Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAMť M655 i XM177E2 a ramy czasowe... Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
M655 i XM177E2 a ramy czasowe...
PostWysłany: Nie Lut 26, 2006 10:23 pm Odpowiedz z cytatem
SnakeButt
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 22 Gru 2005
Posty: 10




Witam. Jestem tu nowy. Na poczatku chciałbym pozdrowić wszystkich NAM'owców z polskiej sceny po czym zadac pytanie dotyczące narzędzi wysyłania wrażych żołdaków na tamten świat. Tak więc, pod młotek jako pierwszy idzie M655. W jakim przedziale go stosowano, przez jakie jednostki, czy to liniowe czy też może specjalne ? To samo jeśli chodzi o drugie narzędzie czyli XM177E2. Z góry dziękuję za wszelakie odpowiedzi.

P.S. Ma ktoś może dostęp do źródła z historią rozwoju CAR-15 (poszczególne fazy przebudowywania broni).


Courtesy of www.modelguns.co.uk



Ostatnio zmieniony przez SnakeButt dnia Wto Lut 28, 2006 7:03 am, w całości zmieniany 1 raz

_________________
Co L 101st A/B Div LRRP
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Nie Lut 26, 2006 11:02 pm Odpowiedz z cytatem
AdamFox
Kapelan
Kapelan
 
Dołączył: 29 Sty 2005
Posty: 20
Skąd: z Powiśla




Sprawdż stronę :

http://en.wikipedia.org/wiki/CAR15

_________________
Pozdrawiam.

"Fox"
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
PostWysłany: Pon Lut 27, 2006 9:26 am Odpowiedz z cytatem
G838
mł. chorąży
mł. chorąży
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 458




M655 i M653 stosowano w latach siedemdziesiątych, głównie przez Policję, FBI, i różnego rodzaju jednostki AT. Możesz zapomniec o użwaniu tego do Wietnamu.
Drugie zdjęcie to XM177 w wersji E2. Wprowadzany w 1968 roku. Spotkałem się z używaniem go w Armii jedynie przez Green Berets (SOG, MF, itd). Tylko w bardzo nielicznych przypadkach spotkałem ze stosowaniem tego modelu przez Rangers, i był to późny okres (gdzieś 1971/72). Wdzięczny będę jak ktoś podsunie mi przypadki używania XM177E2 przez zwykłą piechotę lub Rangers.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pon Lut 27, 2006 7:59 pm Odpowiedz z cytatem
SnakeButt
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 22 Gru 2005
Posty: 10




G838 napisał:
M655 i M653 stosowano w latach siedemdziesiątych, głównie przez Policję, FBI, i różnego rodzaju jednostki AT. Możesz zapomniec o użwaniu tego do Wietnamu.


Noted...dziękuję.

G838 napisał:
Wdzięczny będę jak ktoś podsunie mi przypadki używania XM177E2 przez zwykłą piechotę lub Rangers.


Jest choć cień szansy, że jednak był używany przez oddziały liniowe albo choć spadochroniarzy ?

_________________
Co L 101st A/B Div LRRP
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Pon Lut 27, 2006 8:10 pm Odpowiedz z cytatem
G838
mł. chorąży
mł. chorąży
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 458




Najlepiej trzeba by było wykonać konwersję do E1. Wtedy problem byłby z głowy.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Wto Lut 28, 2006 9:24 am Odpowiedz z cytatem
fraser
st. chorąży sztab.
st. chorąży sztab.
 
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 866
Skąd: z Powiśla




U Stantona w "US Army uniforms of the Vietnam War" jest kilka zdjęć: pierwsze znajduje se w rozdziale "Headgears" na str 30 w lewym dolnym rogu dwóch oficerów z 25 Inf Div, z których jeden ma na ramieniu XM. Ten sam rozdział, str 42 fota Combat trackers z 61st Inf Platoon również z XM. Rozdział 8 "indywidual equipment" str 168, na górnym zdjęciu RTO i oficer ze 199th Inf Bde. Oficer z XM.


Ostatnio zmieniony przez fraser dnia Wto Lut 28, 2006 10:00 am, w całości zmieniany 1 raz

_________________
NE DESIT VIRTUS

Adam FRASER Maksymowicz
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: Wto Lut 28, 2006 9:47 am Odpowiedz z cytatem
królik
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 413




Fraser, a zauważasz pewną delilkatną różnicę między E1 a E2?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Wto Lut 28, 2006 9:53 am Odpowiedz z cytatem
fraser
st. chorąży sztab.
st. chorąży sztab.
 
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 866
Skąd: z Powiśla




Tak. Dlatego tez jak pewnie Michał zuważyłeś nie napisałem, ze jest to E2. Niefortunne było moze użycie cytatu z Piotrka, gdyz moze to sugerować odpowiedx a mnie szło raczej o wywołąnie dyskusji. That's all

_________________
NE DESIT VIRTUS

Adam FRASER Maksymowicz
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: Wto Lut 28, 2006 9:57 am Odpowiedz z cytatem
królik
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 413




Podejrzewam, że Piodik doskonale zna te zdjęcia, a pytał o E2 w jednostkach innych niż "specjalne".
Wywołanie dyskusji? Hehehe, dobre. Poczekam na tę dyskusję.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Wto Lut 28, 2006 10:01 am Odpowiedz z cytatem
fraser
st. chorąży sztab.
st. chorąży sztab.
 
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 866
Skąd: z Powiśla




Ja nie podejrzewam, ja wiem Very Happy Post poprawiony, zeby nie było nieporozumień Wink

_________________
NE DESIT VIRTUS

Adam FRASER Maksymowicz
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: Wto Lut 28, 2006 10:23 am Odpowiedz z cytatem
królik
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 413




To żeby nie było nieporozumień - wariacje na temat M-16 (jak ktoś jeszcze ma wątpliwości co z czym i dlaczego):






























































No i oczywiście czekam na dyskusję.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Wto Lut 28, 2006 5:06 pm Odpowiedz z cytatem
G838
mł. chorąży
mł. chorąży
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 458




fraser napisał:
U Stantona w "US Army uniforms of the Vietnam War" jest kilka zdjęć: pierwsze znajduje se w rozdziale "Headgears" na str 30 w lewym dolnym rogu dwóch oficerów z 25 Inf Div, z których jeden ma na ramieniu XM. Ten sam rozdział, str 42 fota Combat trackers z 61st Inf Platoon również z XM. Rozdział 8 "indywidual equipment" str 168, na górnym zdjęciu RTO i oficer ze 199th Inf Bde. Oficer z XM.


Obawiam się że podane przez Ciebie przykłady do wersja E1, a rozmawiamy tu o E2. Łatwo ją poznać bo ma dłuższą lufę i troszkę inny tłumik płomienia. I jako odpowiedź na moje zapytanie (bo była to odpowiedź) nie jest trafna. Znane mi jest wiele zdjęć wersji E1 w jednostkach piechoty. Samą książkę Stantona znam dobrze, bo mam ją jakieś 10 lat. Więc chyba małe sznase by mi cos z niej umknęło.
Wywołanie dyskusji? Chętnie podyskutuję...
Tak jak mówiłem znane mi jest kilka przypadków wersji E2 używanych przez Rangers (jak w galeriach strony weteranów L/75). Poszukuję zdjęć E2 używanych w piechocie.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Wto Lut 28, 2006 8:19 pm Odpowiedz z cytatem
Piotr S
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 198
Skąd: Szczecin




Fakt, że XM177E2 chyba nie widziałem na żadny zdjęciu w rękach "zwykłej piechoty". Ale biorąc pod uwagę, że czasami zdjęcia są dosyć kiepskiej jakości i odróżnienie na nich XM177 wersji E1 od E2 jest b. trudne, nie można wykluczyć, że pewna ilość egzemplarzy trafiła nie tylko do Zielonych Beretów i innych Sił Specjalnych.
I czy wszystkie z zamieszczonych powyżej "krótkich" wersji M16 używane były w Namie? Szczególnie interesuje mnie XM177E1 (M619) i XM177E2 (M639) z krótką lufą i krótkim tłumikiem płomienia.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: Sro Mar 01, 2006 9:30 am Odpowiedz z cytatem
królik
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 413




Piotr S napisał:
I czy wszystkie z zamieszczonych powyżej "krótkich" wersji M16 używane były w Namie?

Na pewno nie. Częśc z nich nie wyszła poza stadium eksperymentu/prototypu.
Cytat:
Szczególnie interesuje mnie XM177E1 (M619) i XM177E2 (M639) z krótką lufą i krótkim tłumikiem płomienia.

Jutro wkleję zdjęcie, na któym gość ma którąś z wymienionych wersji. Którą - trudno stwierdzić, niestety zasłania broń ciałem, choć widać, że to wersja ze skróconą lufą i krótkim tłumikiem płomienia.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Czw Mar 02, 2006 9:43 am Odpowiedz z cytatem
królik
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 413




Coś się dyskusja nie rozwija. Nawet ci, którzy chcieli ją sprowokować jakoś dziwnie milczą... Odnoszę wrażenie, że rzeczowa dyskusja, pozbawiona osobistych wycieczek i bluzgania na tym forum nie funkcjonuje.
Ale ad rem.

Obiecane zdjęcie:



Nie widać kolby, zatem może być to XM177E1 lub XM177, choć autor książki (Kevin Lyles, US Infantry Vietnam) opisuje go jako CAR15, jednak - moim zdaniem - kształt tłumika płomienia sugeruje XM-kę. Szkoda, że facio zasłonił kolbę...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAM ť M655 i XM177E2 a ramy czasowe...
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 3  
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX