Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAMť NASZYWKI Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
PostWysłany: Sro Sty 04, 2006 6:19 pm Odpowiedz z cytatem
Black_knight102
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 18




taki że pierwsze naszywki z bocznym obszyciem powstały w 68r. A jeżeli Jarku pamiętasz to na koszuli 1 typu ze 101 full kolor obszycie, ktorą kupiłem od Syrka sa stopnie specjalisty z grubym obszyciem - oryginalnie naszyte, to chyba kolejny dowód na obalenie tego mitu jak i teg oże wprowadzono je w 68
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sro Sty 04, 2006 6:56 pm Odpowiedz z cytatem
Bodi_Lodz
chorąży
chorąży
 
Dołączył: 17 Lis 2005
Posty: 532
Skąd: Gorzów Wlkp.




Witam
A jaki to mit-sam posiadam naszywke 44 div med z urzędu heraldycznego z roku 66...Uważa sie ze takie naszywki były wprowadzone w roku 68 po zakonczeniu produkcji naszywek ciętych!!!Co do obszytych koszul to jaką masz gwarancje ze koszula była obszyta w roku 66-68???A nie naprzykład w roku 70 gdzie powszechnie spotyka sie łączenie naszywek ciętych z obszytymi????
Ps.Ja niestety nie kupiłem nigdy dobrej naszywki na allegro i sam pózniej je odsprzedałem ale bez opisu ze są orginalne,tak samo jest na ebayu tylko ze tam wszystkie są "orginal vietnam era"!!!
Ps2.Zdjęcia moze wieczorkiem;)
Pzdr.
Marcin
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Sro Sty 04, 2006 7:08 pm Odpowiedz z cytatem
Black_knight102
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 18




wiele osób twierdzi że sama produkcja ruszyła w 68 roku.... Nawet niektórzy w stanach tak twierdzą. Fragment opisu ze strony www jednego z dealerow w stanach EOW`a. "In 1968, the US Army Institute of Heraldry, which controls the design and manufacture of all insignia, required that a merrowed border be used on all army patches. "
Jakieś 1.5 roku temu na ebay sam natknołem się na naszywki gdzie w kontrakcie z 66r zaznaczono grube obszycie. Zresztą jeżeli chodzi o daty to wiadomo jak z tym jest, produkcja naszywek wyprodukowanych w różnych stylach trwała równolegle. Przykładem tego może być nawet zdjęcia 11 dywizji które Ci podsyłałem. 11th Airborne wyszyta na nylonie w latach 50tych, a 11 Air Assault z łączonym łuczkiem która funkcjonowała 63-65, wyszyta na bawełnie z pieknym białym tyłem. Gdyby nie to że ta jednostka istniała w latach 60tych mozna by pomyslec że to 2 Wojenna naszywka.

Odnośnie allegro to tam można niekiedy kupic cos ciekawego. Ja np. kupiłem tam 4 dywizje piechoty z bardzo wczesnego okresu 2 WW. 1.5 razy wieksza niz standardowa a 4 kolce symbolizujące numer jednostki nie są skierowane w narożniki tylko w boki
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sro Sty 04, 2006 7:13 pm Odpowiedz z cytatem
FritzX
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 179




Black_knight102 napisał:
taki że pierwsze naszywki z bocznym obszyciem powstały w 68r. A jeżeli Jarku pamiętasz to na koszuli 1 typu ze 101 full kolor obszycie, ktorą kupiłem od Syrka sa stopnie specjalisty z grubym obszyciem - oryginalnie naszyte, to chyba kolejny dowód na obalenie tego mitu jak i teg oże wprowadzono je w 68



No cóz, jest postep, Jarku, a nie możdzu................
ale dobrze, pojawiły się w 68. To nie ja wymyślilem. A jak je wykonano w grudniu 67? Skad wiadomo, że kontrakt był na te z ogonem. Wiadomo też, że naszywki zgaszone oficjalnie zatwierdzono w 68, a były noszone przynajmniej od czterech lat. Co do obszyć to zdazają sie na 1 typie OG naszywki z ognem i wersji całkowicie zgaszonej. To nie świadczy, że były zrobione w 62. Nie wiem czy pamietasz co mówiłem, bo przecież ja sie kompletnie na tym nie znam i dodatkowo..........., że data kontraktu np. 68 na rip-stopie, a mundury widzimy w 70r. Czy to jest moja kolejna pomyłka i mit ( jad ) jaki saczyłem w wasze mlode mózgi.
Posiadacz wirtualnej kolekcji i stały urzytkownik pedalskiego forum mylytarni jak również ................... oraz popieracz debili ( może niezalezny i jakże obiektywny ekspert ero12 nie wie o co chodzi? Czy już sie dowiedział!!!!! )
Czarna dziura lub mozdzu, do wyboru
PS. hehehehehehehe
Nie pozdrawiam
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Sro Sty 04, 2006 7:14 pm Odpowiedz z cytatem
Bodi_Lodz
chorąży
chorąży
 
Dołączył: 17 Lis 2005
Posty: 532
Skąd: Gorzów Wlkp.




No tak ta naszywka to zagadka dla mnie;)Konstrukcja typowa na lata 60 ale zamiast airborne airmobile cho jako jednostka testowa funkcjonowała na przelomie 50/60...No czekam na dalsze majle a zwłaszcza tej zielonej ! div cav;)
Produkowane były od 66 a co daty wprowadzenia to cięzko to naprawde określić-podaje sie ze od 68 ale czy był to rok 67 czy moze raczej 69 zanim trafiły do namu???
Pzdr
Marcin
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Sro Sty 04, 2006 7:20 pm Odpowiedz z cytatem
Black_knight102
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 18




podobnie jak ze sprzętem .... przecież to co wtedy wyprodukowali nie wydawano odrazu wszystkim ...

a czy ja znam tego kogos jak ero ?? Łodziacy są najlepszą grupą w Europie, a może nawet i na świecie, nigdy tego nie ukrywałem, a czy ja na CIEBIE POWIEDZIAŁEM INACZEJ NIŻ JAREK ?!?!

Ale to jest temat o naszwykach. Te które byly zakontrtaktowane z bocznym obszyciem mają przecież o tym wzmianke ME - merrowed edges.


Ostatnio zmieniony przez Black_knight102 dnia Sro Sty 04, 2006 7:31 pm, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sro Sty 04, 2006 7:25 pm Odpowiedz z cytatem
Bodi_Lodz
chorąży
chorąży
 
Dołączył: 17 Lis 2005
Posty: 532
Skąd: Gorzów Wlkp.




Racja Jarku
Miejscowe dowództwa zatwierdziły naszywki zgaszone w roku 67 a oficjalnie Amia Stanów Zjednoczonych w roku 69-więc jak wytłumaczyć ze naszywki zgaszone produkcji us były produkowane w latach 66-68???
Uwaza sie ze te naszywki powstały w duzych ilosciach w latach 66-67 na podstawie kontraktu rządowego,jednak niektóre jednostki któe przybyły pózno otrzymały juz naszywki z obszytym rantem...
Jak widac to same nieścisłosci ale taka jest ta armia i nie ma tu rzeczy niemozliwych;)
To samo dotyczy taśm us army/nazwisko i stopni oficerskich które w kolorach czarno/złotych noszone były do lipca 66 kiedy zatwierdzono wersje zgaszone tych oznaczeń,ale jak wiemy przed ta data uzywano zgaszonych jak i pozniej kolorowych...
Za duzo coś piszę w tym nowym roku;)
Bodi
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Sro Sty 04, 2006 8:47 pm Odpowiedz z cytatem
SF_Sick_Doc
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 24 Wrz 2005
Posty: 135
Skąd: Nha Trang, Tropicana Lounge




W to, że produkcja obszywanych naszywek ruszyła przed 68 r. nikt nie wątpi. Czy wszystko co zaczęto produkowac np. w roku 1966 wprowadzano jeszcze w tym samym roku? Bez sensu... Oznaczanie różnych wzorów rocznikiem oznacza rok ich wprowadzenia a nie startu produkcji. Dotyczy to nie tylko naszywek.

Ale wracając do tematu. Parę fotek różnych naszywek.





Ostatnio zmieniony przez SF_Sick_Doc dnia Sro Sty 04, 2006 9:13 pm, w całości zmieniany 1 raz

_________________
THE LORD GIVETH AND
THE CAR-15 TAKETH AWAY

GOD CREATED MEN,
COLT MADE THEM EQUAL
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sro Sty 04, 2006 8:51 pm Odpowiedz z cytatem
SF_Sick_Doc
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 24 Wrz 2005
Posty: 135
Skąd: Nha Trang, Tropicana Lounge




Kilka ciekawych łuczków z kapeluszy.




_________________
THE LORD GIVETH AND
THE CAR-15 TAKETH AWAY

GOD CREATED MEN,
COLT MADE THEM EQUAL
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sro Sty 04, 2006 8:56 pm Odpowiedz z cytatem
SF_Sick_Doc
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 24 Wrz 2005
Posty: 135
Skąd: Nha Trang, Tropicana Lounge




MACV cięta, z tyłu tona kleju.





MACV, lokalna, znacznie większa od typowej.




_________________
THE LORD GIVETH AND
THE CAR-15 TAKETH AWAY

GOD CREATED MEN,
COLT MADE THEM EQUAL
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sro Sty 04, 2006 9:00 pm Odpowiedz z cytatem
SF_Sick_Doc
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 24 Wrz 2005
Posty: 135
Skąd: Nha Trang, Tropicana Lounge




Naszywka MACV-SOG CCC.




_________________
THE LORD GIVETH AND
THE CAR-15 TAKETH AWAY

GOD CREATED MEN,
COLT MADE THEM EQUAL
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sro Sty 04, 2006 9:03 pm Odpowiedz z cytatem
SF_Sick_Doc
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 24 Wrz 2005
Posty: 135
Skąd: Nha Trang, Tropicana Lounge




Naszywka MACV-SOG RT (Recon Team) Hot Cake - oddział działał w strefie kontroli MACV-SOG CCC.





Ostatnio zmieniony przez SF_Sick_Doc dnia Sro Sty 04, 2006 9:07 pm, w całości zmieniany 1 raz

_________________
THE LORD GIVETH AND
THE CAR-15 TAKETH AWAY

GOD CREATED MEN,
COLT MADE THEM EQUAL
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sro Sty 04, 2006 9:05 pm Odpowiedz z cytatem
SF_Sick_Doc
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 24 Wrz 2005
Posty: 135
Skąd: Nha Trang, Tropicana Lounge




Ok to narazie tyle. Możecie mnie zlinczowac za słabiutkie zdjęcia Wink. Niestety na dzień dzisiejszy są tylko takie.

_________________
THE LORD GIVETH AND
THE CAR-15 TAKETH AWAY

GOD CREATED MEN,
COLT MADE THEM EQUAL
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sro Sty 04, 2006 9:06 pm Odpowiedz z cytatem
FritzX
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 179




Wirtualne kolekcje staja się rzeczywistością. Jestem pod ogromnym wrażeniem, jak mi przejdzie to jutro trochę je skomentuję. Brawo Mateusz, przepiekne naszywki.
PS. Marcin, czekamy na fotki
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Sro Sty 04, 2006 9:18 pm Odpowiedz z cytatem
FritzX
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 179




Wracając do poprzednich wypowiedzi to faktycznie do gotowych już ciętych naszywek doszywano ogon, aby przedłużyc jej żywot na mundurze i żeby to jakos wygladało. Z obserwacji wynika, że jego knstrukcja wygląda inaczej jak u wspolczesnego i b. często był jakby niedbale przyszyty. Te wypowiedzi wszystkich są bardzo ciekawe, może pokusimy się o jakąś systematykę? Żebyśmy się sami nie pogubili.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAM ť NASZYWKI
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 3 z 9  
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX