Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť Красная Армияť Transport mozdzierza 82mm
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Transport mozdzierza 82mm
PostWysłany: Sob Cze 12, 2010 8:51 pm Odpowiedz z cytatem
Storm007
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 19
Skąd: Jastrzebie




Witam
Ma moze ktos zdjecia jak byly troczone mozdzierze 82mm do motocykli z wozkami bocznymi, czy w ogole byly tak przewozone na motocyklach. Pewnie byla to jak juz jakas frontowa improwizacja ale moze jakies zdjecia sa.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Pon Lip 26, 2010 9:42 am Odpowiedz z cytatem
grobas
kapral
kapral
 
Dołączył: 06 Sie 2009
Posty: 23
Skąd: Mazury / Wawa




A czy 82 nie jest za duży na motocykl?
Przyczepisz moździeż, a gdzie amunicja? Płyta też swoje waży i mocowanie do niej raczej solidne powinno być.
Nie jestem pewnien, ale tak kombinuję. Jeżeli już to może je przyczepiali i ciągneli na swoich kółkach.
Skąd wogóle informacja o 82 na motocyklach? Są jakieś zdjęcia?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Pon Lip 26, 2010 8:29 pm Odpowiedz z cytatem
Storm007
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 19
Skąd: Jastrzebie




grobas napisał:
A czy 82 nie jest za duży na motocykl?
Przyczepisz moździeż, a gdzie amunicja? Płyta też swoje waży i mocowanie do niej raczej solidne powinno być.
Nie jestem pewnien, ale tak kombinuję. Jeżeli już to może je przyczepiali i ciągneli na swoich kółkach.
Skąd wogóle informacja o 82 na motocyklach? Są jakieś zdjęcia?

82mm na motocykl sa w sam raz,na motocykle z wozkiem bocznym. Ale nie maja swoich kolek, tzn byla wersja z kolami ale nie wiem czy w czasie wojny. Zdjecia 82 mm sa przy motocyklach ale zamiast gondoli jest zabudowany mozdzierz. A mnie chodzi o troczenie mozdzierza w trakcie transportu a nie w pozycji bojowej.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Pon Lip 26, 2010 9:04 pm Odpowiedz z cytatem
grobas
kapral
kapral
 
Dołączył: 06 Sie 2009
Posty: 23
Skąd: Mazury / Wawa




Storm007 napisał:
Zdjecia 82 mm sa przy motocyklach ale zamiast gondoli jest zabudowany mozdzierz.

Może wstaw jakieś liknki, albo same zdjęcia. Trudno tak spekulować o czymś czego się nie widzi.
Wracając do tematu, to może położenie na ramie zamiast gondoli jest położeniem transportowym. Strzelanie z motocykla nie wydaje mi się najszczęśliwszym rozwiązaniem pod względem celności.
Pierwszy strzał byłby tylko niecelny, ale pozostałe byłyby koszmarnie niecelne, nie mówiąc już o wpływie odrzutu na zawieszenie motocykla.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Wto Lip 27, 2010 8:29 pm Odpowiedz z cytatem
Storm007
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 19
Skąd: Jastrzebie




grobas napisał:
Storm007 napisał:
Zdjecia 82 mm sa przy motocyklach ale zamiast gondoli jest zabudowany mozdzierz.

Może wstaw jakieś liknki, albo same zdjęcia. Trudno tak spekulować o czymś czego się nie widzi.
Wracając do tematu, to może położenie na ramie zamiast gondoli jest położeniem transportowym. Strzelanie z motocykla nie wydaje mi się najszczęśliwszym rozwiązaniem pod względem celności.
Pierwszy strzał byłby tylko niecelny, ale pozostałe byłyby koszmarnie niecelne, nie mówiąc już o wpływie odrzutu na zawieszenie motocykla.

Jak znajde to zdjecie to wrzuce. Plyta oporowa byla umieszczona normalnie na ziemi a nogi mozdzieza na platformie wozka bocznego.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť Красная Армия ť Transport mozdzierza 82mm
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX