Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť II Wojna Światowa / II World Warť LWP zapomniana armia Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
PostWysłany: Sob Sie 05, 2006 8:24 pm Odpowiedz z cytatem
smoczy
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 62
Skąd: KG Lisa




To ja zadam lamerskie pytanie, bo akurat w temacie 'LWP' tego nie wiem - gdzie zdobyc mundur ? Szyje moze ktos ?

Pozdrawiam,

Smoczy
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sob Sie 05, 2006 8:50 pm Odpowiedz z cytatem
Steiner
st. plutonowy
st. plutonowy
 
Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 93
Skąd: Kriepost Nowogeorgiewsk




Można próbować zdobyć cos z magazynów filmowych ( było parę filmów), Można używać sukiennej kurtki wz.37 lub drelichowej (Hero miało taką w ofercie). Na zimę może być kufajka (byle żółta) lub płaszcz, moze byc powojenny wz.48 identyczny jak przedwojenny wz.36
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sob Sie 05, 2006 11:00 pm Odpowiedz z cytatem
smoczy
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 62
Skąd: KG Lisa




ok - ale bede drążył :

Czyli Hero albo Lancier - kurtka,

plaszcz - Lancier albo 'okazja'

Rogatywka z Lanciera z 'Kuricą'

Na szlachetnych stopach - niemieckie saperki pewnie beda ok.

A spodnie ?

Pytanie - palatka LWP - pasi ?

No i co z materialem - wg Nietoperza powinien byc sowieckiego wzoru ...

Pozdrawiam,

Smoczy
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Nie Sie 06, 2006 9:10 am Odpowiedz z cytatem
Steiner
st. plutonowy
st. plutonowy
 
Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 93
Skąd: Kriepost Nowogeorgiewsk




Góra wszystko ok, spodnie, tu jest kłopot. Oczywiście można posiłkować się spodniami KBW, ale to raczej pod płaszcz, gdy ich nie widać. Lepsze by były rosyjskie piaskowe afgany z lat 60-tych o kroju bryczesów z charakterystycznymi wzmocnieniami na kolanach.
Jeśli to jest wczesne LWP, bluza może być rosyjska gimnastiorka, trzeba tylko doszyć poskie sukienne pagony. To rozwiązanie należy traktować jako ostateczność.
Buty, mogą być saperki lub trzewiki z owijaczami. Można wykorzystać owijacze wrześniowe, tylko muszą być długie pod kolano.
Trzewiki najlepiej kompanii reprezentacyjnej na skórze, kute gwoździami, trzeba odpruć opinacz.
Pałatka powinna być wzoru rosyjskiego, kwadratowa, ze spinanymi przeciwległymi rogami w kolorze brązowo-piaskowym, LWP-owska jest za zielona, ale od biedy może być.
Hełm polski byle nie kevlar, skórzany fasunek może zostać, ale pasek trzeba wymienić na parciany.
Czapka uszanka, najlepsze stare LWP byle zielone sukno z brązowym sztucznym futrem.
Pas skórzany nosili podoficerowie, żołnierze mieli parciane ze skórzanymi wzmocnieniami. Pas szeregowca można zrobić samemu. Sprzążka kosztuje 4 zł, taśma parciana 1.5m 8zł, skórzane lub skóro podobne wzmocnienia ze starego troka.
Ładownice do Mosina mogą być ogólnie dostępne skórzane dwukomorowe, do PPSzy czy PPSa też są dostępne za niewielkie pieniądze.
Pokrowiec na saperkę brezentowy LWP-owski, jeśli jest nowy zielony, trzeba go postarzyć bielinką i herbatą. Saperka LWP-owska jest ok.
Plecak mieszok rosyjski. Trzeba tylko odpruć parciane troki ( można je wykorzystać do hełmu ) i kieszonkę, lub nosić kieszenią do pleców.
Torba na maskę pgaz LWP-owska jak najstarsza w kolorze piaskowo brązowym zapinana na skórzany pasek, można dociążyć maską.
Ładownice na granaty. Tu mamy do wyboru dwa typy. Dwukomorową na RGD 33 lub trzykomorową na F1/RG42. Oba wzory parciane. LWP-owska brezentowa nie bardzo sie nadaje.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Nie Sie 06, 2006 9:18 am Odpowiedz z cytatem
Steiner
st. plutonowy
st. plutonowy
 
Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 93
Skąd: Kriepost Nowogeorgiewsk




Chetnie dołaczę fotki, ale nie bardzo wiem jak to zrobić
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Nie Sie 06, 2006 5:01 pm Odpowiedz z cytatem
ladowny
Site Admin
Site Admin
 
Dołączył: 29 Sty 2005
Posty: 236
Skąd: z Powiśla




W FAQ jest to opisane. Korzystając z tego opisu możesz zdjecia zamieścić.
Tego typu porady chętnie zamieścimy też na portalu. Jeśli miałbyś chęć rozwinąć temat i dysponujesz fotkami to moze napiszesz na ten temat i przyślesz do mnie tekst i zdjęcia do publikacji ?
Myślę że mogłoby to wygladać tak jak TU , lub TU .
W drugim przypadku potrzebujemy jednak informacji o prawach autorskich do zdjęć i tekstu, ew. źródła pochodzenia i bibliografii
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Nie Sie 06, 2006 6:14 pm Odpowiedz z cytatem
Steiner
st. plutonowy
st. plutonowy
 
Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 93
Skąd: Kriepost Nowogeorgiewsk




Coś pomyślę, albo zrzucę wszystko na płytę i dam Nietoperzowi.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Nie Sie 06, 2006 10:20 pm Odpowiedz z cytatem
smoczy
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 62
Skąd: KG Lisa




Z mojej strony - wielkie dzieki - mam juz nad czym myslec Smile

I dobra uwaga ladownego - odrobina rozwiniecia, pare zdjec i 'poradnik rekonstruktora LWP' gotowy Smile


Pozdrawiam,

Smoczy
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pon Sie 07, 2006 4:16 pm Odpowiedz z cytatem
Lufa
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 03 Lip 2006
Posty: 17
Skąd: Szczecin




http://www.tgrh.org/index1.php?akcja=rekrut

Pod tym linkiem na stronie tgrh znajduje się spis ekwipunku jaki oni wymagają. Może się wam przyda, a ja jak narazie mam już prawie kompletny ewkipunek i wyposarzenie ale nadal brak mi właściwego munduru czyli bluzy i spodni. Czy ktoś z kolegów posiada może skany warunków technicznych bluzy wz. 37, spodni szarowarów, lub bryczesów radzieckich i rogatywki wz. 37.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Pon Sie 07, 2006 7:46 pm Odpowiedz z cytatem
Steiner
st. plutonowy
st. plutonowy
 
Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 93
Skąd: Kriepost Nowogeorgiewsk




warunki techniczne kurtki wz.37 były w Nowym Przeglądzie Kawaleryjskim, jak znajdę, to Ci podeślę. Nie jestem pewien, ale na www.poloniamilitaris.pl były jakies warunki techniczne, nie wiem czego konkretnie, mozna sprawdzić
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pon Sie 14, 2006 9:34 pm Odpowiedz z cytatem
Lufa
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 03 Lip 2006
Posty: 17
Skąd: Szczecin




Wiecie może jak jak zmieniły się wymiary rogatywki polowej wz.43 względem wz. 37? Na stronie TGRH jak i w "Archeologi Wojskowej" jest tylko to "krótszy daszek oraz rogi w stosunku do wz.37, spłycenie oraz zmniejszenie ściągającej przesuwki".
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Czw Sie 17, 2006 12:55 pm Odpowiedz z cytatem
smoczy
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 62
Skąd: KG Lisa




Bylem u Lanciera w pracowni. Swietne spotkanie. Moze uszyc caly komplet, bez problemu.

I druga sprawa : skoro sobie juz tak gawedzimy wsrod zainteresowanych to moze by ustalic jakas konkretna formacje. Nie ma nas za duzo, wiec w miare jednolita grupa zawsze lepej wygladalaby na imprezach reko.

Pozdrawiam,

Smoczy
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Czw Sie 17, 2006 8:13 pm Odpowiedz z cytatem
Steiner
st. plutonowy
st. plutonowy
 
Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 93
Skąd: Kriepost Nowogeorgiewsk




Myślę, że na konkretną formację jeszcze za wcześnie. Zacznijmy od przyjęcia pewnego standardu wyposażenia i umundurowania. Tak naprawdę można sie zróżnicować butami. Trzewiki i owijacze - piechota; saperki - bronie techniczne: artyleria, saperzy, fizylierzy itd. Lub po prostu oddział LWP, który w zależności od scenariusza może byc wszystkim.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Czw Sie 17, 2006 9:55 pm Odpowiedz z cytatem
nietoperz
Site Admin
Site Admin
 
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 5436
Skąd: z Pragi ( tej nad Wisłą )




dwie sprawy pierwsza - spodnie- z moich informacji wynika , ze radzieckie spodnie ( szarawary) czyli "bufiaste nibybryczesy" były sprawą zuperłnie normalną i na porzadku dziennym - uwazam , ze radzieckie spodnie można stosowac zupełnie śmiało .
i druga sprawa jednolitość - ten problem w zasadzie nie istnieje przy jakości materiałów dostarczanych przez strone radziecką wystarczyło , że jeden prał mundur w benzynie a drugi w wodzie z szarym mydłem i juz jednolitośc umundurowania sie rozjezdzała - oczywiscie w ramach druzyny warto jednolitośc zachowac , ale juz na poziomie plutonu , różnorodnośc umundurowania a przede wszystkim oporządzenia jest sprawą całkowicie naturalną ....- moj punkt widzenia chetnie przedłorze ustnie na którejś z imprez , bo aspektów zagadnienia jest zbyt wiele na forumowego posta....

_________________
Nietoperz
|----------------------------------|
uhhh ale ciężko pchać ten czołg --------->
|----------------------------------|
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Sro Gru 13, 2006 11:34 pm Odpowiedz z cytatem
jedrek
kapitan
kapitan
 
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 3256
Skąd: piaseczno




Szteiner to dla Ciebie fotki w celu wydania opinii o zgodności z orginałem
http://www.ppsh.pachol.net/furazerki.jpg
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť II Wojna Światowa / II World War ť LWP zapomniana armia
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 3 z 4  
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX