Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAMť Namowcy wszelkiej maści łączmy się!!! Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
PostWysłany: Pią Gru 16, 2005 11:08 pm Odpowiedz z cytatem
FritzX
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 179




Skrzypek napisał:
Shocked A niby czemu miałem zrezygnować... przecież napisałem wcześniej, że tak łatwo nie zrezygnuję....

To się jeszcze okaże
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Pią Gru 16, 2005 11:21 pm Odpowiedz z cytatem
Skrzypek
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 09 Lis 2005
Posty: 60
Skąd: Świdnik




No okaże się. ale wydaje mi się, że cię zawiodę i nie zrezygnuję... a nikt ci nie każe całować pana Lobo ale też po co go od razu skreślać...

_________________
Pośród baranów wolimy być wilkami...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Sob Gru 17, 2005 11:30 am Odpowiedz z cytatem
izi
kapral
kapral
 
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 28




Widzę, że na to forum nie ma sensu kogokolwiek kierować.Jeżeli każdy "początkujący" ma tu być wyśmiewany i mieszany z błotem...
Nie ma co, piękną opinię sobie wyrabiacie.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Sob Gru 17, 2005 12:03 pm Odpowiedz z cytatem
Skrzypek
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 09 Lis 2005
Posty: 60
Skąd: Świdnik




Izi... tak jest, że każdy początkujący jest wyśmiewany i mieszany z błotem... no cóż... jam może mam na tyle mocną wolę tego co robię, że mnie to nie zniechęci, ale inni może takiej nie mają... kiedyś ktoś tu powiedział, żę jak ktoś początkujący nie robi problemów, nie kłuci się itp to go środowisko przyjmie bez żadnych negatywnych odczuć... hehe ja owszem na początku nabrudziłem ale staram się to zmienić także to, że mnie tu tak niektórzy traktują to ok... ale przykład pana Lobo, świadczy, że jednak nie ma znaczenia jak ktoś zaczyna, tylko że zaczyna wogóle....

_________________
Pośród baranów wolimy być wilkami...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Sob Gru 17, 2005 12:23 pm Odpowiedz z cytatem
FritzX
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 179




izi napisał:
Widzę, że na to forum nie ma sensu kogokolwiek kierować.Jeżeli każdy "początkujący" ma tu być wyśmiewany i mieszany z błotem...
Nie ma co, piękną opinię sobie wyrabiacie.

Jasne, myli 173 ze 101, nie ma chęci nic poczytać. To powiedz mi jak go mamy przyjmować. Taryfa ulgowa bo poczatkujący. Ja to zbieram juz wiele lat i pamietam jak zaczynalem. Na pewno nie zadawałem idiotycznych pytań. Żeby coś się dowiedzieć duzo czytałem i obserwowałem, no i sie dowiedzialem. Teraz każdy przychodzi na forum, zadaje głupie pytania i chce uslyszeć mądre odpowiedzi. Do każdego tematu trzeba się przygotować a nie gadać głupoty. A najlepiej zalożyć grupę lub klub. To nie my wystawiamy sobie opinnie, ale ci co przychodzą. Czas to własnie pokaże. Czy ja mam na forum tłumaczyc rzeczy oczywiste, kilka osób z RECON też zadawało pytania z tym, że nie były głupie. Najpierw coś się sami dowiedzieli. Jasne że robili błędy, ale przestaną. Ci co tu przychodzą i od razu zakładają kluby itp. to jacys nawiedzeni. Nic z nich nie będzie!!! Mam taką samą prosbe jak Piotrek, najpierw sie wyspać i głeboko zastanowić się nat tym co się pisze.
Pozdrawiam
Jarek
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Sob Gru 17, 2005 3:37 pm Odpowiedz z cytatem
Monk
Site Admin
Site Admin
 
Dołączył: 29 Sty 2005
Posty: 169
Skąd: z Powiśla




Dla ostudzenia nieco atmosfery zarówno w śród początkujących (sam jestem początkujący) takich ja Skrzypek czy Lobo - pozdrawiam, jak i wśród zatwardziałych w bojach zbieractwa i kolekcjonerstwa - największych wujków mistrzów ciętej riposty (Piodik, Królik, Jarek - również pozdrawiam) proponuję pytania głupie i idiotyczne ignorować, nie komentować ... bo po co myślę, że Nowi sami zastanowią się na konstrukcją swojego pytania i już nastepne będzie lepsze.

To chyba najzdrowsze rozwiązanie.

Dobra rada dla początkujących.. Jak będziecie czytać tak jak poleca to Jarek to nikt z was nie będzie się śmiał bo poprzecie swoje pytania czy wywody literaturą.
Na naszym forum jest wątek, który dodtyczy książek dotyczących tematu zajrzyjcie, kupcie pożyczcie .... przeczytajcie.

_________________
Pozdrawiam Wszystkich

MONK.Idea
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
PostWysłany: Sob Gru 17, 2005 3:56 pm Odpowiedz z cytatem
izi
kapral
kapral
 
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 28




FritzX napisał:
izi napisał:
Widzę, że na to forum nie ma sensu kogokolwiek kierować.Jeżeli każdy "początkujący" ma tu być wyśmiewany i mieszany z błotem...
Nie ma co, piękną opinię sobie wyrabiacie.

Jasne, myli 173 ze 101, nie ma chęci nic poczytać. To powiedz mi jak go mamy przyjmować. Taryfa ulgowa bo poczatkujący. Ja to zbieram juz wiele lat i pamietam jak zaczynalem. Na pewno nie zadawałem idiotycznych pytań. Żeby coś się dowiedzieć duzo czytałem i obserwowałem, no i sie dowiedzialem. Teraz każdy przychodzi na forum, zadaje głupie pytania i chce uslyszeć mądre odpowiedzi. Do każdego tematu trzeba się przygotować a nie gadać głupoty. A najlepiej zalożyć grupę lub klub. To nie my wystawiamy sobie opinnie, ale ci co przychodzą. Czas to własnie pokaże. Czy ja mam na forum tłumaczyc rzeczy oczywiste, kilka osób z RECON też zadawało pytania z tym, że nie były głupie. Najpierw coś się sami dowiedzieli. Jasne że robili błędy, ale przestaną. Ci co tu przychodzą i od razu zakładają kluby itp. to jacys nawiedzeni. Nic z nich nie będzie!!! Mam taką samą prosbe jak Piotrek, najpierw sie wyspać i głeboko zastanowić się nat tym co się pisze.
Pozdrawiam
Jarek


Praktycznie każdy zadawał kiedyś głupie pytania.
Niestety, taka jest prawda.Z tego forum przynajmniej połowe(ze starej ekipy) mógł bym wysmiać za pytania, które kiedyś zadawali...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Sob Gru 17, 2005 11:50 pm Odpowiedz z cytatem
ladowny
Site Admin
Site Admin
 
Dołączył: 29 Sty 2005
Posty: 236
Skąd: z Powiśla




izi napisał:

Praktycznie każdy zadawał kiedyś głupie pytania.


Ja dalej je zadaję Wink

A tak poważnie, to forum jest między innymi po to żeby zadawać pytania i odpowiadać na nie. A także żeby zgromadzić ludzi interesujących się tematem.

Howgh
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Nie Gru 18, 2005 1:39 am Odpowiedz z cytatem
fraser
st. chorąży sztab.
st. chorąży sztab.
 
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 866
Skąd: z Powiśla




Skrzypek napisał:
Confused I znowu się zaczyna... sorry...
...etc....
właśnie Jarku i Piotrze. Otóż cenię Was za wiedzę i kolekcję, o której większość z nas może pomarzyć....ale jednocześnie ta wiedza nie uprawnia do drwin... Każdy robi to co chce i nikomu nie wolno się z tego śmiać.......

_________________
NE DESIT VIRTUS

Adam FRASER Maksymowicz
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: Nie Gru 18, 2005 12:26 pm Odpowiedz z cytatem
G838
mł. chorąży
mł. chorąży
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 458




do mnie piejesz?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Nie Gru 18, 2005 2:08 pm Odpowiedz z cytatem
Michał
kapitan
kapitan
 
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2190
Skąd: z Powiśla




Panowie,
temat wątku brzmi: namowcy... łaczmy się a nie dzielmy, więc proszę! Poza tym to woda na młyn innych! gun2

_________________
Pozdrawiam

Michał SEKA Sekunda
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Nie Gru 18, 2005 4:08 pm Odpowiedz z cytatem
Piotr S
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 198
Skąd: Szczecin




G838 napisał:
do mnie piejesz?

Nie wiem jak Ty Piotrze ale ja nie mam watpliwości, że również do Ciebie. Byłeś też wymieniony z imienia więc skąd to pytanie?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: Nie Gru 18, 2005 4:51 pm Odpowiedz z cytatem
królik
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 413




Hmmm...
Wiecie co? Przypadek dwóch "młodych" na tym Forum spowodował zmianę mojego podejścia do tychże. Do niedawna, co możecie sobie przeczytać w innym temacie - GRH, stałem na stanowisku, że trzeba udzielić rookiemu pomocy. Niestety, występy Skrzypka i Walkera diametralnie zmieniły mój sposób myślenia. Otóż - moim zdaniem - jeżeli facet wchodzi tu i zadaje pytania, na któe odpowiedzi znajdzie z 10sek. w Necie, albo chrzani jakieś głupoty, to niestety aż prosi się o obsobaczenie. Podobnie jest, kiedy gość nie ma pojęcia o czym mówi (brygada/dywizja, etc.). Osłabiają mnie też żenujące wstawki, w stylu życiorysu postaci, umawiania się na "patrol" czy propozycja założenia KLUBU. Dobrze chociaż, że nie podwórkowego...
Przychylę się do zdania Jarka i Piodika, że aby uzyskać pomoc trzeba COKOLWIEK wiedzieć. Walker nie wiedział praktycznie nic, a poziom zadawanych przez niego pytań wołał o pomstę do nieba. Niestety, niektórzy "młodzi" mają jeszcze tę brzydką cechę, że samemu nic im się nie chce - uważają, że im się NALEŻY, bo akurat zainteresowali się Namem.
Otóż nie, NIC WAM SIĘ NIE NALEŻY. Rozumiem wk...enie Jarka czy Piodika, bo mają wiedzę i kolekcje, któych w dwa miesiące się nie zdobędzie, a tu przychodzi jakiś misiek i pyta "gdzie kupić to czy tamto", "ile to kosztuje", czy to dobre" albo "SPRZEDASZ?". Problem polega na tym, że jak się już takiemu powie, to nagle się okazuje, że na giełdę to mamusia nie puszcza, z Allegro nie kupię, bo nie, a w ogóle to nie mam kasy na Nam i zacznę robić Grenadę bez Grenady.
Dlatego zanim coś napiszecie, Młodzi, zastanówcie się. Jeżeli piszesz, że chcesz DYSKUTOWAĆ, to pewnie dysponujesz jakąś wiedzą, bo jak nie, to możesz tylko SŁUCHAĆ, a to różnica. Przmyślcie, czy aby na pewno nie walniecie gafy mówiąc o założeniu "klubu", zaś rzeczy oczywiste, co do któych nie macie pewności - sprawdzajcie przed napisaniem (na przykład różnice między brygadą a dywizją).
Banalne posty można zignorować, ale posty z rażącymi błędami już nie. I stąd złośliwość i kpina.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Nie Gru 18, 2005 5:43 pm Odpowiedz z cytatem
G838
mł. chorąży
mł. chorąży
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 458




Adam weź prosze zarezerwój sobie troszkę czasu i spróbuj prześledzić moje posty na tym forum. Tam jest wszytsko napisane, a ja nie lubię się powitarzać. Czy na Twoje pytania otrzymałeś ode mnie drwiące odpowiedzi, czy wyczerpujące opisy WSZYSTKIEGO co wiem z praktycznego punktu widzenia? Czy nabijałem się z Ciebie czy dostałes rzeczową odpowiedź opartą na całym moim doświadzceniu? Co?
Który z tych "nowych" zadał jakieś mądre pyatnie do tej pory? KTÓRY BRAŁ UDZIAŁ W JAKIEJŚ RZECZOWEJ DYSKUSJI? Który?
Nie jest znacząca swego rodzaju zmiana nastwaienia początkowego obrońcy pokrzywdzonych - pana majora?
Na tym forum pojawiło się kilka osób które mają dużo do powiedzenia, ale cicho siedzą - mam tu na myśli Jurka, Bodka albo Sajgona. Siedzą cicho i się śmieją, bo to co tu zaczyna sie wyprawiać do dziecinada. Skoro nie podobają się towarzystwu moje wypowiedzi to SAYONARA. Dołączam to tamtej ekipay. Pa!
PS. Panie majorze nic dodać nic ująć. To już zakrawa na kpinę.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Nie Gru 18, 2005 10:43 pm Odpowiedz z cytatem
Paula
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 15 Sie 2005
Posty: 68




G838 napisał:
Adam weź prosze zarezerwój sobie troszkę czasu i spróbuj prześledzić moje posty na tym forum. Tam jest wszytsko napisane, a ja nie lubię się powitarzać. Czy na Twoje pytania otrzymałeś ode mnie drwiące odpowiedzi, czy wyczerpujące opisy WSZYSTKIEGO co wiem z praktycznego punktu widzenia? Czy nabijałem się z Ciebie czy dostałes rzeczową odpowiedź opartą na całym moim doświadzceniu? Co?
Który z tych "nowych" zadał jakieś mądre pyatnie do tej pory? KTÓRY BRAŁ UDZIAŁ W JAKIEJŚ RZECZOWEJ DYSKUSJI? Który?
Nie jest znacząca swego rodzaju zmiana nastwaienia początkowego obrońcy pokrzywdzonych - pana majora?
Na tym forum pojawiło się kilka osób które mają dużo do powiedzenia, ale cicho siedzą - mam tu na myśli Jurka, Bodka albo Sajgona. Siedzą cicho i się śmieją, bo to co tu zaczyna sie wyprawiać do dziecinada. Skoro nie podobają się towarzystwu moje wypowiedzi to SAYONARA. Dołączam to tamtej ekipay. Pa!
PS. Panie majorze nic dodać nic ująć. To już zakrawa na kpinę.


Po raz kolejny świeta racja. Do tego doborowego towarzystwa wymienionego przez Piotrka dodałbym jeszcze Mateusza C. Tych powinnismy witac z otwartymi ramionami, a nie jakieś ofermy życiowe. Oni doszli do naprawdę świetnych wyników i za to należy sie szacunek. Nie mam najmniejszego powodu lubić tych wszystkich nowicjuszy, bo za co. To nie my ich "gnoimy" tylko oni sami siebie.
To oczywiscie mój tekst, a nie Pauli
Jarek
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAM ť Namowcy wszelkiej maści łączmy się!!!
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 3 z 6  
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX