Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť forum ogolnomilitarneť Oficer LWP
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Oficer LWP
PostWysłany: Sro Lut 17, 2010 5:25 pm Odpowiedz z cytatem
Marcin86
szeregowy
szeregowy
 
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1




Miałem okazję odwiedzić ze znajomymi Agencję Mienia Wojskowego w Toruniu. Wśród sterty kurtek polowych wz.89, udało mi się odnalezc jedna jedyną kurtkę "moro". Pan obsługujący sprzedaż, prawdopodobnie były wojskowy, stwierdził, że jest to kurtka polowa wz.88. Wzbudziło to moje wątpliwości gdyz kurtka została wyprodukowana w marcu 1987 roku. Porównałem tą kurtkę z kurtką wz 5770A, okazało się, że sa one bardzo podobne. Kurtka 5770A to kurtka polowa oficera wojsk lądowych, "moja" kurtka jest natomiast oznaczona wzorem 5773. Zna ktoś ten wzor?? jest to rowniez kurtka oficerska?? Jesli nie to dla kogo była przeznaczona??

jeszcze jedn kwestia. Jak wyglądało (a raczej jak wyglądaloby w razie wybuchu wojny) oporządzenie młodzego oficera (powiedzmy podporucznika) dowodzącego odziałem w pou, w boju. Domyślam się, że miałby hełm, mapnik ofierski, maskę pgaz i buty opinacze oficerskie. Uzbrojony byłby w AK czy w pistolet a może jedno i drugie?? Nosiłby standarowy plecak szeregowca, menazkę i manierkę rownież?? Pas parciany polowy analogiczny byłby do tego którego nosili szeregowi?? Prosza o odpowiedz w odniesienu do stanu na lata 80-te.

Przepraszam za uroszczenia i kolokwializmy, nie jestem specjalistą w sprawach wojskowości.

Pozdrawiam
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť forum ogolnomilitarne ť Oficer LWP
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX