Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAMť Kolekcjonerstwo a reenacting - różne szkoły Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
PostWysłany: Wto Paź 03, 2006 9:17 pm Odpowiedz z cytatem
SF_Sick_Doc
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 24 Wrz 2005
Posty: 135
Skąd: Nha Trang, Tropicana Lounge




=BUNNY= napisał:
Witam
Ok to są 2 przedmioty do ktorych mam watpliwosci i nie wiem z ktorego roku sa i czy uzywali tego w namie jest to plecak i pikrowiec na manierke bo sama manierka jest z 1966r ok więc oto fotki bardzo prosze o indentyfikacje
pozdrawiam!


Sam miód. Rzadkie rzeczy w super stanie, jak masz okazję to kupuj od razu niezależnie od ceny Exclamation Exclamation Exclamation

_________________
THE LORD GIVETH AND
THE CAR-15 TAKETH AWAY

GOD CREATED MEN,
COLT MADE THEM EQUAL
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sro Paź 04, 2006 7:40 pm Odpowiedz z cytatem
=BUNNY=
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 9




aha to dzieki za identyfiukacje Smile . . . a tak swoja droga mam troche sprzetu do ktorego nie mam watpliwosci Smile dopiero od 2 lat kolekcjonuje wczesniej interesowalem sie tylko historia i mam kompletny ekwipunek WP Nam to mnie z czego sie zorientowałem drogie hobby. Może lepiej zapytam co jest tutaj standardem . Ja napisze tak jak mysle a wy mnie poprawicie ..
mundur(mam straszny problem czy dezydowac sie na piechote czy 1 st ),buty(jecsze nie),pas(jest),manierka(jest),ladownica(jest),kompasowka(jest z opatrukniem )latarka fultona(niety czarna ale jest), saperka(jest oryginal) chusta trojkatna (jest), plecak (nie dowiedzialem sie co posiadam mial byc usa z okresu doradcow ..), kapelusz/helm (swoja droga czy mozna dostac oryginal helm na allegro chodzi taki za 100zl w ERDL??), bandolier(nie ma), szelki alice(te popularne na allegro maga byc bo ejscze nie zakupilem jak np te http://allegro.pl/item131212198_szelki_alice_jak_nowe_.html), czy to jest basic? prosze o troche wyrozumialosci FNG..
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Sro Paź 04, 2006 11:28 pm Odpowiedz z cytatem
ladowny
Site Admin
Site Admin
 
Dołączył: 29 Sty 2005
Posty: 236
Skąd: z Powiśla




Przede wszystkim polecam artykuł http://www.militarni.pl/?lang=1&cat=128&art_id=219

Powinien wyjasnić wiele watpliwości
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Czw Paź 05, 2006 7:42 am Odpowiedz z cytatem
G838
mł. chorąży
mł. chorąży
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 458




Bunny, czy jak ci tam, POKAŻ w jakiejś formie (najlepiej na jakimś wyraźnym zdjęciu) co tam masz, a nie wymieniaj nam tu. Bo jeżeli ktoś mi pisze że szelki ALICE to basic (cokolwiek to znaczy) to ja mam naprawde wątpliwości co do reszty.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Czw Paź 05, 2006 8:13 am Odpowiedz z cytatem
królik
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 413




Po zdjęciu "plecaka z okresu doradców" to ja już w zasadzie wątpliwości nie mam...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Czw Paź 05, 2006 2:07 pm Odpowiedz z cytatem
=BUNNY=
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 9




ja jego nazwy nie wymysliłem ... tak pisalo. W kadym razie zrobie fotke i wkleje wtedy pogadamy..
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Czw Paź 05, 2006 7:47 pm Odpowiedz z cytatem
G838
mł. chorąży
mł. chorąży
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 458




ok, czekamy
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pią Paź 06, 2006 5:40 pm Odpowiedz z cytatem
=BUNNY=
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 9




ok więc to co widzicie na tej fotce to moj dorobek militarny wiem ze malo tego i nie wsyztsko jest takie jak powinno byc. Zapytacie gdzie ta saperka!? no więc sam bym chcial to wiedziec jeszcze nie doszla:)
http://img183.imageshack.us/my.php?image=pict0948bx6.jpg
na tej fotce widzicie moje ksiazki ktore udalo mi sie zgromadzic oczywiscie to nie wszytskie jescze troche tytulów popozyczalem.
http://img432.imageshack.us/my.php?image=pict0953ou3.jpg
tylko.. prosze was o pomoc a nie o to kto mnie glosniej wysmieje Wink
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Pią Paź 06, 2006 10:53 pm Odpowiedz z cytatem
Walkie
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 30 Wrz 2005
Posty: 401
Skąd: Belgia-Antwerpia




Ja bym to określił tak. Duży plus za odwagę pokazania "coś tam", duży minus ze znajomości sprzętu. Nie żeby ośmieszyć tylko stwierdzić smutny fakt. Orginalną z okresu masz na razie ładownicę na magazynki LCE M-1956 i być może T-shirt (kiepsko widać). Reszta to elementy ALICE, tudzież "made in China" itp. Sprzedaj to w cholerę, podszkol sie w teorii i kompletuj na początek to co w miare łatwe do zdobycia czyli np.oporządzenie bawełniane M-1956. Nylon i inne zabawki z epoki zostaw se na póżniej bo to już wymaga minimalnej znajomości tematu. Każdy kiedyś zaczynał, ale teoria to niestety podstawa. Bez niej ani rusz.
P.S. W beletrystyce wydawnictwa "Amber" na pewno nie znajdziesz potrzebnych informacji.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sob Paź 07, 2006 9:23 am Odpowiedz z cytatem
=BUNNY=
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 9




Ok dziekuje bardzo tak wiem ładownica jest naewno ok i T shirt kupiłem go od FritzX wiec napewno jest OK dopiero zaczynam zabawe z rekonstrukcja wojsk us do teraz grałem partyzanta z AK to bylo łatwiejsze nie powiem. Z tego co juz zaobserwowałem to na allegro dosc trudno dostac oryginalne rzeczy wogóle wychaczyc cos fajnego z namu to maly klopot. Czy mam racje?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Sob Paź 07, 2006 7:28 pm Odpowiedz z cytatem
Walkie
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 30 Wrz 2005
Posty: 401
Skąd: Belgia-Antwerpia




=BUNNY= napisał:
Z tego co juz zaobserwowałem to na allegro dosc trudno dostac oryginalne rzeczy wogóle wychaczyc cos fajnego z namu to maly klopot. Czy mam racje?


Na aukcjach pojawiają się różne rzeczy również i dobre. Ale jak poznasz że przedmiot z interesującego cie okresu jest ok czy be bez choćby minimalnej wiedzy sprzętowej? Hę..? Kółko sie zamyka...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Nie Paź 08, 2006 10:29 am Odpowiedz z cytatem
=BUNNY=
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 9




az takim laikiem nie jestem Smile a jak nie jestem pewnien to zdzownie do FritzX i wszytsko staje sie jasne..
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Nie Paź 08, 2006 10:41 am Odpowiedz z cytatem
doc101
podporucznik
podporucznik
 
Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 1390
Skąd: MKT




=BUNNY= napisał:
az takim laikiem nie jestem Smile a jak nie jestem pewnien to zdzownie do FritzX i wszytsko staje sie jasne..

Wiedzy na temat umundurowania i wyposażenia nie nabędzie się w ciągu jednego dnia rozmowy...przez cały okres kolekcjonerstwa człowiek uczy się czegoś nowego - przynajmniej tak mi się zawsze wydawało. Można przeoczyć naprawdę fajne i rzadkie fanty, wogóle nie zwracając na nie najmniejszej uwagi, bo poprostu nie wiadomo co to jest. Lecz równie dobrze można kupić współczesną produkcję, która mogłaby się wydawać z wyglądu dobra, a nie jest. Często też podczas rozmowy telefonicznej nie da się precyzyjnie określić danego fantu ... trzeba to widzieć.

_________________
1 Warszawska Dywizja Zmechanizowana im. T. Kościuszki
9 Batalion Specjalny NJW MSW im. Czwartaków AL
www.lwp.bloog.pl
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Pon Paź 09, 2006 7:11 am Odpowiedz z cytatem
G838
mł. chorąży
mł. chorąży
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 458




=BUNNY= napisał:
az takim laikiem nie jestem Smile a jak nie jestem pewnien to zdzownie do FritzX i wszytsko staje sie jasne..

A czy nie wydaje ci się że to zwykłe zawracanie dupy Panu Jarkowi spowodowane własnym lenistwem?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Wto Paź 10, 2006 9:32 pm Odpowiedz z cytatem
Paula
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 15 Sie 2005
Posty: 68




taty w to nie mieszajcie.


Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAM ť Kolekcjonerstwo a reenacting - różne szkoły
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 5 z 6  
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX