Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAMť Ksiązki Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
PostWysłany: Wto Lis 28, 2006 6:32 pm Odpowiedz z cytatem
doc101
podporucznik
podporucznik
 
Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 1390
Skąd: MKT




Fakt, zapomniałem Sad ale On bardzo chciał o wyposażeniu...nie wiem jakim: czy ekwipunku czy jeżdżącym, ale wybrałem takie z obrazkami Smile

_________________
1 Warszawska Dywizja Zmechanizowana im. T. Kościuszki
9 Batalion Specjalny NJW MSW im. Czwartaków AL
www.lwp.bloog.pl
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Sro Gru 06, 2006 10:49 pm Odpowiedz z cytatem
Piotr S
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 198
Skąd: Szczecin




Ja mam trochę inne pojęcie na temat znaczenia słowa "profesor" ale to tak na marginesie. Kwestie kultury słowa były jakiś czas temu poruszane na tym forum i wydaje sie, że z pewnymi pozytywnymi efektami. Co do "młodych adeptów" rekonstrukcji wietnamskiej trudno sie mi oprzeć wrażeniu, mimo prezentowanego do tej pory pozytywnego nastawienia, że trafiają tu głownie (bez krzywdzących uogólnień) lenie. Wybaczcie za ten epitet ale jak nazwać kogoś, kto ma w domu komputer i podłączenie do Ineternetu i nie chce mu się tam poszukać nawet najprostrzych informacji. Ja swoją przygodę z tym tematem zaczynałem (tak jak wielu) jeszcze przed erą komuterów ZX Spectrum, kiedy nikomu nie śniło się o Internecie, Ebayu i Allegro, a anglojęzyczne książki o wojnie w Vietnamie trafiały sie równie często jak UFO. Wiedza przychodzi z czasem ale trzeba więcej słuchać niż mówić i więcej czytać niż pisać.
Nie pochwalam "czołgania" na samym wstępie każdego, kto pojawi się na forum z jakimś pytaniem ale nawet najcierpliwszym i najbardziej pozytywnie nastawionym czasami może wypaść zawleczka na widok tekstów, których autorowi nie chce się nawet przeczytać przed wysłaniem albo na pytania z cyklu: ile nóg miał zazwyczaj GI w Vietnamie?
Pozdr. P
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: Czw Gru 07, 2006 11:14 am Odpowiedz z cytatem
G838
mł. chorąży
mł. chorąży
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 458




A temat tego wątku to książki... O Wietnamie...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Czw Gru 07, 2006 11:43 am Odpowiedz z cytatem
SF_Sick_Doc
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 24 Wrz 2005
Posty: 135
Skąd: Nha Trang, Tropicana Lounge




Racja, posty powinny być w innym wątku.

Żeby wrócić do tematu źródłowego polecam wszystkim interesującym się MACV-SOG nową książkę SOG: Team History and Insignia of a Clandestine Army (Jason Hardy & Michael Tucker). Jest to pierwszy tom z całej serii. Za jakiś czas wyjdą inne książki tych znakomitych autorów, np. o nakryciach głowy używanych w USSF czy broni białej (w których mam swój bardzo skromny wkład Rolling Eyes )

_________________
THE LORD GIVETH AND
THE CAR-15 TAKETH AWAY

GOD CREATED MEN,
COLT MADE THEM EQUAL
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Czw Gru 07, 2006 12:08 pm Odpowiedz z cytatem
G838
mł. chorąży
mł. chorąży
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 458




Mi ostatnio (dzięki uprzejmości Sierżanta Szefa) przybyła "1st Air Cavalry In Vietnam: "The First Team"" Simona Dunstana (seria Spearhead). Książeczka w stylu Ospreya, pokrótce opisująca działalność 1CAV w Namie. Przystępny styl, trochę kolorowych obrazków. Dla zainteresowanych tematem The First Team polecam.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Czw Gru 07, 2006 5:22 pm Odpowiedz z cytatem
tracker
mł. chorąży
mł. chorąży
 
Dołączył: 16 Lip 2006
Posty: 451
Skąd: Wolne Miasto Gdańsk




W serii 'Spearhead" wyszła również pozycja o 101 Dywizji w Namie (nr 19) autorstwa nieocenionego S. Dunstana tym razem w spółce z M. Sharpe'm.

A co do książek to początkującym polecam dwie pozycje całościowo traktujące o wojnie :

- Michael MacLear - Vietnam the ten thousand day war

- Phillip B. Davidson - Vietnam at war. The history 1946-1975.

Natomiast dla bardziek ambitnych praca "teoretyczno-wojskowa" bazująca na Clausewitzu - Harry G. Summers, jr - On stategy. A critical analysis of the Vietnam war.

Trudne w odbiorze , ale interesujące

_________________
Cry HAVOC !!! and let slip the DOGS of WAR
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Czw Gru 07, 2006 5:49 pm Odpowiedz z cytatem
G838
mł. chorąży
mł. chorąży
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 458




Tak Piotrze, w serii Spearhead jest też pozycja o 101st, ma ją Sierżant Szef.


Ostatnio zmieniony przez G838 dnia Pią Gru 08, 2006 11:48 am, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Czw Gru 07, 2006 11:32 pm Odpowiedz z cytatem
SAT CONG
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 403




Witam wszystkich.
Panowie ja też byłem kiedyś FNG, ale zanim zasłużyłem sobie na szacunek wśród pionierów tego tematu musiałem udowodnić że jestem tego wart. Pierwsze informacje czerpałem z art Jarka (dziś nikt już ich nie docenia, baa nawet nie wie o ich istnieniu) i obserwacji zdjęć. Nie zapominajmy ze nie było internetu i literatury. Pare lat temu przyszła MODA na Rekonstrukcje Historyczną, i nagle wszyscy chcą być modni. Już było wielu KARIEROWICZÓW i zapaleńców na Nam-i co? Kupili cztery fanty narobili hałasu i poszli na patrol. Chcesz bawić się w reco i być modnym?- baw się w Polski Wrzesień, tam dużo sprzętu można sobie samemu zrobić, uszyć czy wyklepać (wniosek-TANIEJ). Tak jak przytoczył Mateusz pewną wypowiedz pana z Wrocławia: "Nie mata kasy? To g..no wam zbierać a nie militaria!"... Fanty niestety kosztują. Są tacy co siedża w Namie od niedawna i są przykładem ze można mieć fanty i wiedze( tu wywołam Huberta-pozdro)

Dla nowych(leni)- Nie mam czasu bo włosy zapuszczam.



PS Pozdrawiam ORTODOKSÓW Namu, Jarka, Piodika, PiotraS, Bodka, Mateusza, Łokiego, Królika i wszystkich tych z którymi bawimy się na wyjazdach:) Do następnego spotkania panowie Very Happy
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pią Gru 08, 2006 12:24 am Odpowiedz z cytatem
doc101
podporucznik
podporucznik
 
Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 1390
Skąd: MKT




SAT CONG napisał:
Pierwsze informacje czerpałem z art Jarka (dziś nikt już ich nie docenia, baa nawet nie wie o ich istnieniu) i obserwacji zdjęć. Nie zapominajmy ze nie było internetu i literatury.


Mam ten numer Archeologii Wojskowej w domu Razz

_________________
1 Warszawska Dywizja Zmechanizowana im. T. Kościuszki
9 Batalion Specjalny NJW MSW im. Czwartaków AL
www.lwp.bloog.pl
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Pią Gru 08, 2006 11:31 am Odpowiedz z cytatem
Michał
kapitan
kapitan
 
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2190
Skąd: z Powiśla




Dobra Panowie, lojalnie uprzedzam ze od tej pory jakiekolwiek osobiste jazdy i tematy nie zwiazane z wątkiem będę usuwał!! I proszę bez obrazy. równo pojadę po wszystkich bez wyjątku i bez względu na sympatie lub antypatie. I żeby potem nikt nie gadał że Sekunda zostawia wszystkich z reconu lub kumpli a resztę wywala, bo będę wypieprzał wszystko co nie jest związane z tematem, bez względu kto to napisze!

_________________
Pozdrawiam

Michał SEKA Sekunda
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Pią Gru 08, 2006 11:51 am Odpowiedz z cytatem
G838
mł. chorąży
mł. chorąży
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 458




Bravo wujas, ktoś tu musi być Sierżantem Szefem
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pon Gru 11, 2006 12:56 pm Odpowiedz z cytatem
Bodi_Lodz
chorąży
chorąży
 
Dołączył: 17 Lis 2005
Posty: 532
Skąd: Gorzów Wlkp.




Właśnie Jacku każdy z nas był FNG!!!Tylko ze my mieliśmy troszkę gorzej...Brak literatury i internetu nie przeszkadzał nikomu w zbieru fantów i zdobywaniu wiedzu!!!Ze nie bede wspominał ze za cene dobrej ksiązki mozna było kupic oporządzenie M56!!!Teraz najtańsze ksiązki kosztują 50-70pln ale jak widać jest to za drogo dla krzyczących i bulwersujących się młodych osób chcęcych zbierać rzeczy z wojny vietnamskiej!!!Ze o cenach neostrady nie bede pisał więc dostęp do internetu jest zapewniony!!!Wieć nie dziwie się osobą takim jak Piotrek,Sajgon,Jarek,Królik,Mateusz czy inni ze szkoda im marnować cennego czasu na odpowiedzi na glupie pytania!!!RADA DLA MŁODYCH-ZAMIAST ZACZYNAĆ OD KUPOWANIA JAKIŚ FANTÓW O KTÓRYCH NIE MACIE POJĘCIA NA ALLEGRO KUPCIE KSIĄZKI POSWIĘCIE NAWET ROK NA ZDOBYWANIE WIEDZY ZANIM ZACZNIECIE COS ZBIERAC, POZWOLI WAM TO UNIKNĄĆ WIELU WPADEK I NAPEWNO ZDOBĘDZIECIE SZACUNEK INNYCH!!!
Mam nadzieje ze Michał nie usuniesz tego posta jest o książkach;)WinkWink
Pozdrawiam wszystkich!!!
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Pon Gru 11, 2006 1:44 pm Odpowiedz z cytatem
Monk
Site Admin
Site Admin
 
Dołączył: 29 Sty 2005
Posty: 169
Skąd: z Powiśla




Jeżeli ktoś nie ma dostępu do zagranicznych książek lub też nie może ich dostać z przyczyn np. finansowych. To masa z nich w formie przedruków czy skanów (rtf, pdf itd) znajduje się w sieci. Trzeba tylko szukać.

_________________
Pozdrawiam Wszystkich

MONK.Idea
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAM ť Ksiązki
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 4 z 4  
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX