Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAMť Vz 58 i Nam Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
PostWysłany: Pon Lis 14, 2005 9:14 pm Odpowiedz z cytatem
Skrzypek
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 09 Lis 2005
Posty: 60
Skąd: Świdnik




Bez komentarza... z niektórymi nie da się porozmawiać... A pozatym pokaż mi panie fritzX kiedy ja pytałem skąd wziąść to czy tamto z namu... ja sobie nie przypomnam, i dlaczego pałasz taką niechęcią do mnie, chyba nie zrobiłem ci nic co by spowodowało u ciebie tak niedorzeczną niechęć (a z repliką to napewno nie będzie strzelać)... czy jesteś tak negatywnie nastawiony do mnie bo jestem nowy, bo chcę coś samemu zrobić niż wydawać pieniądze?? (i czy to jest brak szacunku do militariów, wogóle nie rozumiem co to jest szacunek do militariów, czy jego brak??) Proszę grzecznie odczep się odemnie bo tylko negatywną atmosferę wprowadzasz, ja nie chcę nic od ciebie, więc i ty nie chcij nic odemnie ok ?? To że jesteś starszy starzem nie upoważnia cię do znieważania mnie i oceniania mojej wiedzy i stanu posiadania bez nawet najmniejszego zaznajomienia się z tym...

_________________
Pośród baranów wolimy być wilkami...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Pon Lis 14, 2005 11:24 pm Odpowiedz z cytatem
Michał
kapitan
kapitan
 
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2190
Skąd: z Powiśla




Skrzypek, tu nie chodzi o znieważanie Cię czy kogokolwiek innego! To jest próba zmobilizwania Cię do czegoś wiecej niż zadawania pytań typu gdzie kupić, jak to zrobić itp, itd.

Ja cały czas poznaję ten świat a trochę już mam i parę złotych zainwestowałem w fanty i w książki. I za każdym razem jak powracam do nich, będąc przekonany ze już wszystko widziałem to zawsze wypatrzę coś nowego, jakiś sczegół, gest, fant który pozwoli mi wierniej odtwarzać jakąś postać. Patrz na zdjęcia, porównuj z innymi w inetrnecie gdzie jest ich tysiace tylko potrzeba na to czasu i wytrwałości czego Ci życzę.

Btw kup sobie denixa lub umarexa i nie będziesz musiał strugać colta no chyb aze stać cię na deko za jakieś 1000 euro Smile

_________________
Pozdrawiam

Michał SEKA Sekunda
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Pon Lis 14, 2005 11:37 pm Odpowiedz z cytatem
Skrzypek
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 09 Lis 2005
Posty: 60
Skąd: Świdnik




hehe no na deko to nie stać mnie niestety, a postanowiłem sobie zrobić sam i zrobie, nawet jako punkt honoru dla siebie samego Smile No a pytań gdzie kupić i jak zrobić to nie zadaję i nie zadawałem inni może i tak, ale ja nie, bo ja wiem gdzie co kupować i co do czego się ma... A jak zrobić to też się nie pytam, tylko chciałem się dowiedzieć od kogoś kto repliczkę takowego colta ma jakiej szerokości jest slide... A co do wiernego odtwarzania postaci, to ciąglę się uczę, pewnie kiedyś dojdę do Twojego obecnego poziomu, w pełni Cię rozumiem i dziękuję za życzenia...

_________________
Pośród baranów wolimy być wilkami...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Pon Lis 14, 2005 11:47 pm Odpowiedz z cytatem
FritzX
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 179




Skrzypek napisał:
Bez komentarza... z niektórymi nie da się porozmawiać... A pozatym pokaż mi panie fritzX kiedy ja pytałem skąd wziąść to czy tamto z namu... ja sobie nie przypomnam, i dlaczego pałasz taką niechęcią do mnie, chyba nie zrobiłem ci nic co by spowodowało u ciebie tak niedorzeczną niechęć (a z repliką to napewno nie będzie strzelać)... czy jesteś tak negatywnie nastawiony do mnie bo jestem nowy, bo chcę coś samemu zrobić niż wydawać pieniądze?? (i czy to jest brak szacunku do militariów, wogóle nie rozumiem co to jest szacunek do militariów, czy jego brak??) Proszę grzecznie odczep się odemnie bo tylko negatywną atmosferę wprowadzasz, ja nie chcę nic od ciebie, więc i ty nie chcij nic odemnie ok ?? To że jesteś starszy starzem nie upoważnia cię do znieważania mnie i oceniania mojej wiedzy i stanu posiadania bez nawet najmniejszego zaznajomienia się z tym...

Pytałem cię o ksiązki i nie masz. Mylisz się, nie lubię cię nie dlatego, że jesteś nowy. Są nowi ludzie i maja mój szacunek. Dlaczego? Poczytaj co sam napisałes, nawet na patrol ( cokolwiek to znaczy )nie jestes w stanie zmobilizować paru dzieciaków, ale rekonstruktor z ciebie pierwsza klasa. Co wiesz na temat 25 ID??? Poza tym że była w VN. Co wiesz o patrolach ???? Nic, ale idziecie na patrol ( cokolwiek to znaczy ) Pytasz o dziwne rzeczy i żadasz odpowiedzi. Za co powiedz mam cię polubic od pierwszego wejżenia? Zamiast sie zainteresowac tematem ty idziesz na patrol. Może nie zawsze wypowiedzi Kolasa mi sie podobają, ale tym razem się z nim zgadzam. On zaczym "poszedł na patrol" duzo pytał i na patrol poszedł przygotowany. A że pytał sensownie nikomu do głowy nie przyszło się z niego śmiać. Zadaj sobie trud i pogadaj prywatnie z Kolasem, choć watpię by znalazł dla ciebie czas. Jest tu wielu młodych ludzi, którzy maja świetne wyniki, robią nawet na mnie wrażenie. Ale oni w przeciwieństwie do ciebie potrafią słuchać, widzą, czują. Może nie rozumiesz różnicy, ale ty na razie jesteś nikt, więc troche pokory, a nie od razu colty produkować.
PS. Nie podobają mi się niektóre wypowiedzi Kolasa, a nie Kolas Laughing
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Pon Lis 14, 2005 11:53 pm Odpowiedz z cytatem
Michał
kapitan
kapitan
 
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2190
Skąd: z Powiśla




[quote="Skrzypek"]hehe no na deko to nie stać mnie niestety, a postanowiłem sobie zrobić sam i zrobie, nawet jako punkt honoru dla siebie samego Smile No a pytań gdzie kupić i jak zrobić to nie zadaję i nie zadawałem inni może i tak, ale ja nie, bo ja wiem gdzie co kupować i co do czego się ma... A jak zrobić to też się nie pytam, tylko chciałem się dowiedzieć od kogoś kto repliczkę takowego colta ma jakiej szerokości jest slide... A co do wiernego odtwarzania postaci, to ciąglę się uczę, pewnie kiedyś dojdę do Twojego obecnego poziomu, w pełni Cię rozumiem i dziękuję za życzenia...[/quote]

Skrzypek, to bez urazy ale nie wiesz nic i nie masz pojęcia co gdzie kupować i co jak się ma do siebie... W tym kraju jest parę (może 5) osób które mogły tak powiedzieć ( i napewno to nie jestem ja) a i na świecie jest też takich kilkunastu... NAwet Ci których uważam za expertów w tej dziedzinie cały czas poznają ten klimat, to jest ogromnie szeroki temat i niezbadany jak wyroki Pana...

_________________
Pozdrawiam

Michał SEKA Sekunda
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Wto Lis 15, 2005 12:15 am Odpowiedz z cytatem
SF_Sick_Doc
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 24 Wrz 2005
Posty: 135
Skąd: Nha Trang, Tropicana Lounge




Skrzypek, Skrzypek... Nie odbieraj tego zbyt osobiście, to są zwyczajne brutalne fakty. Nie dostałeś kubłem zimnej wody w głowę po to, żeby ktoś się mógł pośmiać, tylko żebyś wyciągnął konstruktywne wnioski. Uwierz mi, że na początku to jest wiedza, wiedza i jeszcze raz wiedza - ta z książek i dobrych kontaktów, a nie z opowieści dziwnej treści, legend jakiś oszołomów i gawędziarzy. Dlaczego np. nie kupić sobie np. chociaż reprinta podręcznika o taktyce piechoty, żeby cokolwiek wiedzieć na ten temat? Z taką wiedzą dobrze wprowadzoną do praktyki już nie wygląda się jak banda ludków przebranych w mundury na grzybobraniu.
Powtórzę jeszcze raz - daruj sobie zabawy w wynalazcę i odłóż trochę kasy na przyzwoitą replikę colta, jeśli w ogóle go potrzebujesz do rekonstrukcji. A najlepiej zacznij od inwestowania we wiedzę, chociaż zacznij od Osprey'ów, które możesz ściagnąć za darmo z sieci jeśli nie możesz wydać na nie kasy.

Niestety większość zaczynających ma co najmniej dziwne podejście do tematu i niestety kończy się to badziewiarstwem i zwykłą komedią, a nie rekonstrukcją. Podejdź do tego ambitnie a zobaczysz jak będziesz zadowolony z efektów.

_________________
THE LORD GIVETH AND
THE CAR-15 TAKETH AWAY

GOD CREATED MEN,
COLT MADE THEM EQUAL
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Wto Lis 15, 2005 12:31 am Odpowiedz z cytatem
FritzX
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 179




Na zakończenie tego tematu, skrzypek bedziesz kiedys dziekował na kolanach Michałowi i SF_Sick_Doc za ich opinnie. Nikt Ci lepiej nie doradził. I gdybys mógł ocenic to bys zabaczył, duże osiągnięcia i skromnośc. Dzisiaj cechy spotykane coraz żadziej.
Pozdrawiam serdecznie obu gentelmenów Laughing
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Wto Lis 15, 2005 9:39 am Odpowiedz z cytatem
G838
mł. chorąży
mł. chorąży
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 458




Ja tu naprawdę chciałem poczytać sobie coś mądrego o tych Vz.58 w tym Wietnamie (czy wogóle o czymś podobnym), ale jak widze nie jest mi dane... Sad
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Wto Lis 15, 2005 9:49 am Odpowiedz z cytatem
Michał
kapitan
kapitan
 
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2190
Skąd: z Powiśla




Ja też, ja też Smile

_________________
Pozdrawiam

Michał SEKA Sekunda
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Wto Lis 15, 2005 9:54 am Odpowiedz z cytatem
Piotr S
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 198
Skąd: Szczecin




A propos vz.58 to, z tego co czytałem na jakimś czeskim formum, sami Czesi nie sa pewni czy akurat vz.58 były używane w Vietnamie. Co do Scorpionów nie mili takich watpliwości. Ale skoro Piotr posiada jakieś zdjęcia, na których one są widoczne, to pewnie były (choć jakoś zdjęć z tego okresu czasami uniemożliwia dokładną identyfikację typu). Ja takich, z tego co pamiętam, chyba nie widziałem. A kilka książek mam:)
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: Wto Lis 15, 2005 10:04 am Odpowiedz z cytatem
Michał
kapitan
kapitan
 
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2190
Skąd: z Powiśla




To jeżeli ktoś ma takową fotę niech się podzieli z ciemnymi Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
Pozdrawiam

Michał SEKA Sekunda
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Wto Lis 15, 2005 10:06 am Odpowiedz z cytatem
G838
mł. chorąży
mł. chorąży
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 458




Michał napisał:
To jeżeli ktoś ma takową fotę niech się podzieli z ciemnymi Very Happy Very Happy Very Happy


Ja mam tylko jak tu sie qva fotki wstawia?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Wto Lis 15, 2005 10:11 am Odpowiedz z cytatem
Michał
kapitan
kapitan
 
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2190
Skąd: z Powiśla




Dobre pytanie:( Zapytam admistartora

_________________
Pozdrawiam

Michał SEKA Sekunda
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Wto Lis 15, 2005 10:52 am Odpowiedz z cytatem
królik
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 413




G838 napisał:

Ja mam tylko jak tu sie qva fotki wstawia?

Bardzo prosto:
1. klikasz TU
2. Wybierasz obrazek (ze swojego kompa - opcja "przeglądaj"), stosując się do ograniczeń (1024kb).
3. Klikasz "HOST IT".
4. Czekasz.
5. Pokazuje się nowy ekran - wybierasz link dla for dyskusyjnych (drugi od góry).
6. Kopiujesz link.
7. Wstawiasz w wypowiedź.
8. Cieszysz się obrazkiem.

A potem wygląda to tak:


Michał napisał:
Dobre pytanie:( Zapytam admistartora

Się lepiej spytaj jak cytować wypowiedzi, hihi!
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Wto Lis 15, 2005 11:12 am Odpowiedz z cytatem
Michał
kapitan
kapitan
 
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2190
Skąd: z Powiśla




Królik prześmiewca, hihi Very Happy

_________________
Pozdrawiam

Michał SEKA Sekunda
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAM ť Vz 58 i Nam
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 2 z 5  
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX