Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAMť Gniew boży? Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Gniew boży?
PostWysłany: Sro Lip 19, 2006 1:07 pm Odpowiedz z cytatem
królik
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 413




No właśnie, przeczytajcie TEN WĄTEK...
Nie, żebym komuś źle życzył, bo całe to wydarzenie to zwykłe sk...syństwo (mówię o załodze Urala) i szczyt buractwa, ale.. ale przypominają mi się wypowiedzi niektóych z poszkodowanych jacy to oni nie są Kozacy i co też komu nie zrobią i nie pokażą...

Swoją drogą - zlotów się odechciewa.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sro Lip 19, 2006 1:34 pm Odpowiedz z cytatem
królik
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 413




O kurka, wkleiłem na początku zły link.
Teraz jest poprawiony i dobry - do Forum Odkrywcy.

Przeczytajcie...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sro Lip 19, 2006 3:39 pm Odpowiedz z cytatem
G838
mł. chorąży
mł. chorąży
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 458




http://img129.imageshack.us/my.php?image=im000005ui6.jpg

GWIAZDY ZLOTU W BIELSKU
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Re: Gniew boży?
PostWysłany: Sro Lip 19, 2006 5:16 pm Odpowiedz z cytatem
FritzX
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 179




królik napisał:
No właśnie, przeczytajcie TEN WĄTEK...
Nie, żebym komuś źle życzył, bo całe to wydarzenie to zwykłe sk...syństwo (mówię o załodze Urala) i szczyt buractwa, ale.. ale przypominają mi się wypowiedzi niektóych z poszkodowanych jacy to oni nie są Kozacy i co też komu nie zrobią i nie pokażą...

Swoją drogą - zlotów się odechciewa.


Czy my prowadzimy jakies przedszkole dla sprawnych inaczej. Wyobraź sobie jak oni by te flagi zwineli i co by powiedzieli wtedy? Jeżdżą do BB już 5 razy i nie wiedzieli jaki jest organizator? Wydaje mi się , że za jakiś czas okaże się, że Bier słusznie ich wygonił i co wtedy? Porządnym ludziom jakos nie współczujesz, a też im parę rzeczy zginęło. Zobacz jacy byli mocni na odległość, paru guwniarzy ich zastraszyło i poszli na skargę. Czy w takich przypadkach jest jakiś problem zawiadomić Policję? Przecież w dużej mierze taka impreza zależy od wszystkich ktorzy tam biorą udział, organizator musialby pilnowac wszystkiego co jest niemożliwe. Rozmawialem dzisiaj z Przemkiem i Rafałem z PSZ, mają troche inne odczucia. Wspołczujesz Michał niewłasciwym poszkodowanym.
Jarek
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Sro Lip 19, 2006 7:47 pm Odpowiedz z cytatem
G838
mł. chorąży
mł. chorąży
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 458




Jarku jeszcze raz powtarzam że tu nie chodzi o np. ta konkretna grupe (przypominam Ci że Hubertowi też ukradli flagi), ale o zjawiaska wciąż i wciąż się powtarzające. Mają one jeden wspólny mianownik - kolesi z gazów, uazów, urali i innych emek czy iżów. Takich akcji mógłbym mnożyć - praktycznie takie coś dzieje się na każdym zlocie. Nie lubisz tej grupy to podam Ci inny przykład z tegoż zlotu. Pijany jak bela kierowca uaza przy cofaniu przerysował bok pięknie odrestaurowanego i zadbanego Willysa mojego kolegi Przemka z Oławy. Ten gościu był tak pijany że nawet nie wiedział co się dzieje jak do niego krzyczano "STÓJ!". Ten sam koleś tym samym uazem przejechał po przedramieniu jakiegoś uczestnika, że pewnie wizyta skończyła się na pogotowiu. I jaka była reakcja organizatorów? "Nie róbcie zamieszania, dogadajcie się jakoś..."
Trzeba piętnować takie zachowania, bo jak sam mówisz impreza zależy od samych uczestników. To mogło się zdażyć każdemu. A że padło akurat na tą grupę...
Tak czy siak ja na festyny do Darłowa przestałem jeździć w 2002 roku; na festyny do R. Biera w 2006...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sro Lip 19, 2006 9:09 pm Odpowiedz z cytatem
willard
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 61




G838 napisał:
..... Mają one jeden wspólny mianownik - kolesi z gazów, uazów, urali i innych emek czy iżów.

Nie uogolniaj prosze... jako wlasciciel UAZa jezdzacy na 0 promili i jeszcze 2 lata temu stojacy po twojej stronie celownika znam kupe gazowcow, ktorzy sa normalni.
G838 napisał:
Takich akcji mógłbym mnożyć - praktycznie takie coś dzieje się na każdym zlocie. Nie lubisz tej grupy to podam Ci inny przykład z tegoż zlotu. Pijany jak bela kierowca uaza przy cofaniu przerysował bok pięknie odrestaurowanego i zadbanego Willysa mojego kolegi Przemka z Oławy. Ten gościu był tak pijany że nawet nie wiedział co się dzieje jak do niego krzyczano "STÓJ!". Ten sam koleś tym samym uazem przejechał po przedramieniu jakiegoś uczestnika, że pewnie wizyta skończyła się na pogotowiu.



Proponuje tu podstawic kazdy inny pojazd, najlepiej jakis motocykl i mamy typowego gulczasa - tj. osobe, ktora na zlot jedzie by sie zalac w trupa i wyzyc, majac gleboko w powazaniu innych zlotowiczow, sprzet i historie. Z takiej wlasnie grupy, jak mniemam, wywodzili sie "bohaterowie" kradnacy/niszczacy flagi.

G838 napisał:
I jaka była reakcja organizatorów? "Nie róbcie zamieszania, dogadajcie się jakoś..."
Trzeba piętnować takie zachowania, bo jak sam mówisz impreza zależy od samych uczestników. To mogło się zdażyć każdemu. A że padło akurat na tą grupę...
Tak czy siak ja na festyny do Darłowa przestałem jeździć w 2002 roku; na festyny do R. Biera w 2006...


I dochodzimy do sedna. Kazda sprawe jest w stanie zalatwic organizator JESLI CHCE. Rafal widac stwierdzil, ze mieszanie sie do jakiejs kradziezy jest bez sensu - URAL jezdzil, tluszcza bila brawo. Ze zginely flagi - publika nie widziala, wiekszosc obozowiczow tez nie - niech tak zostanie. Czyli po staremu - brudy pod obrus: zalatwcie sami, etc.
Szczerze mowiac to na miejscu WSZYSTKICH poszkodowanych bym sie wk***, zwlaszcza, ze niektorzy zaplacili zlotowe i w jego ramach moga wymagac elementarnego bezpieczenstwa. Zrozumialbym gdyby banda kiboli przewrocila namiot, zdemolowala ogrodek piwny - ryzyko jest. Ale, ze organizator AKCEPTUJE kradzieze przez czlonkow zlotu jest samo przez sie ocena dla niego samego. Sorry, ale to przegiecie.
Sam organizowalem imprezy i mialem przypadki lamania regulaminu. Sam tez zdecydowalem o daniu "drugiej szansy" co obrocilosie przeciwko organizatorom. Nie moze byc taryfy ulgowej ZWLASZCZA dla uczestnikow. Przeciez skonczy sie to tak, ze kazdy bedzie buil 100 zyli i zakladal alarm, warty robil, ubezpieczal sie, albo "sprawdzal' co komu mozna podprowadzic (lusterko, wache, moze gwozdziem po drzwiach?).
Chamstwo i drobnomieszczanstwo. Myslalem, ze to wydazenie jakos srodowisko skonsoliduje - to moglo sie zdarzyc kazdemu (zamiast flagi, lekki, albo prcetka...). Ja wspolczuje wszystkim.


Ostatnio zmieniony przez willard dnia Pią Lip 21, 2006 6:37 am, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 10:42 am Odpowiedz z cytatem
G838
mł. chorąży
mł. chorąży
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 458




Na marginesie powiem że dziś zaczyna się ZLOT. Niestety, a może na szczęście daleko stąd. Dekle z urali tam nie dojadą...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 11:46 am Odpowiedz z cytatem
willard
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 61




A co oni mieli by tam w beltring robic? piffko za funciaki chlac?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 12:14 pm Odpowiedz z cytatem
G838
mł. chorąży
mł. chorąży
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 458




za dwa funciaki za kubek sikacza
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Re: Gniew boży?
PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 2:11 pm Odpowiedz z cytatem
królik
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 413




FritzX napisał:

Czy my prowadzimy jakies przedszkole dla sprawnych inaczej. Wyobraź sobie jak oni by te flagi zwineli i co by powiedzieli wtedy?

Jakby zwinęli to nazwałbym ich zwykłymi złodziejami i ch..ami. Ale to im zwinięto i niezależnie kogo to dotknęło jest to zwyczajne kurestwo.
Cytat:
Jeżdżą do BB już 5 razy i nie wiedzieli jaki jest organizator?

Dlatego też napisałem na Odkrywcy, że pretensję mogą mieć tylko do siebie. Nie chcieli Rafałkowi robić wbrew - to Rafałek ich olał. Proste. Tylko że takim postępowaniem doprowadzają do tego, że kolejne podobne występki będą tolerowane, bo organizator nie chce robić dymu, a na tym to już wszyscy możemy ucierpieć.
Cytat:
Wydaje mi się , że za jakiś czas okaże się, że Bier słusznie ich wygonił i co wtedy?

Nawet to nie zmieni faktu, że kradzież i zniszczenie czyjegoś mienia to zwykłe kurestwo. I przestępstwo, dodajmy.
Cytat:
Porządnym ludziom jakos nie współczujesz, a też im parę rzeczy zginęło.

Mylisz się, współczuję wszystkim, bo wiem jak to boli. Tyle, że topic dotyczy przypadku flagi i bagnetów, a nie "porządnych ludzi". Ale nie martw się, im też współczuję, jak mówiłem...
Cytat:
Zobacz jacy byli mocni na odległość, paru guwniarzy ich zastraszyło i poszli na skargę.

O tym też pisałem i na Odkrywcy i tutaj. Nie bez kozery temat ma taki, a nie inny tytuł.
Cytat:
Czy w takich przypadkach jest jakiś problem zawiadomić Policję?

I o tym pisałem. Zwłaszcza, że przecież jeden z nich sam jest gliną i powinien wiedzieć co robić w takiej sytuacji. No, czhyba, że tylko pałować umie...
Cytat:
Przecież w dużej mierze taka impreza zależy od wszystkich ktorzy tam biorą udział, organizator musialby pilnowac wszystkiego co jest niemożliwe.

Ale organizator bierze odpowiedzialność za zlot, bo jest... organizatorem. W takich Stanach Biera zeżarliby prawnicy.
Cytat:
Wspołczujesz Michał niewłasciwym poszkodowanym.

Współczuję wszystkim poszkodowanym.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 8:09 pm Odpowiedz z cytatem
FritzX
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 179




Michal, odpisalem na odkrywcy. Nie wiem doprawdy o czym piszesz.
Jarek
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 11:39 pm Odpowiedz z cytatem
nietoperz
Site Admin
Site Admin
 
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 5436
Skąd: z Pragi ( tej nad Wisłą )




a ja powiem tak ! co ma wspólnego ujarany koleś w czerownym uazie z rekonstrukcją armii czerwonej?????
Jest kilku rusofobów , którym wszystko co złe kojarzy sie z ruską armią a ja sie spytam czy naprawde ci koledzy hipokryci zapomnieli jak 3 lata temu w darlowie nawalony niemiaszek amerykanskim dzwigiem wjechał w przeslicznie odrestaurowanego willysa????? czy nie pamiętaja jak koledzy w amerykanskich mundurach ( tak naprawde banda debili w "elementach mundurowych armi amerykańskiej ) sklepali na innym zlocie "cywili" czy nikt nie pamieta jak jeden nawalony debil w mundurze elektryka hajlował reporterom do zdjec a jeszcze inny bałwan w dresie zapitalał zarówiastą suzuką po czołgowisku ??????? ludzie nie widze zwiazku miedzy powaznym podejsciem do sprawy a nawolonym bydłem z którym od kilku lat na zlotach walcze takimi metodami jakie mam do dyspozycji !!! Ale jak czytam wypowiedzi - "bo bydło robia ci w ruskich mundurach i w ruskich samochodach" , to mnie pusty smiech ogarnia - bo ktos kto takie cos wygłasza , to "chyba jakies fobie ma , albo za duzo sie polityki nasłuchał...." zwłaszcza ze poziom jego wiedzy uniemożliwia mu określenie czy mundur jest ruski czy jedynie framenty róznych ruskich mundurów czy wręćz odróżnienie munduru radzieckiego od np czeskiego który jest podobny do radzieckiego , ale przy odrobinie znajomości tematu na pierwszy rzut oka widac róznice , ale jak sie ma klapki na oczach i umie sie jedynie skośna od BDU odróznić to sory - ale nie ten target !!!
równie dobrze mogłbym napisac, ze większośc "młodzieńców nie tylko w amerykańskich radzieckich czy jakichkolwiek innych mundurach" to palanty co nawet " w polu zalec nie potarfia a jak im sie powie " w dwuszeregu zbiórka" to padnie odpowiedz "nie moge słuchać rozkazów , bo mi sie trauma nasila ....." tylko po co sie wzajemnie obrazac???? bydło na zlotach robią nieodpowiedzialne gnojki dla których nie istnieja pojęcia : rekonstrukcja , kolekcjonerstwo, szacunek dla przeszłości, a jedynie paramilitarne chlanie i jaranie ... z bydłem na zlotach - pajacami w tieleiniaszce i wyjsciowej marynarce ( uznawanych prze zniktgórych ignorantów za "ruski mundur") walcze od początku tego ruchu w polsce z jednej strony cieszy mnie fakt , ze wreszcie po kilku latach ktoś zaczyna podzielac moje zdanie a z drugiej strony martwi tępactwo i polityczne zacietrzewienie niektórych
Wracając do tematu
flagę ukradło bydło ! i tu nie ma zadnej watpliwości ( nie widze tu zadnego związku z rekonstrukcją radziecką czy rosyjską ) - gdyby było to dla zartu - to wszelako przyznałbym im racje , bo tylko dupa a nie żołnierz da sobie ukrasc sztandar
i kolejna króciutka dygresja - zbyt wiele jeszcze jest matołków , którzy bawią się w wojenkę nie mając o tym zielonego pojecia i najgorsze jest to , że im to zupełnie nie przeszkadza - w mundurek sie ubierzemy , bo to ładn ie wygląda , ale juz pobiegac nie pobiegamy , bo sie jeszcze spocimy i będziemy smierdziec - mam propozycje - muzeum wojska polskiego nie ma kasy na manekiny - moze ta zbieranina fotomodeli przebierze sie w swoje sliczne wypieszcone mundurki i stanie w gablotach jako eksponaty .. bo tam jest ich miejsce !

a wiedze to najpierw trzeba miec ogólna , a potem mozna sie specjalizowac w konkretnym temacie bo nawet najwspanialsza wyrwana z kontekstu jest ułomna i niepełna i tego uczą w szkołach własnie..... od podstawoweej po habilitacje.....ale jak sie wolało jarać blanty zamiast słucha "pani".. no to teraz jedyne co mozna to .........

_________________
Nietoperz
|----------------------------------|
uhhh ale ciężko pchać ten czołg --------->
|----------------------------------|
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Pią Lip 21, 2006 6:43 am Odpowiedz z cytatem
królik
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 413




Nietoperz, piękny elaborat, ale powiedz mi kto z nas napisał lub sugerował, że wszyscy, którzy interesująsię CA to bydło?
Mowa była o posiadaczach pojazdów zza wschodniej granicy, krtóre są znacznie tańsze od zachodnich, a przez to bardziej dostępne. Nie mówimy o tych, którzy ODTWARZAJĄ CA, a jedynie o takich, co to mają coś, co było kiedyś wojskowym pojazdem, pozakładają na siebie składankę mundurów i hajda na zlot, najebać się do nieprzytomności.
FitzX napisał:
Michal, odpisalem na odkrywcy. Nie wiem doprawdy o czym piszesz.

Czytałem. Też nie wiem o czym Ty piszesz.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pią Lip 21, 2006 8:19 am Odpowiedz z cytatem
nietoperz
Site Admin
Site Admin
 
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 5436
Skąd: z Pragi ( tej nad Wisłą )




Musze przyznać ci Króliku , że po raz pierwszy zrozumieliśmy sie prawie całkowicie - mój błąd - nie napisałem na samym początku :

" jak sobie tak czytam na ten temat na odkrywcy......"

_________________
Nietoperz
|----------------------------------|
uhhh ale ciężko pchać ten czołg --------->
|----------------------------------|
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Pią Lip 21, 2006 9:33 am Odpowiedz z cytatem
FritzX
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 179




królik napisał:
Nietoperz, piękny elaborat, ale powiedz mi kto z nas napisał lub sugerował, że wszyscy, którzy interesująsię CA to bydło?
Mowa była o posiadaczach pojazdów zza wschodniej granicy, krtóre są znacznie tańsze od zachodnich, a przez to bardziej dostępne. Nie mówimy o tych, którzy ODTWARZAJĄ CA, a jedynie o takich, co to mają coś, co było kiedyś wojskowym pojazdem, pozakładają na siebie składankę mundurów i hajda na zlot, najebać się do nieprzytomności.
FitzX napisał:
Michal, odpisalem na odkrywcy. Nie wiem doprawdy o czym piszesz.

Czytałem. Też nie wiem o czym Ty piszesz.


Na stronie organizatora zlotu w BB jest też forum, widzisz tam 173 ? Powiedz jak mozna miec pretensje i nie zacząc od początku? Teraz w TM organizujemy zlot i potrzebujemy ludzi, Nietoperz np. bardzo pomaga i to REALNIE, a Ty Michał bedziesz poprawiał i zmieniał sytuację na forum? Może jakbys z nami popracowal to byś wiedzial o czym piszę.
Pozdrawiam
Jarek
PS. Jeden facet opisuje tam ( forum BB ) tych kolesi. Oni nie mogą? Zwykła zawisc i zemsta. Bo organizator jest.....duchem świętym,.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAM ť Gniew boży?
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 4  
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX