Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť forum ogolnomilitarneť StuG IV Krzewata Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
StuG IV Krzewata
PostWysłany: Pon Kwi 07, 2008 10:35 am Odpowiedz z cytatem
bulldozer
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 117
Skąd: Warszawa




Witam wszystkich,
temat trochę stary, ale nadal budzi wiele kontrowersji. Szczególnie po lekturze pisma na "O" i moim niespodziewanym pobycie w Poznaniu
http://www.eksploracja.eu/forum/viewtopic.php?p=27899#27899
i http://www.dws.org.pl/viewtopic.php?p=1278441#1278441. oraz http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=485071#485261.

_________________
"Wspólna walka musi mieć wspólne cele..."
pzdr b
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pon Kwi 07, 2008 5:44 pm Odpowiedz z cytatem
jaca2003
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 8




Witam.
Zarejestrowałem sie na forum w związku z tym tematem.
Chciałbym przedstawic kilka swoich przemyśleń.
W artykule w gazecie Odkrywca figuruje jako :"Jacek -pasjonat zabytkowych militariow".Nawet red Kwiecińska cytuje jakoby moją wypowiedż.Z tej wypowiedzi wynika jakobym przypisywał sobie udział w wydobyciu.Otorz chciałbym powiedziec że NIGDY nie przypisywałem sobie zasług w wydobyciu poniewaz mnie tam nie było.Dodatkowo chciałbym powiedziec że byłem przy wywiadzie udzielonym przez Pana Marcina Pietrzaka pani Kwiecińskiej.I dlatego stwierdzam że cały artykoł został zmanipulowany.Przed wywiadem pani Kwiecińska coś tam bredziła o jakiejs rzetelności o cyklu artykułow o wydobyciach od Pantery z Nidy do Krzewaty i ze te artykuły bedą oparte na faktach.Pierwszy artykoł pokazał juz jakie to rzetelne i profesjonalne dziennikarstwo w wykonaniu Izy.
Dodatkowo chciałbym tez wspomniec o tych rzekomo brakujących elementach wydobytych w Krzewacie (a nie w Krzewatej jak to Iza napisała)ktorych podobno brak w Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu.A wystarczyło by choc zadzwonic do kpt Ogrodniczuka aby uzyskac informacje.A w MBP już dawno te "brakujące "Elementy zostały poddane konserwacji.
No i rzekoma wypowiedz Marcina jakoby MBP nie chciało przyjąc zrzynka wanny.Kpina .Po prostu kpina.
Nie wiem czy wszystkim wiadomo ze Marcin Pietrzak umieścił sprostowanie do tego artykołu na forum Odkrywcy.Niestety po 24 godzinach ten temat bezpowrotnie zniknął z forum.
Tak to własnie Odkrywca opisuje akcje pasjonatow ktorzy za własne pieniadze ratują przed wyzłomowaniem zabytki.Albo po prostu uniemożliwiają przez swoje niegodne postepowanie pozyskanie elementow złomu pancernego przez pewną fundacje powiązaną z pismem.
To tyle
Pozdrawiam
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Wto Kwi 08, 2008 7:30 am Odpowiedz z cytatem
bulldozer
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 117
Skąd: Warszawa




Witam kolegę,
na znanym dobrze Wszystkim portalu na "O" nie chciałem zaczynać dyskusji dotyczącej StuG-a z Krzewaty, bo ....
Jak zwykle światem rządzi przypadek.... Kilka dni temu wyjechałem zupełnie przypadkowo do Poznania, akurat do Centrum Szkolenia, gdzie znajdue się Muzeum Broni Pancernej. Podobny przypadek skierował moje kroki do kiosku, (przepraszam, obecnie salonu prasowego), gdzie przeglądając prasę zobaczyłem i nabyłem wspomniane pismo na "O", noszące ten sam tytuł, co portal internetowy.
Oczywiście z braku innego zajęcia przestudiowałem "O" od tzw. deski do deski. Informacje zawarte w jednym z artykułów p.t.: "StuG IV" z Krzewatej. Trzeci na świecie - dały mi do myślenia. Oczywiście "połknąłem" tekst natychmiast i bardzo powoli trawiłem..... Dojechałem do Poznania i natychmiast udałem się do MBP, żeby się czegoś dowiedzieć, a miałem takie dziwne przeświadczenie, że coś jest nie bardzo....
W tym miejscu muszę wybiec bardzo daleko do przodu z moim postem. Rzeczywiście kiedyś przeglądając portal "O" śledziłem dyskusję dotyczącą StuG-a i teraz, kiedy bliżej zainteresowałem się tematem wydaje się (choć nie dam ręki sobie uciąć), że dyskusja jest jakby pocięta, szczególnie biorąc pod uwagę wypowiedzi grubasa (który zamieścił tam nie tylko posty składające się łącznie z kilku zdań).
Koniec części I, a dla niedowiarków pierwsza fotka, jaką zrobiłem 4 kwietnia 2008 roku w Poznaniu. Niedługo następna fotka i garść przemyśleń na temat StuG-a

[/i]

_________________
"Wspólna walka musi mieć wspólne cele..."
pzdr b
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pią Kwi 11, 2008 12:34 pm Odpowiedz z cytatem
bulldozer
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 117
Skąd: Warszawa




W związku z tym, że obiecałem foki, to proszę bardzo StuG z Krzewaty
II odsłona na Militarnych.... I niech ktoś mówi, albo pisze, że w MBP w Poznaniu nie ma nic....





i jeszcze trochę








_________________
"Wspólna walka musi mieć wspólne cele..."
pzdr b
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pią Kwi 11, 2008 12:44 pm Odpowiedz z cytatem
bulldozer
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 117
Skąd: Warszawa




A tak to wyglądało przed...





i to nie wszystko...
Jak znajdę czas to załaduję następne fotki i trochę tekstu

_________________
"Wspólna walka musi mieć wspólne cele..."
pzdr b
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pią Kwi 11, 2008 3:14 pm Odpowiedz z cytatem
jaca2003
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 8




Czy kolega myśli o tej samej "bajkopisarce" co ja?
Pozdrawiam
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 7:53 pm Odpowiedz z cytatem
jaca2003
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 8




Na forum O zamiesciłem takie coś

OŚWIADCZENIE.

W nawiązaniu do artykułu Pani red Izabeli Kwiecińskiej opublikowanego w Magazynie odkrywca nr 4(111) kwiecień 2008 chciałbym wskazać Czytelnikom i użytkownikom tego forum kłamliwe fragmenty artykułu które mają za zadanie zniesławić Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu , jak również tzw „Grzegorzew Team” oraz ludzi powiązanych z Muzeum.
Na początku artykułu Pani red napisała: „Sprawdziliśmy magnetometrem miejsce wskazywane przez ludzi i okazało się coś jest.Po kilku dniach wydobyliśmy fragmenty pojazdu-relacjonuje Marcin Pietrzak „Odkrywcy” , gdy ruszyliśmy śladem informacji zawartej w poście umieszczonym na redakcyjnym forum internetowym” .Z tej treści wynika ze akcja była przeprowadzona NIELEGALNIE ponieważ w kilka dni nikt nie jest w stanie (chyba poza Panią Redaktor)zgromadzić wymaganych prawem pozwoleń.Informacja na forum była zamieszczona w dniu 20 lipca 2007 a Pani Redaktor przeprowadziła wywiad 3 marca 2008.Baardzo szybko.
Kolejna informacja z artukułu :”Na próżno by jednak szukać wydobytych części wraku w grodzie Przemysława”.
Zapewne chodzi jej o przedmioty o których wspomina wcześniej czyli: płytę z przedziału silnikowego , kilka ogniw gąsienic pojazdu . kilka łusek po pociskach 75 mm , tłumik , rurę wydechową , oraz kilka innych drobiazgów.Skąd ma takie informacje?Nie zadała sobie trudu zweryfikowania tych informacji ani poprzez telefon do MBP ani w trakcie wywiadu poprzez zadanie pytania o te części Panu Marcinowi Pietrzakowi.Po prostu zgodnie ze Swoimi zapewnieniami o bezstronności i rzetelności jaką ma prezentować w swoich artykułach wolała skłamać.
Moja rzekoma wypowiedż zawarta w artykule: „Rzekomo miała pomóc telewizja TVN . Kolega , który zaprosił ekipę telewizyjną, przekonywał nas , że za umożliwienie im sfilmowania akcji , sfinansują oni piaskowanie i zabezpieczenie elementów .Skończyło się na obietnicach.” Sugeruje mój udział w akcji choć na forum napisałem że niestety nie brałem udziału w akcji.W jakim celu moja wypowiedz udzielona Pani Redaktor została zmanipulowana?
Pani Redaktor pisze w swoim artykule że części pojazdu które sfotografowała i umieściła w artykule znajdują się na terenie Kłodawskiej Firmy która je piaskowała i malowała.Kolejne kłamstwo Pani Redaktor.Czyżby nie zorientowała się ze fotografuje te elementy na prywatnym terenie Pana Marcina Pietrzaka?Raczej niemożliwe.Więc po co kłamie?
Dalej czytamy:”Czekają na dyspozycje i chęć przyjęcia.-Wydobyliśmy je dla Muzeum , ale widzę, że chyba bez określonego celu-stwierdza Marcin.”Otóż wypowiedz Marcina brzmiała : „Jechał samochód do Poznania.Kontaktowałem się z kpt Ogrodniczukiem ale niestety NIE BYŁ W STANIE W TYM MOMENCIE PRZYJĄĆ ELEMENTÓW Z POWODU TRWAJĄCEGO REMONTU .I po co Pani Redaktor skłamała?
Chciałbym nadmienić że próbowałem uzyskać od Bociana możliwość umieszczenia oświadczenia pod własnym Nickiem który został zablokowany rzekomo z powodu obrażenia Pani Redaktor i zarzucania Jej kłamstw popełnionych w poprzednich artykułach dotyczących „Grzegorzew Teamu”.Niestety pomimo deklaracji ze strony Bociana o możliwości zamieszczenia oświadczenia za jego pośrednictwem wcześniejsze Oświadczenie wysłane na jego adres dnia 7 kwietnia 2008 nie zostało zamieszczone.Nie udało mi się również uzyskać żadnych wyjaśnień ze strony Autorki artykułu.
Zdaję sobie sprawę ze to oświadczenie zniknie równie szybko jak zniknęło poprzednie zamieszczone przez Pana Marcina Pietrzaka ale uważam ze moim obowiązkiem jest obrona dobrego imienia ludzi bezinteresownie ratujących co się da przed zakusami osób które z procederu nielegalnych wydobyć uczyniły sobie całkiem niezłe źródło dochodu .
Treść tego oświadczenia zostanie zamieszczona również na innych forach tematycznych .
Pozdrawiam Jacek Dąbrowski
Jaca 2003
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 3:02 pm Odpowiedz z cytatem
jaca2003
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 8




No i watku juz nie ma.
Pozdrawiam
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pon Kwi 14, 2008 7:00 am Odpowiedz z cytatem
bulldozer
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 117
Skąd: Warszawa




Dyskusja z "O"...
http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=485071#485261

_________________
"Wspólna walka musi mieć wspólne cele..."
pzdr b
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pon Kwi 14, 2008 10:34 am Odpowiedz z cytatem
jaca2003
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 8




http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=626781&id_forum=0#ost
Tak sprzatali ze nie posprzątali do końca.
Pozdrawiam
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pon Kwi 14, 2008 11:43 am Odpowiedz z cytatem
bulldozer
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 117
Skąd: Warszawa




Jak widać całkiem ciekawie rozwija się temat StuG-a i nie tylko. Ciekawi mnie, co będzie się działo w tym kierunku. Oczywiście ze swojej strony dołożę wszelkich starań, żeby informować forumowiczów o tym temacie.

_________________
"Wspólna walka musi mieć wspólne cele..."
pzdr b
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pon Kwi 14, 2008 8:53 pm Odpowiedz z cytatem
jaca2003
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 8




Ciekawie rozwija sie dyskusja na IOH
http://www.ioh.pl/forum/viewtopic.php?p=132014&sid=d2828d8553d4f68cff6efde00fbd80fd#132014
natomiast na dws okazuje sie że na dws forum jest monitorowane
http://dws.kei.pl/phpbb3/wrak-z-krzewaty-t120179.html
Pozdrawiam
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Wto Kwi 15, 2008 7:56 pm Odpowiedz z cytatem
jaca2003
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 8




Na moje zenujące zaczepki Administrator O przysłał mi taki mail:
W Twoim liście datowanym 13 kwietnia 2008 (18:34:13) można przeczytać:

>
>
> Bocian czy mozesz mi wyjaśnic postepowanie z moim oświadczeniem na
> forum O?Czy były niewygodne?Czy uwazasz ze znowu była to proba
> zadymy?Jezeli tak to kto ją wywołuje?Ja swoimi niewygodnymi dla Izy
> pytaniami czy raczej O unikaniem odpowiedzi?
>
> Pozdrawiam


Witam.

Po prostu daj juz sobie spokoj calkiem z Odkrywca bo balagan robisz
wszedzie gdzie sie pojawisz.

A to nie byly "niewygodne pytania" tylko * to słowo nie występuje w słowniku* sie tylko aby sie
* to słowo nie występuje w słowniku* i gdzies wrzucic szpilke, znalazles sobie powod zeby pouzywac i to wszystko.
A publicznie bo tylko tak widac mozesz sie realizowac, bez widzow
to juz gorzej wychodzi.

Chcesz zadac pytania zadzwon do Izy albo do redakcji, proste.





--
Pozdrowienia,
bocian mailto:bocian@odkrywca-online.com


Bez komentaża
pozdrawiam

Dodam jeszcze takie cuś
http://www.ioh.pl/forum/viewtopic.php?t=9963
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pią Kwi 18, 2008 7:24 am Odpowiedz z cytatem
bulldozer
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 117
Skąd: Warszawa




Witam Kolegę,
całkiem ciekawy ten ostatni link. Można powiedzieć, że obyczaje nam się zaczynają klarować - niestety tylko jednokierunkowo. Może warto zacząć interesować się nie tylko czym kopać, ale również tym, jak innym dokopać? Etyka etyką, obyczaje obyczajami, ale ..... wiadomo co się liczy najbardziej. Niestety "Dobre i Uczciwe Skrzaty" i tak zawsze będą w mniejszości... bo o nich się nie pisze.

_________________
"Wspólna walka musi mieć wspólne cele..."
pzdr b
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pon Maj 05, 2008 9:28 am Odpowiedz z cytatem
jaca2003
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 8




Ciekawe dlaczego pewna Firma z Wrocławia(czyżby zbieżnośc miast przypadkowa?) wystąpiła do PKP o pozwolenie na wydobycie w Grzegorzewie?I co wspólnego z Tą Firmą ma Pani redaktor?
Pozdrawiam
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť forum ogolnomilitarne ť StuG IV Krzewata
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 2  
Idź do strony 1, 2  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX