Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť II Wojna Światowa / II World Warť Reko w kołobrzegu Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Reko w kołobrzegu
PostWysłany: Czw Cze 22, 2006 6:40 pm Odpowiedz z cytatem
grenpanz
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 15
Skąd: z frontu




Na początek chciałbym się trochę wyżalić: mieszkam w Kolbergu i marzy mi się zorganizowanie małej GRH, lecz jak wszyscy wiedzą największy problem to ludzie,a raczej ich brak. Podobnie jest z kasą, ale nie ma co pękać-w końcu to marzenia na przyszłość.Jak na razie jest nas 3-4nieżle nakręconych HJ-tów,bo właśnie 12Pz.div.SS chcemy odtwarzać.
Zalogowałem się na forum bo klimat spodobał mi się od razu,no i może ktoś zechce podzielić się doświadczeniem.

Co o tym sądzicie?Co możecie doradzić?
Wszelka odezwa mile widziana!!!
pozdr
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Czw Cze 22, 2006 8:35 pm Odpowiedz z cytatem
Steiner
st. plutonowy
st. plutonowy
 
Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 93
Skąd: Kriepost Nowogeorgiewsk




Dobrze przemyślcie jaką jednostkę bedziecie przedstawiać. Zaczynacie od dywizji i to 12 Pz.div, a jest Was 3-4. Chcieliście porady. Zacznijcie od sekcji wojsk niemieckich, kiedy Was przybedzie rozwiniecie się w drużynę. Może z czasem dojdzie jakis sprzęt ciężki. Może jakieś MG. Jednak nie zaczynajcie od identyfikacji z tak dużą jednostką. Bezpieczniej jest nazwać sie np: Kampfgruppe Kolberg i w tym obszarze sie poruszać. Temat wojsk niemieckich jest trudny, a panów z elektrowni trudny po stokroć. Jeśli jest Was kilku zacznijcie od tzw. "everyman-ów". Bądźcie pospolitymi piechociarzami czy grenadierami. To ułatwia dołączenie sie przy okazji większych reko do innych grup.
Cytat:
Jak na razie jest nas 3-4nieżle nakręconych HJ-tów,bo właśnie 12Pz.div.SS chcemy odtwarzać

Ostrożnie z tym nakręcaniem, żeby Was nie wzięli za neonów, bo żaden z organizatorów Was nie zaprosi na żadną imprezę reko.

Pozdrawiam.
(-)Steiner
Aufklarungsabteilung 7 der 4 Panzerdivision
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Czw Cze 22, 2006 9:11 pm Odpowiedz z cytatem
grenpanz
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 15
Skąd: z frontu




Danke schon, Herr Steiner!
Nakręceni to my jesteśmy w jak najbardziej pozytywnym sensie! Nie ma mowy o żadnych neonach, ani innych jarzeniówkach. Jednak rolnicy w okolicznych rejonach mają nielekki żywot kiedy od czasu do czasu banda grenadierów przechodzi im po polu. Very Happy
Staramy się regularnie patrolować przedpole, żeby nie oddać przeciwnikowi inicjatywy! Very Happy
Jeśli chodzi o porady-będziemy się stosować i słuchamy dalej.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Nie Cze 25, 2006 9:30 am Odpowiedz z cytatem
SF_Sick_Doc
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 24 Wrz 2005
Posty: 135
Skąd: Nha Trang, Tropicana Lounge




Jeżeli już musi być 12 Dyw. Panc. SS-Hitlerjugend to przydałoby się zorientować w specyfice mundurów używanych przez nich we Francji.
No i literatura nie zaszkodzi. Może na początek historia tej dywizji autorstwa Ruperta Butlera.

I tak jak wspomniał kolega nie porywać się od razu na szumne nazwy GRH i od razu dywizji. To się tworzy z czasem. Nawet duże grupy nie powinny nazywać się dywizją a konkretnym plutonem z danej kompanii - pułku - dywizji (o kompanii nie mówię, bo aż tak dużych grup nie ma).

Trzeba też bardzo uważać z mocno wrażliwym tematem Waffen-SS. Widziałem kiedyś rekonstrukcję, w której jakieś parodianci SS (bo rekonstrukcją to trudno nazwać) strasznie wczuwali się w rozstrzeliwanie polskich partyzantów, jakby to im wielką radochę sprawiało...

_________________
THE LORD GIVETH AND
THE CAR-15 TAKETH AWAY

GOD CREATED MEN,
COLT MADE THEM EQUAL
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Nie Cze 25, 2006 9:13 pm Odpowiedz z cytatem
grenpanz
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 15
Skąd: z frontu




Oczywista sprawa!
W życiu mi przez myśl nie przeszło,że moglibysmy nazwać się dywizją!
Skąd wziąć 16 000 wyposażonych ludzi,nie mówiąc o 14 kawalerach Ritter Kreuz,130 czołgów,dziesiątki dział samobieżnych i holowanych i cały ten kram!!!
Panowie nie róbcie z nas szaleńców. Drużyna- to już szczyt marzeń. A temat młodych chłopców z elektrowni to dlatego, że oni mieli tyle lat co my, a i tak weszli do wąskiego grona najtwardszych żołnierzy całej wojny. Są wzorem-jednak tylko pod tym jedynym względem, nic więcej!


"Zginiemy jak na żołnierzy przystało"[/url]
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Nie Cze 25, 2006 9:42 pm Odpowiedz z cytatem
Lordsemen
kapral
kapral
 
Dołączył: 10 Maj 2006
Posty: 20
Skąd: Ostrów wlkp




Witam was!!!! łapcie informacje teraz na zlocie w darłowie od ludzi w mundurach elektryków po pewnym czsie zorietujecie sie napewno który co wie i czy wie wartosciowo . gdybyscie widzieli kogos z leibstandarte (z Ostrowa wlkp ) To podbijcie na bajere !!!! Kampfgrupe Kolberg jest DOBRE!!
ale to wasza inicjatywa
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Nie Cze 25, 2006 10:13 pm Odpowiedz z cytatem
grenpanz
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 15
Skąd: z frontu




Cokolwiek znaczy "podbić na bajere"
hahahahaahahhaaahahhahahahaha Very Happy
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Wto Cze 27, 2006 7:14 pm Odpowiedz z cytatem
nieczaj
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 01 Cze 2006
Posty: 5
Skąd: nowy dwór maz




świetne wzory do naśladowania?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Wto Cze 27, 2006 7:32 pm Odpowiedz z cytatem
grenpanz
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 15
Skąd: z frontu




nieczaj napisał:
świetne wzory do naśladowania?

czy to był sarkazm Question
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Czw Cze 29, 2006 7:06 pm Odpowiedz z cytatem
SF_Sick_Doc
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 24 Wrz 2005
Posty: 135
Skąd: Nha Trang, Tropicana Lounge




Chyba tak, bo jak sobie przypomnę z Darłowa te zapite chamskie ryje pseudo-elektryków leżących w karzakach lub wykrzykujących nazistowskie brednie (jeśli jeszcze im sił starczyło) to trudno to nazwać jakąkolwiek rekonstrukcją czy w ogóle czymś godnym uwagi, a napewno nie naśladowania.

_________________
THE LORD GIVETH AND
THE CAR-15 TAKETH AWAY

GOD CREATED MEN,
COLT MADE THEM EQUAL
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Czw Cze 29, 2006 7:16 pm Odpowiedz z cytatem
SF_Sick_Doc
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 24 Wrz 2005
Posty: 135
Skąd: Nha Trang, Tropicana Lounge




grenpanz napisał:
. Są wzorem-jednak tylko pod tym jedynym względem, nic więcej![/url]


Dla mnie fanatyzm to żaden wzór. Ta dywizja to żadna tam elita tylko w większości banda gówniarzy wdzianych w mundur i oprócz prawdziwego wojskowego szkolenia - fanatyzm. Prawda jest taka, że do czasu utworzenia tej dywizji ogromna większość prawdziwej elity już poległa. W zasadzie Kurt Meyer trzymał ich krótko i potrafił z ludzi wiele wykrzesać poprzez strach i fanatyzm, bo doskonale zdawał sobie sprawę, że ich doświadczenie jest zerowe a umiejętności też nie takie jakby sobie tego życzono. Po prostu ich zaciętość i fanatyzm w obronie stanowisk był ich najbardziej niebezpieczną bronią, zadziwili tym aliantów. Jednak ich poświęcenie na nic się nie przydało. Nie sztuką jest umrzeć bez sensu na stanowiskach nie do utrzymania, sztuką jest wygrać Smile

_________________
THE LORD GIVETH AND
THE CAR-15 TAKETH AWAY

GOD CREATED MEN,
COLT MADE THEM EQUAL
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pią Cze 30, 2006 12:59 pm Odpowiedz z cytatem
ssgt
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 11 Lis 2005
Posty: 50




SF_Sick_Doc święte słowa. W temacie niemczyzny tym bardziej elektryków nie siedzę zbyt dobrze, wiem niewiele, ale temat fanatyzmu i ideologi jest dość dobrze znany. Miejmy nadzieję że ci nowi "rekonstruktorzy" niewezmą sobie za bardzo do serca i umysłu ideologii jaka naziści wpajali "dzieciakom" z HJ. Dobrze że nie wpadli na pomysł odtwarzania 14 DGren SS "Galizien" Shocked Jesli ktos to robi ze "smakie" to OK, jest mase ludzi którzy robia to dla "historii", ale są też oszołomy co robia to bo wydaje sie im, że są potomkami prawdziwych aryjczyków Evil or Very Mad Kiedyś spytałem kolesie który chodził w mundurku elektryka z ... czemu akurat ta jedostka, czy zna jej historie, co robiła i ilu niewinnych ludzi - Polaków wymordowała! Stwierdził tylko że ciekawa i taka kontrowersyjna - debilizm Mad
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Nie Lip 23, 2006 5:36 pm Odpowiedz z cytatem
grenpanz
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 15
Skąd: z frontu




Nic odjąć, ale dodać by wypadało. Jedyne co chcemy robić to dobre reko, a nie narodowosocjalistyczne wywody pod wpływem wypitego piwka. Jeśli ktoś ma wątpliwości co do celu założenia takiej a nie innej grupy nie będę go przekonywał....po prostu przekonajmy się.
Do zobaczenia na przyszlych imprezach!
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Nie Lip 30, 2006 9:25 am Odpowiedz z cytatem
Gwahyr
szeregowy
szeregowy
 
Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 1
Skąd: Kolberg




Na wstepie chciał bym powiedzieć:
Nie po ilości napisanych poznasz madrosc ... Tak jest na każdym forum wiec tego sie trzymajmy;]
Więc te stopnie obok wsadzcie sobie gdzie indziej.
Teraz bez OT.

Fakt widzieliscie niezbyt wiele grup SS i kiedy zobaczyliście to akurat w najgorszej sytuacji i pieprznięte grupy. To niebyło REKO co oni robili tylko okazja do chlania, To tak jak zobacyzć rybaków poszli sie nawalić wedki obok i powiedziec ze każdy to alkoholik:P Nie na tym rzecz polega!
NIerekonstruujemy zgraje Flej biegających po polach i po godzinie wracających do domu!
Prowadzimy między soba szkolenia narazie jest nas zamalo żeby było widać efekty grupy, nawet niemożemy uformować dwuszeregu! Wiec kwestie Formacji sobie narazie odpuszczamy i prowadzimy tzw. Szkolenia indywidualne czyli Zwiad Smile Na tyle nas narazie stać!
Musimy sie starac jeszcze bardziej, Samodyscyplina, samoorganizacja mozemy liczyć tylko na siebie. Cóż po 8 godzinnym szkoleniu można wracać spokojnie do domu wiedząc że ze szkolenia wyniosleś jekieś nauki.
Dla mnie reko z Menelami to jest zabawa w * to słowo nie występuje w słowniku*ętych debili z zaawansowanym downem !
Reko trzeba czuć to niejest zabawa bo czasem naprawde dzieja sie niebezpieczne sytuacje! To jest poważna sytuacja jeżeli chemy rekonstruować elite to musimy to robić najlepiej jak tylko potrafimy i do tego dązymy!
Prosze wiecje niepsiac tekstów typu "panowie z elektrowni to zgraja buraków"
Bo mi sie żal robi jak czytam takie teksty... Pogarda!
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Nie Lip 30, 2006 12:41 pm Odpowiedz z cytatem
SF_Sick_Doc
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 24 Wrz 2005
Posty: 135
Skąd: Nha Trang, Tropicana Lounge




Ja natomiast czuję pogardę, jak ktoś wpycha komuś w usta słowa, które nie padły i nie potrafi sam zrozumieć prostego tekstu. Nie rozumiem też skąd twoja idiotyczna uwaga na temat ilości postów.

Chłopcze, zapewne widziałem troszkę więcej niż ty i poważnych grup rekonstrukcyjnych Waffen-SS w Polsce nie uświadczysz, chcesz takie pooglądać to rozglądnij się za granicą. Wspomniane przypadki widziałem na własne oczy i słyszałem od wiarygodnych źródeł zbyt często, żeby się łudzić, że większość tych ludzi jednak jest na poziomie. W ogromnej mierze za temat bierze się margines. Przeczytaj uważnie, nawet 100 razy, a zobaczysz, że nikt nie napisał, że wszyscy rekonstruktorzy tego tematu to dno.

Zwyczajnie rozśmieszyłeś mnie tesktem, o grupie, której tak naprawdę jeszcze nie ma i jej efektów nie widać, a już próbujesz wypowiadać się jako ekspert od grup rekonstrukcyjnych i jak powiedziałeś gardzisz wypowiedziami, których nawet nie potrafisz zrozumieć. Możesz sobie biegać w trawie i ćwiczyć "zwiad" nawet 24h, ciekawy jestem tylko jak bardzo ten program szkoleniowy zbliżony jest do oryginału i jakie to bezcenne umiejętności tam zdobywasz. Także do momentu pierwszych występów grupy, której jeszcze nie widać, strony internetowej i pierwszych galerii zwyczajnie radzę wstrzymać się od zadzierania nochala do góry i "pogardą" i życzę bardzo dużo pokory, bo takich jak ty przychodzi i odchodzi setki. Ludzie bardzo chętnie zobaczą te umiejętności wyniesione z 8 godzinnych treningów, ja wprost nie mogę się doczekać pierwszej w Polsce takiej grupy na wysokim poziomie merytorycznym i kulturalnym.

_________________
THE LORD GIVETH AND
THE CAR-15 TAKETH AWAY

GOD CREATED MEN,
COLT MADE THEM EQUAL
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť II Wojna Światowa / II World War ť Reko w kołobrzegu
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 2  
Idź do strony 1, 2  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX