Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAMť NASZYWKI Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
PostWysłany: Sob Sty 07, 2006 7:00 pm Odpowiedz z cytatem
izi
kapral
kapral
 
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 28




królik napisał:

Pytanie: co to za naszywka?
Jaka jednostka?



Po kolorach, to jakaś kawaleria, ale co to jest dokładnie, to może niech się ktoś bardziej obeznany z tematem wypowie.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Sob Sty 07, 2006 7:01 pm Odpowiedz z cytatem
Bodi_Lodz
chorąży
chorąży
 
Dołączył: 17 Lis 2005
Posty: 532
Skąd: Gorzów Wlkp.




Witam
Moja opinia dotycząca naszywek lokalnych...Drogi do poznania ich są moim zdaniem dwie:
1.Ogładanie zdjęc naszywek w ksiązkach i czytanie o nich jak najwiecej...Do tego dochodzą rozmowy z osobami które się tym zajmują!!!Ale to tylko połowiczne wyjście Crying or Very sad
2.Mieszkanie w Stanach i jeżdzenie po giełdach wystawach i kupowanie ich od weteranów za DUŻE pieniądze!!!Niestety kupowanie 15-20 sztuk naszywek rocznie(nie do końca pewnych) nie pozwoli nikomu w tym kraju nabyć potrzebnej wiedzy do rozpoznawania ich!!!To moja prywatna opinia i wiem ze wiele osób poczuje się urazonych ale za znawcę uważam tylko Jarka ponieważ robi to tyle lat i miał oraz ma w swoich zbiorach dużo cennych okazów!!!Tych których pominołem przepraszam ale...Reszty mogę nie znać wiec ich tez nie wymieniłem!!!
Potrzeba lat, duzo ksiązek, opracowań Asmic i tym podobnych organizacji i najwazniejsze oglądać na zywo setki jezeli nie tysiące naszywek zeby wyrobić sobie na ich temat jakieś zdanie...Internetowe oglądanie nie robi z nikogo znawce-choc moze się za takiego uważać jezeli to podniesie jego ego...
Oczywiście uważam tez naszywki Królika za niezłe-one tez pochodzą ze starych nie zebayowanych czasów Laughing
Pozdrawiam
Marcin
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Sob Sty 07, 2006 8:56 pm Odpowiedz z cytatem
FritzX
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 179




Poruszyłes Marcin ciekawą sprawę, ASMIC. Dawno temu sam się tam zapisałem i generalnie byłem zadowolony. Polecam wszystkim kontakt z nimi. Roczne czlonkowstwo kosztuje tylko 30$. W ciągu roku dostaje sie 4 nr. TRADING POST, W TYCH MAGAZYNACH JEST KOPALNIA WIEDZY, oraz sprzedam, kupię, wymienię!!!! A najwazniejsze, dostaje sie również liste wszystkich stowarzyszonych z całego świata. Wielu z Was ma piekne kolekcje ( o wiele lepsze jak moja ) jest się czym pochwalić nie tylko w Polsce. Moim zdaniem powinniscie spróbowac w ASMIC-u. Kiedyś nie było internetu więc trzeba było szukac innych dojść. Przećwiczyłem wszystkie.
Pozdrawiam
Jarek
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Sob Sty 07, 2006 9:27 pm Odpowiedz z cytatem
FritzX
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 179




izi napisał:
królik napisał:

Pytanie: co to za naszywka?
Jaka jednostka?



Po kolorach, to jakaś kawaleria, ale co to jest dokładnie, to może niech się ktoś bardziej obeznany z tematem wypowie.


Nie daj sie Krolikowi oszukac Twisted Evil To jest naszywka jednostki w ktorej sam służył Twisted Evil Sam mi zreszta o tym powiedział Laughing Nic się ten Królik nie zmienił. Laughing
Mam jeszcze informację dla Krolika. Znalazłem Michał zdjęcie z naszej wystawy na WAT-cie, Krolik był jeszcze w tym czasie podchorążym. piekne czasy. To była pierwsza w Polsce wystawa i spotkanie militarne.
Pozdrawiam
Jarek

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Nie Sty 08, 2006 1:32 am Odpowiedz z cytatem
izi
kapral
kapral
 
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 28




Nie dałem mu się oszukać Smile
Akurat naszywke 16 PDZ znałem Smile
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Pon Sty 09, 2006 8:40 am Odpowiedz z cytatem
królik
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 413






Ech, ależ to były czasy... Chyba 1994 rok, sądząc po moim stopniu. Smile
Od lewej:
Fritz X, Krzysiek W., Królik, Darek Madrak.

Izi, to naszywka 16 batalionu 16PDZ.
Ale CIĘTA!
Smile
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pon Sty 09, 2006 9:44 am Odpowiedz z cytatem
G838
mł. chorąży
mł. chorąży
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 458




jerry_k napisał:




własnie jesli chodzi o naszywki lokalne i nie tylko to czasami jedyna opcja jest wiarygodne zródło : dobry dealer. Ja bym sie bałzakupic jaka kolwiek naszywke na Ebay chocby nie wiem jakie było zdjecie. Chyba lepiej zapłacic troche wiecej ale miec wieksza pewnośc ( o czym pisał juz Jarek chyba wyzej) nie ma to jak super naszywki 100% orginalne kupione na ebay z Vn ( zamieszczam idealne foto takiej naszywki , naszczescie nie mojej prosto, z Vn:)
Pozdrawiam Jerry K.


Piękne słowa...
Tylko dlaczego zadałeś sobie tyle trudu żeby zamazywać mój adres na tej kopercie? Chyba głównie o to Ci chodziło. Po czym wnosisz że ta naszywka jest oryginalna? Chyba nie sądzisz że jestem tak naiwny że skoro dałem za nią 12.58$ to uważam ją za oryginalną? Czy tak kiedykolwiek twierdziłem? To może przypomnieć Ci mojego maila z 30.03.04? Naszywka to została zakupiona jako "ładna kopia" na obszycie ERDLa, sprzedający był z USA i tam została wysłana zapłata. Zaskoczeniem dla mnie było że otrzymałem ją z Wietnamu. Więc czemu wprowadzasz tu forumowiczów w błąd?
Ta naszywka jest tak samo "dobra" jak pewne bransoletki Montagnard "od weterana" (za które niektórzy płacą po 120 czy 140 baksów). Tylko że w tym przypadku jest szansa że ta naszywka została wyprodukowana w Wietnamie, a nie jak owe bransoletki, w Illinois. No chyba że ktoś będzie wierzył w ich "oryginalność" i podniesie to jego ego.
Sin loi, my boy!
Czarna Dzuro - znałeś historię tej ładnej kopii, więc czemu powielasz te bzdury?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pon Sty 09, 2006 10:42 am Odpowiedz z cytatem
FritzX
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 179




Piotrze,
nie ma powodu się unosić. Nie znałem historii tej naszywki. byłem przekonany, że Jurek wyszperał to zdjęcie w necie. Jak już wcześniej pisałem, dobre kopie są idealne do obszywania mundurów na rekonstrukcję. A skoro już się pojawiłeś to proszę Cię o fotki kilku chociaż Twoich łuczków, to są naprawdę super naszywki.
Pozdrawiam serdecznie
Czarna Dziura lub ........
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Pon Sty 09, 2006 12:30 pm Odpowiedz z cytatem
jerry_k
st. plutonowy
st. plutonowy
 
Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 72
Skąd: Wawa




Nie rozumiem o co Ci chodzi. Podałem idelany przyklad na kopie naszywki pochodzacej z Vietnamu , Pewnie jej sprzedawca twierdził ze to orginał. I nie istotne jest dla mnie czyja to jest naszywka i kto ja kupił (bo nie o to tu chodzi ) tylko sama naszywka i miesjce pochodzenia... wiec nie wiem po co sie czepiasz i unosisz...............
a co do mojich zakupów na ebay to ta branzoletka moze byc nawet z Faludży.
Pozdrawiam Jerry K.

ps. równie dobrze mogłem zamiescic dla przykładu link do jakies naszywki z Ebay z Vn gdzie było napisane 100% orginal i na jedno by wyszło!!!!
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Czw Sty 26, 2006 8:27 pm Odpowiedz z cytatem
G838
mł. chorąży
mł. chorąży
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 458




Czy ktoś spotkał się z kolorową naszywką 18th Military Police Brigade w wersji "cut edge" (ale nie produkcją żadnych "Ann Palmer")?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Nie Sty 29, 2006 2:58 am Odpowiedz z cytatem
ssgt.Frantz
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 107




A czy ktoś może spotkał się z nazywką 101 Dywizji Piechoty? Wierzę że to oryginał
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 3:29 pm Odpowiedz z cytatem
Michał
kapitan
kapitan
 
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2190
Skąd: z Powiśla




ssgt.Frantz napisał:
A czy ktoś może spotkał się z nazywką 101 Dywizji Piechoty? Wierzę że to oryginał


Cóś jakby japońska???

_________________
Pozdrawiam

Michał SEKA Sekunda
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 4:38 pm Odpowiedz z cytatem
Piotr S
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 198
Skąd: Szczecin




Czołem.
Czy o tym, że jest to 101 świadczy tylko kształt głowy orła, czy masz jeszcze jakieś informacje. Zapozyczanie gotowych elementów do symboli jednostek jest w sumie dosyć powszechne..
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 5:33 pm Odpowiedz z cytatem
G838
mł. chorąży
mł. chorąży
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 458




Piotr S napisał:
Czołem.
Czy o tym, że jest to 101 świadczy tylko kształt głowy orła, czy masz jeszcze jakieś informacje. Zapozyczanie gotowych elementów do symboli jednostek jest w sumie dosyć powszechne..


O tym że jest to 101 Dywizja Piechoty świadczy cała naszywka. Co to za dorabianie ideologii z jakimiś zapożyczeniami elementów?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 8:03 pm Odpowiedz z cytatem
Piotr S
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 198
Skąd: Szczecin




A no fakt. 101 DP jak byk. A ideologia zapożyczania elementów emblematów nie jest taka bardzo dorabiana. Choć w tym przypadku faktycznie chybiona.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAM ť NASZYWKI
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 7 z 9  
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX