Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAMť podróby na ebayu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
PostWysłany: Sro Lis 09, 2005 8:45 am Odpowiedz z cytatem
Michał
kapitan
kapitan
 
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2190
Skąd: z Powiśla




Wydawało mi się że kopie z pierwszego linku to tadpole a tu http://cgi.ebay.com/VIETNAMESE-MARINE-CORPS-TIGER-STRIPE-UNIFORM-Large_W0QQitemZ6575432445QQcategoryZ36062QQcmdZViewItem sa dla marines ale ja się na tigerach nie zanam więc nie neguję. Cały czas ciekaw jestem co powie Jarek Shocked Shocked

_________________
Pozdrawiam

Michał SEKA Sekunda
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Sro Lis 09, 2005 11:34 am Odpowiedz z cytatem
G838
mł. chorąży
mł. chorąży
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 458




tiger VNMC to przede wszytkim krój, a materiał ten też był używany do szycia tigerów w których chodzili GI innych jednostek niż Marines
z tego co wiem co nie ma co liczyc na odpowiedź Jarka. Ale obym się mylił...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sro Lis 09, 2005 11:46 am Odpowiedz z cytatem
SF_Sick_Doc
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 24 Wrz 2005
Posty: 135
Skąd: Nha Trang, Tropicana Lounge




Michał napisał:
Wydawało mi się że kopie z pierwszego linku to tadpole a tu http://cgi.ebay.com/VIETNAMESE-MARINE-CORPS-TIGER-STRIPE-UNIFORM-Large_W0QQitemZ6575432445QQcategoryZ36062QQcmdZViewItem sa dla marines ale ja się na tigerach nie zanam więc nie neguję. Cały czas ciekaw jestem co powie Jarek Shocked Shocked



To ten sam wzór kamuflarzu, który jest podstawowym kryterium klasyfikacji tigerów, ten drugi o też wietnamscy marines. Oczywiście nie znaczy to, że tego wzoru "camo" używali tego tlyko Marines...

_________________
THE LORD GIVETH AND
THE CAR-15 TAKETH AWAY

GOD CREATED MEN,
COLT MADE THEM EQUAL
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sro Lis 09, 2005 12:03 pm Odpowiedz z cytatem
Michał
kapitan
kapitan
 
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2190
Skąd: z Powiśla




No bo korci mnie aby sobie nabyć taki kiedyś drogą kupna alebo u angola albo u tego gostka na ebayu ale jeszcze muszę przespać się z tą myślą.
Podczas ostatniego pikniku militarnego w W-wie w naszym kampie był Sajgon z Łodzi w bardzo ładnych spodniach z fioletowym odcieniem. Kto wie co to????

_________________
Pozdrawiam

Michał SEKA Sekunda
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Nie Lis 13, 2005 2:01 am Odpowiedz z cytatem
FritzX
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 179




Przepraszam za zwlokę. Fakt jest taki, że wszyscy maja rację. Wzór Tiger dla Marines nazywał się seaweaves i róznil sie tylko krojem, dla armii ten sam kamuflaż nazywał sie ARVN clasic. Co do tych kopi to wszyscy sprzedający nazywają je jak chcą np. tadpole, może dlatego, że handlowo dobrze brzmią?
Ja osobiście bym polecał Tiger Produkta wczesniejszej produkcji, po postarzeniu wygladają naprawdę przyzwoicie. Nie da sie klasyfikowac kopi jak oryginałów. Zawsze będa się róznić od oryginałów, które maja udawać. Bardzo fajnie było by mieć Sams lub Mash, ale skąd je wziąc Laughing
Piotrek cdn nastąpi
Jarek
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Pon Lis 14, 2005 9:20 am Odpowiedz z cytatem
G838
mł. chorąży
mł. chorąży
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 458




I rostąpiły się niebiosa, i ON zabrał głos.. Twisted Evil
Czyli Jarku nie ma to jak stara dobra robota?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pon Lis 14, 2005 3:35 pm Odpowiedz z cytatem
Michał
kapitan
kapitan
 
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2190
Skąd: z Powiśla




Cieszymy się Jarku że zabrałeś głos Smile Dzięki!


Ostatnio zmieniony przez Michał dnia Pią Lis 18, 2005 3:36 pm, w całości zmieniany 1 raz

_________________
Pozdrawiam

Michał SEKA Sekunda
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Pon Lis 14, 2005 4:15 pm Odpowiedz z cytatem
jerry_k
st. plutonowy
st. plutonowy
 
Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 72
Skąd: Wawa




no ale i tak czego bysmy nie mieli TO czy oby nie kopia MichałSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmile
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pon Lis 14, 2005 4:20 pm Odpowiedz z cytatem
Michał
kapitan
kapitan
 
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2190
Skąd: z Powiśla




Grunt aby była to ładna... kopia Smile Reszta...

_________________
Pozdrawiam

Michał SEKA Sekunda
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Pon Lis 14, 2005 5:18 pm Odpowiedz z cytatem
jerry_k
st. plutonowy
st. plutonowy
 
Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 72
Skąd: Wawa




dokładnie Smile
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Wto Lis 15, 2005 12:04 am Odpowiedz z cytatem
FritzX
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 179




Na rynku z militariami bardzo wazne są kopie ( nie podróby i tu Jurek masz plusa )Dzieki nim mozna chronić oryginały. To prawda, zawsze od oryginałów będą się róznić. Ilu nas tu jest tyle bedzie opinni na temat skopiowanych TS. Każdemu ma prawo co innego sie podobać. W zasięgu ręki mamy już TS, ERDL i 1 st. m. TCU. Prawdę powiedziawszy wszystki te rzeczy mi się podobaja i mają tez pozytywną cechę ( jak dla mnie ) ROZMIAR. Przy wyborze takiej kopii najlepiej sie kierowac wzgledami, podoba się nie podoba. I zwracam jeszcze uwagę, że zdjęcia często przekłamują kolory, tak było z TS Adama ( bóg mi swiadkiem, myslałem, że to bedzie taki jak ogladalismy ). Okazało sie jednak inaczej i to jest nauczką dla innych. Już późno, więc dalszy ciąg wykladów w najbliższy czasie. Radzę odrobić lekcje bo będą testy Cool
Pozdrawiam serdecznie i do usłyszenia
Jarek
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Wto Lis 15, 2005 12:08 am Odpowiedz z cytatem
FritzX
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 179




G838 napisał:
I rostąpiły się niebiosa, i ON zabrał głos.. Twisted Evil
Czyli Jarku nie ma to jak stara dobra robota?

Piotrek, ciebie tez testy nie ominą i mam zamiar pytac Cie pierwszego Twisted Evil
Może bys sie trochę pochwalił autkiem. Ciekawi mnie co tam kombinujesz, coś za cicho siedzisz, a to zapowiada sie ciekawie Twisted Evil
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Wto Lis 15, 2005 9:33 am Odpowiedz z cytatem
G838
mł. chorąży
mł. chorąży
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 458




FritzX napisał:
W zasięgu ręki mamy już TS, ERDL i 1 st. m. TCU.


2nd and 3rd mod. poplin too...
Jarku, to nie kącik motoryzacyjny, ale martyrologii młodych rekonstruktorów VN Twisted Evil . Powiem Ci tak: langsam langsam, aber sicher Very Happy Very Happy
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAM ť podróby na ebayu
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 2 z 2  
Idź do strony Poprzedni  1, 2
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX