Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAMť Praca mgr "Konflikt wietnamski w filmie amerykańskim&qu
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Praca mgr "Konflikt wietnamski w filmie amerykańskim&qu
PostWysłany: Sro Mar 29, 2006 12:29 pm Odpowiedz z cytatem
Leszczu
szeregowy
szeregowy
 
Dołączył: 27 Mar 2006
Posty: 3
Skąd: Poznań




Pisze prace magisterska na powyzszy temat.

Mam w zwiazku z tym prosbe do starych wyjadacze o podsuniecie mi paru uzytecznych linkow.
Filmografie mam kompletna, duza czesc filmow juz zgromadzilem. Niestety nie mam dostepu do ksiazek na temat Wietnamu w filmie. Na polskim rynku zadna sie nie ukazala, na kupowanie za granica mnie nie stac. Moze ktos zna jakis adres gdzie taka literature mozna dostac np. w pdf. Po wielogodzinnych poszukiwaniach jedyne co udalo mi sie znalezc w necie to pare artykulow z amerykanskich czasopism, lakonicznych i skrotowych.

Pozdrawiam
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
PostWysłany: Czw Mar 30, 2006 7:30 am Odpowiedz z cytatem
bulldozer
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 117
Skąd: Warszawa




Witam, wydaje mi się, że zaczynasz trochę od złej strony. Podstawa napisania dobrej pracy jest odpowiednie przygotowanie od podstaw . Jeżeli wybrałeś temat "Konflikt Wietnamski w filmie amerykańskim" powinieneś zacząć od porządnego planu pracy (określenie czy tylko interesują cie filmy wojenne, dramaty psychologiczne kicze itd), następnie w punktach przygotować podstawowe rozdziały (podpunktami powinny być podrozdziały itd.). Podstawą nie powinny być linki do ww tematu ale kwerenda bibliograficzna, która daje podstawę do napisania jakiejkolwiek pracy ( nie tylko książki, ale równiez czasopisma). Powinieneś zacząć swoje poszukiwania od Centralnej Biblioteki Wojskowej (www.cbw.pl) następnie Biblioteka Narodowa. (Większość książek znajduje się w bazach komputerowych, ale nie wszystkie Smile istnieje równiez coś takiego jak wypożyczenia międzybiblioteczne. Długo się czeka, ale można trafić na coś ciekawego. Polecam równiez bibliotekę Akademii Obrony Narodowej w Rembridge. Porozglądaj się również za prasa polską i byłego "obozu komunistycznego" zwykle pojawiały się tam ciekawe recenzje dot. filmów amerykańskich (mimo, że miały pewien podtekst ideolo, to można dosyć duzo wyczytać miedzy wierszami. A tak by the way to gdzie piszesz swoją prackę i pod czyim kierunkiem? pzdr b

_________________
"Wspólna walka musi mieć wspólne cele..."
pzdr b
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Czw Mar 30, 2006 10:18 am Odpowiedz z cytatem
Monk
Site Admin
Site Admin
 
Dołączył: 29 Sty 2005
Posty: 169
Skąd: z Powiśla




Szanowny "Leszczu", słuchaj kolegi Bulldozera, gdyż dobrze prawi. Centralną Bibliotekę Wojskowaą - polecam. Poza tym powinieneś oprócz wymyślenia tematu powinieneś obrać sobie cel badawczy pracy, który ułatwi udzielenie ci jakiejkolwiek pomocy.

_________________
Pozdrawiam Wszystkich

MONK.Idea
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
PostWysłany: Czw Mar 30, 2006 12:14 pm Odpowiedz z cytatem
G838
mł. chorąży
mł. chorąży
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 458




Na mój gust ktoś kto doszedł do samodzielnego pisania pracy magisterskiej nie jest całkowitym debilem i wie jak powinna wyglądać praca magisterska. Porady w stylu "Podstawa napisania dobrej pracy jest odpowiednie przygotowanie od podstaw." nie są mu potrzebne. Ma swojego promotora i ten by gadać z nim nie chciał gdyby mu nie przyniósł żadnego konspektu. Więc można sobie darować takie wskazówki, wujku dobra rada. Chłopak (następny który nie raczył się przedstawić) szuka w dziale Nam KONKRETNYCH źródeł o konflikcie wietnamskim w filmografii.
Swoją drogą ubolewam nad tym, że nie stać Cię na jakąkolwiek literaturę za kilka dolców. Bo mając "From Hanoi to Hollywood: The Vietnam War in American Film" Lindy Dittmar, "Inventing Vietnam: The War in Film and Television" Michaela Anderrega czy "The American War Film: History and Hollywood" Franka McAdamsa problem byłby z bańki - miałbyś pracę napisaną na bdb. Sorry, ale napisanie dobrej pracy magisterskiej wymaga poniesienia kosztów związanych ze źródłami - nieważne czy piszesz o Wietnamie czy o wicepremierze Andrzeju Lepperze.
pozdrawiam, mgr Piotr Gruszka
Absolwent Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu (ZI)[/url]
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Czw Mar 30, 2006 12:54 pm Odpowiedz z cytatem
bulldozer
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 117
Skąd: Warszawa




Witam ponownie, może zamiast stwierdzeń, że "ktoś kto doszedł do samodzielnego pisania pracy magisterskiej nie jest całkowitym debilem..." oraz "...napisanie dobrej pracy magisterskiej wymaga poniesienia kosztów związanych ze źrodłami" kolega G838 włączył by się i pomógł komuś, kogo może nie stać na kupowanie literatury obcojęzycznej (nie ze względu na nieznajomość języka, ale np.: ze względu na kiepską sytuację finansową).
G838 twierdzisz, że " Ma swojego promotora i ten by gadać z nim nie chciał gdyby mu nie przyniósł żadnego konspektu itd..." - niestety, znam przypadki kiedy to prace magisterskie powstawały w niemal ekspresowym czasie, bez konspektów, planów pracy itd. I co Ty na to?
Napisanie pracy magisterskiej wymaga trochę więcej niż kupienia paru książek.
1.) Trzeba mieć promotora, który ma pojęcie o temacie
2.) Promotor ma za zadanie nie szkodzić a pomagać.
3.) Należy zacząć od podstaw - dobre podstawy to dobry efekt końcowy.
4.) Może zamiast paru publikacji podanych przez G838 należy wskazać na podstawy metodologii historii
5.) Praca magisterska nie jest pracą opierającą się na materiałach źródłowych - zadaniem osoby piszącej takową jest zrozumienie i przetworzenie tekstu pochodzącego z różnych publikacji, a nie źródeł. (Znam co prawda kilka dobrych prac magisterskich, które opierają się wyłącznie na źródłach, ale były to wyjątki)
A może zamiast przytyków w typie "wujek dobra rada" pomoglibyśmy koledze Leszczowi panie Magistrze. pzdr b

_________________
"Wspólna walka musi mieć wspólne cele..."
pzdr b
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Czw Mar 30, 2006 1:34 pm Odpowiedz z cytatem
G838
mł. chorąży
mł. chorąży
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 458




Leszczu zwrócił się do tego grona po KONKRETNE rzeczy (patrz dział tego forum i temat posta), jak źródła skąd mógłby czerpać informacje. Nie wiem czy dobrze trafił bo tu ostatnio ani o wojnie ani o Wietnamie niewiele się mówiło. Ale pewnie zasugerował się tym, że ludzie tu piszący i zajmujący się konfliktem w Wietnamie, zarówno pod względem historycznym jak i kolekcjonerskim, jak nikt inny znają dobrze filmografię tego konfliktu rodem z Hollywood. Ba, śmiem stwierdzić że dla części jest ona podstawą do ich "dokonań".
Osobiście uważam ten temat za bardzo ciekawy (a zarazem trudny - albo na odwrót) i osobiście BARDZO CHĘTNIE pomogę i podzielę się z Leszczem moimi spostrzeżeniami - tylko konkretnie proszę. Niestety nie natrafiłem na żadną darmową książkę (w pdf czy innym formacie) i wsparcia w postaci linku nie mogę leszczowi udzielić.
Co do samego trybu pisania pracy, to ubolewam nad tymi uczelniami i "magistrami" co to "powstawali w niemal ekspresowym czasie, bez konspektów, planów pracy". Bo co to za uczelnia? Mam nadzieję że Leszczu do takiej nie uczęszcza (i tu znów kłania się te "kilka słów o sobie"). U mnie na przykład (jak i na innych znanych mi uczelniach) seminaria dyplomowe zaczęły się na czwartym roku i były obowiązkowe (zaliczenie z wpisem do indeksu).
Więc może zamiast ogólnych informacji na temat pisania prac, kolego bulldozer pomógłbyś koledze Leszczowi zgodnie z tematem posta jak i forum na którym się znajdujemy?
Leszczu jeżeli masz jakieś KONKRETNE zagadnienia na temat Wietnamu w Hollywood to dawaj; być może znajdzie się tu kilka osób które Ci pomogą.
pozdrawiam, piodik
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Czw Mar 30, 2006 2:00 pm Odpowiedz z cytatem
Michał
kapitan
kapitan
 
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2190
Skąd: z Powiśla




Polecam koledze Leszczowi odwiedzenie strony naszego grupowego kolegi Drake'a i zapoznanie się z tytułami filmów, opisanych w języku angielskim,
o wojenie w Wietnamie lub dotykających w jakiś sposób (mniejszy lub większy) tej tematyki.

http://www.recon29.neostrada.pl/Movie%20Database/movies.htm

Wykaz tych tytułów na pewno sprawi ze będziesz wiedział drogi Leszczu czego szukać. Co innego zobaczenie tych wszystkich filmów.

_________________
Pozdrawiam

Michał SEKA Sekunda
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Czw Mar 30, 2006 2:03 pm Odpowiedz z cytatem
bulldozer
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 117
Skąd: Warszawa




Oki bibliografia początkowa:
1.Vietnam at 24 Frames a Second: A Critical and Thematic Analysis of Over 400 Films...by Jeremy M Devine - Performing Arts - 1999 - 421 pages
2. From Hanoi to Hollywood: The Vietnam War in American Film
by Dittmar, Linda, Gene Michaud - Performing Arts - 1990 - 387 pages
3. The War Film by Eberwein, Robert - Performing Arts - 2004 - 240 pages
4.Working-Class War: American Combat Soldiers and Vietnam by Christian G Appy - History - 1993 - 377 pages
5.Asia/Pacific As Space of Cultural Production History - 1996 - 368 pages
6. Politics and Politicians in American Film by Phillip L Gianos - 1998 - 232 pages
7. Stanley Kubrick: Seven Films Analyzed by Randy Rasmussen - Performing Arts - 2005 - 362 pages
8. The New American Cinema edited by Jon E Lewis - Performing Arts - 1998 - 416 pages
9. Memories of a Lost War: American Poetic Responses to the Vietnam War
by Subarno Chatterji, Subarno Chattarji - History - 2001 - 272 pages
10. The War Veteran in Film by Emmett Early - Performing Arts - 2003 - 296 pages
11. Friendly Fire: American Images of the Vietnam War by Katherine Kinney - Literary Criticism - 2000 - 240 pages
12. Department of the Interior and Related Agencies Appropriations for 1978: Hearings...
by United States. Congress. House. Committee on Appropriations. Subcommittee on Dept. of the Interior and Related Agencies - 1977
13. Disabled Veterans in History edited by David A Gerber - History - 2000 - 360 pages
14. Lost Illusions by David A Cook - Performing Arts - 2002 - 717 pages
15. Reality Fictions: The Films of Frederick Wiseman by Thomas W Benson, Carolyn Anderson - Performing Arts - 2002 - 464 pages
16.Guts and Glory: The Making of the American Military Image in Film by Lawrence H Suid - Performing Arts - 2002 - 672 pages
uff... na razie wystarczy. Publikacje powiązane z tematem, dotyczą nie tylko filmu ale równiez postrzegania świata przez generację X i problemy natury społeczno- polityczno -kulturalno -(wpiszcie co chcecie). pzdr b

_________________
"Wspólna walka musi mieć wspólne cele..."
pzdr b
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Uściślijmy
PostWysłany: Sob Kwi 01, 2006 3:02 pm Odpowiedz z cytatem
Leszczu
szeregowy
szeregowy
 
Dołączył: 27 Mar 2006
Posty: 3
Skąd: Poznań




Widzę, że nie zostałem przez wszystkich dobrze zrozumiany.

Jestem studentem 5 roku politologii na UAM-ie. Takie rzeczy jak plan pracy, czy kompletna bibliografia i filmografia mam już dawno za sobą i jestem w trakcie pisania pracy. Książki poruszające temat konfliktu wietnamskiego z punktu widzenia czysto historiozoficznego nie są problemem. Tego typu źródeł jest zadowalająca ilość, przynajmniej jak na pracę z pogranicza kulturoznastwa. Na dobrą sprawę to wystarczyłby mi Ostaszewski wsparty paroma innymi pozycjami, więc mam ich aż nadto (jakieś 15 książek). Ale mimo wszystko konieczność kupna części z nich plus koszt filmów ostro mój budżet nadwyreżyły (sam utrzymuję się na studiach) i "te kilka dolców" jest nie do przejścia.
Wystarczyłaby jedna z książek wymienionych przez G838, czy bulldozera, bym miał znacznie ułatwioną pracę. Na wersję "papierową" pozwolić sobie nie mogę i miałem nadzieję na znalezienie wersjji elektronicznej. Stąd wziął się mój post.
Dam radę jednak i bez tego, w oparciu o artykuły z amerykańskich czasopism i własną twórczą inwencję Smile

W razie problemów na pewno się odezwę.

Dzięki za odpowiedzi

Bartłomiej Leszczyński
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
PostWysłany: Sob Kwi 01, 2006 4:32 pm Odpowiedz z cytatem
Leszczu
szeregowy
szeregowy
 
Dołączył: 27 Mar 2006
Posty: 3
Skąd: Poznań




Jeśli ktoś z szanownych forumowiczów miałby do sprzedania którąś z tych książek to czekam na propozycje:


1.From Hanoi to Hollywood: The Vietnam War in American Film
2.Vietnam at 24 Frames a Second: A Critical and Thematic Analysis of Over 400 Films
3.Inventing Vietnam: The War in Film and Television

Pozdrawiam
B. L.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
PostWysłany: Sob Kwi 01, 2006 5:38 pm Odpowiedz z cytatem
ssgt.Frantz
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 107




powodzenia w pisaniu, temat jest ciekawy. swoją drogą Ostaszewski jest OK jednak i tam są błędy Cool
pozdrawiam
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAM ť Praca mgr "Konflikt wietnamski w filmie amerykańskim&qu
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX