Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAMť Broń a dwie granice Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
PostWysłany: Pon Cze 25, 2007 11:55 am Odpowiedz z cytatem
saperski
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 28 Sie 2006
Posty: 62
Skąd: BS




G838 napisał:
Połączmy się w bólu z naszym kolegą Mateuszem, któremu system wysadził w powietrze jego granat WP
M34 R.I.P. [*]


Jak to był oryginalny M34 to faktycznie łączmy się w bólu Sad Crying or Very sad

Michał napisał:
ten system nadaje sie do wysadzenia [']


Święte słowa Wink

Tunel rats

pozdro Laughing

_________________
www.saperski.dbv.pl
www.afgancy.fora.pl
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Pon Cze 25, 2007 1:15 pm Odpowiedz z cytatem
past
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 15




ja sprowadzałem z USA kilka nozy i bagnetów , do tego taśma amunicyjna do 0.30

nigdy nie było problemów

O broni palnej ZAPOMNIJ, kolby itp jeszcze ale reszta to kicha
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sro Cze 27, 2007 10:18 am Odpowiedz z cytatem
SF_Sick_Doc
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 24 Wrz 2005
Posty: 135
Skąd: Nha Trang, Tropicana Lounge




Tak był to oryginalny M34 Willy Pete z wczesnych lat 60-tych, rozbrojony tak, że jedyna krzywda jaką mógł wyrządzić to duży guz na głowie.

Gdyby cokolwiek było w nim sprawne to gwarantuje, że nie przeszedłby przez amerykańskie cło. Tam dopiero są takie przesyłki trzepane a prawo federalne dość rygorystyczne, szczególnie w czasach codziennego przeskakiwania z alarmu pomarańczowego na czerwony. Regulamin eBay zabrania też wysyłki za granicę jakichkolwiek sprawnych broni lub ich części.
No ale kapral Bałwan i gościu na polskim cle wiedzą lepiej, zbadali granat testem ciążowym i papierkiem lakmusowym i wyszło, że jest niebezpieczny...
Swoją drogą zastanawiam się jak mogli zniszczyć granat tylko spłonkami pobudzającymi, bo to jedyny materiał według raportu użyty do zniszczenia. Na 99% jestem pewien, że granat świeci się teraz na półce kaprala Bałwana.
A to, że zgłosili to na policję to im zwisa i powiewa, to nie oni będą mieli problemy z tego tytułu...

Niech to będzie lekcja dla wszystkich. Nie ma i nie będzie żadnej sprawiedliwej IV Rzeczypospolitej, co najwyżej IV Rzesza - hybryda III Rzeszy z PRL-em. O waszej własności będzie decydował posterunkowy Cymbał i kapral Bałwan, obaj na wczorajszym mocnym kacu, z łącznym IQ w porywach osiągającym 95. Nawet Beavis & Butthead nie są tak tępi jak dzisiejsi urzędnicy (nie wszyscy oczywiście...).

Także Nervous zapomnij o granatach czy jakichkolwiek częściach broni jak chcesz spać spokojnie. Kiedyś zatrzymali mi magazynki, ale zwrócili i już nie ma z tym tematem problemu. A co do broni białej to na eBay wcale nie jest tak tanio i wesoło, doliczą ci przesyłkę (nowy droższy cennik) i cło to trochę ci się smutniej po przekalkulowaniu zrobi. Nie wspomnę o przypadku, jak pomimo próśb facet zadeklaruje pełną wartość np. noża za 250 $ (bo mu się zapomniało... Rolling Eyes ) to się zdziwisz jak paczka przyjdzie.


Ostatnio zmieniony przez SF_Sick_Doc dnia Sro Cze 27, 2007 11:41 am, w całości zmieniany 1 raz

_________________
THE LORD GIVETH AND
THE CAR-15 TAKETH AWAY

GOD CREATED MEN,
COLT MADE THEM EQUAL
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sro Cze 27, 2007 11:21 am Odpowiedz z cytatem
saperski
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 28 Sie 2006
Posty: 62
Skąd: BS




SF_Sick_Doc napisał:
Tak był to oryginalny M34 Willy Pete z wczesnych lat 60-tych, rozbrojony tak, że jedyna krzywda jaką mógł wyrządzić to duży guz na głowie.



To moje kondolencje Crying or Very sad

SF_Sick_Doc napisał:
No ale kapral Bałwan i gościu na polskim cle wiedzą lepiej, zabdali granat testem ciążowym i papierkiem lakmusowymi wyszło, że niebezpieczny...


Wiem ze to Ciebie nie pocieszy ale może powiem jak to się odbywa w większości przypadków:
paczka przychodzi, idzie na rtg lub ja otwierają, i zdziwienie bo granat lezy, Pani Zosia wciska czerwony przycisk Wink i panika na cle.
Wzywają ochronę, Pan Czesio, co się na tym zna - w woju był i w temacie jest wyrocznią- poleca wezwać policje.
Przyjeżdżają panowie policjanci z rozpoznania pirotechnicznego (po tygodniowym kursie dla podpadziochów) i stwierdza GRANAT.
Jako ze 500g blaszanej puszki to zagrożenie dla ładu światowego dzwonią do patrolu saperskiego który obsługuje dany rejon.
Ci nie zawsze się spiesza (ustawy się pozmieniały i zanim wyjada kupę papierów trzeba powypełniać no i materiał do niszczenia pobrać ze stałych magazynów a to sporo czasu zajmuje).
Wreszcie są, dowódca (sierżant lub chorąży) stwierdza GRANAT.
Nie będzie się bawił w rozkręcanie bo przepisy zabraniają manipulować przy "materiałach niebezpiecznych".
Bierze papier i na druczku wypisuje w rubryce granty-szt. 1
Zabierają "niebezpiecznego granata" na poligon i buuuumm.
Pani Zosia z Panem Czesiem jeszcze prze długi czas będą wspominać jak powstrzymali terrorystów i jacy byli odważni.

Trochę to sarkastyczne ale prawdziwe w "naszej IV....

SF_Sick_Doc napisał:
Swoją drogą zastanawiam się jak mogli zniszczyć granat tylko spłonkami pobudzającymi, bo to jedyny materiał według raportu użyty do zniszczenia. Na 99% jestem pewien, że granat świeci się teraz na półce kaprala Bałwana.


To nie możliwe !!!!
Spłonka pobudzająca nr 8 co najwyżej może paluszki pocharatac ale nie spowoduje TRWAŁEGO zniszczenia skorupy.

Chciałbym kiedyś zobaczyć jak to się robi, jak pobudzają spłonkę- młotkiem???
Co dalszych losów tego M34 to masz rację

pozdro Laughing

_________________
www.saperski.dbv.pl
www.afgancy.fora.pl
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Sro Cze 27, 2007 11:49 am Odpowiedz z cytatem
SF_Sick_Doc
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 24 Wrz 2005
Posty: 135
Skąd: Nha Trang, Tropicana Lounge




W nerwach narobiłem kupę błędów, już poprawiłem Smile

No niestety nasza smutna rzeczywistość. Nasz kraj wciąż nie może podnieść się po 40 latach prl-owskiej mentalności i bylejakości.

Co do spłonek to dokładnie to samo pomyślałem, jak dostałem ksero protokołu zniszczenia. w rubryce wpisane są tylko spłonki... Cóż, jeśli sprawa trafi do sądu to mam obydwa rękawy pełne asów i ciężkich argumentów, ale co z tego, jak przedmiot stracony a ja może będę musiał włóczyć się po sądach i tłumaczyć, że nie szykuję się do zamachu stanu...

_________________
THE LORD GIVETH AND
THE CAR-15 TAKETH AWAY

GOD CREATED MEN,
COLT MADE THEM EQUAL
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sro Cze 27, 2007 11:54 am Odpowiedz z cytatem
Michał
kapitan
kapitan
 
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2190
Skąd: z Powiśla




Powinienes im napisac zeby sobie ten protokół dobrze zwineli w rulonik i głęboko wsadzili w d*u*p*ę i już a no końcu ten granat! Banda oszustów i nic więcej...a moze tam trzeba pójść???

_________________
Pozdrawiam

Michał SEKA Sekunda
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Pon Lip 02, 2007 8:16 pm Odpowiedz z cytatem
FritzX
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 179




Mnie kiedyś zabrali "wyrzutnię rakiet" używaną. Chcąc ją odzyskać zrobiłem ksero z książki i im wyfaksowałem. Po tym coś mnie tknęło i to przeczytałem i dowiedziałem się że VC te tuby od lawów używali wielokrotnie.Mało nie dostałem wylewu. Do dziasiaj też nie załatwiłem pozwolenia na wyrzutnię rakiet o które prosił mnie pan celnik.
Było nerwowo ale nic się nie stało, poza stratą ciekawej rzeczy, bo to był niestety wczesny typ. I tak mnie załatwili pani Zosia z panem Czesiem.
Miejmy nadzieję, że jednak ta sprawa zakończy się pozytywnie.
Pozdrawiam
Jarek
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAM ť Broń a dwie granice
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 2 z 2  
Idź do strony Poprzedni  1, 2
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX