymogi imprezy masowej są takie, że musisz miec punkt medyczny, odpowiednia ilosc ochrony, zglosic to na Policję i to generalnie wsio. Moim zdaniem nawet najbardziej uprzejmy organizator z czasem zobojetnieje i schamieje. Jak juz pisalem Michalowi. Jest forum Biera i tam powinna sie ta dyskusja toczyć.
Pozdrawiam
Jarek
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Pią Lip 21, 2006 10:25 am Odpowiedz z cytatem
królik
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 413




FritzX napisał:
Na stronie organizatora zlotu w BB jest też forum, widzisz tam 173? Powiedz jak mozna miec pretensje i nie zacząc od początku?

Jarek, zacznij wreszcie czytać uważnie to co piszę.
Nie bronię bagnetów, bo sami są sobie winni. Kilka razy już pisałem, że publiczne darcie szat jest bez sensu i trzeba było od razu dzwonić po Policję.
Bier też święty nie jest - chce zamiatać brudy pod dywan, bo boi się odpowiedzialności, którą, jako organizator, ponosi za wypadki na zlocie. O ile wiem reguluje to odpowiedznia ustawa o imprezach masowych.
Powtórzę jeszcze raz:
kradzież flagi to zwykłe przestępstwo i kurestwo, co nie zmnienia faktu, że bagnety zachowywali się dotąd jak ostatnie %#%@. Dopiero jak ich dopadło, to szukają współczucia i zrozumienia. Współczucie - tak, bo nie jest fajnie kiedy komukolwiek giną rzeczy. Zrozumienie - nie, bo sami się prosili o takie rozwiązanie, bo zachowywali się tak, jak się zachowywali a w końcu dlatego, że żałosne i śmieszne jest publiczne wylewanie żali i mówienie jaki to Bier jest be, choć dotąd był cacy.
Cytat:
Teraz w TM organizujemy zlot i potrzebujemy ludzi, Nietoperz np. bardzo pomaga i to REALNIE, a Ty Michał bedziesz poprawiał i zmieniał sytuację na forum?

Trochę tego nie rozumiem. Skoro mam swoje zdanie, to je wyrażam na forum - od tego w końcu jest, czyż nie?
Cytat:
Może jakbys z nami popracowal to byś wiedzial o czym piszę.

Może. Na razie opieram się na tym co wiem.
Cytat:
PS. Jeden facet opisuje tam ( forum BB ) tych kolesi. Oni nie mogą? Zwykła zawisc i zemsta. Bo organizator jest.....duchem świętym,.

Duchem świętym nie jest, ale przepisy go obowiązują.
USTAWA.
Cytat:
Przecierz wiesz, że wymogi imprezy masowej są takie, że musisz miec punkt medyczny, odpowiednia ilosc ochrony, zglosic to na Policję i to generalnie wsio.

Otóż nie.
Jeszcze taki mały detal:
Cytat:
Art. 20. 1. Organizator imprezy masowej ma obowiązek ubezpieczenia się od odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone uczestnikom imprez masowych, na które wstęp jest odpłatny.


Ostatnio zmieniony przez królik dnia Pią Lip 21, 2006 11:47 am, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pią Lip 21, 2006 11:36 am Odpowiedz z cytatem
królik
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 413




A teraz coś specjalnie dla Nietoperza - gwoli wyjaśnienia kogo się czepiamy.
Jedziemy:
Ural i załoga

A tu kilka "pojazdów historycznych":

ŹRÓDŁO ZDJĘĆ

Normalnie sami reenactorsi i pojazdy historyczne...


Ostatnio zmieniony przez królik dnia Pią Lip 21, 2006 11:45 am, w całości zmieniany 3 razy
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pią Lip 21, 2006 11:38 am Odpowiedz z cytatem
FritzX
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 179




królik napisał:
FritzX napisał:
Na stronie organizatora zlotu w BB jest też forum, widzisz tam 173? Powiedz jak mozna miec pretensje i nie zacząc od początku?

Jarek, zacznij wreszcie czytać uważnie to co piszę.
Nie bronię bagnetów, bo sami są sobie winni. Kilka razy już pisałem, że publiczne darcie szat jest bez sensu i trzeba było od razu dzwonić po Policję.
Bier też święty nie jest - chce zamiatać brudy pod dywan, bo boi się odpowiedzialności, którą, jako organizator, ponosi za wypadki na zlocie. O ile wiem reguluje to odpowiedznia ustawa o imprezach masowych.
Powtórzę jeszcze raz:
kradzież flagi to zwykłe przestępstwo i kurestwo, co nie zmnienia faktu, że bagnety zachowywali się dotąd jak ostatnie %#%@. Dopiero jak ich dopadło, to szukają współczucia i zrozumienia. Współczucie - tak, bo nie jest fajnie kiedy komukolwiek giną rzeczy. Zrozumienie - nie, bo sami się prosili o takie rozwiązanie, bo zachowywali się tak, jak się zachowywali a w końcu dlatego, że żałosne i śmieszne jest publiczne wylewanie żali i mówienie jaki to Bier jest be, choć dotąd był cacy.
Cytat:
Teraz w TM organizujemy zlot i potrzebujemy ludzi, Nietoperz np. bardzo pomaga i to REALNIE, a Ty Michał bedziesz poprawiał i zmieniał sytuację na forum?

Trochę tego nie rozumiem. Skoro mam swoje zdanie, to je wyrażam na forum - od tego w końcu jest, czyż nie?
Cytat:
Może jakbys z nami popracowal to byś wiedzial o czym piszę.

Może. Na razie opieram się na tym co wiem.
Cytat:
PS. Jeden facet opisuje tam ( forum BB ) tych kolesi. Oni nie mogą? Zwykła zawisc i zemsta. Bo organizator jest.....duchem świętym,.

Duchem świętym nie jest, ale przepisy go obowiązują.
USTAWA.
Cytat:
Przecierz wiesz, że wymogi imprezy masowej są takie, że musisz miec punkt medyczny, odpowiednia ilosc ochrony, zglosic to na Policję i to generalnie wsio.

Otóż nie.
Jeszcze taki mały detal:
Cytat:
Art. 20. 1. Organizator imprezy masowej ma obowiązek ubezpieczenia się od odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone uczestnikom imprez masowych, na które wstęp jest odpłatny.



Michal może dajmy juz spokoj z tymi przepychankami. Zbliża sie zlot w TM i wiesz po ktorej stronie ja tam będę. Generalnie dobrze sie stało, że taka sprawa wyniknęła teraz, będę czujniejszy. Powiem Ci, że nie jest proste przygotowanie takiej imprezy. Ale wniosek jest sensowny, nalezy wiedzieć kogo sie zaprasza.
pozdrawiam
Jarek
PS. Niech sobie piszą na forum Biera, po co ten szum na cały internet
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Pią Lip 21, 2006 11:48 am Odpowiedz z cytatem
willard
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 61




Drogi kroliku, tak sie sklada, ze na tym zdjeciu powyzej umiesciles takze mnie, z pojazdem w 100% oryginalnym, w malowaniu wzorowanym na zdjeciach. Widze, ze masz jakis nieskrywany UrAZ do UAZow i szczerze Ci wspolczuje. Zamiast sie * to słowo nie występuje w słowniku*, za przeproszeniem, do rzeczy na ktorych sie chyba mniej znasz, zabierz sie moze za te cuda na chromach i z klatkami, co po zlocie jezdzily.
Jeli masz natomiast watpliwosci do 2 pan w ww autku, to owszem, nie mialy na sobie ruskiego sprzetu.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: Pią Lip 21, 2006 12:02 pm Odpowiedz z cytatem
królik
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 413




willard napisał:
Drogi kroliku, tak sie sklada, ze na tym zdjeciu powyzej umiesciles takze mnie, z pojazdem w 100% oryginalnym, w malowaniu wzorowanym na zdjeciach.

Embarassed
A to przepraszam, mogę to zdjęcie podmienić na jakiś "wynalazek".
Cytat:
Widze, ze masz jakis nieskrywany UrAZ do UAZow i szczerze Ci wspolczuje.

Nie masz czego, bo takiego urazu nie mam. Za to mam uraz do bydła na zlocie (i nie mówię tu o rosyjskich pojazdach, ale o całokształcie).
Cytat:
Zamiast sie * to słowo nie występuje w słowniku*, za przeproszeniem, do rzeczy na ktorych sie chyba mniej znasz, zabierz sie moze za te cuda na chromach i z klatkami, co po zlocie jezdzily.

Fakt, na malowaniu rosyjskim się nie znam i stąd ta wtopa, za co jeszcze raz przepraszam. A cudeńka mogę powklejać, nie ma sprawy.
Cytat:
Jeli masz natomiast watpliwosci do 2 pan w ww autku, to owszem, nie mialy na sobie ruskiego sprzetu.

Aż taki szczególarz to nie jestem. Chodzi o całokształt - jeep Cherokee, to coś z rurek, sławny Ural i jeszcze parę kwaitków...
I na koniec przeproszę raz jeszcze. Embarassed
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pią Lip 21, 2006 1:15 pm Odpowiedz z cytatem
willard
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 61




Spoko Krolik. Mysmy jechali przed UAZem, ktory z oryginalu mial zapewne jedynie rame i kawalki budy. Na terenie zlotowiska (bazy) stala sobie biala suzuka samuraj, pod tesco w ramach parady stal jakis uazior z chromami i masa halogenow... eh nie wyplenimy tego. Niestety podejrzewam, ze ludzie ci mieli nalepki zlotowe i zostali niejako 'warunkowo' wpuszczeni (czytaj "stary dobry druhu, kolegi nie przyjmiesz?"). A regulamin jasno zabranial aut przerabianych.

A na odprezenie atmosfery przyznam, ze zastanawialem sie co mam nieoryginalne i sporo tego: olej, woda w chlodnicy, kilka srubek jest made in poland, swiece sa iskry no i benzyna z BP, a nie z pol Chodorkowskiego Wink

Do wszystkich - zluzujmy bo nie ma co nerwow tracic na "gulczasow". Zobaczymy jak bedzei w Bornem, Zabrzu... moze i w Bielsku sie poprawi?

PS
Kolor jakoby militarny ale to auto to... (zagadka Wink ) - pierwszy plan:


A tu pozwolilem sobie kilka kwiatow opublikowac:
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: Pią Lip 21, 2006 2:04 pm Odpowiedz z cytatem
królik
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 413




willard napisał:

Kolor jakoby militarny ale to auto to... (zagadka Wink ) - pierwszy plan:


Jakieś Suzuki...
Jimmy, Vitara albo Samuraj?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pią Lip 21, 2006 7:26 pm Odpowiedz z cytatem
ladowny
Site Admin
Site Admin
 
Dołączył: 29 Sty 2005
Posty: 236
Skąd: z Powiśla




królik napisał:

Jakieś Suzuki...
Jimmy, Vitara albo Samuraj?


Z tyłu ciężko poznać. Szkoda że fotki z przodu nie ma

Tu nie byłbym jednak taki pewien, czy takie auta w jakiejś armii nie jeżdzą. Warto by zapytać właściciela. Rózne auta widziałem, o których w życiu bym nie tego nie powiedział, a funkcjonowały w armii.

Przypomina mi się sytuacja, gdy właściciela takiego auta

nie chciano wpuścić na zlot, bo ma pojazd niemilitarny. Dwa zdjęcia auta w tej galerii

Zresztą pojęcie "pojazd wojskowy" jest dość plynne. Najlepszy dowód tutaj Very Happy
Po obejrzeniu stwierdziłem, że pojazdem wojskowym jeżdzę na codzień , nawet malowanie mam prawidłowe Wink

Ale na parady na zlotach się nim i tak nie wpycham
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Pią Lip 21, 2006 7:50 pm Odpowiedz z cytatem
willard
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 61




true...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: Pią Lip 21, 2006 9:17 pm Odpowiedz z cytatem
ssgt.Frantz
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 107




Witaj Paweł. Miło cię widzieć/czytać. Laughing
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pią Lip 21, 2006 11:30 pm Odpowiedz z cytatem
KAMILLO
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 417
Skąd: Borne Sulinowo PL, Macroom IRL




królik napisał:
Nietoperz, piękny elaborat, ale powiedz mi kto z nas napisał lub sugerował, że wszyscy, którzy interesująsię CA to bydło?
Mowa była o posiadaczach pojazdów zza wschodniej granicy, krtóre są znacznie tańsze od zachodnich, a przez to bardziej dostępne. Nie mówimy o tych, którzy ODTWARZAJĄ CA, a jedynie o takich, co to mają coś, co było kiedyś wojskowym pojazdem, pozakładają na siebie składankę mundurów i hajda na zlot, najebać się do nieprzytomności.
FitzX napisał:
Michal, odpisalem na odkrywcy. Nie wiem doprawdy o czym piszesz.

Czytałem. Też nie wiem o czym Ty piszesz.


Cytat z Odkrywcy: Cavalry Ranger "Pijane bydło w ruskich mundurach, na emkach, gazach, uralach i innym gównie robi taki chlew że na zlotach w BB, Darłowie i innych miejscach "

_________________
A ja mieszkam tam gdzie jest naprawdę MILITARNIE

http://www.MILITARNE-BORNE.pl


Kraz 255B 6X6
Ural 4320 6X6
Ural 375D 6X6
GSP-55 Gąski
PTS-M Gąski
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG WP Kontakt
PostWysłany: Pią Lip 21, 2006 11:42 pm Odpowiedz z cytatem
KAMILLO
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 417
Skąd: Borne Sulinowo PL, Macroom IRL




Prosta sprawa, jak dla mnie nie chcialbym widzieć ekipy z URALA 375 D ( z nie orginalną paką, z wielką butlą gazową za kabiną itp.) w naszej ekipie odtwarzających Wojnę w Afganistanie. Takie jest moje zdanie a posunął bym sie do podania publicznej wiadomoci ich imion i nazwisk. Choc to Ural i ekipa w moim klimacie to co zrobili jest niedopuszczalne jak dla mnie

_________________
A ja mieszkam tam gdzie jest naprawdę MILITARNIE

http://www.MILITARNE-BORNE.pl


Kraz 255B 6X6
Ural 4320 6X6
Ural 375D 6X6
GSP-55 Gąski
PTS-M Gąski
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG WP Kontakt
PostWysłany: Sob Lip 22, 2006 6:33 am Odpowiedz z cytatem
willard
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 61




Ad Ssgt.Frantz & FitzX - witajcie Panowie Wink
Ad Kamillo - zgadzam sie w 100% - zwlaszcza, ze byl to wybryk nieodosobniony (kilka flag). Eh za co tak tych ruskich wszyscy (cav ranger) nienawidza...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: Sob Lip 22, 2006 9:54 am Odpowiedz z cytatem
G838
mł. chorąży
mł. chorąży
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 458




za to bydło jakie uprawiają na polskich zlotach
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAM ť Gniew boży?
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 2 z 4  
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX