Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAMť czy warto oglądać ????
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
czy warto oglądać ????
PostWysłany: Pon Sty 16, 2006 2:44 am Odpowiedz z cytatem
KAMILLO
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 417
Skąd: Borne Sulinowo PL, Macroom IRL




Może już ktoś z was oglądał film "JARHEAD" http://film.o2.pl/film/jarhead/ i mi powie czy film jest godny uwagi ???

Cosik mi sie zdaje że jest to film zrobiony przez Amerykanów w odpowiedzi na film 9-ya Rota ( dziewiąta kompania która w swoich szczegółach powala nawet odtwarzających ten okres ) Shocked

_________________
A ja mieszkam tam gdzie jest naprawdę MILITARNIE

http://www.MILITARNE-BORNE.pl


Kraz 255B 6X6
Ural 4320 6X6
Ural 375D 6X6
GSP-55 Gąski
PTS-M Gąski
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG WP Kontakt
PostWysłany: Pon Sty 16, 2006 8:30 am Odpowiedz z cytatem
G838
mł. chorąży
mł. chorąży
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 458




Nie wiem co "Jarhead" ma wspólnego z Wietnamem, ale to dosyć fajny film. Nie jest to film o wojnie, a o wojsku i żołnierzach USMC. Pokazuje drogę rekruta od "boot camp" po koniec I wojny w Zatoce. To taki "Full Metal Jacket" A.D. 2006. Jeżeli szukasz scen batalistycznych to się rozczarujesz. I właśnie dlatego mi on się nawet podobał. To nie patetyczny, napompowany obraz propagandowy "o naszych wspaniałych chłopcach". Pokazuje codzinną służbę, troski i radości młodego Marine.
Na marginesie dodam że film pokrywa się w 100% ze słyszną przeze mnie relacją z I wojny w Zatoce. W chyba 1992 roku na Sylwestrze spotkałem chłopaka, który służył w Korpusie i był w Zatoce. Przegadaliśmy prawie całą imprezę. Opowiadał, że wojna dla niego wyglądała tak, że cały czas przesiedzieli w obozie na pustyni i ani razu nie strzelali.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pon Sty 16, 2006 1:58 pm Odpowiedz z cytatem
KAMILLO
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 417
Skąd: Borne Sulinowo PL, Macroom IRL




G838 napisał:
Nie wiem co "Jarhead" ma wspólnego z Wietnamem, ale to dosyć fajny film. Nie jest to film o wojnie, a o wojsku i żołnierzach USMC. Pokazuje drogę rekruta od "boot camp" po koniec I wojny w Zatoce. To taki "Full Metal Jacket" A.D. 2006. Jeżeli szukasz scen batalistycznych to się rozczarujesz. I właśnie dlatego mi on się nawet podobał. To nie patetyczny, napompowany obraz propagandowy "o naszych wspaniałych chłopcach". Pokazuje codzinną służbę, troski i radości młodego Marine.
Na marginesie dodam że film pokrywa się w 100% ze słyszną przeze mnie relacją z I wojny w Zatoce. W chyba 1992 roku na Sylwestrze spotkałem chłopaka, który służył w Korpusie i był w Zatoce. Przegadaliśmy prawie całą imprezę. Opowiadał, że wojna dla niego wyglądała tak, że cały czas przesiedzieli w obozie na pustyni i ani razu nie strzelali.



z Wietnamem nie ma nic wspólnego ale posta umieściłem właśnie tutaj bo w waszym gronnie najszybciej się dowiem czy to jest godny uwagi film wierny w szczegółach itp czy to jakaś kolejna bajeczka ( nie oglądałem tego filmu dlatego zapytałem czy warto go oglądnąć )

Pozdrawiam KAMILLO

_________________
A ja mieszkam tam gdzie jest naprawdę MILITARNIE

http://www.MILITARNE-BORNE.pl


Kraz 255B 6X6
Ural 4320 6X6
Ural 375D 6X6
GSP-55 Gąski
PTS-M Gąski
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG WP Kontakt
PostWysłany: Pon Sty 16, 2006 7:04 pm Odpowiedz z cytatem
SF_Sick_Doc
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 24 Wrz 2005
Posty: 135
Skąd: Nha Trang, Tropicana Lounge




Mogę tylko zgodzic się w 100% z G838. Dla mnie film jak najbardziej godny uwagi. Przynajmniej nie jest nudny i sztucznie patetyczny.

_________________
THE LORD GIVETH AND
THE CAR-15 TAKETH AWAY

GOD CREATED MEN,
COLT MADE THEM EQUAL
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAM ť czy warto oglądać ????
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX