Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť forum ogolnomilitarneť 13 grudnia - Stan Wojenny Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 22, 23, 24  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
PostWysłany: Czw Gru 14, 2006 12:25 am Odpowiedz z cytatem
doc101
podporucznik
podporucznik
 
Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 1390
Skąd: MKT




http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3790467.html

wejdźcie na tą stronę i w lewym panelu ("zobacz wideo") wybierzcie: "Warszawa: ZOMO pałuje ''Solidarność'' ... filmik z dzisiejszych, wieczornych starć.

_________________
1 Warszawska Dywizja Zmechanizowana im. T. Kościuszki
9 Batalion Specjalny NJW MSW im. Czwartaków AL
www.lwp.bloog.pl
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Czw Gru 14, 2006 12:59 am Odpowiedz z cytatem
królik
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 413




Michał napisał:
Teraz sie szczerze przyznam ze miałem watpliowści czy wszystko będzie ok.

Bo prawie było. Poza jednym głąbalem, co to w tivi powiedział, że ma replikę AKMS trzymając dzielnie pod pachą AKS. Nie znasz go czasem? Laughing
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Czw Gru 14, 2006 8:43 am Odpowiedz z cytatem
nietoperz
Site Admin
Site Admin
 
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 5436
Skąd: z Pragi ( tej nad Wisłą )




w punkcie warszawiacy mówią o stanie wojennym jest króciótka migawka na której widac nasz patrol .
Generalnie jak się ogląda to w okienku - to sceny walki nie powiem - dośc realistycznie wyglądają , ale i takie były w realu hehehe


co do tego od AKMS-a dobra wyrwało mu się , bo miał na myśli to co ja miałem a miałem regularnego AMKS-a zresztą był w szoku, bo pan dziennikarz wziął go do reki i od razu zepsuł , tego, którego ja miałem zresztą równiez, choć zupełnie nie powinien był, ale to widac człowiek z gatunku tych co jak dostaną dwie stalowe kule to jedną zgubia a drugą zepsują.

Co do samej imprezy błędów dostrzegam wiele poczawszy od braku koksowników czy tzw"płotków papieskich" - tych ostatnich nie było , bo ... zamieszani wiedzą dlaczego ich nie było a ja powiem tylko nie było ich nie dla tego , że ktoś zapomniał a zupełnie z innej przyczyny, po obecny jak zawsze bałagan z wyposarzeniem i przypadkowych uczestników - jednak w sumie aż sam się zdziwiłem, że wypadło nie najgorzej... choć do ideału jeszcze daleka droga....

_________________
Nietoperz
|----------------------------------|
uhhh ale ciężko pchać ten czołg --------->
|----------------------------------|
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Czw Gru 14, 2006 9:33 am Odpowiedz z cytatem
Michał MG42
st. plutonowy
st. plutonowy
 
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 89
Skąd: Warszawa




Czołem żołnierze i funkcjonariusze !
Przede wszystkim chciałbym wszystkim podziękować za udział w naszej imprezie. Wypadliście naprawdę rewelacyjnie i profesjonalnie ! Szczególne podziękowania dla Damiana i Waldiego za przyjście mi z odsieczą w krytycznym momencie Wink Stworzyliśmy naprawdę niezłą awangardę i myślę że we trzech dalibyśmy radę sporemu tłumowi Cool
Osobne podziękowania dla Nietoperza za sprawne dowodzenie oddziałem LWP i profesjonalne zachowanie. Dzięki równierz za motorolki, chociaż niestety w ogólnym chaosie za bardzo się nie przydały.

Podsumowując, nasza imreza pod względem realizmu przebiła wszystkie inne tego typu w całym kraju. Szkoda, że nie udało się załatwić sprzętu ciężkiego tak jak w Łodzi, gdzie wręcz roiło się od wszelkiego rodzju wozów wojskowych i milicyjnych. Cóż, widać mają bardziej przychylne władze.

_________________
www.milicja.waw.pl
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Czw Gru 14, 2006 9:56 am Odpowiedz z cytatem
erynio
st. kapral
st. kapral
 
Dołączył: 24 Lis 2005
Posty: 37
Skąd: Szczecin




Panowie, było naprawdę nieźle, jestem pod wrażeniem zwłaszcza, że dane mi było zobaczyć to"na żywo" Tak trzymać Exclamation
Życzę dalszych udanych planów.
Szkoda, że u nas takie przedsięwzięcie nie ma miejsca, bo w końcu Sz. był ważnym ośrodkiem tamtych czasów. Chociaż jak miałoby to wyglądać jak u chłopaków z Łodzi (panowie bez urazy) to lepiej zostać w domu.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Czw Gru 14, 2006 10:26 am Odpowiedz z cytatem
Michał MG42
st. plutonowy
st. plutonowy
 
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 89
Skąd: Warszawa




Podejrzewam że mundury w Łodzi dała Łódzka Filmówka, a że miałem tę wątpliwą przyjemność przeglądać niedawno ich zasoby to nic mnie nie zdziwi Confused

A jeśli chodzi o zepsute Kałachy to macie nauczkę żeby nie dawać broni do rąk osobom postronnym ...

Powiem jeszcze jedno, jestem strasznie *Bardzo silnie wręcz ekstremalnie wzburzony* na fotoreporterów, rozumiem że to ich praca, ale swoim nachalnym włażeniem z obiektywami prawie między nogi zepsuli według mnie imrezę. Od ich wejścia na plan akcji zaczął się niekontrolowany napływ miejscowej ludności. Oczywiście powinny być płotki, ale ponieważ ich zabrakło to prosiliśmy o cofnięcie się, co oczywiście poskutkowało na chwilę. A fotoropertezy mieli świetną zabawę strzelając fotki z samego środka inscenizacji. O mało jednego nie spałowałem widząc roześmianą gębę. Kompletny idiotyzm i nieodpowiedzialność.


Ostatnio zmieniony przez Michał MG42 dnia Czw Gru 14, 2006 1:48 pm, w całości zmieniany 1 raz

_________________
www.milicja.waw.pl
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Czw Gru 14, 2006 11:04 am Odpowiedz z cytatem
MAREKMARO
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 23 Wrz 2005
Posty: 395
Skąd: Warszawa




Kochani , nie bijcie sie w piersi.To naprawde była super ,wysokich lotów praca.Nietoperzu ,każdy wie ,że dla Ciebie wszystko musi być perfekt.Byłeś perfekt Razz Wszyscy zrobili naprawde ciężką dobrą robote.Gratuluje i serdecznie pozdrawiam
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
PostWysłany: Czw Gru 14, 2006 11:28 am Odpowiedz z cytatem
steffanos
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 184
Skąd: mokotów




Michał MG42 napisał:
Czołem żołnierze i funkcjonariusze !
Przede wszystkim chciałbym wszystkim podziękować za udział w naszej imprezie. Wypadliście naprawdę rewelacyjnie i profesjonalnie ! Szczególne podziękowania dla Damiana i Waldiego za przyjście mi z odsieczą w krytycznym momencie Wink Stworzyliśmy naprawdę niezłą awangardę i myślę że we trzech dalibyśmy radę sporemu tłumowi Cool
Osobne podziękowania dla Nietoperza za sprawne dowodzenie oddziałem LWP i profesjonalne zachowanie. Dzięki równierz za motorolki, chociaż niestety w ogólnym chaosie za bardzo się nie przydały.

Podsumowując, nasza imreza pod względem realizmu przebiła wszystkie inne tego typu w całym kraju. Szkoda, że nie udało się załatwić sprzętu ciężkiego tak jak w Łodzi, gdzie wręcz roiło się od wszelkiego rodzju wozów wojskowych i milicyjnych. Cóż, widać mają bardziej przychylne władze.


stary! jakby co, to my jak w dym! Very Happy

ale fakt trochę się to z pod kontroli wyrwało! ..czasami się zastanawiam, czy rekonstrukcje z użyciem 'broni białej' mają jakiś kolwiek sens?? Exclamation

_________________
pozdr!
Damian
www.rhein.com.pl
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Czw Gru 14, 2006 11:40 am Odpowiedz z cytatem
Michał MG42
st. plutonowy
st. plutonowy
 
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 89
Skąd: Warszawa




Pewnie, nie ma to jak krótka seria z MG42 Cool

_________________
www.milicja.waw.pl
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Czw Gru 14, 2006 1:35 pm Odpowiedz z cytatem
Michał
kapitan
kapitan
 
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2190
Skąd: z Powiśla




Nic tak nie hahaha jak seria z kałacha Wink

_________________
Pozdrawiam

Michał SEKA Sekunda
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Czw Gru 14, 2006 4:17 pm Odpowiedz z cytatem
Foka
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 55
Skąd: Gdańsk




Podstawowe zmiany na przyszły rok:

1. Nie wpuszcać przypatkowych ludzi z tłumu do pokazu, a w pewnym momencie ktoś z organizatorów krzykną cos w stylu "kto ma ochotę może dołączyć". Już pomijam prawną stronę tej sprawy bo to nie mój problem (co jeśli "ZOMOwiec" zrobi takiemu krzywdę?), ale dołączyli głównie jacyś dresiarze i zadymiarze i faktycznie w pewnym momencie to wyglądało nie jak inscenizacja a faktyczna bitwa.

2. Nie wycofywać wojska tylko otoczyć teren i nie wpuszczać dziennikarzy, bo to co tam było to tragedia.

_________________
Brońmy pokoju do ostatniego naboju.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Czw Gru 14, 2006 4:37 pm Odpowiedz z cytatem
królik
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 413




Michał napisał:
Nic tak nie hahaha jak seria z kałacha Wink

Z jakiego? AKS czy AKMS? Very HappyVery HappyVery Happy
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Czw Gru 14, 2006 5:39 pm Odpowiedz z cytatem
Chris
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 118
Skąd: Szczecin




Witam
Dotarłem wkońcu do domu. Cieszę się że mogłem uczestniczyć w całym tym "zajściu". Bardzo mi się podobało i o ile za rok w Szczecinie niczego nie wymyślą to znowu się pisze.
Pozdrawiam pluton LWP i reszte zamieszanych. Smile

Czekam na fotki!
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Czw Gru 14, 2006 5:58 pm Odpowiedz z cytatem
nietoperz
Site Admin
Site Admin
 
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 5436
Skąd: z Pragi ( tej nad Wisłą )




Chris i Foka - wam należa się ogromne brawa za przejechane kilometry !!! Co do nieprzyjmowania na ostatnią chwile - to tak miało być , ale nie wyszło.

Co do wycofania - osobiście będę bronił tej decyzji ze stanowiska poniekąd częściowo odpowiedzialnego za los ludzi będących w grupie i jednoczesnie dbającego o wizerunek tak grupy jak i munduru w którym występowaliśmy. Mam jednak równiez wyrzuty sumienia , że zostawiliśmy na pastwę tłumu Michała i kolegów z Radosława i Renu, ale obowiązkiem dowódcy jest dbanie o powierzony mu pododdział i o ludzi! Zresztaą dwoistość moich odczuć wywarła wpływ na dowodzenie , bo w tzw odruchu serca przez chwile próbowaliśmy ratować sytuacje, ale gdy zobaczyłem jej beznadziejność uznałem , ze ważniejszy jest pododział... hehehehe to tyle teorii.

Fakt, że dzieki "aktywnej pomocy publiczności" autentyzm rekonstrukcji był ogromny.
I jeszcze jedna drobna anegdotka, gdy po imprezie przebieraliśmy się w rejonier mojego samochodu - zainteresowania wiedza co to za pojazd i jak pomalowany - podszedł jakiś koles z zapytaniem , gdzie tu jest jakiś punkt medyczny, bo on zostal ranny i potrzebuje zeby go ktoś opatrzył - Michał to znak dla Ciebie, ze w przyszłości moj polonez może nie wystarczyć - oby nie....

_________________
Nietoperz
|----------------------------------|
uhhh ale ciężko pchać ten czołg --------->
|----------------------------------|
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Czw Gru 14, 2006 11:29 pm Odpowiedz z cytatem
Foka
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 55
Skąd: Gdańsk




Otrzymałem linka od jednego z fotografów:
http://wspak.pl/stanwojenny/Album1.htm

_________________
Brońmy pokoju do ostatniego naboju.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť forum ogolnomilitarne ť 13 grudnia - Stan Wojenny
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 9 z 24  
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 22, 23, 24  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX