Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAMť Woman in Vietnam War Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Woman in Vietnam War
PostWysłany: Pon Lis 21, 2005 5:12 pm Odpowiedz z cytatem
Cassi
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 106




W zwiąku z licznymi wątpliwościami, z jakimi spotykamy się, dotyczącymi naszej (damskich członkiń Recon29) "zabawy" w rekonstrukcje postaci z tego konfliktu, zakładma ten wątek i proszę o informacje, jakie może ktoś ma na interesujący nas temat. wiem, że moze to mało męski Laughing temat, ale każde info byłoby miłe! Laughing

Znalazłam na Ebayu (i oczywiście zakupiłam) dwie pozycje na ten temat:
Women in Vietnam by Ron Steinman
In the Combat Zone: Amercan Women in Vietnam by Kathryn Marshall.
Czy ktoś zna te pozycje, spotkał się już z nimi? Mam nadzieję, że po ich lekturze coś nam (kobietkom) się wyjaśni.

Widziałam także parę fotek kobiet w mundurach, nie tylko z sił medycznych, ale także z 5th SFGA - niezrównana "Meggi - our girl".

_________________
Pozdrawiam wszystkich!
Cassi
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: Pon Lis 21, 2005 5:54 pm Odpowiedz z cytatem
Walkie
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 30 Wrz 2005
Posty: 401
Skąd: Belgia-Antwerpia




Myślę Cassi że w tej kwestii podobnie jak było z tiger stripe powinien coś wiedzieć Jarek.... Very Happy
Mundur polowy pielęgniarki dla Marzeny wydał mi się ikoną i symbolem Womens in Vietnam War dlatego go kupiliśmy. Niestety niewiele wiem na ten temat....
Wątek super! Chętnie się czegoś dowiem i obejrzę książki z ebayu...
Pozdr.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pon Lis 21, 2005 6:02 pm Odpowiedz z cytatem
Bodi_Lodz
chorąży
chorąży
 
Dołączył: 17 Lis 2005
Posty: 532
Skąd: Gorzów Wlkp.




Witam
Temacik bardzo interesujący ale niestety wiem na jego temat malutko...Jedynie w czym mogę pomóc to przesłac ci mailem kilka stron o mundurach kobiecych z książki "U.S. Army Uniforms of the Vietnam War" Shelby Stantona ale nie wiem czy to cos pomoże w tej sprawie????Jezeli tak to daj znac a postaram sie to wysłac jak najszybciej Wink
Pozdrawiam
Marcin
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Pon Lis 21, 2005 7:23 pm Odpowiedz z cytatem
SF_Sick_Doc
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 24 Wrz 2005
Posty: 135
Skąd: Nha Trang, Tropicana Lounge




Szczerze mówiąc poza Lt. Col. Martha Raye nie znam żadnej kobiety z 5th SFG ani żadnej innej jednostki walczącej w Wietnamie. Nie wiem ile ich było, ale napewno nie da się powiedzieć, że kobieta na pierwszej linii to codzienność Laughing

_________________
THE LORD GIVETH AND
THE CAR-15 TAKETH AWAY

GOD CREATED MEN,
COLT MADE THEM EQUAL
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pon Lis 21, 2005 8:08 pm Odpowiedz z cytatem
FritzX
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 179




Witamy,
możemy wyodrębnić tutaj dwa główne rodzaje mundurów damskich - wyjściowy mundur (galowy) i polowe + ubiory pielęgniarek różnych specjalnosci Smile. Dotego możemy dodać uniformy red cross. Czerwony krzyż był ważną częścią służby medycznej US ARMY. Najważniejsze to zacząć od klasyfikacji, jeśli chodzi o kobiety biorące udział w walkach w Wietnamie, to na 100% nie było. Martha Raye jest wyjątkiem i jest honorowym członkiem US SF . Na początek bardzo dobry jest S.Stanton, gdzie jest sporo informacji na temat umundurowania damskiego. Czasami w internecie lub innych źródłach zdarzają się zdjęcia kobiet w kurtkach TCU lub w różnym wykonaniu kamuflażowym. Dopiero obecnie pojawiły się bardzo dobre opracowania na temat mundurów damskich. Niestety cena ich zaczyna się od 60$. Mam nadzieję, że Paula będzie miała tę książkę jeszcze przed świętami. Wtedy być może wiele kwestii się wyjaśni.
Paula skompletowała sobie kilka albumów na temat kobiet w armii, ale generalnie jest to średni materiał. Prawdę powiedziawszy był to mocno zapomniany temat, ale w naszym odczuciu bardzo ciekawy.
Będziemy wszystkimi ciekawymi informacjami dzielić się.

Pozdrawiamy,
Jarek & Paula
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Pon Lis 21, 2005 9:16 pm Odpowiedz z cytatem
G838
mł. chorąży
mł. chorąży
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 458




Zgadzam się z moim znakomitym przedmówcą. Jest to troszeczkę pomiajany temat, aczkolwiek wart omówienia między innymi z powodu, że coraz więcej kobiet pojawia się w ruchu Nam.
Jeżeli chodzi o kobiecy mundur codziennego użytku to wykonany był on z cienkiej popeliny w kolorze OG-107. I tu uwaga: mundury damskie w rip-stop nie były stosowane w Namie! Pojawiły się dopiero na przełomie 74 i 75 roku! Koszula (SHIRT, WOMEN`S, COTTON/POPLIN, UTILITY, OG-107) posiadała pagony, dwie kieszenie z przodu z charaktersytycznymi przelotami i jedną kieszonką na ramieniu. Ma kalpkę taką jak 1 i 2 model bluzy TCU. Spodnie (SLACKS, WOMEN`S, COTTON, POPLIN, OG-107) miały dwie kieszenie z przodu i zapnane były guzikami po bokach. Zapięcia te były też formą regulacji w pasie. Nowe spodnie nie były wykańczane; docinała je indywidualnie użytkowiczka. Damskie rzeczy występowały w swoistej cyfrowej rozmiarówce, nie jest to taka jak nam znana Small, Medium itp. Jest to mundur nie tylko dla pielęgniarek, lecz dla całego WAC (Women Army Corps). Jest to chyba najbardziej adekwatny mundur dla dziewczyny, która chce odtwarzać codzienną służbę np. pielęgniarki.
Na dziś tyle mojego teoriowania. Boli mnie kark, chyba mnie przewiało...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pon Lis 21, 2005 9:19 pm Odpowiedz z cytatem
G838
mł. chorąży
mł. chorąży
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 458




Aha. I jeszcze jedno z moich ulubionych zdjęć nurses Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy



no comments Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pon Lis 21, 2005 9:27 pm Odpowiedz z cytatem
Bodi_Lodz
chorąży
chorąży
 
Dołączył: 17 Lis 2005
Posty: 532
Skąd: Gorzów Wlkp.




Mozemy dodać jeszcze ze mundur opisany przez Piotrka powyżej wykonany był z HBT i występował na początku wojny-testowany od 63 roku...Posiadał kieszenie z patkami jak w 1 modelu OG!!!I używany był w zasadzie aż do roku 68...
Pzdr.
Marcin
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Pon Lis 21, 2005 10:00 pm Odpowiedz z cytatem
SAT CONG
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 403




Tak jak pisza chlopaki to bardzo ciekawy temat!!
Kiedys z 8 lat temu znalazlem taka koszule NURSES w sklepie z militariami ale co bylo ciekawe w niej ze byla zrobiona z 3 typu TCU rip stop!! Najwyrazniej byla to dobra lokalna robota Very Happy Niestey czlowiek byl mlody i glupi i niewiedzial co jest dobre Sad ot taka ciekawostka

Piodik swietna FOTA Very Happy Bardzo mnie urzekla Very Happy
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pon Lis 21, 2005 10:58 pm Odpowiedz z cytatem
Marzena
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 21 Lis 2005
Posty: 17
Skąd: nie z Powiśla




G838 napisał:
Aha. I jeszcze jedno z moich ulubionych zdjęć nurses Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy



Chyba nie myślisz, że ja mogłabym upaść tak nisko........ Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: Wto Lis 22, 2005 8:38 am Odpowiedz z cytatem
królik
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 413




A tu jeszcze jedna fotka:



I kolejna, z pola:



I jeszcze jedna:



I trochę OT, ale naprawdę nie mogłem się powstrzymać jak zobaczyłem tę Helgę:

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Wto Lis 22, 2005 11:15 am Odpowiedz z cytatem
G838
mł. chorąży
mł. chorąży
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 458




Marzena napisał:

Chyba nie myślisz, że ja mogłabym upaść tak nisko........ Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil


eee, gdyby Walkie miał M151 to kto wie co by się działo Very Happy Very Happy Very Happy
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Wto Lis 22, 2005 11:20 am Odpowiedz z cytatem
G838
mł. chorąży
mł. chorąży
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 458




a to kolejne z moich ulubionych zdjęć Very Happy mniami mniami Very Happy Very Happy Very Happy
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Wto Lis 22, 2005 11:25 am Odpowiedz z cytatem
fraser
st. chorąży sztab.
st. chorąży sztab.
 
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 866
Skąd: z Powiśla




No, no Very Happy

_________________
NE DESIT VIRTUS

Adam FRASER Maksymowicz
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: Wto Lis 22, 2005 11:43 am Odpowiedz z cytatem
G838
mł. chorąży
mł. chorąży
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 458




Bodi_Lodz napisał:
Mozemy dodać jeszcze ze mundur opisany przez Piotrka powyżej wykonany był z HBT i występował na początku wojny-testowany od 63 roku...Posiadał kieszenie z patkami jak w 1 modelu OG!!!I używany był w zasadzie aż do roku 68...
Pzdr.
Marcin


Dokładnie, wczesne "women`s utility uniforms" były wykonane z materiału HBT. Pierwsze testy mundurów z popeliny przeprowadzano od 1964 roku, i weszły one do użycia w 1966 (spodnie w mojej kolekcji mają kontrakt z 1967). Mundury z HBT były w użyciu nawet do 1969, kiedy to ostatecznie je wycofano.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAM ť Woman in Vietnam War
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 7  
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX