Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť forum ogolnomilitarneť Motor z koszem Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
PostWysłany: Sro Mar 29, 2006 5:41 pm Odpowiedz z cytatem
IWAN
st. kapral
st. kapral
 
Dołączył: 24 Wrz 2005
Posty: 34
Skąd: Bytów




jedrek napisał:
Faktycznie na drodze to gratka. Jaki dales lakier ?
Ja chcialem miec 100% orginal i dalem ruski khaki i to byla mina : szwagier jak sie przejechal tok przywalil w swoja dopiero sprowadzona astre a ruskie juz nie przywoza tej farby . Akryl ciezko dobrac. Nie masz jakiej rady ?
Ale mam bonus : przestrzeline w kolasce jedna blacha na wylot druga wytloczona niebawem fotki
DO ZWYKŁEJ POLSKIEJ FARBY KHAKI DODAJ STOPNIOWO POMARAŃCZU A UZYSKASZ RUSKIE KHAKI (OLIWKA) GWARANTUJĘ BO KOMBINOWAŁEM Z TYM AŻ W KOŃCU MI WYSZŁO TYLKO NIE RUB SAM POMARAŃCZU Z CZERWONEJ I ŻÓŁTEJ BO NIE WYJDZIE TYLKO ORYGINALNĄ POMARAŃCZ ZE SKLEPU -COŚ CUDOWNEGO I FAKTYCZNIE MAŁO JEST TAKICH BARW NA GAZACH,UAZACH, ZIŁACH I OCZYWIŚCIE MOTORACH itp,itd..........................
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
PostWysłany: Sro Mar 29, 2006 7:13 pm Odpowiedz z cytatem
jedrek
kapitan
kapitan
 
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 3256
Skąd: piaseczno




IWAN napisał:
DO ZWYKŁEJ POLSKIEJ FARBY KHAKI DODAJ STOPNIOWO POMARAŃCZU A UZYSKASZ RUSKIE KHAKI (OLIWKA) GWARANTUJĘ BO KOMBINOWAŁEM Z TYM AŻ W KOŃCU MI WYSZŁO TYLKO NIE RUB SAM POMARAŃCZU Z CZERWONEJ I ŻÓŁTEJ BO NIE WYJDZIE TYLKO ORYGINALNĄ POMARAŃCZ ZE SKLEPU -COŚ CUDOWNEGO I FAKTYCZNIE MAŁO JEST TAKICH BARW NA GAZACH,UAZACH, ZIŁACH I OCZYWIŚCIE MOTORACH itp,itd..........................


Qrde nauczylem sie cytowac Very Happy
dzieki
to jest wiadomosc
mam litr naszej khaki ale na ten pomarancz nie wpadlem
to Forum coraz bardziej mi sie podoba
pozdrawiam
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Czw Mar 30, 2006 10:24 am Odpowiedz z cytatem
erynio
st. kapral
st. kapral
 
Dołączył: 24 Lis 2005
Posty: 37
Skąd: Szczecin




To ja troche z innej beczki ale zwiazanej nadal z motocyklami.
Czy ktos z Was orientuje sie moze za ile mozna kupic papiery do Rusa?
Namierzylem ladna Kaske, ktora wlasnie jest bez kwitow.

Wybaczcie motocyklisci - mea culpa
Nie bylo tematu z kwitami, po prostu nie doczytalem.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sob Sie 26, 2006 1:14 pm Odpowiedz z cytatem
Bwerk45
szeregowy
szeregowy
 
Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 3
Skąd: Piła




Witam wszystkich i pozdrawaim motocyklistów i sympatyków LWP.Posiadam K-750 z koszykiem i nalerze do grupy odtwarzającej LWP 6 DP Kościuszkowców.Mam pytanie czy malowano Kurice i oznaczenia jednostek.Pozd Smile
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Sro Wrz 13, 2006 10:14 pm Odpowiedz z cytatem
córa_gumisia:D
szeregowy
szeregowy
 
Dołączył: 13 Wrz 2006
Posty: 2
Skąd: poznań




oj tatek...jaki ty byłes nie miły dla wikinga Very Happy Razz

_________________
....Smile....
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: Czw Wrz 14, 2006 12:20 am Odpowiedz z cytatem
nietoperz
Site Admin
Site Admin
 
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 5436
Skąd: z Pragi ( tej nad Wisłą )




w odróżnieniu od pojazdów radzieckich gdzie nikt ( poza wiezami czołgów i ogonami samolotów) nie malował czerwonych gwiazd ( co było regułą notorycznie bezczeszczoną prze obecnych właścicieli tych pojazdów) na sprzętach LWP malowano czasem kurice - ale nie zawsze - na części zdjęć widać wszelako białe cyferki będące zapewne nr-mi taktycznymi lub czymś pozwalającym zidentyfikować pojazd ( czasem nawet pozostawiano oryginalne amerykanskie napisy). Co jednak istotne - na "jednorazówkach" czyli na motorach, willysach i czapajach najczęściej nic nie malowano, bo sie poprostu nie opłacało marnowac farby... za krótko żyły....
ale już na dodgach wc-41 kurice były elementem spotykanym
Inna sprawa ,że motory jezdziły głownie w oddziałach rozpoznania ( nie mylic z razwiedką )- a tam malowane białe literki były raczej nie wskazane zaś willysy woziły gównie szarże - i zdradzanie sie białymi cyferkami tez nie leżało w interesie pasażerów... regułą był pojazd bez zadnych oznaczeń....malunki były ominięciem reguły - jakkolwiek by tego nie tłumaczyć .....wzszelkiego typu napisy na pojazdach w stylu "za rodinu" zaczęły pojawiać sie nagminnie dopiero po 44 rokui to wyłącznie na wozach bojowych ( dla lamerów: pojazdach cięzkich). Dorabianie na siłe oznaczeń na pojazdach LWP jest nadinterpretacją stosowaną przez obecnych włascicieli ( bo jak amerykański willys ma białą gwiazde to ja sobie na czapaju namaluje czerwona- wiocha kompletna)
malowanie z roku 1946 jest mnij wiecej takie
http://www.militarni.pl/galeria/7213_.jpg
http://www.militarni.pl/galeria/7234_.jpg
a to na czasy wojenne i tak za "kolorowo"

_________________
Nietoperz
|----------------------------------|
uhhh ale ciężko pchać ten czołg --------->
|----------------------------------|
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
RUSSIAN-BOXERS
PostWysłany: Sob Paź 14, 2006 10:54 pm Odpowiedz z cytatem
Kolekcjoner
szeregowy
szeregowy
 
Dołączył: 14 Paź 2006
Posty: 2
Skąd: Biłgoraj




Witam,ja w firmie xxxxxx-xxxxx remontuje swoje motocykle już od kilku lat i polecam ich wszystkim,profesjonalne wykonanie powłok lakierniczych i porządnie wykonane remonty mechaniczne.Po za tym zawsze doradzą co jak można zrobić,nie odsyłają klienta dalej tylko odbieram od nich gotowy jeżdżący motocykl z gwarancją na wykonaną usługę.Ceny są wyższe niż w moim rejonie(mam ok.300km) ale wolę dać więcej i mieć pewność dobrze wykonanej usługi niż oddać na miejscu i po pół roku zaczynać od nowa.Dobra jakość wiąże się też z ceną.

_________________
Szukam Polskich motocykli i części
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť forum ogolnomilitarne ť Motor z koszem
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 5 z 5  
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX