Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť II Wojna Światowa / II World Warť LWP zapomniana armia Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
LWP zapomniana armia
PostWysłany: Czw Lut 02, 2006 10:03 am Odpowiedz z cytatem
Steiner
st. plutonowy
st. plutonowy
 
Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 93
Skąd: Kriepost Nowogeorgiewsk




Czy jest jakaś osoba, grupa osób w okolicy Wa-wy zainteresowana rekonstrukcją LWP z lat II wś? Wiem, że temat WP ze wschodu nie cieszy sie zbytnią popularnością. Może na bazie Twierdzy Modlin utworzyć grupkę Berlingowców. Ze zdobyciem wyposażenia nie jest jeszcze tak trudno. Środowiska wrześniowe nie są zainteresowane Twierdzą, a szkoda!
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pią Lut 03, 2006 10:07 pm Odpowiedz z cytatem
steffanos
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 184
Skąd: mokotów




z tego co ja się orientuję, nie słyszałem nic o takiej grupie w 'tych' okolicach. Ale pomysł wg mnie jest jak najbardziej ok! Trzeba temat pociąbnąć! Very Happy

_________________
pozdr!
Damian
www.rhein.com.pl
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Czw Lut 09, 2006 12:21 am Odpowiedz z cytatem
steffanos
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 184
Skąd: mokotów




Jeżel wiesz, gdzie można zdobyć 'kapotę' LWP i reszę z tym związane, to daj znać! Czemu, by nie! Mozna pociągnąć tego typu epizod rekonstrukcji histerycznej! Napewno znajdzie się okazja, by 'zagrać'! Osobiście nie widzę nic w tym złego! i tak ja i moja grupa w rekonstrukcjach nie mamy dobrze, bo jesteśmy 'tymi złymi'. Ale jak to mówią: bliższa koszula ciału... Więc jak masz jakies info na tego typu temat, to dawaj!...Pociągniemy!

_________________
pozdr!
Damian
www.rhein.com.pl
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Pią Lut 10, 2006 4:17 pm Odpowiedz z cytatem
nietoperz
Site Admin
Site Admin
 
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 5436
Skąd: z Pragi ( tej nad Wisłą )




LWP - jak najbardziej - co prawda ja osobiście kojarzony jestem bardziej z Armią czerwoną , ale na tym forum : http://www.forum.militarni.pl/viewtopic.php?t=951
wyraznie zachwcam wszystkich zainteresowanych tematem A.C. i LWP do 1945 r . Brakuje takich grup w Polsce - Wyjątkiem jest TGRH . ja wszelako podejmuyje temat ! - zresztą rosjanin i "Kościuszkowiec " na jednym czołgu to nie był widok jakiś wyjątkowy Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
Nietoperz
|----------------------------------|
uhhh ale ciężko pchać ten czołg --------->
|----------------------------------|
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Pią Lut 10, 2006 10:58 pm Odpowiedz z cytatem
Steiner
st. plutonowy
st. plutonowy
 
Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 93
Skąd: Kriepost Nowogeorgiewsk




Co do mundurów, to można posiłkować się Hero. Wyposażenie można jeszcze zdobyć za niewielką kasę. Trochę powojennego WP, trochę współczesnego rosyjskiego. Trochę można zaadoptować wyposażenia i umundurowania niemieckiego jak i WP 1939. Myślę, że można by założyć oddzielny wątek, dotyczący tematyki WP na wschodzie.
Jeszcze małe sprostowanie. Błędnie użyłem nazwy LWP. Nigdy i nigdzie, w żadnym rozkazie czy dokumentach nie ma nazwy LWP. Jest to wymysł komunistycznej propagandy. Jako poparcie moich słów niech służy Rozkaz Nr1 z dnia 29 lipca 1944 roku pkt.7: W celu jaknajszybszego csalenia Armii Ludowej zorganizowanej w Kraju oraz Armii Polskiej zorganizowanej w Z.S.R.R w jednolite Wojsko Polskie, polecam zaprzestania używania dotychczasowych nazw: Armia Ludowa, Armia Polska w Z.S.R.R. We wszystkich rozkazach-pismach-pieczęciach-wydawnictwach wojskowych należy używać z dniem dzisiejszym nazwy Wojsko Polskie oraz nazwy samodzielnej jednostki wojskowej \, która dany rozkaz wydaje. Np: Wojsko Polskie 2 Brygada pancerna
Podpisano:
Naczelny Dowódca
Michał Rola-Żymierski
generał broni
Także od teraz nie używamy nazwy LWP tylko WP i . (kropka)
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Nie Lut 12, 2006 2:07 am Odpowiedz z cytatem
MAREKMARO
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 23 Wrz 2005
Posty: 395
Skąd: Warszawa




Cieszę sie , że ten pomysł znowu powrócił Fakt , brakuje A.C i W.P z tego okresu .Dobrze , że mówimy o tym , może cos drgnie w tym temacie
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
PostWysłany: Nie Lut 12, 2006 1:01 pm Odpowiedz z cytatem
Olgierd J.
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 17 Lip 2005
Posty: 116




A mi się czasami śni rekonstrukcja któregoś z epizodów bitwy pod Studziankami (i wcale nie chodzi mi o sceny z wiadomego serialu)
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Nie Lut 12, 2006 1:03 pm Odpowiedz z cytatem
Olgierd J.
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 17 Lip 2005
Posty: 116




Z Nietoperzem w roli Mierzycana (oczywiście)
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Nie Lut 12, 2006 1:23 pm Odpowiedz z cytatem
Steiner
st. plutonowy
st. plutonowy
 
Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 93
Skąd: Kriepost Nowogeorgiewsk




I jego hełmofon będzie pachniał fajkowym tytoniem.
Jako ciekawostkę słyszałem od pewnego dziadka mieszkającego w Twierdzy Modlin zaraz po wojnie, że była tam Szkoła Wojsk Pancernych, której komendantem gen. Jan Mierzycan. Czy ktoś może to potwierdzić lub zdementować. Wracając do tematu WP ze wschodu, to może warto położyć "magazynek" węgielny pod mającą powstać nową grupę. Nazwa też by się znalazła. Np: "Spoza gór i rzek..." Może jakieś małe demo przy okazji najbliższego zlotu w Modlinie?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Nie Lut 12, 2006 2:10 pm Odpowiedz z cytatem
Olgierd J.
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 17 Lip 2005
Posty: 116




Do 1947 roku w Modlinie znajdowała się Oficerska Szkoła Broni Pancernej i Wojsk Samochodowych, którą w 1948 roku przeniesiono do Poznania i przemianowano na Oficerską Szkołę Wojsk Pancernych i Zmechanizowanych (od 1954 r. im. Stefana Czarnieckiego). Obecnie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych.
Nie jestem pewien czy Mierzycan był komendantem ale sprawdzę
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Nie Lut 12, 2006 11:07 pm Odpowiedz z cytatem
nietoperz
Site Admin
Site Admin
 
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 5436
Skąd: z Pragi ( tej nad Wisłą )




Z tego co pamietam...płk ( gen.) Jan Mierzycan zaraz po bitwie studziankowskiej zniknął a potem wypłyną będąc awansowanym ( przeniesionym ???) już jako generał na d-ce wojsk pancernych i zmechanizowanych 2 Armii WP od 25 listopada pełnił tą samą funkcję w 3 ALWP W latach 45-46 był komendantem szkoły wojsk pancernych ( gdzie???? ) w latach 47-49 był głównym inspektorem wojsk pancernych ( ciekawe swoja drogą stanowisko) na wiosne 1949 wyjechał ( przeniesiono go ???) do ZSRR i od tamtej pory nie mozna znalezc o nim zadnych informacji...


co sie tyczy nazewnictwa : jestem zdania , ze nalezy pozostać przy nomenklaturze z lat 1956-1990 - wszyscy - zainteresowani- wiemy o co chodzi, zaś w głowach innych wprowadza to zament- LWP jest skrótem jednoznacznym i zrozumiałym dla wszystkich - WP również , ale w dzisiejszych czasach mało kto mówiąc WP ma na myśli Armię Polska na Wschodzie. Zresztą tak naprawde nie o kwestie nazewnictwa tu idzie.. najpierw coś zróbmy a potem wymyślajmy tytuły. Jak narazie to grupy "wschodnie" powstają w bólach i praktycznie nieefektywnie... tak naprawde poza TGRH mozna na palcach jednej ręki policzyć ludzi, którzy uważają sobie ten temat - jest to bolesne i niezgodne z prawdą historyczną więć sugeruję najsapszod podjęcie jakichś ruchów w tym temacie a potem spieranie sie o nazwy.

_________________
Nietoperz
|----------------------------------|
uhhh ale ciężko pchać ten czołg --------->
|----------------------------------|
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Czw Lut 23, 2006 6:14 pm Odpowiedz z cytatem
Steiner
st. plutonowy
st. plutonowy
 
Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 93
Skąd: Kriepost Nowogeorgiewsk




Zasięgnąłem jęzora w Twierdzy i dowiedziałem się, że Mierzycan był po wojnie komendantem garnizonu Modlin. Czyli pewnie lata 45-46. Stoi jeszcze budynek dowództwa garnizonu, gdzie mieszkał.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pią Lut 24, 2006 6:33 pm Odpowiedz z cytatem
Papox
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 9
Skąd: 3miasto




Czołem! towarzysze ogromnie się cieszę że ktoś poruszył kwestię "ludowego" Wojska Polskiego - cieszę się tym bardziej iż spotykam tutaj ludzi zaintereowanych tym tematem. Koledzy dość długo rozważaliśmy nad wprowadzeniem w czyn naszych pomysłów czyli zrekonstruowania walk w których braliby Nasi z "kurami" na rogatywkach- 3 marca 1945 r. po kilkunastogodzinnych walkach o miejscowość Wirhov 1 Brygada Pancerna oraz awangarda 6 D.P. przy wsparciu sowieckiej 124 D.P. zajeła dzisiejsze Wierzchowo Pomorskie. - teraz 4 marca zamierzamy przeprowadzić inscenizację tychże walk- Jest to nasz pierwszy tak duży (jak dla nas) krok w kierunku rozowju w stronę "L"WP -Mamy nadzieję że coś z tego wyjdzie!
A co do postu tyczącego się walk o Studzianki - TGRH jest gotowa wystawić swych "bojców".
Panowie ! To jak z tym "L"WP - im nas będzie więcej tym więcej będzie możliwości i pomysłów - oczywiście nie mówimy o przystępowaniu do jakiejś organizacji - ale by na zasadach partnerskich współdziałać - chociażby przy wymianie informacji o imprezach (LWP) lub by pomóc przy ich organizacji.
Serecznie pozdrawiam
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Pią Lut 24, 2006 8:32 pm Odpowiedz z cytatem
nietoperz
Site Admin
Site Admin
 
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 5436
Skąd: z Pragi ( tej nad Wisłą )




hehe wreszcie TGRH glos jakis zabrało !!!!! co do Waszej rekonstrukcji - wiem z jakim "pietyzmem" była przygotowywana i cholernie chciałbym ją zobaczyć ! obawiam sie jednak , ze bedzie trudno wszak to prawie 550 km w jedną strone.... - co do tematów LWP i AC to swiete słowa - trzeba działac - nie koniecznie formalnie , ale grunt zeby coś robić - ja od ponad dwoch lat trabie na ten temat, "amerykanów", "angoli" i "niemiaszków" jest masa a "wschodniego" wojska i "sojuszników" jak na lekarstwo ! dopiero teraz zaczyna sie pojawiac odzew - Co do Studzianek - to temat jest w toku pozatym mamy z Olgierdem i GRH "Stalowy Smok" ( to GRH działająca przy MWP - oddział techniki wojskowej) pewien chytry plan , ale wszystko zalezy od tego czy uda sie zdobyc wielki generalski mundur hehehehehe !!! zreszta nie bede ujawniał szczegółow....zeby nie zapeszyc...

a tak wogole Papox - to ja agituje juz od jakichś 5 lat w tym temacie....

_________________
Nietoperz
|----------------------------------|
uhhh ale ciężko pchać ten czołg --------->
|----------------------------------|
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Pią Lut 24, 2006 11:12 pm Odpowiedz z cytatem
MAREKMARO
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 23 Wrz 2005
Posty: 395
Skąd: Warszawa




I powoli odnosi Nietoperz sukcesy Laughing
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť II Wojna Światowa / II World War ť LWP zapomniana armia
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 4  
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX