Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAMť "Nam era" Allegro greatest hits Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
PostWysłany: Pon Gru 04, 2006 8:31 am Odpowiedz z cytatem
Francis
st. kapral
st. kapral
 
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 37




królik napisał:
Może komuś brakuje repliki?
Polecam M-16 Vietnam z okresu wojny w Wietnamie z lat 80.
Poczytajcie cały opis - rewelka!

No proszę! O ilu ciekawych rzeczach można dowiedzieć się na Allegro. Chwyt okrągły, choć nie do końca, A2 i Wietnam (choć to drugie niekoniecznie). Wystarczy wspomnieć o niemalże oryginalych oznaczeniach - w końcu Chiny graniczą z Wietnamem.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sro Gru 06, 2006 10:03 am Odpowiedz z cytatem
Monk
Site Admin
Site Admin
 
Dołączył: 29 Sty 2005
Posty: 169
Skąd: z Powiśla




Czesc

Zapalniczka, którą mi podesłałeś jeszcze sie nie skończyła i licytuję ją.

_________________
Pozdrawiam Wszystkich

MONK.Idea
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
PostWysłany: Czw Gru 21, 2006 3:14 pm Odpowiedz z cytatem
Nervous
mł. chrązy sztab.
mł. chrązy sztab.
 
Dołączył: 14 Mar 2006
Posty: 708
Skąd: Dau Tieng




http://www.allegro.pl/item151998705_zobacz_do_kolekcji_bluza_garnizonowa_vietnam.html
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
PostWysłany: Pią Gru 22, 2006 1:46 am Odpowiedz z cytatem
PFC_Drake
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 186
Skąd: Warszawa




Nervous napisał:
http://www.allegro.pl/item151998705_zobacz_do_kolekcji_bluza_garnizonowa_vietnam.html


Albo mi się coś po dzisiejszej Wigilii miejscami zlewa, miejscami rozmywa, albo tą koszulę wystawił kolejny "Mistrz Mowy Polskiej" Laughing

_________________
http://www.vietnam-war.neostrada.pl/
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Nie Sty 28, 2007 10:14 am Odpowiedz z cytatem
wardog
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 04 Lut 2006
Posty: 191
Skąd: urynów




a popatrzcie na to Smile
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=161271923

i żeby bylo śmieszniej jak go poinstruowałem ,to jakiego pięknego maila otrzymałem Smile

Witaj znawco !
Nie wiem czy wiesz (pewnie nie, bo twoja wiedza ogranicza się do filmów Stone'a "Pluton" i "Full Metall Jacket" Kubrick'a) wojska amerykańskie miały w róznych okresach różne wzory umundurowania. Filmy, o których mowa ( jak i większośc "wietnamskich" filmów)dotyczą przede wszystkim lat 1967-1968, a zwłaszcza okresu ofensywy "Tet". Nie zapomnij o tym, iż wojska amerykańskie oficjalnie zakończyły wojnę w 1973 r., a upadek Sajgonu nastąpił dwa lata póżniej.Wzór umundurowania, nad którym się tak wymądrzasz, pojawił się po 1971 r., w okresie bardzo silnie akcentowanej i realizowanej praktycznie przez Nixona "wietnamizacji" wojny, który to w ogóle nie interesuje Hollywood jak i pseudo "znawców" tematu, gdyż w tym okresie, działania zbrojne sił USA dotyczyły głównie sił powietrznych, które dokonywały własne operacje, jak i wspomagały wojska południowowietnamskie. Operacje sił lądowych USA były w tym okresie sporadyczne i są to raczej mało znane epizody, w ogóle prawie nieakcentowane przez historyków. Natomiast rzeczywista obecność sił amerykańskich w południowym Wietnamie trwała do 1975 r.(choćby nadal pod postacią "doradców" wojskowych itp.). Tak więc (bo nie chce mi się już więcej pisać), bądż tak uprzejmy i pozostań w swej ignorancji dalej, wybijając sobie kolejny głupkowaty nieśmiertelnik i nie wypisuj do normalnych ludzi, którzy naprawdę znają historię tych "inteligientnych" mailików!


i co wy na to

_________________
judge COLT & seven jurors
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen WP Kontakt
PostWysłany: Nie Sty 28, 2007 10:56 am Odpowiedz z cytatem
doc101
podporucznik
podporucznik
 
Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 1390
Skąd: MKT




Rety co za błazen!!! Koleś widać tworzy historię spiskową o amerykanach po 1973 roku. Przyjmując jego założenia, to mundur RDF też się nadaje, bo został wyprodukowany po 1971 roku. Aż ręce opadają.

_________________
1 Warszawska Dywizja Zmechanizowana im. T. Kościuszki
9 Batalion Specjalny NJW MSW im. Czwartaków AL
www.lwp.bloog.pl
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Nie Sty 28, 2007 12:28 pm Odpowiedz z cytatem
Walkie
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 30 Wrz 2005
Posty: 401
Skąd: Belgia-Antwerpia




Prawie mnie przekonał.... Wink
Nieuleczalny przypadek.....Swoją drogą ktoś to pewnie łyknie a za pół roku na zlocie czy giełdzie ktoś nabywcę uświadomi i będzie..Embarassed
No cóż głupich nie sieją....
Smutne, że to powszechne zjawisko....
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Nie Sty 28, 2007 1:28 pm Odpowiedz z cytatem
królik
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 413




Odpisz mu, Wardog, że:
1. Miszanka polycotton NIGDY nie była użyta w wojskowym umundurowaniu.
2. Wzór BDU (krój) został wprowadzony do użycia w 1982 roku.
3. NSN z bluzy odpowiada bluzie woodland camouflage, kontraktowanej w 2004 roku dla American Apparel.
4. Na metkach nie ma numeru kontraktu.

Choć wątpię aby to cokolwiek pomogło.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Nie Sty 28, 2007 2:13 pm Odpowiedz z cytatem
Francis
st. kapral
st. kapral
 
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 37




@wardog: tak z ciekawości - w jaki sposób go poinstruowałeś? Wink
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Nie Sty 28, 2007 2:36 pm Odpowiedz z cytatem
wardog
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 04 Lut 2006
Posty: 191
Skąd: urynów




ano Króliku napisałem dokładnie to,plus można by bylo stwierdzić po stock'u ze produkt 2001,oraz wysłałem mu fotki tigrów w różnych wersjach z namu oraz że ogólnie to ze wzór zaczerpnięto z francuskiego camo "lizard" użytego przez skoczków w algierii i w indochinach w latach 50 no i że ogólnie produkcje to vietnam,tajlandia ,filipiny ,japonia no i że sygnatury najcześciej to stemple np.U.S.-XL bo szyte dla amierikańców musiały być ,wiadomo większe
ale cóż jak ktoś się ......urodził ,kanarkiem nie umrze Smile
a co do poinstruowania to zacząłem kultóralnie choc to do mnie nie podobne ,ale w odpowiedzi mu pojechałem że ho ho
z częstochowy chłopok ,więc może panowie na pielgrzymke uderzymy Wink i przy okazji trochę werbalizmów

_________________
judge COLT & seven jurors
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen WP Kontakt
PostWysłany: Nie Sty 28, 2007 7:37 pm Odpowiedz z cytatem
FritzX
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 179




Szczerze mówiąc, po co wogóle takich dealerów douczać? A kupujący ma wiedzieć na co wydaje ciężko zarobioną kasę Cool Cool
Przy fotkach TS powinieneś mu jeszcze wysłac ceny. No i trochę się mylisz, większość TS miała rozmiary azjatyckie i o dziwo większość amierykańców się w nie mieściła.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Nie Sty 28, 2007 7:54 pm Odpowiedz z cytatem
wardog
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 04 Lut 2006
Posty: 191
Skąd: urynów




się zgodze że wiekszosć ale były partie na zamówienia własnie tak sygnowane a co do amerykańców mieszczących się w sajzy azjatycjkie się nie dziwię ,popatrz na fotki z namu s long starczało Smile każdy na tym slońcu i tej wilgotności bazując na ration C miał prawo tak wyglądać ale były wyjatki ,i z tego co zaobserwowałem to czarni trzymali swoje gabaryty dobrze ,ale oni to w genach maja Wink

_________________
judge COLT & seven jurors
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen WP Kontakt
PostWysłany: Pon Sty 29, 2007 11:23 am Odpowiedz z cytatem
wardog
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 04 Lut 2006
Posty: 191
Skąd: urynów




i kolejna ciekawostka normalnie bardziej zpapranej kopii nie widziałem ,a do tego jaka prześliczna cena za "prawie "mint Laughing
http://www.allegro.pl/item161645475_buty_jungle_vietnam_podeszwa_vibram_uzywane_10r.html

_________________
judge COLT & seven jurors
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen WP Kontakt
PostWysłany: Pon Sty 29, 2007 11:28 am Odpowiedz z cytatem
wardog
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 04 Lut 2006
Posty: 191
Skąd: urynów




no i gratka dla kolekcjonerów ,hm chyba nekrofili ,bo to zwłoki bawełny ,ale z historią bo od wieśniaka vietnamskiego ,ciekawe czy te nity w szelkach też wstawiał wieśniak Smile
http://www.allegro.pl/item161625284_nam_era_gratka_dla_kolekcjonerow_.html

_________________
judge COLT & seven jurors
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen WP Kontakt
PostWysłany: Pon Sty 29, 2007 9:02 pm Odpowiedz z cytatem
królik
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 413




wardog napisał:
i kolejna ciekawostka normalnie bardziej zpapranej kopii nie widziałem ,a do tego jaka prześliczna cena za "prawie "mint Laughing

A na podstawie czego wnosisz, że to kopie?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAM ť "Nam era" Allegro greatest hits
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 18 z 22  
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX