Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť forum ogolnomilitarneť Umundurowanie
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Umundurowanie
PostWysłany: Sob Lis 19, 2005 5:57 pm Odpowiedz z cytatem
Bosman
sierżant sztab.
sierżant sztab.
 
Dołączył: 15 Lip 2005
Posty: 203
Skąd: Borne Sulinowo




Tym pytaniem pragnę zapoczątkować temat umundurowania.Często na forum podnoszony jest temat umundurowania na zlotach.Z wielką atencją traktuję zlotowiczów którzy dokładaja starań aby ich ubiór pasował do pojazdu.
Jestem w trakcie kompletowania munduru polowego z lat 50-60 LWP który musi pasować do Gaz'a 63 z roku 55.Mam w związku z tym pytanie jakie w tym czasie obowiązywało obuwie.Może ktoś jest w posiadaniu foto.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Re: Umundurowanie
PostWysłany: Sro Lis 30, 2005 9:21 pm Odpowiedz z cytatem
wiking
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 24 Paź 2005
Posty: 187
Skąd: Bezdomny




Bosman napisał:
Tym pytaniem pragnę zapoczątkować temat umundurowania.Często na forum podnoszony jest temat umundurowania na zlotach.Z wielką atencją traktuję zlotowiczów którzy dokładaja starań aby ich ubiór pasował do pojazdu.
Jestem w trakcie kompletowania munduru polowego z lat 50-60 LWP który musi pasować do Gaz'a 63 z roku 55.Mam w związku z tym pytanie jakie w tym czasie obowiązywało obuwie.Może ktoś jest w posiadaniu foto.

zobacz tutaj:
http://allegro.pl/show_item.php?item=73256149

_________________
ostatni wiking w Rzeczpospolitej
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: Czw Gru 01, 2005 9:49 pm Odpowiedz z cytatem
Bosman
sierżant sztab.
sierżant sztab.
 
Dołączył: 15 Lip 2005
Posty: 203
Skąd: Borne Sulinowo




Dzięki za podpowiedź.Ale wydaje mi się że te buty nie pasują do munduru polowego typu deszczyk z okresu LWP druga połowa lat 50 do druga połowa lat 60-tych.UWAGA; deszczyk podobny do umundurownia DDR.Na podobną pomoc oczekują inne osoby z którymi jestem w kontakcie, gdyż jest to okres bardzo mało opisany ale już "pożądany" oceniając po cenach umundurowania na allegro.
Dalej oczekuję pomocy.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pią Gru 02, 2005 9:25 am Odpowiedz z cytatem
wiking
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 24 Paź 2005
Posty: 187
Skąd: Bezdomny




Bosman napisał:
Dzięki za podpowiedź.Ale wydaje mi się że te buty nie pasują do munduru polowego typu deszczyk z okresu LWP druga połowa lat 50 do druga połowa lat 60-tych.UWAGA; deszczyk podobny do umundurownia DDR.Na podobną pomoc oczekują inne osoby z którymi jestem w kontakcie, gdyż jest to okres bardzo mało opisany ale już "pożądany" oceniając po cenach umundurowania na allegro.
Dalej oczekuję pomocy.

Very Happy czołem Obywatelu Bosmanie Exclamation ze wględu na swój wiek doskonale pamiętam mundury polowe typu "deszczyk" mam nawet gdzieś w archiwum zdięcie w w/w umundurowaniu Exclamation więc do rzeczy pod koniec lat sześćdziesiątych kiedy niektóre jednostki miały jeszcze "deszczyk " u nas w marynarce obowiązywało już moro i buty opinacze a póżniej przez jakiś czas gówniane saperki.jestem święcie przekonany że w drugiej połowie lat sześćdziesiątych do "deszczyku" obowiązywały "opinacze" Exclamation a swoją drogą nie musisz mieć umundurowania z roku produkcji pojazdu lecz z tego okresu w jakim ten pojazd służył w wojsku. Wink Exclamation

_________________
ostatni wiking w Rzeczpospolitej
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: Pią Gru 02, 2005 12:10 pm Odpowiedz z cytatem
Bosman
sierżant sztab.
sierżant sztab.
 
Dołączył: 15 Lip 2005
Posty: 203
Skąd: Borne Sulinowo




Ja nie kompletuję "roku produkcji" ale "wzór " umundurowania jaki obowiązywał w czasie gdy LWP eksploatowało Gaz-y 63.
Ja też przypominam sobie że chodziłem w opinaczach do munduru typu deszczyk.Coś mi się wydaje że te opinacze różniły się od póżniejszych, czy mam rację.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pią Gru 02, 2005 9:15 pm Odpowiedz z cytatem
wiking
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 24 Paź 2005
Posty: 187
Skąd: Bezdomny




Bosman napisał:
Ja nie kompletuję "roku produkcji" ale "wzór " umundurowania jaki obowiązywał w czasie gdy LWP eksploatowało Gaz-y 63.
Ja też przypominam sobie że chodziłem w opinaczach do munduru typu deszczyk.Coś mi się wydaje że te opinacze różniły się od póżniejszych, czy mam rację.

Very Happy nie,na pewno były te same co w latach siedemdziesiątych Exclamation

_________________
ostatni wiking w Rzeczpospolitej
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť forum ogolnomilitarne ť Umundurowanie
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX