Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAMť Tiger Stripe Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
PostWysłany: Nie Kwi 12, 2009 8:07 pm Odpowiedz z cytatem
Walkie
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 30 Wrz 2005
Posty: 401
Skąd: Belgia-Antwerpia




To gdybanie....Moim zdaniem "suvenir" z Okinawy-ostatni przystanek przed Wietnamem i pewna ilosc na wyspie Marines Advisory szkolacych wczesniej South Vietnamse Marines Corps (VNMC).


Ostatnio zmieniony przez Walkie dnia Nie Kwi 12, 2009 8:12 pm, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Nie Kwi 12, 2009 8:09 pm Odpowiedz z cytatem
Michał
kapitan
kapitan
 
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2190
Skąd: z Powiśla




tez bym obstawial doradców.. u miraldiego cos pisza na ten temat Razz

_________________
Pozdrawiam

Michał SEKA Sekunda
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Wto Kwi 14, 2009 10:44 pm Odpowiedz z cytatem
SAT CONG
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 403




Lurp napisał:
Hewak napisał:
A pokrowce w Tiger Stripe chyba nie występowały?


Michał napisał:
wystpowały tez i takie pokrowce..




Ciekawi mnie tylko skąd ten pan po lewej go wziął.




Tak to bardzo Ciekawe i zagadkowe zdjęcie zarazem. Panowie ale czy my na pewno widzimy to co widzimy czy widzimy to co chcemy widzieć? Jak dla mnie to to nie jest żaden pokrowiec w tiger. Co prawda przypomina ale nie wydaje mi sie aby nim był. Popatrzcie na niego jeszcze raz coś tu nie gra. Czekam na wasze opinie Twisted Evil
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Wto Kwi 14, 2009 11:03 pm Odpowiedz z cytatem
Walkie
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 30 Wrz 2005
Posty: 401
Skąd: Belgia-Antwerpia




duck hunter HBT?...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sro Kwi 15, 2009 5:07 am Odpowiedz z cytatem
Lurp
szeregowy
szeregowy
 
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 4
Skąd: Poon Tang




HBT Duck Hunter to to nie jest na 100%, wystarczy porównać fotki. Ten DH to różnokolorowe plamki, tymczasem to coś na hełmie tego pana definitywnie wygląda jak Tiger Stripe, konkretniej rodzaj zwany "John Wayne Dense".
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sro Kwi 15, 2009 8:10 am Odpowiedz z cytatem
doc101
podporucznik
podporucznik
 
Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 1390
Skąd: MKT




Jedyne co można powiedzieć definitywnie, to to, że on ma hełm na głowie. Dlaczego jesteś taki pewny, że jest to Tiger Stripe i to jeszcze "John Wayne Dense"?
A może kamuflaż został namalowany bezpośrednio na hełmie? A może do mokrego hełmu przykleił się piach z plaży, gdy ten został na niej położony? A może ...

_________________
1 Warszawska Dywizja Zmechanizowana im. T. Kościuszki
9 Batalion Specjalny NJW MSW im. Czwartaków AL
www.lwp.bloog.pl
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Sro Kwi 15, 2009 9:03 am Odpowiedz z cytatem
PFC_Drake
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 186
Skąd: Warszawa




Z tymi różnokolorowymi plamkami Duck Huntera to nie ma co się unosić, że ich tu nie widać, bo panowie z tyłu też mają Mitchelle dosyć zużyte i kolory trochę im wypłowiały. Natomiast faktycznie, gdyby temu panu z lewej odjąć te czarne smugi (cokolwiek by to nie było), to spod spodu jakby wyglądał Duck Hunter.

_________________
http://www.vietnam-war.neostrada.pl/
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Sro Kwi 15, 2009 9:16 am Odpowiedz z cytatem
Michał
kapitan
kapitan
 
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2190
Skąd: z Powiśla




jaki mieli taki mu dali a jemu i tak wszystko jedno bylo co na łbie nosił Smile

_________________
Pozdrawiam

Michał SEKA Sekunda
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Sro Kwi 15, 2009 9:25 am Odpowiedz z cytatem
SAT CONG
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 403




Lurp napisał:
HBT Duck Hunter to to nie jest na 100%, wystarczy porównać fotki. Ten DH to różnokolorowe plamki, tymczasem to coś na hełmie tego pana definitywnie wygląda jak Tiger Stripe, konkretniej rodzaj zwany "John Wayne Dense".





Widzę ze jesteś znawca camo Tiger Stripe. Siedzę właśnie gapiąc sie na wzór TS JWD i jakoś za cholerę nie mogę go dostrzec na na tym zdjęciu tak jak sugerujesz.


Ostatnio zmieniony przez SAT CONG dnia Sro Kwi 15, 2009 9:26 am, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sro Kwi 15, 2009 9:25 am Odpowiedz z cytatem
Lurp
szeregowy
szeregowy
 
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 4
Skąd: Poon Tang




doc101 napisał:
Jedyne co można powiedzieć definitywnie, to to, że on ma hełm na głowie. Dlaczego jesteś taki pewny, że jest to Tiger Stripe i to jeszcze "John Wayne Dense"?


Na dobry początek:


("Wycinek" TS typu John Wayne Dense zapożyczony z VietnamGear.com)

Proszę zauważyć podobną kolorystykę - czarne grube pasy, małe białe paski z ciemnozielonym tłem. Nie wiem jak to inaczej "łopatologicznie" wytłumaczyć.

Zgodzę się, że kolor ciemnozielony to może być po prostu fabryczna farba jaką pomalowany został hełm, ale proszę spojrzeć na czarny pas zaczynający się nad lewym okiem żołnierza. Po lewej od niego widać idący w górę w miarę równy pasek "czegoś", co dla mnie wygląda jak szew środkowy spotykany na wszelkiego rodzaju coverach na M1. Dlatego też właśnie sądzę, że mamy tu do czynienia z coverem na hełm i z czystej ciekawości pytam się skąd ten pan mógł go zdobyć, skoro wg. mojego źródła zdjęcie zostało zrobione podczas lądowania w Da Nang.

Cytat:
A może kamuflaż został namalowany bezpośrednio na hełmie? A może do mokrego hełmu przykleił się piach z plaży, gdy ten został na niej położony? A może ...


Fajny piach, barwi na parę kolorów Very Happy
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sro Kwi 15, 2009 9:54 am Odpowiedz z cytatem
Bodi_Lodz
chorąży
chorąży
 
Dołączył: 17 Lis 2005
Posty: 532
Skąd: Gorzów Wlkp.




Co do zdjęcia do jest ono z Lądowania Marines w Da Nang z 65 roku, więc zdobycie pokrowca na hełm w kamo tiger przez zwykłego szeregowca Marines jest znikome, ale on go nie musiał zdobywać bo to nie jest kamo w tiger a napewno nie w Jone Wayne.
Sam pokazałeś obok kamouflarz do którego sie odnosiśz i nie zauwarzyłeś jaki kszałt i strukture mją plamy czarnego koloru w tigerze- nie są one obłe, posadają wcięcia jasnego koloru. Te na hełmie są okrągłe i mają "gładką linie brzegu" że tak to nazwę.
Co nie pozostawia wątpliwości ze nie wiem co to za kamo możemy dlaej zgadywać. Nie jest to jednak Tiger w stylu John Wayne.
Pozdrawiam
Bodi

_________________
You dudes gonna love the Nam!!!
For fucking ever!!!

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Sro Kwi 15, 2009 10:19 am Odpowiedz z cytatem
SAT CONG
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 403




Ja bym poszedł dalej. Popatrz na zdjęcia do których sie odnosisz. Zobacz ze na JWD plamy jasne i brązowe przypominają szalejące języki ognia( takie małe poszczępione ) a na tym pokrowcu tego nie ma. Dalej te języki ognia powinny sie wgryzać w linie brzegowa koloru zielonego a na zdjęciu znowu tego nie ma. Dalej zobacz ze zdjęcie jest kolorowe a te kolory na M1 jakieś takie słabe jakby wyblakłe natomiast te pasy czarne bardzo wyraziste.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sro Kwi 15, 2009 2:05 pm Odpowiedz z cytatem
doc101
podporucznik
podporucznik
 
Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 1390
Skąd: MKT




Lurp napisał:
Proszę zauważyć podobną kolorystykę - czarne grube pasy, małe białe paski z ciemnozielonym tłem. Nie wiem jak to inaczej "łopatologicznie" wytłumaczyć.
Zgodzę się, że kolor ciemnozielony to może być po prostu fabryczna farba jaką pomalowany został hełm, ale proszę spojrzeć na czarny pas zaczynający się nad lewym okiem żołnierza. Po lewej od niego widać idący w górę w miarę równy pasek "czegoś", co dla mnie wygląda jak szew środkowy spotykany na wszelkiego rodzaju coverach na M1. Dlatego też właśnie sądzę, że mamy tu do czynienia z coverem na hełm


Dla mnie to trochę naciągane, bo tak jak napisał Sat Cong i Bodi ... nie można jednoznacznie powiedzieć, że to coś na hełmie jest w kamuflażu Tiger Stripes JWD.


Lurp napisał:
Fajny piach, barwi na parę kolorów Very Happy


W Da Nang jest bardzo fajny piach, drobny, miałki, przyjemny w dotyku, ale i bardzo gorący od słońca.

Barwienie a przyklejenie się piachu do mokrej powierzchni, to dwie różne sprawy ... cienie i załamania światła to też jeszcze inna bajka.

_________________
1 Warszawska Dywizja Zmechanizowana im. T. Kościuszki
9 Batalion Specjalny NJW MSW im. Czwartaków AL
www.lwp.bloog.pl
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Czw Lip 02, 2009 10:20 am Odpowiedz z cytatem
Luka1504
szeregowy
szeregowy
 
Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 2
Skąd: Kalisz Pomorski




Mam pytanie: Jakie jednostki w Wietnamie nosiły właśnie mundur Tiger Stripe?

_________________
Snajper- Ktoś, kim chciałbym zostać.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Czw Lip 02, 2009 9:11 pm Odpowiedz z cytatem
doc101
podporucznik
podporucznik
 
Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 1390
Skąd: MKT




Wszelkiego typu jednostki "specjalne": SF, LRRP, RECON, SOG, itd, itp.

_________________
1 Warszawska Dywizja Zmechanizowana im. T. Kościuszki
9 Batalion Specjalny NJW MSW im. Czwartaków AL
www.lwp.bloog.pl
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAM ť Tiger Stripe
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 2 z 3  
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX