Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAMť podróby na ebayu Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
podróby na ebayu
PostWysłany: Pią Lis 04, 2005 11:21 am Odpowiedz z cytatem
Michał
kapitan
kapitan
 
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2190
Skąd: z Powiśla




Każdy na pewno widział podróby tigerów czy erdli.
Np. komplet tigera tatpole http://cgi.ebay.com/US-SPECIAL-FORCES-TIGER-STRIPE-UNIFORM-large_W0QQitemZ6567197464QQcategoryZ36062QQcmdZViewItem
można już nabyć za 145$ a z kapelutkiem za 170$.
A może erdla w ripstopie http://cgi.ebay.com/Vietnam-ERDL-Uniform-Set-Medium_W0QQitemZ6567187143QQcategoryZ36062QQcmdZViewItem lub u Moora erdla w popelinie http://www.mooremilitaria.com/prod02.htm

Pytanie tylko czy warto?
Co sądzicie na ten temat? Może znacie inne podróby na które warto wydać parę groszy lub wręcz przeciwnie?

_________________
Pozdrawiam

Michał SEKA Sekunda
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Pią Lis 04, 2005 11:42 am Odpowiedz z cytatem
jerry_k
st. plutonowy
st. plutonowy
 
Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 72
Skąd: Wawa




Ja to raczej nazwałbym Kopie niz podróby.
Mysle ze tigery warto. Erdl orgi. mozna kupic raczej powszechnie i to nie za jakas bardzo wygórowana kase wiec lepiej zainwestowac w orginał.
JK
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pią Lis 04, 2005 11:51 am Odpowiedz z cytatem
Michał
kapitan
kapitan
 
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2190
Skąd: z Powiśla




Ale już erdl w popelinie nie jest tak ogólnie dostępny jak w ripstopie. A warato kupować wszystkie kopie tigera? Może jakieś przykłady?

_________________
Pozdrawiam

Michał SEKA Sekunda
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Pią Lis 04, 2005 12:37 pm Odpowiedz z cytatem
G838
mł. chorąży
mł. chorąży
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 458




Bardzo ciekawy temat Michał. Jeżeli chodzi o ERDLe ripstop to miałem to w ręce i ta kopia w momencie jak jest nowa widocznie różni się od oryginału. Nie wiem jak to będzie wyglądac po kilku praniach. Ale z dostępnością oryginałów nie ma większych problemów. Jeżeli chodzi o kupowanie kopii do "ciorania" to jestem zdania że za podobną kasę kupi się oryginały w średnim stanie - idealne do rekonstrukcji itp. A popelina no to już inny temat. Zależy do czego ma służyc.
Mundury tiger stripe to już temat rzeka. Z racji tego że było wiele typów, wiele wariacji i wielu producentów trudno dyskutować o poprawności kopii np. podanej przez Ciebie. Tą kopię tigera miałem też w ręku i pierwsze co mnie uderzyło to wrażenie "plastiku". Nie jest to taka bawełna znana z oryginałów. Ostatnimi czasy pojwiły się kopie reklamowane jako "złote". Raczej nie były one czystymi gold tigerami, ale i kolorystycznie kopia tego wzoru tigera mi nie za bardzo pasowała. Osobiście uważam że dobre kopie mundurów tiger stripe warto mieć np. do impresji LRRP czy GB, chociażby ze wględu na całkowity brak oryginałów w rozmiarze na białego człowieka. Ale należy rozważnie podchodzić do decyzji zakupu. Ja sam chciałbym mieć znakomite japońskie kopie typu "gold" lub "silver" pochodzące z lat 80. Dziś są one rzadkością podobnie jak oryginały, i osiągają niewiele mniejsze ceny.
Z niecierpliwością czekam aż głoś w dyskusji zabierze expert w tej dziedzinie Jarek, gdzyż chciałbym poznać jego opinię w tym ciekawym temacie. Jarku, chyba nie każesz nam długo czekać? Very Happy
pzdr, piodik
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pon Lis 07, 2005 10:59 am Odpowiedz z cytatem
fraser
st. chorąży sztab.
st. chorąży sztab.
 
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 866
Skąd: z Powiśla




Witajcie!

No włąśnie, głos Jarka byłby tu szczególnie cenny. Co do "plastikowosci", o której Piotrek wspomniałeś to powiem, ze kiedy odebrałem przesyłke od WTM III z moim "Johnem Wayne'm" to przyznam, ze się przeraziłem - Michał świadkiem, byliśmy razem. Wygladało to jak kamuflaż bazarowy, piękne żywe kolorki, guziki w tigera! Twisted Evil - no 'śliczne po prostu Wink

Ale obróbka termiczno-chemiczna (czyt. kilkunastokrotne pranie w wybielającym proszku do firan z dodatkowa porcją bielinki) i zmiana guzików zrobiły swoje i muszę nieskromnie powiedzieć, ze teraz jest good - na tyle na ile oczywiście pamietamy, ze mamy do czynienia z kopią. Istotne wg mnie przy kopiach jest także to, jak wspomniałeś, ze mozna je nabyć w rozmiarach białych ludzi a do potrzeb rekonstrukcji nikt przy zdrowych zmysłach nie załozyłby oryginału, chocby w swoim rozmiarze.

_________________
NE DESIT VIRTUS

Adam FRASER Maksymowicz
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: Pon Lis 07, 2005 11:41 am Odpowiedz z cytatem
Michał
kapitan
kapitan
 
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2190
Skąd: z Powiśla




Tak było!
A co powiecie o tym:
http://cgi.ebay.com/US-ARMY-SPECIAL-OPS-JUNGLE-UNIFORM_W0QQitemZ6576291308QQcategoryZ104017QQrdZ1QQcmdZViewItem
Kopia czy oryginał?

Nie tak dawno na allegro była taka kopia Smile

_________________
Pozdrawiam

Michał SEKA Sekunda
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Pon Lis 07, 2005 11:52 am Odpowiedz z cytatem
fraser
st. chorąży sztab.
st. chorąży sztab.
 
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 866
Skąd: z Powiśla




Ciezko wyczuc....Ale i tak lepiej się prezentuje od tej co na allegro była!

_________________
NE DESIT VIRTUS

Adam FRASER Maksymowicz
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: Pon Lis 07, 2005 11:59 am Odpowiedz z cytatem
G838
mł. chorąży
mł. chorąży
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 458




To na pewno oryginal prosto od Veterana SOGu. I pewnie w kieszeniach jeszcze sa montangard braselet, get out of jail free card, i napoczeta paczka papierosow... Very Happy
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pon Lis 07, 2005 12:00 pm Odpowiedz z cytatem
Michał
kapitan
kapitan
 
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2190
Skąd: z Powiśla




Ładna, kopia.... Smile

_________________
Pozdrawiam

Michał SEKA Sekunda
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Pon Lis 07, 2005 12:02 pm Odpowiedz z cytatem
fraser
st. chorąży sztab.
st. chorąży sztab.
 
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 866
Skąd: z Powiśla




Very Happy

_________________
NE DESIT VIRTUS

Adam FRASER Maksymowicz
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: Pon Lis 07, 2005 8:45 pm Odpowiedz z cytatem
Piotr S
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 198
Skąd: Szczecin




Temat tiger'a nurtuje mnie od jakiegoś czasu jako idealnie wpasowujący się w powszechnie znaną ikonę żołnierza Zielonych Beretów jako jego opakowanie .. Zdecydowanie jednak szukam czegoś do "ciorania" niż kolekcjonerskiego bo nie bedę zastawiał mieszkania, a i rozmiar mam bardzo białoczłowieczy, czyli nieosiągalny. Z tych 2-ch kopii jakie widziałem czyli tej Adama i noszonej przez Kasandrę, mimo wszystko chyba bardziej mnie przekonuje ta Adama. (Ta Doc'a też jest chyba z tego samego źródła?) Może to zasługa działań chemiczno-fizycznych, jakim poddał swojego tigera? Ten Cassi jest jak dla mnie trochę zbyt plastikowy jak to wdzięcznie ujeliście. Choć może po kilku praniach nabrał szlachetnej patyny i "sfilcował" się troszkę? Może mnie Cassi oświecisz jak to z nim obecnie jest. Będę wdzięczny.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: Wto Lis 08, 2005 10:49 am Odpowiedz z cytatem
Cassi
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 106




Rzeczywiście na razie jest dość sztywny, ale mam nadzieję, że to z powodu jego uderzającej nowości! Laughing Na razie prałam go dwa razy i nadal jest, jak nowy. Zobaczymy po paru praniach. Nie jestem zwolennikiem prania "na siłę", bo przykład moich skośnych (początkowo w stanie mint), pokazał że samo noszenie i pranie po każdym wyjściu nadaje szlachetny wygląd z pola walki! Laughing Zobaczymy!

_________________
Pozdrawiam wszystkich!
Cassi
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: Wto Lis 08, 2005 11:14 am Odpowiedz z cytatem
Michał
kapitan
kapitan
 
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2190
Skąd: z Powiśla




I to właśnie mnie przeraża w tych kopiach tigerów. Generalnie bardziej podoba się tadpole niz JW Shocked

_________________
Pozdrawiam

Michał SEKA Sekunda
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Wto Lis 08, 2005 11:22 am Odpowiedz z cytatem
fraser
st. chorąży sztab.
st. chorąży sztab.
 
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 866
Skąd: z Powiśla




No mnie generalnie równiez, i jak wiesz Michaś właśnie się do sztuki przymierzam. A że fanem termochemoobróbki jestem Very Happy To myślę, ze uszlachetnić sie go da Evil or Very Mad

_________________
NE DESIT VIRTUS

Adam FRASER Maksymowicz
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: Sro Lis 09, 2005 1:36 am Odpowiedz z cytatem
SF_Sick_Doc
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 24 Wrz 2005
Posty: 135
Skąd: Nha Trang, Tropicana Lounge




Kopia spod pierwszego linku to nie wzór tadpole tylko wzrór tygrysa dla wietnamskich Marines. Osobiście mam te najpowszechniejsze kopie tygrysów i po kilku praniach i noszeniu jak najbardziej robią dobre wrażenie. W końcu nie można od nowej kopii wymagać, żeby wyglądała jak epokowy produkt sprzed kilkudziesięciu lat. Jak już ktoś stwierdził, najlepsze kopie już są dawno nie produkowane. Japońskie kopie "złotych", które ja widziałem pochodziły z japońskiej firmy Mash Company, były chyba nie takie stare, bo generalnie krój był zupełnie przesadzony. Obecne kopie "złotych" w rozmiarach US to prędzej do noszenia niż rekonstrukcji, gdyż występowały w rozmiarach azjatyckich. Bardzo często sprzedaje się za niebotyczne sumy oryginalne tygrysy niby "złote", które tak naprawdę mają tylko przyjemny odcień podobny do złotego. Najdroższa taka bluza, niby "złota", jaką widziałem poszła za ponad 800$.
Ładne kopie robiło Sam's Militaria, polecam też Tigerstripe Products. Współczesne kopie są oczywiście opłacalne, po pierwsze cena w porównaniu z oryginalnymi jest zupełnie inna a po drugie tylko profanat biegałby w oryginalnym tygrysie na rekonstrukcji.

_________________
THE LORD GIVETH AND
THE CAR-15 TAKETH AWAY

GOD CREATED MEN,
COLT MADE THEM EQUAL
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAM ť podróby na ebayu
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 2  
Idź do strony 1, 2  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX