Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť II Wojna Światowa / II World Warť LWP zapomniana armia Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
PostWysłany: Sob Lut 25, 2006 7:15 am Odpowiedz z cytatem
Steiner
st. plutonowy
st. plutonowy
 
Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 93
Skąd: Kriepost Nowogeorgiewsk




Ale ten, co mu hełmofon pachniał fajkowym tytoniem był bardzo niskiego wzrostu. Za to miał ogromną babę - żonę. Wspomnienia adjutanta.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sob Lut 25, 2006 9:59 am Odpowiedz z cytatem
nietoperz
Site Admin
Site Admin
 
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 5436
Skąd: z Pragi ( tej nad Wisłą )




Ale chudy nie był.... Laughing Laughing Laughing .... a co do sukcesów to Marku nie przesadzaj Ja cały czas powtarzam najpierw coś zróbmy a potem mówmy o sukcesie - jeśli oczywiście takowy będzie !

_________________
Nietoperz
|----------------------------------|
uhhh ale ciężko pchać ten czołg --------->
|----------------------------------|
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Pon Lip 03, 2006 5:18 pm Odpowiedz z cytatem
Lufa
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 03 Lip 2006
Posty: 17
Skąd: Szczecin




W sumie mi marzy się grupa odtwarzająca RKKA i LWP utworzona w okolicach Szczecina. Ogólnie szukam chętnych, a sprawę trzeba by ruszyć! Najlepszym wyjściem było by utworzenie ogólnopolskiej grupy z pododziałami terenowymi.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Wto Lip 11, 2006 9:21 pm Odpowiedz z cytatem
MAREKMARO
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 23 Wrz 2005
Posty: 395
Skąd: Warszawa




Lufa to działaj na ziemiach odzyskanych a my z centralnej wspomożemy Wink A tak poważnie masz siły i chęci to bądż aktywny zarażaj ,pisz o swoich sukcesach ,dziel się tym co zrobiłeś ,sukcesami , porażkami.Wszystkim..I o to właśnie chodzi.Masz zapał i chęci ,nie poddawaj się.Lufa ,lufa do góry Exclamation


Ostatnio zmieniony przez MAREKMARO dnia Sro Sie 02, 2006 7:29 pm, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
PostWysłany: Nie Lip 16, 2006 8:49 pm Odpowiedz z cytatem
jeager
szeregowy
szeregowy
 
Dołączył: 16 Lip 2006
Posty: 4
Skąd: Tak




wobec powyższego i ja postanowiłem się ujawnić Wink. Siedzę głównie we wrześniu 39 oraz troszkę w 1920 r. ale interesuje mnie również 1 AWP. Rozpocząłem powolne gromadzenie sprzętu- docelowo interesuje mnie sylwetka kaprala sanbatu. Cieszę, się że temat ożywa bo wojsko to warte jest pokazania- szczególnie, że przeszło taką samą - jeśli nie gorszą drogę niż PSZ,a obecnie próbuje się tym żołnierzom przypinać różne łatki- zapomniając skąd większość z nich wyruszyła w pole i że to nie oni wybierali sobie oficerów oraz znaki, pod którymi musieli służyć.
pozdr.
J.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Wto Lip 18, 2006 10:44 pm Odpowiedz z cytatem
nietoperz
Site Admin
Site Admin
 
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 5436
Skąd: z Pragi ( tej nad Wisłą )




Ciesze sie Jeager , że sa ludzie, który rozumieją "istotę pojmowania sprawy", bo to właśnie o tą drogę i chodzi. Bo nie wolno popełniac błędu, popełnianego przez ponad 50 lat... droga wszystkich , którzy 60 lat temu wracali do Polski nie była łatwa i wszystkim im - tym co szli z zachodu ale rónież i tym co szli ze wschodu należy się szacunek !

_________________
Nietoperz
|----------------------------------|
uhhh ale ciężko pchać ten czołg --------->
|----------------------------------|
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Sro Sie 02, 2006 7:39 pm Odpowiedz z cytatem
MAREKMARO
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 23 Wrz 2005
Posty: 395
Skąd: Warszawa




I ja dodam co nieco.bardzo dokładnie śledze obchody rocznicy Powstania warszawskiego .I ani razu nie słyszałem o dzielnych żolnierzach z LWP ,którzy ruszyli wbrew rozkazą na pomoc walczącej Warszawie.(może nie dosłyszałem) Nietoperz napisz prosze.Ilu zginelo ,ilu przebiło sie. Napisz jak było.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
PostWysłany: Sro Sie 02, 2006 8:21 pm Odpowiedz z cytatem
jedrek
kapitan
kapitan
 
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 3256
Skąd: piaseczno




Niniejszym dołączam do grona zainteresowanych sekcją czy samodzielną grupą Wojska Polskiego z kurami na czapkach
Będąc na Oksywiu obejrzałem sobie dokładnie ich mundury i wyposażenie
Na Ich stronie są namiary na wszelkie elementy mundurowe


http://tgrh.org/forum/viewtopic.php?t=304


Ja po obszyciu się w gimnastiorkę, zdobywam ten właśnie uniform i czekam na resztę chętnych

Orginały do kopiowania są u Michała na forcie, problem w materjale, ale są pewne widoki, narazie nie zdradzam coby nie zapeszyć
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sro Sie 02, 2006 8:31 pm Odpowiedz z cytatem
Steiner
st. plutonowy
st. plutonowy
 
Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 93
Skąd: Kriepost Nowogeorgiewsk




Uchylajac rąbka tajemnicy, przyszłoroczna inscenizacja Powstania Warszawskiego ma dotyczyć walk na Czerniakowie i desantu przez Wisłę. Może sie uda.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sro Sie 02, 2006 10:46 pm Odpowiedz z cytatem
smoczy
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 62
Skąd: KG Lisa




MAREKMARO napisał:
I ani razu nie słyszałem o dzielnych żolnierzach z LWP ,którzy ruszyli wbrew rozkazą na pomoc walczącej Warszawie.(może nie dosłyszałem) Nietoperz napisz prosze.Ilu zginelo ,ilu przebiło sie. Napisz jak było.


zginelo 3,500 - wg 'Mowia Wieki' z ostaniego wydania poswieconego PW. Desantowalo sie 4000. A wiec niewielu przezylo. I dostali rozkaz.

Ja jestem za LWP jak najbardziej, wiec sekcja ( a moze samodzielna juz GRH ? Smile ) rosnie w sile. Pytanie - kto dowodzi ?

Pozdrawiam,

Smoczy
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sro Sie 02, 2006 10:51 pm Odpowiedz z cytatem
steffanos
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 184
Skąd: mokotów




bardzo dobry pomysł! zawsze chętnie staniemy po przeciwnej stronie barykady! Wink

_________________
pozdr!
Damian
www.rhein.com.pl
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Sro Sie 02, 2006 11:08 pm Odpowiedz z cytatem
MAREKMARO
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 23 Wrz 2005
Posty: 395
Skąd: Warszawa




4000 Exclamation Exclamation Exclamation i na Apelu pod pomnikiem Powstania ani słowa Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad zostawiam bez komentarza
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
PostWysłany: Czw Sie 03, 2006 12:29 am Odpowiedz z cytatem
smoczy
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 62
Skąd: KG Lisa




cytujac slowo-w-slowo za wspomnianym periodykiem "mniej niz 4000"

Wg w/w periodyka bilans strat PW ( tylko wojsko) nalezaloby zamknac liczba ok 18000 zolnierzy AK i 3500 zolnierzy 1A WP ( albo LWP - choc to nazwa juz powojenna ). Matematycznie ( z gory przepraszam za to odhumanizowanie ) jest to cyfra warta odpowiedniego komantarza ....

Pozdrawiam,

Smoczy

ps. co do mundurow - a czy 1A WP nie korzystala czasami na poczatku z wzorow mundurowych przedwojennych ?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Czw Sie 03, 2006 2:47 am Odpowiedz z cytatem
nietoperz
Site Admin
Site Admin
 
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 5436
Skąd: z Pragi ( tej nad Wisłą )




ze wzorów jak najbardziej ! ale oprócz tego co udało się ocalić pojedynczym ludziom to materiałówka była jak najbardziej sowiecka - czyli ten cholerny II wojenny drelich którego dziś nigdzie nie można kupić

Co od Powiśla... wystarczy przejść szlakiem pomników a potem skonfrontować to z książkami z różnych stron świata 3 tysiące ludzi ... pod Arnhem zginęło bodaj że 260 Polaków..... na Powiślu poległo tylu polaków co Niemców na okręcie Goya i prawie o tysiąc więcej niż ludzi na Titanicu.... ale to trzeba sobie po prostu uzmysłowić ale niestety niektórzy nie potrafią albo po prostu nie chcą....

_________________
Nietoperz
|----------------------------------|
uhhh ale ciężko pchać ten czołg --------->
|----------------------------------|
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Sob Sie 05, 2006 1:40 pm Odpowiedz z cytatem
kruszyna
szeregowy
szeregowy
 
Dołączył: 07 Maj 2006
Posty: 1




Cieszę się ze wzrostu zainteresowania LWP.Informuję Was że wspólnie z grupą kolegów od kilku lat,w ramach LTRH zajmujemy się między innymi LWP.
http://www.powiatwolsztyn.pl/index.php?AK=cms&wpis=539&PHPSESSID=793655ac6bfea02df1ace54ea066d759
oto link do najbliższej organizowanej przez nas imprezy.
pozdrawiam
kruszyna
Ps.Co do umundurowania,najciekawiej opisany wczesny mundur LWP jest w legendarnej już"Archeologii Wojskowej"4/1/94 w artykule pana Bogusława Perzyka.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť II Wojna Światowa / II World War ť LWP zapomniana armia
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 2 z 4  
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX