Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť II Wojna Światowa / II World Warť LWP zapomniana armia Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
PostWysłany: Czw Gru 14, 2006 9:53 am Odpowiedz z cytatem
Steiner
st. plutonowy
st. plutonowy
 
Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 93
Skąd: Kriepost Nowogeorgiewsk




Jestem od wrażeniem!!!
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Nie Sty 14, 2007 12:51 am Odpowiedz z cytatem
jeager
szeregowy
szeregowy
 
Dołączył: 16 Lip 2006
Posty: 4
Skąd: Tak




Panie i Panowie czy może już coś więcej wiadomo, na temat tej inscenizacji z 04.08. dotyczącej m.in. desantu na Czerniakow?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
.
PostWysłany: Sro Kwi 04, 2007 10:35 pm Odpowiedz z cytatem
szymon
kapitan
kapitan
 
Dołączył: 04 Kwi 2007
Posty: 2517
Skąd: mazowieckie




Ja popieram inicjatywe w 100%,
widzę ze posty sa dosyć stare ale myśle ze nadal aktualne,
Chętnie dołączyl bym sie do tego pomyslu ze swoją dumą czyli STUDEBAKEREM US6, niestety jestem dopiero na początku drogi do przywrucenia tego samochodu do życia na nowo(bo dopiero od niedawna stalem się jego wlaścicielem) (planuje wyrobic sie z tym za dwa lata/ o ile kasy starczy) tak więc jak będe slyszal ze ten pomysl utwożenia jakiejs grupy zajmującej się WP na wschodzie jest atualny czy juz może zrealizowany bo w końcu pierwszy wpis na forum byl dawno temu to ja włacze sie w tego typu zabawe bardzo chętnie oraz napewno wezme udzial w jej karjeże na całego. W Polsce brakuje takich grup zajmujących się WP a zwłaszcza na mazowszu(a zebym się tylko mylil!!!)Tak więc licze na to żeby taki pomysł ruszyl "z kopyta" , Przez te dwa lata będe pilnie śledzil rozwoj tego pomysłu.
pozdrawiam, Szymon
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Czw Kwi 05, 2007 7:25 am Odpowiedz z cytatem
Steiner
st. plutonowy
st. plutonowy
 
Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 93
Skąd: Kriepost Nowogeorgiewsk




Cenna inicjatywa. Na pewno bedziemy sie dopytywać o losy Studera. Jeśli chodzi o Mazowsze i LWP, to wpadnij, kolego do Modlina 3 maja. Bedziemy zdobywać Berlin. W GRH Kampinos powstala sekcja LWP. Chcemy na Berlin wyrychtować armatę ZIS-2. W planach mamy chęć udzialu wlaśnie w Modlinie, Potem Piknik Historyczny na Forcie Czerniakowskim (epizod-bitwa pod Studziankami), Powstanie Warszawskie (desant na Czerniakowie) i 11.listopada defilada. Oczywiście to są nasze plany. Zdajemy sobie sprawę, że życie może je boleśnie zweryfikować.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Czw Kwi 05, 2007 9:04 am Odpowiedz z cytatem
szymon
kapitan
kapitan
 
Dołączył: 04 Kwi 2007
Posty: 2517
Skąd: mazowieckie




No to super ze nareszcie cos ruszylo!
ja juz planowałem wybrac się na te imprezy, tak że jeżeli uda mie się zdobyć czas to napewno odwiedze te miejsca. tak ze z pomysłem to pewnie odezwe sie na żywo przy okazji zlotów, ale no niestety zabawa przy tym samochodzie wymaga ogromnego nakladu czasowego( to niestety zawsze tyle trwa) więc za dwa lata planuje że STUDER wyjedzie na ulice i odwiedzi pare zlotówSmile

pozdrawiam
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Nie Mar 02, 2008 1:44 pm Odpowiedz z cytatem
Steiner
st. plutonowy
st. plutonowy
 
Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 93
Skąd: Kriepost Nowogeorgiewsk




Mam pytanko do koleżeństwa będącego w temacie LWP.
Czy w Waszych grupach są jakieś zasady określające możliwość noszenia odznaczeń? Np KW?
Czasami odtwarzane epizody dotyczą lat powojennych 45-47, gdzie na mundurach mogą się pojawiać odznaczenia za wojnę.
Bardzo proszę o poradę.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sro Mar 05, 2008 6:39 pm Odpowiedz z cytatem
smoczy
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 62
Skąd: KG Lisa




Czesc,

Moje osobiste zdanie jest takie, ze w rekonstrukcji powinno unikac sie "przypinania sobie" odznaczen bojowych. Jedynym dla mnie wyjatkiem jest odtwarzanie konkretnej historycznie postaci, jezeli jej wierna rekonstrukcja wymaga uzycia tychze odznaczen.

Natomiast nie widze problemu by historyczne odznaki sportowe czy specjalistyczne, ktore maja odzwierciedlenie w "realu" byly przez rekostruktorow uzywane.

Pozdrawiam,

Smoczy
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sro Mar 05, 2008 7:59 pm Odpowiedz z cytatem
Steiner
st. plutonowy
st. plutonowy
 
Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 93
Skąd: Kriepost Nowogeorgiewsk




Dzięki za odpowiedź. Zobaczymy, czy będą jeszcze inne głosy w dyskusji.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť II Wojna Światowa / II World War ť LWP zapomniana armia
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 4 z 4  
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX