Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAMť Vz 58 i Nam Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Vz 58 i Nam
PostWysłany: Pią Lis 11, 2005 4:59 am Odpowiedz z cytatem
ssgt
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 11 Lis 2005
Posty: 50




Hmmm http://gorecki.pilicka.pl/ranger/ranger17.JPG ładny "czech" tylko czy aby był używany w namie i to przez LRRP oni raczej prefelowali "chińskiego" AK Twisted Evil co wy na to
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pią Lis 11, 2005 8:36 am Odpowiedz z cytatem
G838
mł. chorąży
mł. chorąży
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 458




Czechy były używane w Namie. Może nie tak masowo jak AK47 czy Typ56, ale były. Są zdjęcia, gdzie ukazane są jako zdobyczna, a GI robią sobie z nimi pamiątkoew sdjęcia. A czy był używany przez LRRP (czy inne jednostki specjalne) tego nie mogę stwierdzić, ani też wykluczyć. To właście cały Nam, pełen osobliwości. Ulubioną bronią osobistą oficerów NVA nie była TT tylko P61. Cenione tam były też RAKi.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pią Lis 11, 2005 4:41 pm Odpowiedz z cytatem
Skrzypek
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 09 Lis 2005
Posty: 60
Skąd: Świdnik




Przepraszam za drobny offtopic (chociaż nie do końca...) Mianowicie, czy mógłby ktoś z Was zmierzyć szerokość slide'a w 1911-stce (np suwniarką) i napisać na forum ??

_________________
Pośród baranów wolimy być wilkami...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Nie Lis 13, 2005 1:07 am Odpowiedz z cytatem
FritzX
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 179




Cześc ssgt czy tez sf5sfg czy jak ci tam. Nie rozumiem pytania twojego, te zdjęcie jest tak z namu jak ja jestem ministrantem. Ten czech jest z 1960r i jest ode mnie, jak bys zadał sobie trud poczytania jakichs książek bez obrazkow ( polecam Leeroy-Thompson )to bys wiedział, że vz 58, chiński i radziecki byly urzywane w namie, co chcesz za potwierdzenia, poszukaj lepiej w ksiązkach. I dowiedz sie jeszcze co to LLRP, a nie zawracasz glowę durnymi pytaniami. Doprawdy nie wiem co niektórym legnie sie w muzgu o ile go mają. Nie jest trudno dowiedziec sie co Czesi wysyłali do VN. Pytania mamy coraz częściej z najniższej półki. A może amerykańskie skarpety śmierdziały inaczej ???!!!A czy strobo były bardziej czerwone, czy bardziej różowe, bo ja mam malinowe i co wy na to???
Tracę cierpliwośc i nie wiem skąd niektórzy się wzieli, z księzyca?
Jarek
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Nie Lis 13, 2005 1:10 am Odpowiedz z cytatem
FritzX
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 179




Piotrek, podziwiam Twoją cierpliwość, ja mam jej coraz mniej.
Pozdrawiam serdecznie
Jarek
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Nie Lis 13, 2005 1:14 am Odpowiedz z cytatem
FritzX
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 179




Skrzypek napisał:
Przepraszam za drobny offtopic (chociaż nie do końca...) Mianowicie, czy mógłby ktoś z Was zmierzyć szerokość slide'a w 1911-stce (np suwniarką) i napisać na forum ??

A ty co, producent broni???!!! Kolejny nawiedzony, zmierz mu sufmiarką. Czy ty wiesz o czym wogole mówisz.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Nie Lis 13, 2005 2:09 pm Odpowiedz z cytatem
Skrzypek
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 09 Lis 2005
Posty: 60
Skąd: Świdnik




Panie FritzX to była prośba jak nie chce ci sie pomóc to poprostu nie pomagaj po cholere komentujesz bezsensownie moją prośbę, chcę sobie zrobić replikę(mam mozliwości i materiał) i potrzebuję ten wymiar, bo resztę mam. I myślę że wiem o czym mówię... mówię o szerokości części do pistoletu colta 1911 a1...

_________________
Pośród baranów wolimy być wilkami...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Nie Lis 13, 2005 7:37 pm Odpowiedz z cytatem
SF_Sick_Doc
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 24 Wrz 2005
Posty: 135
Skąd: Nha Trang, Tropicana Lounge




Skrzypek napisał:
Panie FritzX to była prośba jak nie chce ci sie pomóc to poprostu nie pomagaj po cholere komentujesz bezsensownie moją prośbę, chcę sobie zrobić replikę(mam mozliwości i materiał) i potrzebuję ten wymiar, bo resztę mam. I myślę że wiem o czym mówię... mówię o szerokości części do pistoletu colta 1911 a1...


Aaaaa to dobrze, bo FritzX się napewno nie domyślił... A wiesz chociaż ile tych części miał ten colt? Powtórzę tylko to, co zostało powiedziane. Nie zawracaj głowy i naucz się zakładać własne tematy, potem rusz tyłek na google i poszukaj sobie planów tego colta. A potem poszukaj sobie dobrej repliki, bo jak ty chcesz zaczynać od wykonywania replik to nie będzie chyba to przypominać nawet pistoletu-zapalniczki...

_________________
THE LORD GIVETH AND
THE CAR-15 TAKETH AWAY

GOD CREATED MEN,
COLT MADE THEM EQUAL
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Nie Lis 13, 2005 9:15 pm Odpowiedz z cytatem
SPECIAL-FORCES
kapral
kapral
 
Dołączył: 17 Paź 2005
Posty: 26
Skąd: Sajgon




Cytat:
rusz tyłek na google

to po h... te forum ????[/quote]
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Nie Lis 13, 2005 10:03 pm Odpowiedz z cytatem
SF_Sick_Doc
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 24 Wrz 2005
Posty: 135
Skąd: Nha Trang, Tropicana Lounge




Jeśli już bluzgasz, to chociaż się naucz robić to poprawnie. Forum nie służy to upraszczania sobie życia kosztem czasu innych ludzi, może trochę ambitniej podejść do tematu i samemu trochę popracować zanim z byle bzdurą lecieć na forum? Ok już sprawdzam wymiary...Mam całe pudło coltów w domu... Mad
Po takim forum oczekiwałbym (chyba mam bardzo wygórowane oczekiwania..) wyższego poziomu niż "jaką długość ma szelka od lekkiego plecaka" i "jak bardzo zielony jest zielony beret?"... Rolling Eyes

_________________
THE LORD GIVETH AND
THE CAR-15 TAKETH AWAY

GOD CREATED MEN,
COLT MADE THEM EQUAL
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Nie Lis 13, 2005 11:14 pm Odpowiedz z cytatem
Skrzypek
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 09 Lis 2005
Posty: 60
Skąd: Świdnik




Wybaczcie ale szukałem i to dużo (dużo znalazłem i to bardzo pomocnych rzeczy)...jeżeli chodzi jednak o wymiary tego akurat znaleźć nie mogłem, a o to czy on będzie przypominał pistolet czy nie to akurat nie musicie się martwić ponieważ znam swoje możliwości i twierdzę, że najgorszy nie będzie... i dlaczego od razu gnoić człowieka, przecież można napisać: "sorry nie mam czasu" lub coś w tym stylu, albo poprostu olać, skoro nie macie czasu na takie * to słowo nie występuje w słowniku*ły jak pomoc komuś (zajęło by to napewno niezadużo czasu) to skąd macie czas na jeżdżenie komuś po ambicjach, skoro nie wnosi to nic do tematu... Akurat, to że jestem nowy nieznaczy, że nic a nic nie iwem... może nie tak duzo jak Wy, może w wielu rzeczach się mylę, ale napewno nie jestem totalnie ciemny (takim bym był jakbym miał ten temat w dupie, i nieobchodziłaby mnie rekostrukcja i ten okres w historii)

_________________
Pośród baranów wolimy być wilkami...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Pon Lis 14, 2005 9:28 am Odpowiedz z cytatem
G838
mł. chorąży
mł. chorąży
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 458




Przypominam że temat dotyczy Vz58 w Namie. Sens zbaczania nieco z niego widzę jedynie jeżeli będzie go ktoś rozwijał np. o broń z innych państw komunistycznych. Następnym razem proszę o zakładanie osobnych wątków na tematy nie pasujące do głównego.
Ludwik, za takie texty to wniosę do admina o wywalenie cię z forum.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pon Lis 14, 2005 1:26 pm Odpowiedz z cytatem
Skrzypek
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 09 Lis 2005
Posty: 60
Skąd: Świdnik




Osobne wątki.. ok, poprostu nie chciałem zadużego syfu robić, ponieważ moją prośbę uznałem za zbyt mało ważną, żeby nowy temat zakładać... (porpostu dowiedziałbym się i koniec tematu...)

_________________
Pośród baranów wolimy być wilkami...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Pon Lis 14, 2005 4:39 pm Odpowiedz z cytatem
Michał
kapitan
kapitan
 
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2190
Skąd: z Powiśla




Ktoś mnie wołał Smile

_________________
Pozdrawiam

Michał SEKA Sekunda
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Pon Lis 14, 2005 8:40 pm Odpowiedz z cytatem
FritzX
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 179




Ludwik, za takie texty to wniosę do admina o wywalenie cię z forum.[/quote]
Jeżeli to do mnie to nie bardzo się boję.
A wracając do tematu, mnie przerażaja producenci różnych elementów, bóg jeden wie co zrobi następnym razem i co takiemu strzeli do łba. Może wykona strzelająca bazookę lub działającą minę claymoora, to jeszcze pikuś, a jak zaczną strzelać do vietconga. Przecież nikt tego nie ma i jeszcze nie robił!!!. W tym wszystkim potrzebna jeszcze policja i bedzie śmiesznie, bo jeden baran będzie przebijał drugiego. Moim zdaniem zaczyna to przekraczać granice zdrowego rozsądku. A ty skrzypek co wiesz o VN ? Po co ci poczytac historię, lepiej klepać colt-y i ulegac modą na vietnam erę. Myslisz, że jak kupiłeś trochę badziewia to wielki z ciebie rekonstruktor? Nic nie masz i co najgorsze nie masz szacunku do militariów. A na forum zawsze mozna spytać? Doskonała nauka kolekcjonerska. Po co inwestować w książki, przecież są drogie, a przez to wykupią ci wszystkie fanty z namu. Powiedz mi ile masz książek????Jak byś miał ospreya choc jednego to inne bys zadawał pytania. Pytania gdzie można kupić sprzęt na VN osobiście mnie obrażają A wracając do watktu to Hubert, czy myslisz, że na maila odpowiem CI co innego, a na forum jeszcze co innego? Spodziewales sie tutaj stu fotek, kazdy w zielonym berecie dzierży Vz58?
Nie wiem jak Wy, ale dla mnie zaczy się robić i śmiesznie i strasznie.
MC serdecznie pozdrawiam i dziękuję za głos rozsądku.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAM ť Vz 58 i Nam
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 5  
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX