Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť II Wojna Światowa / II World Warť Moto Weteran Bazar Łódź
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Moto Weteran Bazar Łódź
PostWysłany: Czw Sty 04, 2007 8:46 pm Odpowiedz z cytatem
Witman88
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 9
Skąd: Łódź




Orientuje się ktoś , jakie grh. będą się wystawiały na najbliższym Moto Wetteran Bazarze w Łodzi
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Czw Sty 04, 2007 10:37 pm Odpowiedz z cytatem
smoczy
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 62
Skąd: KG Lisa




http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=394128
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Nie Sty 14, 2007 1:04 pm Odpowiedz z cytatem
Jakub_AK77
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 27 Wrz 2006
Posty: 56
Skąd: Bełchatów




Ma może ktos jakieś zdjęcia z Moto Weteran Bazar ? Bo znowu nie udało mi się dojechać.

pzdr i zgóry dziękuje za zdjęcia.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Wto Sty 16, 2007 11:42 pm Odpowiedz z cytatem
PFC_Drake
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 186
Skąd: Warszawa




Zapraszamy do galerii

_________________
http://www.vietnam-war.neostrada.pl/
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Sro Sty 17, 2007 12:21 am Odpowiedz z cytatem
MAREKMARO
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 23 Wrz 2005
Posty: 395
Skąd: Warszawa




Fajne Wink Chciałbym dodać ,że DAK był jedyną niemiecką formacją ,która nie splamiła honoru żołnierza.Weterani tej formacji mają oficjalne Stowarzyszenie ,które działa legalnie na terenie BRD.Strategia i geniusz jej dowódcy E.Rommla jest tematem wykładów na wielu uczelniach wojskwych
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
PostWysłany: Czw Sty 18, 2007 1:13 am Odpowiedz z cytatem
smoczy
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 62
Skąd: KG Lisa




MAREKMARO napisał:
Fajne Wink Chciałbym dodać ,że DAK był jedyną niemiecką formacją ,która nie splamiła honoru żołnierza.Weterani tej formacji mają oficjalne Stowarzyszenie ,które działa legalnie na terenie BRD.Strategia i geniusz jej dowódcy E.Rommla jest tematem wykładów na wielu uczelniach wojskwych


Przeszam, ze off-topic'owo - ale nie wiem do konca czemu taka uwaga sluzy ?
Po pierwsze :
Prawda jest taka,ze Niemcy maja swoja historie, i czy chcemy czy nie, to traktuja ja jako swoja ( no bo niby jak maja ja traktowac ) . I moim zdaniem kwalifikacja tego, czy ktos byl zly czy nie byl nie ma dla nich na samym koncu wiekszego znaczenia. Jacys politycy i przedstawiciele tzw 'establiszmentu' musza byc poprawni politycznie, bo inaczej nie mieli by z czego zyc (taka jest brutalna prawda ). A piętro nizej - to jak jest swieto znanej jenostki z WW2 to i BW warty honorowe wystawi. ( Nie musi byc nawet swieto, moze byc i spotkanie weteranow : http://www.grossdeutschland.com/treffen.htm - tak na szybko to znalazlem, podobnych materialow w necie jest wiecej - tj z kompania honorowa BW w tle ... )

Po drugie :
Zdaje sie, ze ucza tez w szkolach o geniuszu i czynach innych ludzi, ktorzy w historii zapisali sie tragicznie a nie tylko dobrze. Dlatego, ze ich czyny byly wyjatkowe i dlatego zapisaly sie w historii ( podkresle - daleki jestem od kwestii oceny, w tym moralnej ludzi, ktorzy przeszli do historii i sa jej 'bohaterami' )

I po trzecie - chyba najwazniejsze :
Zapachnialo mi tu ocena moralna rekonstruktorow jako ludzi - czyli, w tym przykladzie - ci co rekonstruuja DAK sa ok, a reszta nie, bo rekonstruuja jednostki, ktore zapisaly sie w historii zle. To prawda, ze lustracja jest obecnie popularna, ale powiem szczerze, ze nie rozumiem, czemu ma sluzyc - dla mnie rekonstrukcje historyczna i rekonstruktorow powinno sie zostawic w spokoju w spokoju.
A jesli nie taka byla intencja - to przepraszam, bo z wypowiedzi jej nie zrozumialem.

Pozdrawiam,

Smoczy


Ostatnio zmieniony przez smoczy dnia Czw Sty 18, 2007 10:02 am, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Czw Sty 18, 2007 3:04 am Odpowiedz z cytatem
nietoperz
Site Admin
Site Admin
 
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 5436
Skąd: z Pragi ( tej nad Wisłą )




Jakub!
Zdjęcia ze styczniowego MWB są jak zawsze na stronie głownej Portalu: www.militarni.pl

_________________
Nietoperz
|----------------------------------|
uhhh ale ciężko pchać ten czołg --------->
|----------------------------------|
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Czw Sty 18, 2007 11:48 am Odpowiedz z cytatem
fraser
st. chorąży sztab.
st. chorąży sztab.
 
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 866
Skąd: z Powiśla




Cytat:
To prawda, ze lustracja jest obecnie popularna, ale powiem szczerze, ze nie rozumiem, czemu ma sluzyc - dla mnie rekonstrukcje historyczna i rekonstruktorow powinno sie zostawic w spokoju w spokoju.


Święte słowa!

Nie ma najmniejszego sensu wartosciowanie rekonstruktorów na podstawie formacji, ktore rekonstruują. O ile wypowiedź Marka była prawdziwa w sensie informacji w niej zawartej o tyle nie rozumiem jaki ma związek z tematem watku, a kontekst jej zamieszczenia może nasuwać przypuszczenia o chęci wartościowania, o której wspomniałem na poczatku. A jest to droga do nikąd.
Jako jeden z moderatorów tego forum kończe off topic i zapraszam do dalszej dyskusji nt tegorocznego MWB

_________________
NE DESIT VIRTUS

Adam FRASER Maksymowicz
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: Czw Sty 18, 2007 3:59 pm Odpowiedz z cytatem
targalska
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 25 Cze 2006
Posty: 141
Skąd: łódź




mnie się podobało. poznałam fajnych ludzi, pokazaliśmy wszyscy co mamy najlepsze, zobaczyły nas tysiące odwiedzających. się trochę wypromowaliśmy. i dobrze jest.

pozdrawiam wszystkich, którzy mnie kojarzą Wink Wink Twisted Evil Twisted Evil
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Czw Sty 18, 2007 10:12 pm Odpowiedz z cytatem
steffanos
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 184
Skąd: mokotów




targalska napisał:
pozdrawiam wszystkich, którzy mnie kojarzą Wink Wink Twisted Evil Twisted Evil

no jak można Cię nie kojarzyć? co chwila byłaś gościem na 'naszej' pustyni! Wink

_________________
pozdr!
Damian
www.rhein.com.pl
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Pią Sty 19, 2007 7:01 pm Odpowiedz z cytatem
MAREKMARO
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 23 Wrz 2005
Posty: 395
Skąd: Warszawa




Moja uwaga o DAK ,była bez zamierzonego celu.Moja opinia jest osobistym podzieleniem sie myślami ,jakie towarzyszyły mi podczas oglądania dioramy w wykonaniu GRH Rhein .Jesli ktos poczuł sie urażony ,to przepraszam.Przyznaje ,że rekonstrukcje i pokazywanie historii ,,żywej" nie jest łatwe.Nigdy nie dzieliłem i nie dziele rekonstruktorów na dobrych i złych.Nie oceniam kolegów w/g mundurów ,formacji itpMoje zdanie ,dołączone do naprawde ciekawych zdięć nie miało na celu prowokacji a broń Boże krytyki kogo kolwiek..Jeszcze raz przepraszam jeżeli kogoś uraziłem. PS.Prosze Moderatora o wybaczenie ,że moje sprostowanie pojawiło sie w temacie MWB 2007
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 1:05 pm Odpowiedz z cytatem
Witman88
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 9
Skąd: Łódź




Macie może jakiś kontakt mailowy albo gg do Andrzeja D. z GRH Żelazny Orzeł,bo potrzebuje w sprawie zdjęć z MWB 2007?


Ostatnio zmieniony przez Witman88 dnia Sro Maj 02, 2007 12:18 pm, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 2:22 pm Odpowiedz z cytatem
steffanos
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 184
Skąd: mokotów




Witman88 napisał:
Macie może jakiś kontakt mailowy albo gg do Adama D. z GRH Żelazny Orzeł,bo potrzebuje w sprawie zdjęć z MWB 2007?

spróbuj tu: http://www.militarni.pl/?lang=1&cat=173

_________________
pozdr!
Damian
www.rhein.com.pl
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 4:26 pm Odpowiedz z cytatem
Witman88
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 9
Skąd: Łódź




ok . dzieki za pomoc
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť II Wojna Światowa / II World War ť Moto Weteran Bazar Łódź
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX